مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

قرص هاي باز شدن پريود | قرص هاي پريود شدن

قرص هاي باز شدن پريود براي خانم هايي استفاده مي شود كه مدت زمان زيادي از قاعدگي شان گذشته يا پريودشان قطع شده است. پريود نشدن پيامدهاي نامطلوبي مي تواند به دنبال داشته باشد. اختلالات هورموني در بدن و به دنبال آن پيامدهاي نامطلوبي مانند ريزش مو، ناباروري و آكنه و... در اثر پريود نشدن بروز پيدا مي كند. پيش از آنكه از قرص هاي باز شدن پريود استفاده شود بايد علت به هم ريختگي چرخه قاعدگي بررسي شود. استفاده خودسرانه مي تواند پيامدهاي نامطلوبي را به دنبال داشته باشد. براي اطلاعات بيشتر درباره زمان و نحوه مصرف اين قرص ها با ما در ادامه اين مقاله همراه باشيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص هاي باز شدن پريود مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

قرص باز شدن پريود چيست؟

در صورتي كه فرآيند بارداري اتفاق نيفتد، ديواره رحم همراه با تخمك شروع به تخريب مي كند و توسط پريود شدن از بدنتان خارج مي شود. خونريزي ماهيانه نشان دهنده سلامت جسمي و رواني تان است. اگر به مدت حدودا سه ماه يا بيشتر پريود نشويد بهتر است به پزشك مراجعه كنيد تا در صورت لزوم از درمان هاي دارويي استفاده شود. مصرف اين داروها كمك مي كند تا سطح هورمون هايتان تنظيم شود و چرخه كلي قاعدگي تان، بهبود پيدا كند. توجه داشته باشيدتاخير در چرخه قاعدگي هميشه نياز به درمان دارويي ندارد و ممكن است حتي در اثر استرس شديد اتفاق بيافتد.

 

دلايل پريود نشدن

منظم نبودن چرخه قاعدگي به دلايل مختلف ممكن است روي دهد. در صورتي كه پريودتان قطع شده است در درجه اول بررسي كنيد تا مطمئن شويد باردار نيست؛ چون در صورت بارداري به جنين ممكن است صدمه بزنيد. در صورتي كه جوابتست بارداري منفي بود، احتمالا به دليل عوامل ديگر مانند كيست تخمدان، استرس هاي روحي و رواني، كاهش يا افزايش وزن، ورزش هاي سنگين، شيردهي، مصرف برخي داروهاي ضد افسردگي و ضد فشار خون، اختلال در غده تيروئيد، يائسگي، زخم و عفونت ها رحمي رخ مي دهد.

 

كاربرد قرص هاي باز شدن پريود

قرص هاي باز شدن پريود، هنگام قطع قاعدگي، سندروم پيش از قاعدگي، نارسايي اوليه تخمدان، اندومتريوز و كنترل بارداري تجويز مي شوند. اين داروها همچنين براي خانم هايي كه به دليل شيمي درماني يا تشعشعات يا اختلال هايي مانند سندرم ترنر و ... استروژن كافي توليد نمي كنند، به عنوان جايگزين استروژن مصرف مي شود.

 

تاثير قرص هاي باز شدن پريود بر رشد دختران نوجوان

دختران بعد از پريود شدن رشد چنداني نمي كنند، پس اگر اولين دوره پريود او شروع شده است مصرف اين قرص ها تاثير چنداني در رشد او ندارد. بنابراين مصرف قرص هاي باز شدن پريود پيش از اولين قاعدگي مي تواند بر رشد دختران تاثير منفي بگذارد.

 

فوايد درماني قرص هاي باز شدن پريود

اثرات مصرف اين قرص ها، بسته به شرايط جسمي و موقعيت هر فرد متفاوت است. مصرف اين قرص ها با مزيت هايي مانند تنظيم چرخه قاعدگي، كاهش گرفتگي قاعدگي، درمان جوش، درمان سندروم تخمدان پلي كيستيك و كاهش احتمال ابتلا به برخي از انواع سرطان ها همراه است.

 

انواع قرص هاي باز شدن پريود

اين قرص ها انواع مختلفي دارند كه در ادامه به بررسي آن مي پردازيم:

قرص Well Woman

يكي از داروها براي باز شدن پريود، قرص Well Woman است. اين قرص حاوي موادي مانند مس، آهن، منگنز، يد است كه باعث تقويت سيستم ايمني بدنتان مي شود و مشكلات و بي نظمي هاي قاعدگي را برطرف مي كند. اثرات اين قرص بين يك تا سه ماه مشخص مي شود.

عوارض احتمالي: اين دارو گياهي است و در صورت مصرف درست و عدم مصرف خودسرانه عوارض جانبي ندارد.

قرص Gynaeven

قرص جيناون نيز در درمان بي نظمي قاعدگي موثر است و به تنظيم شدن هورمون هايتان كمك مي كند.  اين دارو داراي مكمل هاي گياهي ست كه گردش خون بدنتان را تسهيل مي كند. اگر پريود هاي دردناك و شديد داشته باشيد اين دارو مي تواند موثر باشد.

قرص Duphston

اين قرص در صورتي كه بدنتان قادر به توليد پروژسترون نباشد تجويز مي شود. اين قرص براي درمان اختلالات قاعدگي، سندروم پيش از قاعدگي و خونريزي رحمي غير طبيعي به كار مي رود. به طور معمول بين 3 تا 10 روز بعد از قطع مصرف قرص، خونريزي قاعدگي شروع مي شود. اين دارو به منظور رشد سينه ها و كاهش توليد تسترون استفاده مي شود و علائم بروز يائسگي را كاهش مي دهد.

عوارض احتمالي: استفراغ، حالت تهوع، خونريزي نامنظم يا لكه بيني، كم شدن وزن، جوش زدن، خارش پوست، آمبولي ريوي، تاري ديد.

قرص Medroxyprogesterone

قرص مدروكسي پروژسترون به منظور تنظيم سيكل قاعدگي، درمان سرطان سينه و پيشگيري از بارداري استفاده مي شود. هنگامي كه اين دارو را به مدت 10 روز مصرف كنيد، 2 تا 10 روز بعد خونريزي روي مي دهد. در صورتي كه سابقه بيماري هاي قلبي _ عروقي، ناهنجاري كبدي، خونريزي واژن و سقط جنين داريد، از مصرف اين قرص پرهيز كنيد.

عوارض احتمالي: كاهش وزن، استفراغ، حساس شدن سينه ها، ريزش مو، افسردگي، ورم پا، افزايش قند خون، تغيير در ميل جنسي، آكنه، كهير، پيدايش اختلالاتي در دستگاه گوارش، خونريزي نامنظم، كم شدن وزن.

قرص provera

قرص پروورا به منظم شدن هورمون هاي زنانه كمك مي كند و تركيب اصلي آن قرص مدروكسي پروژسترون است. پروورا چرخه قاعدگي را تنظيم كرده و باعث فعال شدن آن مي شود.

عوارض احتمالي: تهوع، التهاب، حساسيت پستان، سردرد، تغيير در ترشحات واژن، نوسانات خلقي، تاري ديد، سرگيجه، خواب آلودگي، افزايش يا كاهش وزن.

قرص Meprate

يكي ديگر از داروها، قرص مپرات است كه براي درمان پريود نشدن يا پريود نامنظم استفاده مي شود. در واقع چرخه قاعدگي تان را تنظيم مي كند.

عوارض احتمالي: افزايش وزن، افسردگي، درد و حساسيت پستان، از بين رفتن ديد يا تاري ديد ،تورم صورت، دست ها و پاها، تنگي نفس، خارش،ريزش مو، سردرد، تهوع و استفراغ.

قرص Kai  Menstrual

اين قرص به منظور از بين بردن مشكلات قاعدگي در خانم ها استفاده مي شود. اين دارو در خانم هاي كه باردار نشده اند يا دچار بي نظمي قاعدگي هستند مصرف مي شود.

قرص M2 Tone Syrup

قرص M2 Tone Syrup جهت تنظيم شدن پريود، اختلالات رحمي، آمنوره و ناباروري زنان و جلوگيري از پريودهاي شديد استفاده مي شود. نقش اين دارو، تنظيم كردن هورمون هاي زنانه در بدن است در نتيجه پريودهايتان را به حالت طبيعي باز مي گرداند. عوارض اين قرص به ندرت اتفاق مي افتد.

عوارض احتمالي: ناراحتي معده، افزايش وزن، واكنش هاي پوستي، استفراغ، بي خوابي، واكنش پوستي، اسهال.

قرص Black Kohosh

قرص Black Kohosh قرصي گياهي، با تنظيم هورمون هاي بدنتان به خصوص استروژن، چرخه كلي قاعدگي را بهبود مي بخشد و به منظور زودتر پريود شدن و ريزش ديواره رحم تجويز مي شود. اين دارو را مي توانيد به صورت پودر، قرص يا كپسول استفاده كنيد. خانم هايي كه سابقه ابتلا به سرطان سينه دارند بهتر است اين دارو را مصرف نكنند.

عوارض احتمالي: آسيب كبد، ناراحتي معده، سردرد، احساس سنگيني، لكه بيني و افزايش وزن.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص هاي باز شدن پريود مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  قرص هاي باز شدن پريود | قرص هاي پريود شدن

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۵:۵۰ | هنر زندگي
قرص هاي باز شدن پريود،

تابو چيست ؟

نبايدها و ممنوعيت ها همگي تابو هستند، " اين كار را نبايد انجام دهي چون هيچوقت در خانواده ما كسي انجام نداده". "چون در دين ما ممنوع است". " اين عمل گناه است و تو بايد تنبيه شوي" از جملاتي هستند كه به نوعي تابو محسوب مي شوند. تابو قوانيني است كه هميشه وجود داشته و هميشه شكستن آن ها جزء دغدغه ها و مسائل مهم جامعه بوده است.تابو مفهومي است كه در عين سادگي، مي تواند شديدا پيچيده و مبهم باشد. با خواندن اين مطلب درباره تابوها بيشتر بدانيد و جواب سوالات خود را پيدا كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه محدوديت ها و تابوشكني ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

تابو چيست؟

تابو به طور كلي به معناي ممنوعه و حرام هاست. تابوها به عقيده زيگموند فرويد، قديمي ترين و كهن ترين مجموعه قوانين بشري اند. تابوها قوانين و ممنوعياتي است كه تقريبا تمام انسان ها طبيعتا تمايل دارند كه آن ها را انجام ندهند و از آن پرهيز كنند. در فرهنگ هاي مذهبي، تابو به معناي هر چيز يا هر كسي است كه دست زدن و نزديك شدن به آن حرام است و با واژه اي مثل نجس و ناپاك با آن برخورد مي شود.

تابو اما دو معناي متضاد را در بر مي گيرد، از يك طرف مفهوم مقدس كه اجازه دست بردن در آن وجود ندارد و ديگري مفهوم اضطراب انگيز، پليد، نجس و خطرناك است.

 

ريشه تابو از كجا آمده است؟

تابو واژه ايست كه از زبان پولينزي، به معناي ممنوعه و حرام مي باشد. در اين زبان، متضاد واژه تابو، نوآ است. يعني عادي و معمولي و چيزي كه در دسترس همگان مي باشد. زيگوند فرويد، روانكاو مشهور اتريشي، در كتاب توتم و تابو نيز همين تعريف را براي تابو آورده است. او تابو را چيزي فراتر از ممنوعيت هاي اخلاقي يا مذهبي مي داند و معتقد است تابوها به خودي خود قانوني جامع و مستقل هستند.

 

چرا تابوها را نبايد انجام داد؟

شما معمولا در زندگي خود، رفتارها و افكاري را داريد كه فكر مي كنيد نبايد انجام دهيد. اين ممنوعيت ها را از والدين، مدرسه و يا از جامعه آموخته ايد و حتي ممكن است خودتان به آن رسيده باشيد. افكاري هستند كه در ذهن شما مي چرخند، اما شديدا آن ها را زننده مي دانيد. مثل روابط جنسي با نزديكان درجه يك، خيانت به همسر، شكنجه و ... .

شما تابوها را انجام نمي دهيد تا اول خودتان وجدان آسوده اي داشته باشيد و دوم اينكه از طرف جامعه تنبيه نشويد. اساس كلي تمام ممنوعيت ها بر اين است كه شما براي مقبوليت و پيشگيري از محروميت، تابوها را پنهان مي كنيد. مسئله جاييست كه شما هوس انجام تابوها را داريد و يا دائم به آن فكر مي كنيد،؛ پس تعارضي در درون ايجاد مي شود. بين گناه و لذت نمي دانيد كدام را انتخاب كنيد.

 

تابو ها، تعارض بين هوس و مقاومت

نكته اي كه در تابوها جالب است اين است كه خود انسان آن ها را وضع مي كند و خود انسان تمايل دارد كه آن قوانين وتابوهاي خود ساخته را زير پا بگذارد. بسياري از اين قوانين از باورهاي دوران خود، به خصوص انسان هاي نخستين ناشي مي شود. قوانين وضع مي شود تا بقا را تامين كند، شكستن اين قوانين گناه محسوب مي شود. اما هميشه بودند كساني كه با شكستن تابوها، به زمين، به زندان يا به گور تبعيد شدند.

 

چه چيزهايي تابو است؟

همانطور كه گفته شد تابوها مجموعه اي از قوانين و موارد ممنوعه مي باشند. در پي جريان هاي و دوره هاي تاريخ مختلف تابوهاي گوناگوني شكل گرفته است. از قدرت گرفتن كليسا تا جلوگيري از گسترش جهل و توحش. ارتباط جنسي با اعضاي خانواده. مسائل مربوط به مردگان يا توليد مثل. خوراكي ها و ... موضوعات تابوها متنوع است.

تابو با احساس گناه در ارتباط است و هرچيزي كه باعث احساس گناه شود مي تواند تابو باشد. به هرحال تابو بسيار گسترده است اما اگر بخواهيم مختصر بگوييم، چند دسته كلي دارد:

تابوهاي اخلاقي:

آن دسته از بايدها و نبايدهاي اخلاقي مثل صداقت، خيانت، عدالت، انصاف، شفقت و هر عملي كه در ذهن خيلي از انسان ها به خودي خود به عنوان عمل اشتباه شناخته مي شود. ممكن است از فرهنگي به فرهنگ ديگر متفاوت باشد اما اين مفاهيم معمولا جهان شمول است.

تابوهاي اجتماعي:

اين تابوها بيشتر مربوط به هنجارهاي فرهنگي هر جامعه و هر محيط است. اين محيط از خانواده تا كشور يا قوميت يا نژاد گسترده است. به عنوان مثال در يك خانواده، بعد از 9 شب به خانه آمدن تابو است. در يك فرهنگ مثل فرهنگ اعراب، ازدواج با پسرعمو و دختر عمو واجب است. در جايي مصرف الكل در خيابان و در جايي پوشش زنان موضوع تابو مي شود.رابطه با محارم در دوره اي از مصر باستان جزء آداب دربار به حساب مي آمد. انجام تابوهاي اجتماعي، معمولا طرد از محيط و تنبيه را در پي دارد.

تابوهاي مذهبي:

تابوهاي مذهبي، آن دسته از قوانين و ممنوعياتي است كه در هر دين و آييني وجود دارد و مردم خود را به انجام ندادن آن توصيه مي كنند. همجنس گرايي در مسيحيت يا اسلام، مصرف خوراكي هاي ممنوعه، محدوديت ها و قوانين ازدواج، عدم ارتباط با نامحرم در اسلام، عدم ازدواج با نزديكان در مسيحيت و ... برخي از تابوهايي است كه در اديان مختلف وجود دارد.

تابوهاي قانوني:

تابوهاي قانوني، همان مسائلي است كه امروزه در صورت زير پا گذاشتن آن ها برخورد قضايي صورت مي گيرد. دزدي، درگيري و آسيب رساندن به ديگران، كلاهبرداري و ... از جمله اين دست از تابوها مي باشد.

 

تابوشكني و تابو در دنياي امروز:

تعريف قديمي تابو با تعريف امروزي آن متفاوت است. در گذشته بيشتر ناشي از باورهاي مذهبي و اعتقادي بوده است اما امروزه تابو اغلب براي توصيف چيزهاييست كه به لحاظ اجتماعي غير قابل قبول يا بحث برانگيز است. برخي ازتابوها هميشگي و برخي قابل تغيير است. اين تغييرات به عنوان تابو شكني و هنجار شكني شناخته مي شود كه گاهي درست و گاهي اشتباه است. عمده اين تابوها در جامعه امروزي ما، صحبت بي پرده درباره مسائل جنسي بدون توجه به بحث بهداشتي و آموزشي آن، صحبت علني از مصرف مواد مخدر، ارتباط با جنس مخالف، نوع پوشش و ... كه در گذشتهتابو بوده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه محدوديت ها و تابوشكني ها مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تابو چيست ؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۲:۱۸ | هنر زندگي
تابو،

درمان هاي مبتني بر پذيرش و تعهد

درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يك نوع روان درماني است كه توسط استيون هيز ابداع شده است. رويكرد پذيرش و تعهدبه شما كمك مي كند تا بتوانيد سختي هاي زندگي را بپذيريد. درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يا به طور مختصر اكت (ACT) يك نوع درمان خاص و خلاقانه است كه بر اساس ارزش ها به درمان و همراهي مراجع مي پردازد. هدف درمان مبتني بر پذيرش و تعهد بالا بردن كيفيت و معناي غني زندگي شما است؛ تا بتوانيد به سلامتي و رفاه بر اساس ارزش هاي ذهني خود برسيد. در ادامه به تشريح كاربرد و نحوه تاثير رويكرد درماني پذيرش و تعهد پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان هاي موج سوم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

درمان مبتني بر پذيرش و تعهد

درمان مبتني بر پذيرش و تعهد يكي از درمان هاي موج سوم مي باشد. با وجود آن كه چندين دهه از به وجود آمدن آن مي گذرد، به تازگي مورد توجه درمانگران قرار گرفته است. درمان اكت يك رويكرد عملي روان درماني است كه ريشه در رفتار درماني و درمان شناختي و رفتاري دارد. اين درمان داراي شش اصل (پذيرش، تعهد، گسلش شناختي، بودن در زمان حال، ارزش ها و خود به عنوان زمينه) براي رساندن مراجع به انعطاف رواني است.

درمانگر با استفاده از ذهن آگاهي، استعاره ها و ديگر ابزارها به مراجع كمك مي كند تا بتواند در جهت ارزش هايش حركت كند. اكت به شما كمك مي كند تا بر سه وجه تمركز كنيد؛

 • واكنش خود را بپذيريد و در زمان حال بمانيد.
 • يك مسير ارزشمند انتخاب كنيد.
 • عمل كنيد.

 

پذيرش در ديدگاه اكت (ACT)

زماني كه در موقعيتي  قرار داريد كه نمي توانيد آن را كنترل كنيد و يا يك ويژگي شخصيتي كه تغييرش سخت است؛ پذيرش به شما اين امكان را مي دهند تا به سمت جلو حركت كنيد. وسوسه ها، نگراني ها و سرگرمي هاي مختلف باعث مي شوند كه شما در آن موقعيت گير بيافتيد. در اين مرحله از شما سوال مي شود كه چگونه اين موانع شما را درمانده مي كنند. اكت از شما دعوت مي كند تا واقعيت را بپذيريد و از آن چه كه داريد استفاده كنيد. برخي از استراتژي هايي كه براي پذيرش استفاده مي شوند عبارتند از:

 1. اجازه دهيد كه احساسات همانطور كه هستند در جريان باشند بدون آن كه تغييري در آن ها ايجاد كنيد.
 2. به ضعف هاي خود آگاه باشيد اما نقاط قوت خود را ياد داشت كنيد.
 3. به خودتان اجازه دهيد كه در همه چيز خوب نباشيد.
 4. سختي هاي زندگي خود را درك كنيد بدون آن كه از آن ها فرار يا اجتناب كنيد.
 5. بدانيد كه شما مي توانيد واكنش ها، افكار و احساسات خود را به كنترل در بياوريد.

 

ارزش ها چه اهميتي دارند؟

ارزش ها در واقع قطب نماهاي زندگي هر كسي هستند. ارزش ها با اهدافي كه داراي نقطه پايان است، تفاوت دارد. ارزش ها داراي طول عمر هستند، همان چيزي كه شما به خاطرش زندگي مي كنيد. ارزش ها به شما مي گويند كه معنا و هدفتان از زندگي چيست. تنها زماني كه در مسير ارزش هايتان حركت كنيد مي توانيد به شادي واقعي دست پيدا كنيد و از آن چه كرده ايد پشيمان نشويد.

مسافرت، گردش با دوستان، كار، درس خواندن و هر كار ديگري كه مي كنيد مي تواند براي تان لذت بخش باشد، اما زماني كه اهداف شما در جهت ارزش هايتان نباشد پس از دستيابي به آن ها احساس پوچي خواهيد كرد.

 

ذهن آگاهي چيست؟

ذهن آگاهي راهي است براي آن كه بتوانيد تجربه هايي كه در زمان حال داريد را بدون قضاوت مشاهده كنيد. ذهن آگاهي در واقع به فرايند گسلش شناختي كمك مي كند. به طوري كه اجازه مي دهد از افكار، واكنش ها و احساسات ناكارآمد فاصله بگيريد؛ تا بتوانيد با آن چه كه در زمان حال در حال تجربه كردن هستيد به طور كامل ارتباط برقرار كرده و از آن لذت ببريد.

در مسيري در حال راه رفتن، متوجه مي شويد آشنايي شما را صدا مي كند، از شما گله مي كند كه چگونه از كنارش رد شده ايد و او را نديديد، اين اتفاق و مشابه آن در موقعيت هاي مختلف ممكن است براي تان پيش آمده باشد. احتمالا غرق در افكارتان بوده ايد و به اين صورت نتوانسته ايد متوجه آن آشنا شويد. اين افكار به شما اجازه نمي دهند كه به اطراف نگاه كنيد. افكارتان در شما احساسات مختلفي از غم، اضطراب يا حتي خوشحالي ايجاد كنند اما شما را از زمان حال دور كرده اند. تكنيك هاي ذهن آگاهي به شما ياد مي دهند كه چگونه با زمان حال ارتباط برقرار كنيد. همانطور كه پيش تر گفتيم ارتباط با زمان حال يكي از اصول درمان مبتني بر پذيرش و تعهد است كه منجر به انعطاف رواني مي شود.

 

چه تاثيري درمان مبتني بر پذيرش و تعهد بر مراجع مي گذارد؟

در طي درمان اكت شما ياد مي گيريد كه چگونه احساسات دروني را انكار و اجتناب نكنيد و به جاي آن بپذيريد كه اين احساسات مطابق با آن شرايط خاص مي باشد و نبايد شما را از ادامه زندگي بازبدارد. با رسيدن به چنين آگاهي ياد مي گيريد كه سختي ها و مشكلات را بپذيريد و تعهد دهيد تا تغييراتي در رفتارتان بدهيد؛ صرف نظر از آنچه كه در زندگي شما اتفاق افتاده و اينكه چه احساسي داريد. 

 

درمان پذيرش و تعهد چه زمان هايي مورد استفاده قرار مي گيرد؟

طبق تحقيقات اكت در درمان استرس هاي محيط كاري، اضطراب امتحان، اختلال اضطراب اجتماعي، افسردگي، اختلال وسواس فكري و سايكوزها توانسته به عنوان درماني موثر شناخته شود. از آن جا كه درمان پذيرش و تعهد جزء درمان هاي بلند مدت نيست مي تواند درمان انتخابي براي كساني باشد كه به دنبال روشي كوتاه مدت و عميق هستند.

درمان اكت با بازسازي شناختي رابطه بين كلام و افكار و احساسات و ايجاد يك فضا و فرصت براي نگاهي دوباره به خود، به مراجع مي آموزد كه چگونه در هر چالشي خطاهاي شناختي خود را بشناسد و بتواند با پذيرش احساسات خود در جهت ارزش هايش حركت كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان هاي موج سوم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : درمان هاي مبتني بر پذيرش و تعهد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۶:۰۷ | هنر زندگي
درمان هاي مبتني بر پذيرش و تعهد،

ترس از مرگ | دلايل و نحوه درمان آن

ترس از مرگ يكي از ريشه اي ترين احساسات سالم است. ترس از مرگ به شما كمك مي كند كه بتوانيد اميد به زندگي خود را افزايش دهيد و قدر زندگي خود را بدانيد؛ در نتيجه امنيت خود را حفظ كرده و از خطرات پرهيز مي كنيد. هر كس تصويري درباره مرگ و زندگي دارد، اما شايد اصلي ترين دليل ترس از مرگ اين است كه شما دقيقا نمي دانيد مرگ چيست و تصوري از مردن نداريد. علاوه بر مزايايي كه ترس از مرگ دارد، توجه بيش از حد به آن نيز مي تواند براي سلامت روان شما خطرناك بوده و زندگي شما را تحت الشعاع قرار دهد. اما چگونه مي توان در كنار يك زندگي خوب از مرگ نيز ترس داشت؟ براي رهايي از ترس از مرگ چه كارهايي بايد كرد؟ با مطالعه ادامه اين مطلب به پاسخ سوالات خود خواهيد رسيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترس از مرگ و مقابله با آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

علل ترس از مرگ چيست؟

همانطور كه گفته شد علل ترس از مرگ، مثل خود مردن، مبهم و گسترده است و هركس براي خود دليلي دارد. ترس از مرگمي تواند خود را به شكل هاي مختلف مانند اضطراب بيماري، اختلالات اضطرابي، افسردگي و ... خود را نشان دهد. در اينجا اصلي ترين دلايل ترس از مرگ را بيان كرده ايم تا شما بتوانيد نسبت به افكار خود كمي آگاهي پيدا كنيد:

رفتار و كارنامه در زندگي:

خيلي از شما، در واقع به دليل عدم رضايت از خودتان در زندگي، از مرگ مي ترسيد. فكر مي كنيد كه تا اين سن، بد بوديد و هيچ كاري براي دنيا و براي ديگران نكرده ايد. شايد دليل اصلي ترس شما از مرگ، اعمال و رفتاري باشد كه تا كنون انجام داده ايد. 

لذت نبردن از زندگي:

خيلي ها براي زندگي حرص مي خورند. نگران هستند كه هنوز از دنيا و از امكانات استفاده نكرده و هنوز همه لذت ها را تجربه نكرده اند. وقتي به خود مي نگرند ديگر زماني براي برآورده شدن آرزوهايشان باقي نمانده است. اين افكار به صورت هوشيار و ناهوشيار ذهن شما را مي تواند مشغول كرده و سبب ترس از نيستي يا مرگ در شما شود.

ترس از زندگي پس از مرگ:

اگر به زندگي پس از مرگ باور داريد و از مرگ مي ترسيد، به اين دليل است كه فكر مي كنيد زندگي بعدي شما بدتر و تلخ تر از زندگي حال حاضر شماست. پس بايد ملزومات زندگي بعدي را انجام دهيد. احساس گناه و پشيماني از كارهايي كه انجام داده ايد، ترس را در شما بيشتر مي كند. 

مرگ، پايان زندگي است:

اگر به زندگي پس از مرگ و دنياي بعدي باور نداريد، دليل ترس از مردن شما اين است كه فكر مي كنيد مرگ پايان زندگي است. يا فكر مي كنيد هر كاري انجام دهيد پوچ است و يا فكر مي كنيد زمان شما آنقدر محدود است كه نمي توانيد به زندگي لذت بخشي برسيد.

ديدن مرگ ديگران:

يكي از علل ترس از مرگ، ديدن مرگ عزيزان و يا افراد ديگر از نزديك است. بجز كساني كه در مشاغل بيمارستاني فعالند، براي باقي افراد ديدن مرگ كسي بسيار معدود است. اين اتفاق آنقدر وحشتناك است كه زندگي شما را تحت تاثير قرار مي دهد.

ناراحتي ديگران از مردنم:

جالب ترين علت ترس از مرگ براي عده اي، اين است كه آن ها از ناراحتي و گريه عزيزانشان بيزارند و دوست ندارند با مردنشان، ديگران آزار ببينند. شايد در وهله اول زيبا باشد ولي اين ديدگاه ممكن است آسيب هاي زيادي در زندگي به بار بياورد.

 

چگونه از مرگ نترسيم؟

ترس از مرگ طبيعي است اما مرگ، در آينده اتفاق مي افتد. بنابراين در اولين قدم بايد تلاش كنيد كه در زمان حال زندگي كنيد و بيشتر درباره زندگي و لذت هايش فكر كنيد. همچنين در مواقعي كه ترس از مرگ در حال آسيب زدن به شماست بايد كمك يك روانشناس را طلب كنيد. برخي از راهكارهاي كاهش ترس از مرگ:

هدفمند باشيد:

داشتن رويا و هدف هاي زيبا و بزرگ، شما را براي ادامه زندگي مصمم و با انگيزه مي كند. در واقع حركت به سمت اهدافي كه خواسته قلبي شماست يك نوع رضايت از خود و احساس خوشحالي براي شما به وجود مي آورد.

زندگي خوب:

داشتن روابط صميمانه با ديگران، يك رابطه عاشقانه با خانواده و لذت بردن از زندگي، به شما در كاهش اين ترس كمك مي كند. لذت ببريد، حتي از چيزهاي كوچك مي تواند معناي يك زندگي خوب را براي شما به ايجاد بكند.

چيزي از خودمان به جا بگذاريم:

بسياري از افراد نگرانند كه بعد از مرگ فراموش شوند، اينكه فراموش شويد طبيعي است اما آيا كاري كرده ايد حتي صدها سال پس از مرگتان، نام و يادتان جاودان بماند؟ اگر يك نياز شديدي به اين داريد كه پس از مرگ از شما ياد شود؛ زندگي كساني كه جاودانه شدند را بررسي كنيد.

درباره ترس تان صحبت كنيد:

سعي كنيد درباره ترس خود از مرگ با ديگران صحبت كنيد، نقطه نظرات شان را ببينيد و از آن ها استفاده كنيد. زماني كه افكار خود را به زبان مي آوريد بهتر مي توانيد درباره آن ها تصميم بگيريد.

بودن كنار عزيزان:

به اين فكر كنيد كه اگر هم روزي مرگ شما فرا برسد، روياي دوباره ديدن و بودن كنار عزيزاني كه از دست رفته اند را دوباره به دست خواهيد آورد. حتي اگر روياست، مي تواند زيبا باشد. 

 

چرا ترس از مرگ با افزايش سن بيشتر مي شود؟

چيزي از بحران 40 سالگي يا بحران ميانسالي شنيده ايد؟ در اين سن، همه افراد دوست دارند كاري كنند كه اثري جاودانه داشته باشد و از آنها نامي بماند. اگر اين بحران حل نشود و فرد از خود راضي نباشد، در سنين بالاتر شديدا ترس از مرگ پيدا مي كند. به گذشته خود نگاه مي كنيد، سرشار از حسرت و كارهاي نكرده است و مي دانيد كه شايد هيچوقت فرصت جبران نباشد. نبايد اجازه دهيد كه اين حسرت ها به وجود بيايند و اگر هم وجود دارند، در فرصتي كه داريد و تا جايي كه ممكن است، برخي از آنها را جبران كنيد.

 

چه زماني بايد به روانشناس مراجعه كنيم؟

همه مردم، تا حدي تمام اختلالات رواني را در خود ديده اند و تجربه كرده اند. همه تا حدي افكار وسواسي و بيمارگونه داشته اند. اما چه زماني، اين افكار و اين اختلالات به درمان جدي نياز دارد؟ زماني كه مشكلات خلقي، مشكلات روحي، افكار وسواسي و يا هر مشكل رفتاري، عملكرد زندگي شما را مختل كرد و نتوانستيد وظايف و فعاليت هاي خود را به طور كامل انجام دهيد، آن وقت نياز به كمك يك فرد ديگر داريد و بايد به روانشناس مراجعه كنيد.

ترس از مرگ نبايد شما را از زندگي غافل كند. اگر ترس از مرگ، زندگي شما را مختل كرده و نمي توانيد وظايف خود را به خوبي انجام دهيد، احتمالا دچار وسواس فكري شده ايد و بايد با يك متخصص در ارتباط باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترس از مرگ و مقابله با آن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ترس از مرگ | دلايل و نحوه درمان آن

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۴:۳۰ | هنر زندگي
ترس از مرگ،

قرص سيتالوپرام | موراد مصرف و عوارض قرص سيتالوپرام

سيتالوپرام يكي از داروهايي است كه براي درمان افسردگي مورد استفاده قرار مي گيرد. اين دارو نيز مانند ديگر داروهاي اعصاب و روان براي مصرف نياز به تجويز پزشك دارد. اما وابستگي و تبليغات هاي مختلف درباره اين قبيل داروها باعث مي شود مورد سوء مصرف و يا استفاده بي مورد قرار گيرند؛ در نتيجه پس از مدتي فرد نه تنها براي مشكلي كه دارو را مصرف مي كرده درمان نشده بلكه با عوارض ناخواسته آن مواجه مي شود. به دليل حساسيت هاي مصرف اين دارو قطع ناگهاني و خودسرانه دارو مجاز نبوده و بايد تحت نظر پزشك اين كار صورت گيرد. در ادامه به بررسي همه جانبه داروي سيتالوپرام مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داروي سيتالوپرام مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

قرص سيتالوپرام

قرص سيتالوپرام يكي از انواع داروهاي ضد افسردگي، كه به عنوان مهاركننده باز جذب سروتونين عمل مي كند. از اين دارو اغلب براي درمان افسردگي و گاهي براي حملات پانيك مورد استفاده قرار مي گيرد. سيتالوپرام بسياري از افراد را در برابر افسردگي مقاوم كرده است؛ اما عوارض جانبي ناخواسته اي نيز به همراه دارد. اين دارو را به صورت قرص و يا شربت استفاده مي كنند.

موارد مصرف سيتالوپرام

همانطور كه گفته شد سيتالوپرام عمدتا براي درمان افسردگي تجويز مي شود. ديگر موارد مصرف اين دارو عبارتند از؛ اختلالات خوردن، الكليسم، حملات پانيك، ملال پيش از قاعدگي و فوبياي اجتماعي.

نكته بسيار مهم: متاسفانه در بازار، بسياري از داروهايي كه به عنوان داروي تاخيري، درمان زود انزالي و يا لاغري توصيه و تجويز مي شود، داروهاي درمان اختلالات اعصاب و روان است و بايد پيش از مصرف كاملا با اين داروها و عوارض آن آشنا باشيد و در دام سودجو ها قرار نگيريد.

عوارض سيتالوپرام

مانند هر داروي ديگري سيتالوپرام مي تواند براي برخي افراد عوارضي داشته باشد و براي برخي هيچ عارضه اي نداشته باشد. يكي از رايج ترين عوارض بالا رفتن تحمل بدن به دارو و در نتيجه وابستگي به آن است. در ادامه به بررسي عوارض سيتابوپرام پرداخته ايم:

عوارض رايج

عوارض رايج سيتالوپرام در بيشتر از يك درصد مصرف كنندگان اتفاق مي افتد. در صورت مشاهده اين عوارض به مصرف آن مي توانيد ادامه دهيد، اما موضوع را با پزشك خود در ميان بگذاريد:

 1. خشكي دهان
 2. عرق كردن بيش از حد
 3. ناتواني در خوابيدن
 4. خواب آلودگي در طول روز
 5. احساس خستگي و ضعف

عوارض جدي

عوارض شديد و جدي در كمتر از يك درصد مصرف كنندگان اتفاق مي افتد. در صورت مشاهده آن ها فورا  به پزشك مراجعه كنيد.

 1. درد يا فشار در قفسه سينه و يا تنفس هاي كوتاه
 2. سرگيجه شديد و يا غش كردن
 3. نعوظ دردناك كه بيشتر از 4 ساعت طول بكشد
 4. خونريزي هايي كه بند نمي آيد؛ مثل بردن انگشت كه در طي 10 دقيقه بند نمي آيد
 5. افكار خود كشي
 6. سردردهاي شديد، گرفتگي مداوم عضلات، ضعف و گيجي طولاني مدت
 7. استفراغ و تهوع، سرفه همراه با خون، مدفوع همراه با خون
 8. خونريزي از لثه بدون هيچ دليلي
 9. تغيير در پريود مثل لكه بيني در بين دوره ها، خون ريزي شديد
 10. آلرژي و حساسيت به دارو

چند حقيقت درباره سيتالوپرام

 1. اغلب 4 تا 6 هفته طول مي كشد تا سيتابوپرام اثر كند.
 2. عوارضي مثل خستگي، خشكي دهان و عرق كردن رايج بوده و بعد از چند هفته از بين مي روند.
 3. اگر پزشكتان تصميم به قطع دارو داشته باشد، مصرف آن را به صورت تدريجي كم كرده تا از عوارض جانبي ديگر جلوگيري كند.
 4. سالتالوپرام در بازار با نام تجاري سيپراميل شناخته مي شود.

چطور عوارض سيتالوپرام را كاهش دهيم؟

براي هر كدام از عوارض خفيف كه نيازي به قطع دارو نيست مي توان كاري انجام داد:

خشكي دهان: جويدن آدامس هاي بدون شكر

عرق كردن بيش از حد: سعي كنيد لباس هاي كمتري بپوشيد، استفاده از مام هاي قوي و يا خنك نگه داشتن بدن موثر است. در صورتي كه تاثيري نداشت احتمالا بهتر است از داروهاي ديگر ضد افسردگي استفاده كنيد.

ناتواني در خوابيدن: سيتالوپرام را در ابتداي روز مصرف كنيد.

خواب آلودگي: سيتالوپرام را در ميانه روز مصرف كرده و از رانندگي و استفاده از ابزاري كه نياز به هوشياري دارند بپرهيزيد.

احساس خستگي و ضعف: از رانندگي و استفاده از ابزارهايي كه نياز به هوشياري دارند بپرهيزيد و از خوردن نوشيدني هاي الكلي خودداري كنيد.

مصرف سيتالوپرام در دوران بارداري

اگر در زماني كه سيتالوپرام مصرف مي كرديد باردار شديد، با پزشكتان مشورت كرده و بدون دستور پزشك مصرف آن را قطع نكنيد. اين دارو مشكلات بسيار كمي را ممكن است براي جنين شما به وجود آورد؛ بنابراين ممكن است به دليل اهميت وضعيت افسردگي و اثرات مثبت دارو پزشكتان دستور قطع آن را ندهد. 

براي دريافت مشاوره در زمينه داروي سيتالوپرام مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : قرص سيتالوپرام | موراد مصرف و عوارض قرص سيتالوپرام

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸:۵۳ | هنر زندگي
سيتالوپرام،

ختنه مردان | علل و عوارض ختنه مردان

شايد براي شما جاي سوال باشد كه لزوم عمل ختنه مردان جداي از رسومات و عقايد مذهبي چيست؟ آيا ختنه سلامت جسمي و رواني فرزندتان را به خطر نمي‌اندازد؟ يا آن كه اين عمل به چه روش‌هايي انجام شده و چه نكاتي پس از عمل بايد رعايت شود؟ اگر نوزاد شما پسر باشد يكي از تصميماتي كه بايد براي او بگيريد ختنه كردن است. ختنه مردان بر خلاف ختنه زنان توسط بسياري از پزشكان تاييد شده است؛ به طوري كه ختنه را داراي آثار مثبتي مي دانند. در اين مقاله سعي شده به تمام اين سوالات پاسخ داده شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ختنه مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ختنه در دين و فرهنگ

ختنه رسمي قديمي است كه تاريخ‌دانان ريشه آن را به مصر باستان نسبت مي‌دهند. پس از آن اين رسم به اديان ابراهيمي نيز وارد شده و در يهوديت و اسلام به عنوان عملي واجب براي نوزادان پسر تلقي شده است. پسران مسلمان را بايد پيش از بلوغ و پسران يهودي را بايد در روز هشتم تولد ختنه كنند. اما امروزه به دليل نظرات بهداشتي درباره فوايد ختنه در جوامع غيرسنتي و غيرمذهبي نيز اين عمل رواج دارد.

 

پيش‌پوست يا غُلفِه چيست؟

پيش‌پوست يا غلفه، پوستي است حلقه‌ مانند كه روي سرنره (حَشَفه) يا سر آلت تناسلي مردانه را مي‌پوشاند. اين پوست در صورت ختنه نشدن نوزاد در كودكي و پيش از بلوغ كاملا روي آلت را پوشانده و پس از 5سالگي به مرور از سرنره جدا شده و نزديك بلوغ به عقب نيز كشيده مي‌شود كه سر آلت نمايان مي‌شود. در عمل ختنه اين پوست با فاصله دو ميليمتري از محل چسبيده به تنه آلت تناسلي جدا مي‌شود. در كشورهايي كه پسران ختنه نمي‌شوند نكاتي بهداشتي براي تميز نگه‌داشتن و حفظ سلامت غلفه و آلت تناسلي و پيش‌گيري از بيماري‌هاي مربوط به مردان توصيه مي‌شود.

 

اثرات جسمي ختنه

وجود پيش‌پوست مي‌تواند اثراتي بر سلامت جسمي كودك شما داشته باشد. احتمال به وجود آمدن خطرات ناشي از وجود پيش‌پوست مانند عفونت يا پيش‌پوست تنگ كم است؛ همين موضوع باعث حمايت بعضي از افراد از ختنه نكردن پسران شده است.

تميز كردن راحت‌تر آلت تناسلي

در پسراني كه ختنه نشده‌اند تميز كردن آلت تناسلي ساده‌تر اتفاق مي‌افتند. تميز كردن آلت از باقي‌ماندن ادرار بين پيش‌پوست و سرنره و تركيب آن با مواد اِسمِگما (ترشحات پوستي سر آلت براي مرطوب ماندن و نچسبيدن به پيش‌پوست) خود آلت و بالا رفتن احتمال عفونت جلوگيري مي‌كند.

پيش‌گيري از عفونت‌ها

بالانيت يا عفونت سرنره كه مي‌تواند پيش‌پوست را هم دچار كند در مواردي كه ختنه انجام نشود احتمال بروز بيشتري دارد. در اين موارد سر آلت تناسلي متورم و دردناك شده و ادرار كردن و برقراري رابطه جنسي به شدت سخت مي‌شود. حتي ممكن است با برقراري رابطه جنسي عفونت به دستگاه تناسلي شريك جنسي نيز سرايت كند.

همچنين باقي ماندن بالانيت و درمان نشدن آن ممكن است منجر به انتقال عفونت به مجاري ادراري مانند ميزراه، كليه و مثانه شود. تحيقات نشان داده كودكان ختنه شده 3 تا 7 برابر كمتر از ختنه‌نشده‌ها مبتلا به اين عفونت‌ها مي‌شوند.

پيش‌گيري از بيماري‌هاي تناسلي

شواهد نشان مي‌دهد كه مردان ختنه‌شده نسبت به مردان ختنه‌نشده احتمال كمتري در ابتلا به عفونت‌هاي تناسلي مانند سيفليس و HIV دارند. همچنين احتمال ابتلا به ويروس HPV نيز در افراد ختنه‌شده 30% كاهش مي‌يابد.

پيش‌پوست تنگ

اين عارضه كه با نام فيموزيس نيز شناخته مي‌شود به معناي به عقب كشيده نشدن پيش‌پوست پس از بلوغ است كه بايد به طور طبيعي اين اتفاق بيفتند. قبل از بلوغ عقب نيامدن پيش‌پوست طبيعي است اما ادامه داشتن آن پس از بلوغ نياز به درمان دارد. از جمله مشكلاتي كه اين مسئله به وجود مي‌آورد جمع شدن ادرار زير پيش‌پوست و خارج شدن آن با فشار است.

سرطان‌ها

يكي از سرطان‌هاي نادر سرطان آلت مردانه است كه حدود 10 در ميليون وجود دارد اما شواهد نشان مي‌دهد ختنه نكردن خطر اين سرطان نادر را تا سه برابر افزايش مي‌دهد.

 

اثرات رواني ختنه بر مردان

ختنه اگر در شرايط نامناسب، سنين بالاتر و بدون بي‌حسي و با تجربه درد صورت گيرد تجربه‌اي دردناك و ضربه‌اي رواني براي نوزاد يا كودك محسوب مي‌شود. براي همين موضوع متخصصان توصيه مي‌كنند كه در هفته‌هاي اول تولد ختنه با بي‌حسي انجام شود و اگر پس از يك سالگي ختنه انجام مي‌شود بهتر است با بي‌هوشي باشد كه كودك احساس نكند كه به هويت جسمي و جنسي او آسيب رسيده است.

اگر كودك شما در سني است كه متوجه تغيير در آلت تناسلي اش شد، بهتر است به آموزش مسائل جنسي در حد فهم كودك بپردازيد. براي اين منظور بهتر است از يك مشاوره كودك نيز درباره چگونگي برخورد با سوالات كودكتان راهنمايي بگيريد.

 

تاثير ختنه بر فعاليت جنسي

در اين زمينه شواهد نظرات متناقضي دارند. برخي از تحقيقات نشان داده‌اند كه تجارب جنسي افراد ختنه‌شده بيشتر از افراد ختنه‌نشده است و روابط رضايتمند بيشتري را تجربه كرده‌اند.

اما نكته قطعي آن است كه پيش‌پوست داراي نقاط حساس‌تري از منظر تحريك جنسي است و در صورت ختنه شدن تحريك آلت تناسلي مردانه كاهش پيدا مي‌كند. بخش ديگري از شواهد نشان مي‌دهد كه آميزش جنسي براي افراد ختنه شده و شريك جنسي آن‌ها كمتر ارضاكننده است. 

 

كدام روش را انتخاب كنيم؟

دو روش براي ختنه وجود دارد كه هر كدام فوايد و عوارض خودش را دارد. نكته مهم در انتخاب روش ختنه مهارت جراحي است كه ختنه نوزادتان را به او سپرده‌ايد.

حلقه

در روش حلقه نخست با دو انبر پيش‌پوست (غلفه) باز شده و براي محافظت از سرنره (حشفه) ابزاري گرد داخل پوست و بر روي سرنره قرار مي‌گيرد. براي وارد شدن ابزار به داخل پيش‌پوست شكافي روي آن داده مي‌شود. پس از آن از بيرون روي محلي كه بايد پيش‌پوست جدا شود حلقه پلاستيكي قرار مي‌گيرد و پيش پوست جمع مي‌شود. پس از گذشت حدود 5 تا 7 روز پيش‌پوست خود به خود مانند بند ناف جدا شده و مي‌افتد.

جراحي

در اين روش مانند روش حلقه با دو انبر پيش‌پوست باز شده و ابزاري براي محافظت از آلت روي سرنره قرار مي‌گيرد. اما در اينجا پس از ايجاد شكاف روي پيش‌پوست و مشخص شدن حدود جداشدن آن از آلت با قيچي جراحي دورتادور پيش‌پوست بريده مي‌شود.

 

عوارض احتمالي عمل

عوارض خفيف ختنه پسران مانند ديگر عمل‌هاي جراحي عمومي است. كمتر از 1% نوزاداني كه ختنه مي‌كنند با مشكلاتي مانند خونريزي، التهاب محل جراحي و سوزش ادرار مواجه مي شوند.

اگر ختنه به دست فردي ناوارد و غيرمتخصص صورت گرفته باشد ممكن است منجر به تنگي مجراي ادراري و سخت شدن خروج ادرار شود. 

 

مراقبت‌هاي لازم پس از ختنه

پس از عمل ختنه ممكن است آلت حساس شده باشد و ادرار دردناك باشد. ترشحات زردرنگ محل ختنه طبيعي است.

توصيه مي‌شود بانداژ را همراه با تعويض پوشك عوض كنيد. از پماد آنتي‌بيوتيك و يا وازلين (ژله پتروليوم) هنگام عوض كردن بانداژ استفاده كنيد تا باند به زخم نچسبد. آلت را به آرامي با آب بشوييد. محل عمل ختنه حدود دو هفته طول مي‌كشد تا التيام بيابد.

 

بهترين زمان ختنه پسران

همه متخصصان معتقدند كه ختنه پسران بايد پيش از 3سالگي صورت پذيرد اما درباره بهترين زمان اختلاف نظر وجود دارد. بعضي متخصصان بهترين زمان را حدود يك‌ماهگي مي‌دانند و بعضي بعد از دوسالگي را پيش‌نهاد مي‌كنند. اما با توجه به خطر بيشتر عفونت‌هاي ادراري در نوزادي و احتمال ضربه روحي كمتر به دليل شكل نگرفتن هويت جنسي توصيه مي‌شود پس از يك‌ماهگي با در نظر گرفتن مراقبت‌هاي خاص ختنه انجام شود. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ختنه مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.


خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ختنه مردان | علل و عوارض ختنه مردان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۲۳ | هنر زندگي
ختنه مردان،

مشاوره تحصيلي | مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري

امروزه مشاوره تحصيلي با توجه به پيشترفت و تخصصي تر شدن دانش، مشاغل و كسب و كارها در هر حوزه تحصيلي و همچنين محيط هاي آكادميك با سطح علمي اهميت زيادي پيدا كرده است. هر كسي در زندگي تحصيلي خود با انتخاب هاي زيادي روبروست كه با انتخاب هاي صحيح مي تواند به حتم آيندۀ تحصيلي و شغلي روشني را براي خود رقم بزند. خب حال سوال اصلي اين است كه چگونه مي توان انتخاب هاي تحصيلي درستي داشت. بهترين راه حل براي داشتن انتخاب هاي تحصيلي صحيح ابتدا شناخت استعداد ها، علايق و پتانسيل خود و بررسي آينده تحصيلي و شغلي پيش رو مي باشد. سپس با بررسي ميزان تطابق پتانسيل هاي خود و آينده اي كه در انتظار شماست مي توانيد انتخابي آگاهانه و صحيح داشته باشيد. براي داشتن چنين انتخابي استفاده از خدمات مشاوره تحصيلي و مشاوره تحصيلي تلفني بهترين راه حل است.

 

شما مي توانيد براي دريافت مشاوره تحصيلي با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مشاوره تحصيلي

با توجه به تخصصي و پيچيده تر شدن دنياي امروزي نسبت به گذشته، پاسخ به سوالات و چالش هاي زندگي هاي امروزي نياز به روش هاي نوين و تخصصي تري دارد. استفاده از خدمات مشاوره تحصيلي از يك فرد متخصص در زمينه روانشناسي به شما كمك مي كند تا به يك خودشناسي درست برسيد و سپس با آگاه كردن شما نسبت به آينده، مي تواند شما را همراهي كند تا ببينيد كه آينده اين انتخاب واقعا همان ايده آلي است كه به دنبال آن مي گرديد يا نه !! 

 

چرا بايد از مشاوره تحصيلي استفاده كينم ؟

يكي مسائلي كه بسياري از مراجعان و خانواده هاي آنان را دچار سردرگرمي مي كند، چالش هاي تحصيليشان مي باشد كه از جمله اين چالش ها كه سبب تحميل تنش بسيار زيادي بر روي افراد مي شود، مي توان به موارد زير اشاره داشت:

 • انتخاب رشته دبيرستان
 • كنكور سراسري
 • انتخاب رشته كنكور سراسري
 • كنكور كارشناسي ارشد
 • انتخاب رشته كنكور كارشناسي ارشد
 • كنكور دكتري
 • انتخاب رشته دكتري
 • مصاحبه دكتري
 • تغيير رشته تحصيلي در تمامي مقاطع
 • انصراف از دانشگاه
 • تحصيل بدون كنكور
 • تحصيل در خارج
 • و ...

انجام اقدام هاي هيجاني در زمان قرارگيري در هر كدام از چالش هاي تحصيلي و عدم توجه به استعدادها و علاقه و مهارت هاي خود و آينده پيش رو به سبب تصميمي كه گرفته ايد همان چيزي است كه بسياري از افراد را متحمل تنش هاي بزرگ در زندگي مي كند. همواره تيپ شخصيت، علايق و استعدادهاي خود را علاوه بر شرايط زندگي و آيندۀ شغلي انتخابتان در نظر بگيريد.

 

 

مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري مركز حامي هنر زندگي

ما همواره در تلاش براي همراهي شما براي داشتن زندگي شاد و بدون تنش هستيم و به همين دليل هميشه به شما در نگاه كردن به زندگيتان و تمامي پتانسيل هاي موجود در آن كمك مي كنيم. در مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي ابتدا با استفاده از تست هاي روانشناسي و مصاحبه تشخيصي به شما كمك مي كنيم تا به شناخت بهتري از شخصيت، هوش، استعدادها، مهارت ها، شرايط زندگي و پتانسيل هاي خود برسيد و سپس با توجه به تمامي اين پارامترها، آينده انتخاب هاي متفاوت شما را بررسي مي كنيم تا بتوانيد انتخابي آگاهانه و تصميمي درست بگيريد. هرگز فراموش نكنيد كه موفقيت بي دليل نيست.

 

مشاوره تحصيلي تلفني

دسترسي به مشاوران متخصص و با تجربه در زندگي هاي امروز با توجه به سرعت زندگي، كمبود وقت، هزينه هاي رفت و آمد و ...  نيازمند صرف هزينه، وقت و انرژي زيادي است. مشاوره تلفني يك راه حل مناسب براي برطرف كردن اين مشكلات مي باشد. متخصصان مركز مشاوره روانشناسي حامي هنرزندگي آماده همراهي شما در تمامي ساعات طول روز هستند. براي دريافت مشاوره تحصيلي مي توانيد با متخصصان مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي در هر نقطه اي از كشور كه هستيد تنها با يك تلفن تماس بگيريد. علاوه بر اين مي توانيد از مشاوره تحصيلي حضوري اين مركز نيز بهرمند گرديد.

 

شما مي توانيد براي دريافت مشاوره تحصيلي با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مشاوره تحصيلي | مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸:۰۹ | هنر زندگي
مشاوره تحصيلي،

چه زماني طلاق خوب است؟

در چه مواقعي بايد طلاق گرفت ؟ طلاق خوب هم وجود دارد؟ طلاق، واژه اي شايد ترسناك و شايد شيرين؛ شايد رهايي و شايد اسارتي تازه باشد. شايد شما فكر كنيد كه چطور يك روانشناس ممكن است پيشنهاد طلاق به شما بدهد. اما بايد بدانيد كه گاهي زندگي ها آنقدر پر تلاطم و آسيب زا مي شوند كه راهي جز جدايي باقي نمي ماند. اما اينكه چه زماني تصميم شما براي طلاق درست است و چه زماني بايد طلاق بگيريد، مباحثي است كه در اين مقاله به آن پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق خوب و شناسايي مواقعي كه بايد طلاق گرفت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

 

به درستي طلاق پي ببريد!

در ابتدا بايد اين مساله را بررسي كنيد كه آيا طلاق آخرين راه شماست يا نه؟ در چه صورت مي توانيد به اين نتيجه برسيد؟ براي رسيدن به پاسخ موارد زير را بررسي كنيد.

 1. اگر هنوز احساس مثبت و محبتي به همسرتان داريد، دست نگه داريد و بجاي جدايي به اصلاح فكر كنيد.
 2. اگر هميشه راهتان از هم جدا نبوده و دوره هاي خوبي در زندگي داشتيد، هنوز زمان طلاق نيست.
 3. منطقي يا احساسي بودن دلايل طلاق تان را بررسي كنيد. تصميم هاي احساسي معمولا نتيجه خوبي نمي دهند.
 4. آيا براي جدايي و زندگي بعد از طلاق انگيزه فراوان داريد يا نه؟ اگر بعد از طلاق زندگيتان به بهبود و پيشرفت محسوسي مي رسد مي توانيد درباره طلاق فكر كنيد.
 5. آيا شرايطتان بعد از طلاق نسبت به زندگي بهتر است يا نه؟ اگر مطمئنيد بهتر است پس مي توانيد به سمت طلاق برويد.
 6. اگر دو طرف مواضع مشتركي درباره طلاق داريد، به طلاق فكر كنيد. طلاق بدون توافق معمولا آسيب آن به دو طرف مي رسد.طلاق توافقي مي تواند تا حدودي آسيب هاي طلاق را كاهش دهد.

 

چه زماني به طلاق فكر كنيم؟

هرگز نمي توانيد بنابر تصميم خودتان و صلاح ديد اطرافيان به سمت طلاق برويد. مخصوصا اگر صاحب فرزندي باشيد. هيچطلاق خوبي بدون بررسي توسط روانشناس و اطمينان گرفتن از او اتفاق نخواهد افتاد. برخي از مواردي كه نشان مي دهد شما لازم است به جدايي فكر كنيد به شرح زير مي باشد:

عدم اميد به اصلاح:

گاهي مشكلات شما آنقدر اساسي است و يكي از طرفين يا هر دو مي دانند كه نمي توانند آن را برطرف كنند بايد به طلاق فكر كرد. گاهي مشكلات آنقدر بزرگ نيست كه قابل حل نباشد اما به مرور زمان به دليل نا آگاهي زوجين و عدم درخواست كمك از متخصص، مشكلات كوچك تبديل به غده اي بزرگ و غير قابل حل مي شود.

مطمئن شدن از اشتباه بودن انتخاب:

زماني كه از انتخاب اشتباهتان مطمئن مي شويد، به طلاق فكر كنيد. اطمينان از اشتباه يعني زماني كه شما هيچ اشتراكي با همسرتان نداريد و مي دانيد كه اين اشتراكات به وجود نخواهد آمد.

خيانت بدون پيشماني:

خيانت، مسئله ايست كه شايد به خودي خود دليلي براي طلاق نباشد؛ اما زماني كه همسرتان علاوه بر نياز جنسي، به دنبال ارضاي نياز عاطفي خود هم بوده بايد درباره آن فكر كرد. علاوه بر آن بايد فرد خيانتكار عميقا اشتباه خود را بپذيرد، ارتباط خود با فرد سوم را قطع كرده و اطمينان دهد كه هرگز ديگر اين اتفاق تكرار نخواهد شد. در غير اين صورت مي توانيد بهطلاق به دليل خيانت فكر كنيد.

دور شدن بيش از حد:

بسيار ناخوشايند است كه شما احساس كنيد ديگر هيچ احساس و وابستگي به همسر خود نداريد. اين مسئله زماني حاد مي شود كه شما نشانه هاي اين دور شدن را در ابتداي مسير جدي نگيريد و منتظر باشيد خودش درست شود. خودش درست نمي شود و به مرور زمان كار به جايي مي رسد كه برگشت ممكن نيست.

آزارهاي روحي و جسمي:

اگر همسرتان به طور دائم با سوء استفاده فيزيكي و روحي شما را آزار مي دهد و براي اصلاح نيز كاري نمي كند بايد به طلاق فكر كنيد. گاهي اين رفتار در قالب كتك زدن و درگيري فيزيكي است اما مشكل اصلي زماني است كه همسرتان به طور دائم با صحبت هايش روح و روان شما را بهم مي ريزد. احترام، عزت نفس، غرور و آرامش شما را با چالش رو به رو كرده است.

خواستن بچه:

مسئله ديگر زماني است كه يكي از زوجين بچه مي خواهد و ديگري نمي خواهد. طبيعتا وجود يك فرد ديگر كه باب ميل يك طرف نيست، آسيب هاي زيادي به فرزند و بعد از آن به جامعه وارد مي كند. فرزندي كه محبت يكي از والدينش را نداشته باشد بسيار مستعد آسيب است.

امتحان كردن تمام راه هاي ممكن

اگر مطمئن هستيد كه تمام راه ها براي اصلاح مشكلات و زندگي خود را امتحان كرده ايد و ديگر هيچ راهي براي رفتن وجود ندارد، طلاق بهترين راه است.

 

طلاق در دوران عقد

طلاق در دوران عقد، به دليل عميق نشدن رابطه و نبودن فرزند، آسيب كمتري به زوجين وارد مي كند. برخي از دلايل طلاق در دوران عقد، هزينه هاي زياد شروع زندگي، نداشتن شناخت كافي از همسر، تفاوت واقعيات زندگي با تصورات شما و به طور كلي پشيماني مي باشد. بنابراين لازم است كه در ابتدا و قبل از هرگونه پيوند رسمي، از مشاوره پيش از ازدواج استفاده كنيد تا بتوانيد تا حد زيادي از جدايي ها و مشكلات آينده پيشگيري كنيد. اگر تصميم به طلاق داريد براي جبران مي توانيد راه هاي بازگشت به زندگي بعد از طلاق را در پي بگيريد.

 

به زندگي بعد از طلاق فكر كنيد

هر قدر طلاق، بهترين راه براي ادامه زندگي دو طرف باشد، بايد از آسيب هاي طلاق آگاه بوده و تمام جوانب طلاق را بررسي كنيد. اينكه بعد از طلاق پشيمان مي شويد يانه؟ در صورت داشتن فرزند به آسيب هايي كه فرزندان طلاق مي بينند؟ آيا از نظر حمايتي و مالي توانايي هاي لازم را داريد يا خير؟

به هر حال در نظر گرفتن تمام جوانب به تنهايي امكان پذير نيست. دريافت مشاوره طلاق و صحبت با روانشناسان متخصص، تمام جنبه هاي طلاق را براي شما روشن خواهند كرد و به شما كمك مي كنند كه بهترين تصميم را براي زندگي خود بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق خوب و شناسايي مواقعي كه بايد طلاق گرفت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چه زماني طلاق خوب است؟ 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۶:۲۶ | هنر زندگي
طلاق خوب،

نشانه هاي عاشق شدن زنان

از نظر بسياري از مردان، زنان مخلوقات بسيار پيچيده اي هستند كه به راحتي نمي توانند به عاشق شدن زنان پي ببرند، پس در برخورد با آنان دچار سردرگمي و ترديد مي شوند. ممكن است با دختري آشنا شده باشيد و حس كنيد به او علاقه مند شده ايد ولي نمي دانيد نظر او در مورد شما چيست و از طرفي حس مي كنيد جواب قطعي به شما نمي دهد. اگر مي خواهيد براي شروع يك رابطه رومانتيك پيش قدم شويد يا مي خواهيد مطمئن شويد دختر مورد علاقه تان هم حس شماست و از ادامه رابطه خود آسوده خاطر شويد با ما همراه شويد. در اين مقاله به بررسي نشانه هاي عاشق شدن در زنان مي پردازيم تا بهتر بتوانيد احساس آن ها را درك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عاشق شدن زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آتش عشق در زنان

زنان هم وقتي عاشق مي شوند به رفتارها، ظاهر و نگاه مرد مورد علاقه خود فكر مي كنند، قلبشان تندتر مي زند، عيب هاي او را نمي بينند، در خيال خود با او حرف مي زنند، روي او حساس مي شوند. با اين حال زنان عشق خودشان را زيركانه نشان مي دهند و در ابتداي يك رابطه معمولا به صورت واضح و در قالب جملات ابراز علاقه نمي كنند. در واقع در شروع يك رابطه در بيان احساسات خود محتاط هستند.

 

چرا و چگونه مردان زنان عاشق را بشناسند؟

آگاهي از نشانه هاي عاشق شدن زنان از اين جهت اهميت دارد كه بسياري از مردان درك درستي از احساسات خانم ها ندارند. اگر نسبت به اين نشانه ها بي توجه باشيد، فرصت هاي استثنايي زندگي تان را براي پيدا كردن دختري كه عاشقانه در كنارتان باشد، از دست مي دهيد از طرفي وقت و انرژي خودتان را براي رابطه هاي كوتاه مدت صرف مي كنيد كه در نهايت ممكن است نسبت به تمام زنان بدبين شويد. در نتيجه از عاشق شدن فراري مي شويد و پيش خودتان فكر مي كنيد اصلا عشقي وجود ندارد. در ادامه به نشانه هاي زنان عاشق مي پردازيم:

حساس شدن

يك زن عاشق، شما را زير نظر دارد، به رفتار، ظاهر و نگاه شما توجه مي كند. هنگامي كه گروهي از دختران از جلوي شما رد مي شوند به چشمان تان خيره مي شود تا ببيند به آن ها نگاه مي كنيد يا نه. اگر متوجه حرص خوردن او، هنگام صحبت كردن با زنان ديگر شديد، بدانيد كه براي او اهميت داريد.

اشتياق براي برقراري ارتباط

اگر زني خيلي سريع به پيام هايتان جواب مي دهد و هميشه در دسترس است يا به بهانه هاي مختلف با شما تماس مي گيرد، در واقع براي ارتباط با شما علاقه مند است و در صورتي كه برنامه اي داشته باشد كه نتواند دعوت شما براي بيرون رفتن بپذيرد، زمان ديگري به شما پيشنهاد مي كند.

برنامه ريزي براي آينده

زن عاشق پيشه، مي خواهد دوباره شما را ببيند پس دنبال برنامه هاي دونفره ست كه بتوانيد زماني در كنار هم باشيد. در مورد آينده با شما صحبت مي كند و از شما نظر خواهي مي كند، مي خواهد شما را بيشتر بشناسد پس تمايل دارد فعاليت هايي كه شما به آن علاقه داريد امتحان كند حتي اگر در انجام آن افتضاح باشد. در ميان صحبت هايش متوجه مي شويد كه به جاي كلمه « من » از كلمه « ما » استفاده مي كند يعني به چيزي بيشتر از يك دوست معمولي نگاه مي كند.

كنجكاوي

اگر زني جذب شما شده باشد، سوال هاي مختلفي در مورد خانواده، دوستان، شغل، ميزان وضعيت مالي و علايق شما مي پرسد. سعي مي كند وجه مشتركي با شما پيدا كند. تمام توجهش معطوف شماست و هنگامي كه در مورد آينده شغلي و برنامه ريزي هايي كه در آينده داريد صحبت مي كنيد، مشتاقانه گوش مي دهد. شايد تعجب كنيد كه حتي جزئي ترين حرف هايتان را به خاطر مي آورد. حواستان باشد كه الان زمانيست كه مي توانيد او را تحت تاثير قرار دهيد، صادقانه و با علاقه به سوال هايش جواب بدهيد.

خريد هديه، بهانه اي براي نشان دادن احساسات

وقتي زني برايتان هديه اي مي خرد، يعني براي او منحصر به فرد هستيد. هديه او شايد گران قيمت نباشد ولي مطمئن باشيد زمان زيادي در مورد آن فكر كرده است. شايد از ميان صحبت هاي شما متوجه شده باشد كه به چيزي علاقه داريد پس هديه او مي تواند نشان دهنده شناخت او از شما باشد.

نشانه هاي بدني

هنگام صحبت كردن به شما خيره مي شود و چشمانش برق مي زند، لبخند مي زند، تن صدايش تغيير مي كند، با موهايش بازي مي كند؛ به طور كلي از حالات چهره او متوجه مي شويد كه واقعا خوشحال است؛  اين ها مي تواند نشانه اين باشد كه او واقعا به شما علاقه مند است.

نشان دادن چراغ سبز

اغلب دختران تمايلي به برقراري تماس فيزيكي با پسري كه دوست ندارند نشان نمي دهند. ولي دختري كه عاشق شماست دنبال اين است كه حداقل تماس فيزيكي كمي با شما داشته باشد؛ مثلا دست تان را بگيرد كه اين نشانه خيلي خوبي براي فهميدن علاقه او به شماست.

جلب توجه

زني كه عاشق شماست، به هر طريقي مي خواهد توجه شما را به خودش جلب كند پس به تيپ، آرايش و جذابيت فيزيكي خودش اهميت مي دهد، پس اگر مي بينيد زمان زيادي بايد منتظر بمانيد تا او آماده شود، به او ايراد نگيريد. الان فرصتي استثنايي است كه از ظاهر او تعريف كنيد.

الهام بخش شدن براي تغيير

او را با اولين روزي كه ملاقات كرديد مقايسه كنيد و ببينيد چه تغييراتي در او مي بينيد. شايد حس كنيد الان مسئوليت پذيرتر شده است يا وقتي در سختي ها و ناراحتي ها دركنارش هستيد، متوجه مي شويد كه پيشنهاد، حرف ها يا رفتارتان در قلب او راهي باز مي كند و مورد پذيرش قرار مي گيريد.

عشق، راهي براي تسخير ترس ها

زني كه عاشق است، حاضر است در كنار شما با ترس هايش رو به رو شود و نسبت به چيزهايي كه قبلا ترس و واهمه داشت، پذيرش بيشتري پيدا مي كند.

ايفا كردن نقش مادرانه

زنان وقتي عاشق مي شوند احساس مادرانه وجودشان به صورت ناهشيار فعال مي شود. پس تعجب نكنيد اگر نسبت به سلامتي شما نگران مي شود و زماني كه فست فود مي خوريد به شما غر مي زند.

خجالتي شدن

يك واكنش رايج در زنان وقتي كه عاشق مي شوند اين است كه به طور غير معمول خجالتي مي شوند. ممكن است متوجه شويد كه زماني كه با شماست عصبي و دستپاچه است، وقتي به او نگاه مي كنيد، صورتش سرخ مي شود و با موها يا لباس خود بازي مي كند. پس در ابتداي رابطه شايد بخواهند از شما دور شوند. اگر هيچ كار اشتباهي نكرديد و به خاطر اجتناب كردن او مردد شديد، اندكي به او زمان بدهيد.

رفتارهاي بچگانه و غر زدن

زنان عاشق، حمايت كننده و مراقبان خوبي هستند، گاهي اوقات آن ها مي خواهند شما را امتحان كنند. زماني كه حس مي كنيد مثل يك بچه لوس و غير قابل تحمل شده است، احساس امنيت را به او منتقل كنيد و در مواردي كه او احساس آسيب پذيري دارد، حمايتش كنيد.

 

در مقابل زن عاشق چه كنيم؟

زنان براي عاشق شدن و اطمينان از احساس خود به زمان نياز دارند. زماني كه اين نشانه ها را در زن مورد علاقه خود ديديد، فرصت مناسبي است تا عشق خود را به او ابراز كنيد. براي اين منظور راه هاي ابراز عشق را بشناسيد. اما پيش از شروع رابطه از خود نيز اطمينان حاصل كنيد. آيا داراي نشانه هاي عشق مردان هستيد؟ براي اين كار نياز به خودشناسي داريد تا بتوانيد به خواسته قلبي خود پي ببريد. براي اين منظور مي توانيد از تست هاي خودشناسي و مشاوره روانشناسي استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عاشق شدن زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : نشانه هاي عاشق شدن زنان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۴:۴۶ | هنر زندگي
عاشق شدن زنان،

فشار خون بالا

ساليانه تعداد زيادي از افراد در اثر عوارض فشار خون بالا جان خود را از دست مي دهند. فشار خون ثابت نيست و زماني كه فعاليت بدني داريد يا هيجان زده مي شويد فشار خون تان افزايش پيدا مي كند؛ با اين حال اگر فشار خون بالا به صورت مزمن ادامه يابد و توجهي به اين مسئله نداشته باشيد يا براي درمان اقدامي نكنيد؛ باعث بروز مشكلات سلامتي مانند نارسايي قلبي، از دست دادن بينايي، سكته و بيماري هاي كليوي مي شود. در اين مقاله با ما همراه باشيد تا نگاهي همه جانبه به بيماري فشار خون داشته باشيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه فشار خون بالا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

فشار خون بالا، قاتلي خاموش

قلب با هر تپش، خون را به تمام بدن پمپ مي كند و از اين طريق انرژي و اكسيژن مورد نياز بدنتان تامين مي شود. فشاري كه از طريق جريان خون به ديواره رگ هاي خوني وارد مي شود شدت فشار خون را مشخص مي كند. در حالت نرمال حداقل فشار خون (90-60) و حداكثر فشار خون (120-90) ميلي متر جيوه است. اگر فشار خون اندازه گيري شده بالاتر از اين اعداد باشد، فشار خون تان بالا است.

ممكن است داراي فشار خون بالا باشيد ولي خودتان هم از اين موضوع بي خبر باشيد؛ چرا كه هميشه فشار خون بالا علامت واضحي ندارد. البته در وضعيتي خاص كه به آن فشار خون بحراني گفته مي شود، با علائمي مانند سردرد، تهوع، استفراغ، سرگيجه، تاري ديد، تنگي تنفس و تپش قلب روبه رو مي شويد.

 

تشخيص فشار خون بالا

متخصص براي تشخيص فشار خون از ابزارها و آزمايشات مختلف استفاده مي كند، كه شامل موارد زير مي باشد:

 • استفاده از دستگاه فشار سنج جيوه اي يا مكانيكي
 • استفاده از دستگاه هاي فشار خون اتوماتيك (در منزل)
 • آزمايشات خون و ادرار
 • تست ورزش و الكتروكارديوگرام يا نوار قلب
 • هولترمونيتورينگ (دستگاه المتروكارديوگراف سيار و قابل حمل)
 • اكوكارديوگراف (امواج فراصوت)
 • استفاده از اپليكيشن هاي اندازه گيري فشار خون

 

عوارض فشار خون بالا

انجام چك آپ و معاينه براي تشخيص فشار خون لازم است چون اگر به موقع تحت درمان قرار نگيريد احتمال پيدايش عوارضي مانند حمله قلبي، سكته و نارسايي هاي قلبي، ايجاد لخته هاي خوني، آنوريسم (بزرگ شدن ديواره سرخرگ)، اختلال متابوليكي و ديابت، بيماري كليوي، آسيب يا پاره شدن رگ هاي خوني چشم، اشكال در عملكرد مغز و حافظه وجود دارد.

شايد فكر كنيد فشار خون پايين عوارض خطرناكي ندارد، در حالي كه سلامت جسماني شما تنها در حالتي كه فشار خون تان در حد نرمال باشد، تاييد مي شود.

 

دلايل ايجاد فشار خون بالا

فشار خون بالا ممكن است تحت عوامل وراثتي و يا در اثر عواملي محيطي در طي زمان ايجاد شده باشد. در ادامه به عوامل ايجاد كننده فشار خون بالا مي پردازيم:

 • وجود سابقه خانوادگي فشار خون بالا
 • بالا رفتن فشار خون در درجه هواي سرد
 • چاقي و اضافه وزن
 • بي تحركي و نداشتن فعاليت جسمي مناسب
 • سيگار كشيدن و مصرف الكل
 • رژيم غذايي نامناسب؛ حاوي نمك زياد و چربي بالا
 • ابتلا به ديابت
 • اضطراب و استرس رواني
 • پسوريازيس (نوعي بيماري خود ايمني)
 • بارداري

 

راهكارهاي مبارزه با فشار خون بالا

با سبك زندگي سالم، مي توانيد بدون استفاده از دارو فشار خونتان را پايين بياوريد، از آن جا كه هر دارويي عوارضي را به همراه دارد، پزشكان و متخصصان نيز روش هاي غير دارويي را اولويت درمان قرار مي دهند. در ادامه به راه هاي كاهش فشار خون و درمان فشار خون بالا را بررسي كرده ايم:

كاهش وزن

اگر اضافه وزن داريد به فكر كاهش آن باشيد، اين روشي مناسب براي كاهش فشار خون بالاست. داشتن اضافه وزن باعث مي شود هنگام خواب با مشكل تنفسي رو به رو شويد، همين موضوع نيز باعث بالا رفتن فشار خون مي شود.

ورزش منظم

ورزش و فعاليت جسمي، تاثير شگرفي در كاهش فشار خونتان دارد. يك برنامه ريزي منظم براي انجام حداقل 30 دقيقه ورزش منظم داشته باشيد. اين تمرينات مي تواند شامل پياده روي، دوچرخه سواري، شنا كردن، يوگا و .. باشد.

رژيم غذايي مناسب

با يك برنامه غذايي سرشار از سبزيجات، ميوه ها، غلات، لبنيات كم چرب، مواد غذايي با قند اشباع شده، فشار خونتان را كاهش دهيد. كاهش مصرف نمك براي درمان فشار خون بالا اهميت ويژه اي دارد.

رهايي ازعوامل استرس زا

استرس مزمن، نقش مهمي در فشار خون بالا دارد پس در ابتدا اين عوامل استرس زا را شناسايي كنيد؛ سپس به دنبال راهي براي كاهش استرس ها باشيد. شايد فكر كنيد زندگي بدون استرس ممكن نيست، درست است كه نمي توان تمام عواملي كه باعث استرس تان شده از بين ببريد ولي مي توانيد سبك رويارويي با استرس هايتان را تغيير دهيد. پس لازم است با مهارت هاي مديريت استرس آشنا شويد.

خواب كافي

اختلال در خواب يا نداشتن خواب كافي، خطر ابتلا به فشار خون را افزايش مي دهد. براي بزرگسالان خواب حدود 7-8 ساعت در شبانه روز توصيه مي شود. اگر خواب كافي نداريد بهتر است براي تشخيص و درمان مشكلات خواب خود اقدام كنيد.

بررسي منظم فشار خون

چك كردن فشار خون به شما كمك مي كند تا متوجه شويد كه تغييراتي كه در سبك زندگي داديد تا چه حد مناسب بوده و در صورت لزوم همين روند را ادامه دهيد يا تغييراتي در آن لحاظ كنيد.

درمان هاي دارويي

افرادي كه داراي فشار خون بالا هستند، گاهي نياز است كه تحت درمان همراه با دارو قرا بگيرند، براي برخي افراد ممكن است تركيبي از چند دارو نياز باشد. اما استفاده از داروهاي فشار خون بدون آن كه تغييري در سبك زندگي تان ايجاد كنيد كمترين اثر خود را خواهند گذاشت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه فشار خون بالا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : فشار خون بالا

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹:۳۱ | هنر زندگي
فشار خون بالا،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان