مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

عدم تفاهم جنسي با همسر | تشخيص و نحوه رسيدن به تفاهم جنسي با همسر

رابطه جنسي يكي از اصلي ترين عوامل موثر بر رضايت زناشويي است. پيامدهاي عدم تفاهم جنسي تنها محدود به رضايت از رابطه جنسي نشده و مي تواند تمام جنبه هاي ارتباطي زن و شوهر را تحت شعاع قرار دهد. دو نفر بايد بتوانند به عنوان همسر به اشتركاتي در رابطه جنسي برسند تا بتوانند نيازهاي جنسي يكديگر را رفع كنند. براي رسيدن به يك درك مشترك و تفاهم نسبي در زمينه مسائل جنسي بايد دو طرف به شناخت كافي نسبت به جنس مخالف و خصوصا همسر خود دست يابند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عدم تفاهم جنسي  مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

تعريف تفاهم جنسي وعدم تفاهم

تفاهم جنسي يعني زوجين از لحاظ جنسي به شناخت كافي رسيده و بتوانند پاسخ گوي نياز طرف مقابلشان باشند. در اين ميان بايد نيازهاي خود را بشناسيد و آنها را با همسرتان به طور كاملا شفاف مطرح كنيد. معمولا در مواقعي كه عدم تفاهم جنسي وجود دارد، يكي از طرفين نياز شديدي به رابطه جنسي دارد، اما همسر وي به اندازۀ او براي رابطه جنسي اولويت قائل نيست.

زوجين معمولا درباره مطرح كردن نياز جنسي و اولويت دادن به آن و چگونگي برخورد همسرشان نگران اند. اينكه اگر به همسر بازگو كنند چه واكنشي از او خواهند ديد، همواره براي آن ها ايجاد دغدغه مي كند. بعد از گذراندن مرحله شور و هيجان اوليه در ازدواج ( 2سال اول زندگي مشترك) اغلب شاهديم كه به تدريج زوجين با هم از نظر ارتباط جنسي به اختلاف بر مي خورند.

 

آگاهي از عدم تفاهم جنسي

وقتي از نظر جنسي نتوانيد به نيازهاي طرف مقابل پاسخ دهيد، احتمالا از نظر جنسي به تفاهم كافي دست نيافته ايد. تصميم گيري به جاي طرف مقابل، معمولا نتيجه منفي در زندگي خواهد داشت. شما نبايد جاي همسرتان تصميم بگيريد و آن را اجرا كنيد. بلكه بايد تلاش كنيد با هم به يك اجماع نظر دست پيدا كرده و به آن عمل كنيد.

 

نگراني از شكست زندگي مشترك

اگر يك زن در زندگي زناشويي، با ميل جنسي شديد همسر و تمايل به برقراري رابطه جنسي مكرر مواجه شود، در حالي كه خودش از تمايل كمتري نسبت به مرد برخوردار است، اغلب به خاطر سردي رفتار خودش نگران از هم پاشيدن زندگي زناشويي بوده و تصور مي كند بلاخره در جايي همسر او را ترك خواهد كرد. براي بر طرف كردن مشكلات در ارتباطات جنسي خود بهتر است به دنبال راه حلي باشيد. موضوع را با يك مشاوره جنسي مطرح كرده و در صدد حل اين مسئله با روش هاي منطقي باشيد.

 

عوامل تاثير گذار بر تفاهم جنسي

تناسبات ظاهري و جسمي قابل توجه

زوجيني كه از نظر ويژگي هاي ظاهري تفاوت هاي چشمگيري باهم دارند، معمولا در تفاهم جنسي به مشكل برخواهند خورد. مردي كه بسيار قد بلند است با زني كه قد كوتاه دارد معمولا بعد از گذشت يك الي دو سال از زندگي مشترك در رابطه جنسي دچار مشكل مي شود. به همين خاطر قبل از وارد شدن به زندگي زناشويي حتما به تفاهمات كلي (از نظر جسمي، فرهنگي، مالي، تحصيلي، خانوادگي، و ...) دست يابيد تا كمترين ميزان تنش را در زندگي زناشويي (هم از نظر جنسي و هم از لحاظ ساير موارد) تجربه كنيد. براي رسيدن به اين منظور نيازي به برقراري رابطه جنسي پيش از ازدواج نيست، بلكه با دريافتمشاوره پيش از ازدواج مي توانيد به اين مسائل پي ببريد.

اختلاف در مورد زمان و مكان رابطه جنسي

تصور رايج افراد اين است كه زمان برقراري رابطه جنسي شب مي باشد. بايد به اين مسئله توجه كنيد كه نياز جنسي نيازي است كه در طي روز جاري و روان است. اگر به نياز همسرتان تنها در شب پاسخ گو باشيد، احتمالا فردي بي توجه در نگاه وي تلقي مي شويد. در حالي كه شما چنين قصد و هدفي نداشته ايد. همچنين اختلاف در زمينه مكان رابطه جنسي نيز در برخي از زوجين رايج است.

پيشنهاد مي شود در مورد زمان و مكان رابطه جنسي با هم صحبت كنيد. صحبت شفاف درباره اين موضوع بسياري از اختلاف نظرها و سوء تفاهمات را برطرف مي كند. حد امكان خجالت و شرم را در مورد رابطه جنسي با همسر كنار گذاشته و راحت به آن بپردازيد.

تفاوت در سبك جنسي و نوع برخورد با آن

يك زن به مسئله جنسي بسيار رمانتيك تر از يك مرد نگاه مي كند. معمولا خانم ها به آماده كردن يك فضاي رمانتيك و پوشيدن لباس مناسب و محيا كردن بهترين محيط با بهترين ويژگي ها اهميت زيادي مي دهند. اما آقايان به ميزان كمتري به مسائلي از اين دست توجه مي كنند. خانم ها در بطن رابطه، معمولا به پيش نوازي هاي اوليه علاقه زيادي نشان مي دهند.در حالي كه بسياري از مردان بيشتر به ارضاي جنسي از طريق دخول اهميت مي دهند.

اين تفاوت در نوع نگاه به رابطه جنسي مي تواند باعث ايجاد اختلاف بين زوجين شده و تفاهم جنسي را به خطر اندازد. كاري كه لازم است انجام دهيد اين است كه هر دو به اين مسئله آگاه باشيد كه بدون دخول هم مي توان به ارگاسم رسيد. فقط كافي است كه نحوه رسيدن به لذت جنسي را در همسرتان بدانيد و بر طبق آن عمل كنيد.

تعداد دفعات رابطه جنسي

ممكن است يكي از زوجين درخواست رابطه جنسي مكرر كند؛ اما طرف ديگر چنين تمايلي نداشته باشد. اين موضوع باعث عدم تفاهم و مشكل در برقراري رابطه مي شود. چون يك طرف نيازي دارد كه طرف ديگر قادر به برآورده كردن آن نيست. به تدريج عدم تفاهم جنسي بر كيفيت زندگي زناشويي آن ها تاثير مي گذارد.

تصور نادرست و نامتناسب از رابطه جنسي

بسياري از زوجين به غلط الگوي رفتار جنسي خود را فيلم هاي **** و تقليد از آن ها در نظر مي گيرند. در حالي كه بازيگران **** معمولا دست به اعمال متنوع و در عين حال نادرستي مي زنند تا مخاطب بيشتري جذب كنند.

خواسته هاي جنسي دو طرف

گاهي عدم تفاهم در مورد نوع خواسته هاي جنسي اتفاق مي افتد. اما در بسياري از موارد ممكن است از نظر سطح پذيرش خواسته مورد نظر با طرف مقابل دچار چالش شويد. رابطه مقعدي خواسته اي است كه مي تواند از طرف مرد مطرح شود؛ اين خواسته انحراف جنسي محسوب نمي شود. در صورتي كه زن ممكن است تمايلي به اين كار نداشته و از آن امتناع كند. با بررسي علل گرايش همسرتان به اين نوع روابط مي توانيد به حل مسئله بپردازيد.

اختلالات جنسي

در بسياري از مواقع يك عامل بيروني مانند اختلالات جنسي در كيفيت رابطه جنسي زوجين تاثير مي گذارد. در اين مواقع هر چقدر هم يك رابطه عاشقانه و خوب و با كيفيت باشد، باز هم دست خوش آسيب جدي است. پيشنهاد مي شود با مراجعه به يك روان شناس متخصص به تشخيص درست در اين زمينه دست پيدا كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه  عدم تفاهم جنسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : عدم تفاهم جنسي با همسر | تشخيص و نحوه رسيدن به تفاهم جنسي با همسر

ادامهـ مطلبـ
| ۴ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۹:۱۸ | هنر زندگي
عدم تفاهم جنسي،

برون گرايي

افراد با تيپ هاي شخصيتي درونگرايي و برونگرايي از يكديگر متمايز مي شوند. اگر شما از آن دسته افرادي هستيد كه بسيار خوش مشرب هستيد و روابط اجتماعي گسترده اي داريد احتمالا در تيپ شخصيتي برون گرا قرار مي گيريد، فردي پرشور و انرژي هستيد كه از تفريح و گردش لذت مي بريد. البته برون گرايي مطلق وجود ندارد پس ممكن است ويژگي هايي هم داشته باشيد كه در طيف درون گرا قرار مي گيرد. اگر مي خواهيد بدانيد كه اين ويژگي چطور بر جنبه هاي مختلف زندگي شما مانند ازدواج و شغل تاثير مي گذارد با ما همراه شويد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برون گرايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

برونگرايي چيست؟

برون گرايي يك صفت شخصيتي و نقطه مقابل درون گرايي است. ويژگي عمده افراد برون گرا صميمي و اجتماعي بودن است. اگر فردي برون گرا هستيد تمايل به تفريح و گردش، پرحرفي، روابط عمومي بالا، ريسك پذيري، اعتماد به نفس بالا، ترجيح دادن فعاليت هاي گروهي به فعاليت هاي انفرادي، روراست بودن، حاضر جوابي، راحت بودن در ابراز هيجان و عقايد، بيزاري از تنهايي، فعال بودن و توانايي تصميم گيري سريع از ويژگي هاي بارز در شماست. احتمالا علاقه زيادي به جشن و گوش دادن به موسيقي با صداي بلند داريد.

 

برونگرايي چه مزيت هايي دارد؟

اگر فردي برون گرا هستيد به راحتي مي توانيد با ديگران ارتباط برقرار كنيد پس احتمالا دوستان زيادي داريد و به مهاني هاي زيادي دعوت مي شويد كه براي شما بسيار لذت بخش است. شور و هيجان بالاي شما انگيزه اي مي شود براي ديگران تا آن ها هم انرژي بگيرند و با شما همراه شوند.

روابط عمومي بالاي شما در بسياري از موارد مي تواند راهگشاي بسياري از مشكلات باشد چون با افراد زيادي در ارتباط هستيد و اين دايره روابط به طور مرتب گسترده تر مي شود. همچنين شما راحت هيجان ها و نگراني هاي خود را ابراز مي كنيد و نظر ديگران را مي پرسيد يا از آن ها در خواست كمك مي كنيد به اين ترتيب مشكلات خود را راحت تر حل مي كنيد چون بيشتر از تجارب و كمك ديگران استفاده مي كنيد.

 

برونگرايي چه مشكلاتي به همراه دارد؟

حاضر جوابي شمشيري دو لبه است! برون گرايان افرادي رو راست هستند و راحت عقايد و نظرات خود را بيان مي كنند. هر موقع كه ناراحت مي شويد خيلي راحت هيجان خود را بروز مي دهيد و نمي گذاريد حرفي در دلتان باقي بماند. از طرفي ممكن است شما واقعا منظوري از حرف هايتان نداشته باشيد ولي گاهي طرف مقابل، حرف شما را دخالت يا گستاخي برداشت مي كند و نسبت به آن واكنش تدافعي نشان مي دهد. ممكن است حتي بعدا پشيمان شويد كه چرا اين حرف را زديد. همچنين شما بيشتر از اينكه از زندگي ديگران خبر داشته باشيد، اطلاعات مهم زندگي خود را در اختيار ديگران قرار مي دهيد. احتمالا اين تجربه را داشتيد كه ديگران به طريقي از حرف هاي شما سو استفاده كردند و بعد از آن با خودتان فكر كرده باشيد كه چقدر من ساده ام!

 

شغل هاي مناسب افراد برونگرا

اگر شخصيتي فعال، صميمي و ريسك پذير داريد و داراي روابط عمومي بالا هستيد از پشت ميز نشستن يا شعل هاي كسالت آور  لذت نمي بريد. شغل هايي كه مي توانيد به واسطه آن با ديگران و دغدغه هاي آن ها در ارتباط باشيد مناسب شما هستند. شغل هاي مانند مسئول خدمات مشتريان، مهماندار هواپيما، مسئول پذيرش، فروشندگي، افسر پليس، گفتار درمانگر، پرستاري و ... مي تواند براي شما مناسب باشد. براي انتخاب شغل مناسب كليك كنيد.

 

تمركز بر دنياي بيرون يا درون؟

افراد براساس تمركز بر دنياي درون يا بيرون به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسيم مي شوند. شايد ترجيح مي داديد كه فردي درونگرا باشيد، اگر اطرافيان شما بيشتر درونگرا باشند ممكن است احساس كنيد كه شما غير عادي و عجيب هستيد؛ ولي بدانيد كه تمام اين ويژگي ها به خاطر تفاوت هاي فردي است و نمي توان گفت كدام گروه از افراد برتري دارند. آنچه اهميت دارد اين است كه خودتان را بپذيريد و  مطابق با ويژگي هاي خود به دنبال راهي براي شاد كردن خود باشيد.

از طرفي ممكن است از نظر شما درونگراها افرادي مرموز باشند چون زياد در مورد خودشان صحبت نمي كنند. عدم آگاهي كافي در مورد اين تيپ شخصيتي باعث مي شود كه آن ها را درك نكنيد و آن ها را به افسرده، مغرور بودن يا بي احساس و نچسب بودن محكوم كنيد. فقط بايد بدانيد دنياي شما ها متفاوت است. افراد درون گرا كنترل بيشتري روي خودشان دارند. اين افراد از تنهايي خود لذت مي برند، مطالعه و فعاليت هاي ذهني را به مهماني ترجيح مي دهند.

 

بررسي ازدواج برونگرا ها با درونگراها

اگر در آستانه ازدواج با فردي درونگرا هستيد حتما متوجه تفاوت هايي بين خودتان شده ايد. ممكن است در ابتدا بخواهيد آن ها را ناديده بگيريد اما ازسويي نگران تاثيري هستيد كه بعدها روي زندگيتان ايجاد مي كند. به تدريج متوجه مي شويد كه زماني كه با شور و هيجان زياد با او صحبت مي كنيد او فقط گوش مي دهد يا مثل شما علاقه نشان نمي دهد.

وقتي به او ابراز علاقه مي كنيد با هيجان سطحي واكنش نشان مي دهد؛ كه باعث دلسردي شما مي شود. پس ديگر تمايلي به تعريف كردن موضوعات براي او نداريد و كمتر به او ابراز علاقه خواهيد كرد. شما روابط گسترده و صميمي زيادي با افراد مختلف داريد كه اين مي تواند براي طرف مقابل شما آزار دهنده باشد. البته توجه داشته باشيد كه برونگرايان روابط متعدد و سطحي تري دارند ولي درونگرايان روابط كمتر و با عمق بيشتري دارند ولي نمي توانند مثل شما هيجان هاي خود را ابراز كنند.

يكي ديگر از مواردي كه بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه تقاوت زياد شما با همسر درونگرا باعث مي شود كه اعتماد به نفس خود را از دست بدهد؛ در نتيجه درونگرا تر و منزوي تر شود. برخي تحقيقات حاكي از آن است كه ازدواج هايي كه مرد كمي برون گرا تر از زن باشد، موفق تر هستند چون اين مردان بهتر مي توانند به همسر خود ابراز علاقه كنند و زمينه پيشرفت او را فراهم مي كنند و اين حس كه قهرمان زن خود هستند در آن ها ارضا مي شود.

 

ايجاد تعادل در برونگرايي

ويژگي هاي شخصيتي تحت تاثير وراثت و يادگيري دوران كودكي است پس تعيير آن سخت است، با استفاده از راه هايخودشناسي به ويژگي هاي خود پي برده و از راهكارهايي براي متعادل كردن اين خصوصيات استفاده كنيد:

شمارش اعداد:

قبل از حرف زدن تا ده بشماريد، در اين صورت عملكرد سنجيده تري مي توانيد داشته باشيد، سوء تفاهم ها كمتر مي شود و با حرف هايتان باعث دلخوري و ناراحتي ديگران نمي شويد و كمتر اطلاعات شخصي خودتان را در اختيار ديگران قرار مي دهيد تا زمينه سوء استفاده ديگران فراهم شود.

شناسايي علايق

هر چقدر هم برون گرا باشيد احتمالا مي توانيد فعاليت هايي پيدا كنيد كه بتوانيد تنهايي از انجام آن ها لذت ببريد. شناسايي اين علايق و برنامه ريزي براي انجام آن در ساعاتي از شبانه روز به شما كمك مي كند تا به لذت تنهايي هم پي ببريد و بعدها به خاطر نداشتن ارتباط با ديگران كمتر اذيت و بي قرار مي شويد.

تقويت بردباري

برونگرايي شما باعث مي شود كه در يك جمع، ميدان را در دست بگيريد و به ديگران اجازه صحبت كردن يا نظر دادن ندهيد. پس لازم است روي اين ويژگي خود كار كنيد و به تدريج ميزان صحبت كردن و ابراز عقايد خود را كمتر كنيد و به ديگران هم اجازه بدهيد تا نظرات خود را بيان كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه برون گرايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : برون گرايي

ادامهـ مطلبـ
| ۴ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۳۶ | هنر زندگي
برون گرايي،

بي قراري و گريه كودك | علل و بهترين راه هاي آرام كردن بي قراري و گريه كودك

بي قراري و گريه كودك را بايد جدي بگيريد. چرا كه تنها راهي كه كودك براي بيان خواسته ها و نيازهايش دارد بي قراري و گريه است. براي پاسخ دادن به نياز ها و خواسته هاي نوزاد بايد دليل گريه و بي قراري كودك را بفهميد. معمولا والدين در مواقعي كه كودك بي قراري مي كند بخصوص هنگام شب و در مهماني ها دچار اضطراب و سردرگمي مي شوند. اين سردرگمي سبب خسته شدن والدين و ناتواني آنان در آرام كردن كودك مي گردد. بي قراري كودك در سه ماه اول بعد از تولد امري طبيعي است. در اين مقاله در مورد علت ها و نحوه آرام كردن گريه كودك توضيحات كاملي داده شده است.


 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان بي قراري كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

علت گريه و بي قراري كودك

معمولا در اولين تجربه والدگري، پي بردن به علت گريه و رفع نيازهاي كودك براي والدين دشوار است. اما با گذشت زمان حل اين مسئله آسان تر مي شود. در ادامه مهترين دلايل و علت هاي بي قراري و گريه كودك آورده شده است :

گرسنگي : در اولين قدم مطمئن شويد كودكتان گرسنه نيست. كودك گرسنه است نق نق مي كند و دنبال پستان مادر مي گردد.

عوض كردن پوشك : پوشك كودكتان را بررسي پيش از هر اقدام ديگري مطمئن شويد برايش آزار دهنده نيست و اگر نياز به تعويض دارد هر چه زودتر پوشكش را عوض كنيد. 

كودك سردش است : سرما يكي ديگر از عللي است كه والدين ممكن است از چشم شان دور بماند. اگر لباس گرمتري تن كودك بپوشانيد گريه اش بند مي آيد. البته اگر به كودك لباس زياد هم بپوشانيم ممكن است كلافه شود و احساس گرماي زياد كند.

كودك مي خواهد در آغوش گرفته شود :  كودك بعد از شير خوردن، آروغ زدن و عوض شدن پوشك مي خواهد كه او را در آغوش بگيريد. بعضي از كودكان نياز بيشتري به توجه دارند و زمان بيشتري بايد در آغوش مادر باشند. مقاله در آغوش گرفتن كودك را مطالعه كنيد.

خسته شدن كودك : بعضي مواقع در آخر يك روزي كه كودك در مهماني با اقوام و آشنايان بوده است و فعاليت زيادي داشته، به ظاهر بي دليل گريه مي كند. در اين مواقع بايد كودك را به يك جاي ساكت ببريد و سعي كنيد او را بخوابانيد.

كوليك : بعضي از مواقع پدر و مادر نمي فهمند چرا كودك گريه مي كند، گريه هاي بي وقفه نشان از كوليك نوزاد است. 

 

نحوه آرام كردن كودك

زماني كه كودك گريه مي كند، نگران نشويد و به دنبال برطرف كردن علت گريه باشيد. كودك ممكن است گرسنه يا تشنه باشد. مهمترين نكته در آرام كردن كودك حفظ آرامش خودتان است. در ادامه روشهايي براي آرام كردن كودك توضيح داده مي شود.

كودك را گرم كنيد، بپوشانيد و در آغوش بگيريد : نوزاد قبل از تولد در رحم مادر در يك محيط گرم بوده و همين امر سبب احساس امنيت و آرامش كودك مي شود. بعد از تولد نيز نوزاد تمايل به داشتن همان شرايط را دارد. به همين دليل براي تداعي كردن همان احساس، قنداق كردن و در آغوش گرفتن كودك تاثير مثبتي بر آرامش كودك خواهد داشت.

استفاده از ريتم : نوزاد در شكم مادر به شنيدن صداي قلب مادر عادت كرده است و به همين خاطر دوست دارد در بغل مادر باشد تا بتواند صداي قلب او را بشنود. براي نوزاد موزيك ملايم پخش كنيد و برايش لالايي بخوانيد. مي توانيد از صداي هود، سشوار نيز استفاده كنيد.

تكان تكان دادن : بعضي مواقع فقط تكان دادن، كودك را آرام مي كند. او را در گهواره بگذاريد يا با ماشين به بيرون برويد.

ماليدن شكم : پشت يا شكم نوزاد را بماليد. اين كار گاز نفخ معده را دفع مي كند و براي كودكاني كه دل درد و كوليك دارند مفيد است.

مكيدن : مكيدن نه تنها در حالت گرسنگي بلكه در زماني كه نوزاد گرسنه نيست نيز به او آرامش مي دهد و ضربان قلب او را آرامتر مي كند. در اين زمان مي توانيد از پستانك كمك بگيريد.

 

اگر همه راهكارها با شكست مواجه شد چه كنيم ؟

اگر همه روشها  را انجام داديد و كودك آرام نشد، بهترين راه اين است كه زمان كوتاهي كودك را تنها بگذاريد. اگر كودك خسته باشد بعد از كمي گريه به خواب مي رود. بيشتر كودكان بدون گريه نمي خوابند و با گريه انرژي خود را تخليه مي كنند و به خواب مي روند. اگر كودك آرام نشد، تب او را كنترل كنيد و اگر بيشتر از 38 درجه بود با يك فرد متخصص در زمينه كودك تماس بگيريد.

 

واكنش هاي اشتباه در مقابل گريه كودك

ممكن است والدين در اثر خستگي يا عدم آگاهي از رفتار درست واكنش نامناسبي از خود در مقابل بي قراري هاي فرزندشان نشان دهند. برخي از اين رفتارها عبارتند از:

 • زماني كه كودك گريه مي كند، پدر و مادر نبايد آرامش خود را از دست بدهند و او را تنبيه بدني، كلامي يا رفتاري كنند. چون اگر با كودك با تندي رفتار كنيد، او واكنش بدتري نشان مي دهد و به گريه كردن ادامه خواهد داد.
 • كودك را زمان زيادي تنها نگذاريد كه احساس نا امني و تنهايي كند.
 • تحت هيچ شرايطي كودك را نترسانيد كه گريه نكند. مثلا نگوييد " اگر به گريه ادامه بدي ميزارمت دم در..".

 

آيا عصباني بودن مادر گريه بچه را تشديد مي كند ؟

هنگامي كه مادر دچار استرس مي شود، اين استرس را به كودك منتقل مي كند؛ متقابلا كودك كه گريه مي كند، مادر دچار اضطراب مي شود؛ در نتيجه انتقال متقابل استرس باعث تشديد گريه در فرزندتان مي شود. زماني كه كودك گريه مي كند چند نفس عميق بكشيد و در نهايت خونسردي سعي كنيد او را آرام كنيد. كودكان مادران عصبي معمولا بيشتر از كودكان مادران آرام بي قرار و گريان هستند. كودكان مادران عصبي دچار اضطراب مي شوند. توصيه مي كنيم كه مقاله عوامل بروز استرس در كودكان را مطالعه نماييد.

 

تا چه سني گريه كردن طبيعي است؟

كودك از زمان تولد تا سه ماهگي از توجه ويژه مادر برخوردار است. بعضي از كودكان از زمان تولد به شدت گريه مي كنند و آرام نمي گيرند ولي بعضي از كودكان آرام تر هستند. تا زماني كه كودك به رشد كلامي نرسيده، گريه كردن كودك براي برطرف كردن نيازهايش طبيعي است. اما گريه و بي قراري بيش از حد كودك در سنين بالاي 2 سال بايد جدي گرفته شود. در چنين شرايطي حتما از يك فرد متخصص در زمينه كودك مشاوره بگيريد.

 

نحوه پيشگيري از گريه كودك در شب

گريه و زاري بچه در شب در روحيه اعضاي خانواده تاثير منفي مي گذارد و معمولا اعضاي خانواده را عصبي مي كند. شام كودك بايد به اندازه كافي باشد؛ مطمئن شويد كه كودك سير است. سعي كنيد كودك بر طبق يك برنامه غذا و خواب ثابت باشد و آن را تغيير ندهيد كه آرامشش بهم نخورد. پوشكش را عوض كنيد. براي كودك قصه بگوييد، دماي اتاقي را كه كودك در آن مي خوابد را تنظيم كنيد. او را در آغوش بگيريد و نور اتاق را كم كنيد. براي كودك لالايي بخوانيد و آرام در گوشش زمزمه كنيد. اگر گريه هاي كودك همراه با جيغ بود حتما درد دارد، حتما از يك فرد متخصص مشاوره كودك بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان بي قراري كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بي قراري و گريه كودك | علل و بهترين راه هاي آرام كردن بي قراري و گريه كودك

ادامهـ مطلبـ
| ۴ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۹:۳۹ | هنر زندگي
بي قراري و گريه كودك،

با خيال پردازي كودك چگونه رفتار كنيم؟

خيال پردازي كودك مهم ترين عامل براي رشد شخصيت و مهارت هاي ارتباطي كودك با ديگران است. كودك از طريق خيالات خود با شما صحبت مي كند و جهان را به شكل خودش تفسير مي كند. والدين بايد كاملا در اين زمينه هوشيارانه عمل كنند و نگذارند خيالات كودك افسار گسيخته يا سركوب شود. لازم است كه در اين زمينه با روانشناس و مشاوره كودكدر ارتباط باشيد و نحوه برخورد با خيال پردازي كودك را ياد بگيريد. در اين مطلب درباره اينكه خيال پردازي كودك نشانه چيست، چگونه بروز پيدا مي كند و واكنش ما بايد چگونه باشد صحبت كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خيال پردازي كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خيال پردازي چيست؟

خيال پردازي در كودكان، تصاوير و فكر هايي هستند كه در ذهن كودك مي باشد ولي واقعي نيستند و در دنياي حقيقي وجود خارجي ندارند. كودك با استفاده از خيال پردازي خود سعي در ارتباط با شما و بيان افكار خود دارد. منظور از غير واقعي اين است كه تصاوير ذهني، مصداق و نمود بيروني و در دنياي واقعي ندارد. به عنوان مثال خيال پردازي درباره يك اسب شاخدار كه شب ها در تختخواب كودك مي خوابد يك نمونه از خيال پردازي كودكان است كه كودك با اين خيال پردازي سعي در بيان افكار خود دارد.

 

خيال پردازي كودك خوب است يا بد؟

وابستگي به تخيل، باعث جدا شدن كودك از دنياي واقعي مي شود. تخيل و رويا ها تا اندازه اي كه بي آزار باشند و روي كودك اثر منفي نگذارد، مفيد است اما اگر باعث شب بيداري، شب ادراري، ترس و ناامني، انزوا و مختل شدن روابط ارتباطي كودك شود لازم است كه والدين از يك روانشناس كودك درخواست راهنمايي كنيد.

تخيل و دوستان خيالي، مزيت هاي زيادي دارد و به رشد و توسعه تخيل كودك و بهبود كيفيت روابط در بزرگسالي كمك مي كند اما اگر دوست خيالي كودك، تنها دوست او مي باشد، لازم است نگران كودك خود باشيد. براي مطالعه در زمينه دوستان خيالي كودك كليك كنيد.

والدين بايد تلاش كنند مرز بين واقعيت و خيال را براي كودك مشخص كنند. تفاوت آن ها را به او آموزش دهند و علاوه بر كمك به پرورش تخيل او، كنترل اوضاع را در دست بگيرند.

 

تخيل كودك از چه چيز هايي ناشي مي شود؟

عوامل مختلفي در تعيين ميزان، نوع و شدت تخيل كودك دخيل هستند. عواملي مثل ژنتيك، تربيت، محيط و ...

ممكن است كودك ژن خلاقيت و روياپردازي را از والدين يا افراد ديگري دريافت كند و لازم است كه والدين آن ها را كشف و پرورش دهند. براي آگاهي از راه هاي پرورش خلاقيت كودك كليك كنيد.

همچنين عوامل محيطي نقش بسيار مهمي در تربيت تفكر خلاقانه كودك دارد. محيط مدرسه، محيط بازي، گروه دوستان و همسالان، همچنين اطرافيان و اقوامي كه مي تواند باعث شكوفايي خلاقيت يا سركوب آن شوند. والدين بايد به گونه اي اوضاع را كنترل كنند كه خلاقيت كودك به او فشار رواني وارد نكند و در مسير درست از آن استفاده كند.

 

خيال پردازي نشانه چيست؟

انيشتين مي گويد تخيل از علم و دانش بهتر است. تخيلات، دري به سوي ساختن فضاي ذهني كودك است. كودك با استفاده از تخيلاتش با شما صحبت مي كند، افكار و دغدغه هاي خودش را نشان مي دهد و لازم است كه والدين با اين مسئله بسيار هوشيارانه برخورد كنند. طبيعتا خيال پردازي نشانه ساختار سالم و پيشرفته مغز و عملكرد مناسب هوش كودك است، اما اگر كنترل نشود و محدوده آن مشخص نشود مي تواند آسيب برساند.

چگونه بفهميم كودكان خيال پرداز است؟

مهم ترين تيپ خيال پردازي براي كودكان، داشتن دوست خيالي است. به علاوه آن موارد زير را مي توانيد بررسي كنيد و بفهميد كودك خيال پردازي داريد يا نه:

سوالات كودك:

گاهي كودكان سوالاتي از شما مي پرسند كه نمي دانيد چگونه و از كجا وارد ذهن آن ها شده است. سوالاتي در مورد جهان، خدا، تولد فرزند، فلسفه زندگي و از اين دست سوالات نشان دهنده اين است كه كودك شما خيال پرداز است.

رويا ها:

خواب ها و روياهاي شبانه كودك بسيار در درك فضاي ذهني او مهم است. كودك توانايي تمايز خيال و واقعيت را ندارد و لازم است والدين رويا هاي كودك را جدي بگيرند. خواب ديدن را براي او تعريف كنند كه كودك بداند اتفاقاتي كه در خواب مي بيند واقعي نيستند.

 نقاشي:

يكي ديگر از منابعي كه كودك، خيالات خود را در آن پياده مي كند و از طريق آن با شما صحبت مي كند نقاشي هاي اوست. ممكن است گاهي در نقاشي هاي كودك چيزهايي ببينيد كه كودك هيچوقت آن ها را نديده است. بنابراين واكنش شما به نقاشي هاي او بايد كاملا تشويق كننده و هوشمندانه باشد. از او بخواهيد راجع به نقاشي خود به شما توضيح دهد و با هم آن را بررسي كنيد. در زمينه تفسير نقاشي كودكتان نيز مي توانيد با متخصصين روانشناسي كودك در ارتباط باشيد.

بازي ها:

كودكان بلند بلند فكر مي كنند. مخصوصا هنگام تنها بازي كردن ممكن است داستان هاي زيادي را براي خود بسازند و بر اساس آن با اسباب بازي هاي خود كار كنند. سعي بر اين باشد كه فضاي بازي كودك در اتاق خود او باشد تا بتواند ساختار خيال پردازي منسجم و منظمي داشته باشد. كودك در بازي هايش، جهاني كه دوست دارد را مي سازد و تخيل و تصور هايش را روي جهان خودش پياده مي كند.

 استدلال ها:

ممكن است زماني كه از كودك سوالي مي پرسيد يا سعي در بازخواست او داريد، جواب هايي بشنويد كه در اوج عصبانيت باعث خنده شما شود. كودك به شما دروغ نمي گويد، بلكه در ذهن او زندگي شكل ديگري دارد و از نظر او هيچ كار اشتباهي صورت نگرفته. استدلال ها و توضيحات كودكتان در مقابل سوالات شما، مي تواند نشان دهنده ميزان خيال پردازي او باشد.

 

سخن آخر

بايد سعي كنيد فضاي مناسبي براي پرورش خلاقيت كودك فراهم كنيد. تخيلات كودك مي تواند تا بي نهايت ادامه داشته باشد و اين وظيفه والدين است كه با صبوري، پذيرش، توجه و عدم سركوب و تنبيه، فضاي ذهني او را كنترل كنند و باعث نشوند كه يا بيش از حد درگير خيالات شوند يا اينقدر خيالات خود را سركوب كنند كه عملكرد زندگيشان مختل شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خيال پردازي كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : با خيال پردازي كودك چگونه رفتار كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۳ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۴:۱۲ | هنر زندگي
خيال پردازي كودك،

پر كردن اوقات فراغت كودكان

پر كردن اوقات فراغت كودكان در تابستان يكي از دغدغه هاي والدين به خصوص مادران است. اوقات فراغت زماني است كه كودك بايد به فعاليت هاي لذت بخش كه مورد علاقه اش است بپردازد و در اين راستا خلاقيت او بهبود يابد. ممكن است كودك به نظارت و راهنمايي شما نياز داشته باشد تا بتواند برنامه ريزي مناسبي با توجه به علايق و سطح توانايي خود براياوقات فراغت داشته باشد. بهتر است شرايطي را فراهم كنيد كه به شكوفايي استعدادها و پرورش خلاقيت كودك كمك كنيد نه اين كه كودك را با حجم زياد كلاس هاي آموزشي، خسته و دلزده كنيد. اگر ذهنتان درگير اين مسئله است كه چگونه براي كودكتان برنامه ريزي كنيد در اين مقاله اطلاعات مفيدي در مورد اوقات فراغت و همچنين راهكارهاي جالب براي پر كردن اين زمان كسب مي كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه  پر كردن اوقات فراغت كودكان كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اوقات فراغت كودك چگونه بايد پر كنيم؟

اوقات فراغت زمان بيكاري كودك است كه بايد از آن لذت ببرد پس در تنظيم برنامه ها بايد علايق و توانايي او را در نظر بگيريد و نظر او هم جويا شويد. از او در مورد علايقش بپرسيد و سعي كنيد در جهت برطرف كردن نيازها و علايق او برنامه ريزي كنيد. بسيار اهميت دارد كه كودك ياد بگيرد برنامه ريز زندگي خود باشد پس اين زمان مناسبي است كه قدرت تصميم گيري در كودك را پرورش دهيد. در واقع شما بايد هدايت كننده باشيد نه تصميم گيرنده. در صورتي كه كودك از علايق خود آگاه نيست با توجه به شناختي كه از او داريد به او كمك كنيد تا آن ها را شناسايي كند و در جهت تقويت توانايي هايش قدم برداريد.

 

نقش پدران در اوقات فراغت كودكان

پدر و مادر بايد در تربيت كودك همسو با يكديگر باشند. بسيار مهم است كه پدر نقش خودش را ايفا كند و زماني را به دور از تمام مشغله هاي كاري با فرزند خود بگذراند؛ چون كودك بايد فضاي ارتباطي با پدر را تجربه نمايد كه مسلما در شادكامي و رشد شخصيت كودك نقش مهمي ايفا خواهد كرد. روزهاي تعطيل زمان مناسبي ست كه پدر و كودك زمان بيش تري براي با هم بودن داشته باشند، پدر با سرگرمي هاي ساده مي تواند روحيه مشاركت را در كودك پرورش دهد و حس مسئوليت پذيري كودك را تقويت كند. به عنوان مثال با همكاري كودك در فعاليت هاي خانه مانند رنگ كردن ديوارها، درست كردن كيك، هرس كردن گياهان، شستن ماشين و ... مشاركت داشته باشد.

 

نقش چند فرزندي در پر كردن اوقات فراغت

مسئله اي كه ممكن است ذهن والدين را درگير كند اين است كه داشتن يك فرزند ديگر در پر كردن اوقات فراغت كودك چقدر تاثير دارد. بدون شك داشتن خواهر يا برادر و بازي كردن با او نقش به سزايي در سرگرمي و تفريح كودك دارد. در نگاه اول ممكن است است فكر كنيد كه داشتن يك فرزند ديگر مسئوليت شما را بيشتر مي كند، كه فكر صحيحي است ولي در سال هاي آينده دوست و همدمي براي يكديگر مي شوند و در شكل گيري شخصيت و روابط اجتماعي كودكان نقش به سزايي خواهد داشت.

 

بهترين راهكارهاي پر كردن اوقات فراغت كودك

از جمله روش ها و راهكار هاي موثر و مفيد براي پر كردن اوقات فراغت كودكان مي توان به روش هاي زير اشاره داشت :

ورزش و فعاليت جسمي

كودك براي رشد توانايي هاي شناختي و جسماني خود به تحرك و فعاليت نياز دارد. ورزش كردن باعث آزاد شدن انرژي هيجاني كودك مي شود پس استرس و اضطرابش كم مي شود و احتمال بروز رفتارهاي ناهنجار كاهش پيدا مي كند.

ورزش كردن در صورتي كه به صورت مستمر ادامه پيدا كند به يادگيري كودكان هم كمك مي كند با اين حال اگر نگران دور شدن كودك از محيط درسي هستيد بهتر است تمام زمان فراغت كودك صرف فعاليت جسمي نشود چون ممكن است با آغاز مدارس زماني طول بكشد تا كودك خود را با محيط مدرسه سازگار كند.

بازي هاي فكري

بازي هاي ساده مانند پازل، منچ و مار و پله، انجام پانتوميم، خمير بازي، شطرنج از آن دسته بازي هايي هستند كه هم براي كودك هم براي خودتان سرگرم كننده است. اين بازي ها براي تقويت قواي ذهني و يادگيري تعاملات اجتماعي بسيار مناسب است.

بازي هاي كامپيوتري

داشتن مديريت زماني و برنامه ريزي براي بازي هاي كامپيوتري نه تنها مضر نيست بلكه مي تواند مزاياي زيادي در رشد ذهني و يادگيري كودك داشته باشد. البته بعضي بچه ها ترجيح مي دهند كه تمام تابستان را در خانه پاي كامپيوتر و پلي استيشن باشند، در اين مواقع شما مي توانيد جديت بيشتري اعمال كنيد و از او بخواهيد كه فعاليت ورزشي هم داشته باشد. چون در خانه نشستن و فقط بازي كردن باعث درون گرايي او مي شود پس مهارت هاي ارتباطي در كودك شكل نمي گيرد و در نهايت باعث كاهش اعتماد به نفس او مي شود.

كلاس هاي تابستاني 

فرستادن كودك به كلاس‌هاي تابستاني يكي ديگر از راه‌هاي پر كردن اوقات فراغت است. اگر انتخاب كلاس‌ها درست انجام شود، مي‌تواند موجب رشد استعدادها و جهت‌دهي مثبت به توانايي‌هاي كودك شود البته به شرط اينكه علاقه او در انتخاب نوع كلاس‌ها ناديده گرفته نشود به عنوان مثال يادگيري موسيقي آرامش‌بخش است و اضطراب و استرس را از كودك دور مي‌كند. توجه داشته باشيد كلاس هاي تابستاني نبايد موقعيتي مثل ايام تحصيلي را براي كودك تداعي كند و تمام وقت او را پر كند.

 

نحوه پر كردن اوقات فراغت كودكان با هزينه كم

اگر به دليل مشكلات مالي از پس هزينه هاي كلاس هاي تابستاني بر نمي آييد اصلا نگران نباشيد. براي پر كردن اوقات فراغت كودكتان و داشتن لحظات شادي بخش راه هاي زيادي وجود دارد كه نياز به صرف هزينه هم ندارد. تنها چيزي كه لازم داريد كمي خلاقيت است تا بتوانيد برنامه اي مناسب براي او داشته باشيد تا به تجربه اي به يادماندني برايش تبديل شود. نقاشي و درست كردن كاردستي از فعاليت هايي ست كه معمولا بچه ها در هر سني به آن علاقه دارند و به رشد خلاقيت كودك هم كمك مي كند. پس با تهيه وسايل نقاشي مي توانيد كودك را سرگرم كنيد.

يكي ديگر از كارهايي كه مي توانيد انجام دهيد رفتن به فضاي باز و كمك به كودك براي پرواز دادن بادبادك است. حتي مي توانيد در محيط خانه و به صورت دسته جمعي نرمش و ورزش كنيد يا به يك پياده روي برويد. فعاليت‌هاي دسته‌جمعي با خانواده يا دوستان براي رشد شخصيت كودك و تعامل با ديگران كمك كننده است همچنين تماشاي كارتون يا فيلمي كه متناسب با سن فرزندتان است مي تواند بسيار لذت بخش و آموزنده باشد.

كمال گرايي والدين در پر كردن اوقات فراغت كودك

كودكي دوراني است كه بايد با شيطنت و بازي سپري شود، ممكن است شما بدون در نظر گرفتن سطح توانايي هاي فرزندتان او را در انواع كلاس هاي زبان، موسيقي، هنر و ورزش ثبت نام كنيد در صورتي كه انبوه اين كلاس ها نه تنها باعث ايجاد لذت و شادماني در كودك نمي شود بلكه باعث افزايش استرس، خستگي و افسردگي مي شود.

متاسفانه برخي والدين به خاطر چشم رو هم چشمي و پز دادن استعدادهاي كودك خود به اطرافيان، او را درگير فعاليت ها و كلاس هاي زيادي مي كنند. ممكن است در ابتدا كودك به خوبي از پس اين تكاليف بر بيايد ولي در دراز مدت اثر منفي بر او خواهد داشت چون فشار زيادي بر او وارد مي شود و زمينه بروز كمال گرايي و وسواس در كودك افزايش پيدا مي كند.

ضرورت تداوم يافتن احساس رومانتيك زوجين

سپري كردن زماني براي خود و همسرتان، در داشتن زندگي با طراوت و شادي بخش تاثير به سزايي دارد پس بهتر است اين لطف بزرگ را به خودتان بكنيد و فارغ از تمام موضوعات براي داشتن شادي هاي دونفره برنامه ريزي كنيد تا بتوانيد رابطه هيجاني، عاطفي و رومانتيك خود را تقويت كنيد پس روياهاي خود را زندگي كنيد تا بتوانيد فعاليت هايي هدفمند و پويا داشته باشيد. مي توانيد روي حمايت خانواده خود حساب كنيد و فرزند خود را براي ساعاتي پيش آن ها نگه داريد. البته توجه داشته باشيد كه كودك را به هر كسي نمي توان سپرد چون كودك نياز به حمايت شما دارد و احتمال سواستفاده جسمي، جنسي يا رواني براي او زياد است.

 

سخن آخر

گاهي والدين مي خواهند آرزوهايي كه خود در زندگي داشتند و به دلايل مختلف به آن ها نرسيدند از طريق بچه عملي و جبران كنند؛ مثلا چون خودشان فرصتي براي تحصيل نداشتند بچه را تحت فشار مي گذارند كه فقط در زمينه درسي فعاليت داشته باشد و مانع فعاليت كودك در حوزه اي مي شوند كه خودش به آن علاقه دارد يا در آن زمينه استعداد دارد. شايد كودك از علايق يا استعدادهاي خود آگاهي نداشته باشد پس كشف استعدادها و توانايي كودك اهميت دارد براي اين منظور مي توانيد از خدمات مشاوره كودك براي انجام تست هاي استعداد يابي استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نحوه  پر كردن اوقات فراغت كودكان كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : پر كردن اوقات فراغت كودكان

ادامهـ مطلبـ
| ۳ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲:۰۴ | هنر زندگي
اوقات فراغت كودكان،

اعتياد و مصرف دوباره مواد مخدر

بار ها شده كه حتي معتاداني كه خودشان اقدام به ترك كرده اند، باز هم به مصرف دوباره مواد مخدر رو آورند. بازگشت هاي مكرر باعث دلسرد شدن همسر و به هم ريختن نظم خانواده مي شود. شايد بازگشت به اعتياد به نظر خانواده پايان درمان باشد. اما عودهاي مكرر بخشي از روند بيماري اعتياد بوده و درمان نيز در تمامي مراحل نبايد قطع شود. شما به عنوان همسر و يا خانواده بيمار معتاد با آگاهي از مراحل درمان و حمايت از بيمار مي توانيد او را براي ماندن در مسير سلامت ياري كنيد.نقش خانواده در ترك اعتياد و گروه دوستاني كه فرد با آن ها در ارتباط است بسيار اهميت دارد. در ادامه به بررسي علل مصرف دوباره و راه هاي پيشگيري از بازگشت به مصرف صحبت خواهيم كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد و مصرف دوباره مواد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اعتياد بيماري قابل بازگشت

كساني كه اعتياد ندارند نمي توانند بفهمند همسرشان و يا كسي كه اعتياد دارد، چرا و چگونه حاضر است تمام آن چه در زندگي برايشان اهميت دارد را از بين ببرد تا بتواند حتي يك بار ديگر مصرف كند. براي آنكه درك بهتري از اين بيماري داشته باشيد، بهتر است توضيح كوتاهي درباره كاري كه مواد مخدر با مغز مي كند را توضيح دهيم.

مواد مخدر با ذهن و مغز چه مي كند؟

مواد مخدر با تاثير بر سيستم پاداش مغز و افزايش دوپامين در مسير پاداش مغزي لذتي صد چند برابر براي فرد ايجاد مي كند. اين لذت به قدري است كه ديگر اهميت بقا كه بالاترين زنگ خطر براي هر انساني است، از بين مي رود؛ در واقع مواد جاي غريزه بقا را مي گيرد. شايد درك اين موضوع برايتان سخت باشد، اما اگر با يك فرد معتاد زندگي كرده باشيد متوجه مي شويد اعتياد بر ديگر جنبه هاي رفتاري او نيز تاثير گذاشته است. بيمار معتاد ديگر مانند قبل نمي تواند مشكلات را شناسايي كند و يا راهكاري مناسب ارائه دهد.

تمامي اين تاثيرات بر مغز باعث مي شود كه از نابود شدن به خاطر اعتياد ترسي نداشته باشد و تنها به مصرف دوباره مواد فكر كند.

 

مراحل بازگشت به مصرف را بشناسيد

بارها شنيده ايد كه اعتياد بيماري غير قابل درمان است و در نهايت فرد به مصرف دوباره رو مي آورد. احتمالا بارها براي درمان همسرتان يا فرد معتادي اقدام كرده ايد اما پس از سپري شدن دوره هاي درمان جسماني متوجه مي شويد او دوباره به سمت مواد رفته است. در اين وضعيت نا اميد شده و خود را ناچارترين فرد مي پنداريد. ممكن است او را سرزنش كرده و فكر طلاق به سراغتان بيايد. اما همانطور كه پيش تر گفتيم اعتياد بيماري قابل بازگشت است. بين 40 تا 60 درصد معتادان درمان شده، به مصرف دوباره بازگشت مي كنند. بهتر است بدانيد بازگشت يك فرايند است تا يك رويداد، كه به سه مرحله؛ عاطفي، رواني و فيزيكي تقسيم مي شوند.

مرحله بازگشت عاطفي

عود عاطفي اغلب مرحله اول بازگشت به مصرف است. اين مرحله پيش از شروع دوره نقاهت اتفاق مي افتد. بيمار معتاد با تجربه خلق و احساس اضطراب، خشم، بي قراري و كاهش اشتها و خواب، به فكر مصرف دوباره مي افتد. با شناسايي نشانه هاي عود عاطفي مي توان از ورود بيمار به مرحله عود رواني جلوگيري كرد.

مرحله بازگشت رواني

عود رواني مرحله دوم فرايند بازگشت به مصرف است. در اين مرحله در ذهن بيمار يك جنگ بين افكاري كه او را ترغيب به مصرف مي كنند با افكاري كه مي خواهند او در مسير بلند سلامت باقي بماند، در حال  وقوع است. هميشه يك بخشي از فرد تمايل دارد كه به مصرف بازگردد، به همين دليل اعتياد را يك بيماري مزمن مي دانيم. با ادامه افكار وسوسه انگيز احتمال شكست و بازگشت مجدد به اعتياد بيشتر مي شود. اگر در اين مرحله مواجه شدن فرد با عوامل محرك ( دوستان، مكان هاي مصرف و ... ) رخ دهد؛ مقابله با وسوسه مصرف بسيار دشوار و در بيشتر مواقع غير ممكن مي شود.

عود فيزيكي

پس از عود رواني اگر مداخله اي صورت نگيرد، طولي نمي كشد كه فرد دوباره مصرف مي كند، كه همان عود فيزيكي است. استفاده فقط يك بار مي تواند منجر به بازگشت شديد و بالا رفتن دوز مصرفي نيز شود. با آگاهي از نشانه هاي اعتياد هر چه زودتر مانع از پيشروي مصرف شويد.

 

براي نجات زندگي ام چه بايد بكنم؟

زندگي خانواده فرد معتاد به خصوص همسر و فرزندانش تحت تاثير مستقيم اعتياد فرد مي باشد. همسر و فرزندان معتاد نياز به آموزش مهارت هايي براي جلوگيري از بازگشت فرد به اعتياد دارند. آنان بايد بدانند كه مسير ترك اعتياد تنها به دوره سم زدايي محدود نمي گردد و بعد از اين دوره نيز فرد نياز به حمايت دارد. اما در بسياري از موارد شاهد مشكلات شديد خانواده در پذيرش و حمايت آنان از فرد معتاد هستيم. در ادامه اقداماتي كه لازم است انجام دهيد را شرح داده ايم:

 • به خاطر داشته باشيد كه اعتياد يك بيماري مغزي است.
 • اعتياد در نهايت يك شرطي است كه خود معتاد بايد ياد بگيرد، مديريتش كند؛ هيچ كس نمي تواند به جاي معتادان مبارزه كند.
 • مرزها را تنظيم كنيد و آنها را نگه داريد.
 • فرد معتاد را تشويق كنيد كه به دنبال كمك باشد، تشويق ممكن است شامل يافتن منابع درمان براي آنها باشد.
 • با يك مشاوره ترك اعتياد در ارتباط باشيد، خود شما نيز براي ادامه زندگي با يك فرد معتاد نياز به حمايت داريد.
 • نمونه اي از زندگي سالم را با حذف مواد مخدر به وجود آوريد.
 • حمايت كنيد، اما مشكلات ايجاد از مصرف مواد را پنهان نكنيد، بيمار معتاد بايد با عواقب اعتيادش روبه رو شود.
 • خوشبين باشيد. از آن جا كه شما بيمار را حمايت مي كنيد، در نهايت بيمار معتاد به دنبال كمك خواهد بود. حتي اگر مصرف دوباره داشته باشد، نشانه اي از شكست نيست. عود بيماري اغلب بخشي از روند بهبود كلي است.

 

تا كجا بايد پنهان كنم؟

زماني كه معتادي به دنبال كمك متخصصان و راه درماني براي ترك اعتياد؛ حمايت همسر، دوستان و خانواده براي حفظ سلامتي و ترك احتمال موفقيت را بيشتر مي كند. اما زماني كه عودها (عاطفي و رواني) تهديد كننده مي شوند، براي بيمار در حال ترك يك استرس شديد را ايجاد مي كند. در اين زمان نگاه و واكنش ديگران در حفظ و يا مصرف دوباره بسيار اهميت دارد.

زماني كه برنامه درماني را مي چينيم مهم است كه از منابعي كه مي توانند حامي مالي و يا عاطفي باشند استفاده كنيم. كساني كه حامي هستند، مراحل بهبودي را درك كرده و به عنوان يك منبع حمايت هميشه حضور دارند حتي اگر وسوسهمصرف دوباره وجود داشته باشد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد و مصرف دوباره مواد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اعتياد و مصرف دوباره مواد مخدر

ادامهـ مطلبـ
| ۳ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۰:۱۰ | هنر زندگي
مصرف دوباره مواد مخدر،

ضررها و عوارض استفاده از موبايل بر روي جنين در دوران بارداري

آيا از مضرات موبايل بر جنين خود آگاهي داريد؟ بارداري دوراني از زندگي مادر كه از حساسيت هاي زيادي برخوردار مي باشد. حال با در نظر گرفتن اين مسئله بايد تلاش كرد تا ميزان خطرات احتمالي كه مادران باردار را تهديد مي كند به حداقل رساند. موبايل يكي از خطراتي است كه در زمان بارداري مي تواند به سلامت جنين و مادر باردار آسيب برساند. در ادامه درباره حساس ترين دوران بارداري، آسيبهاي وارده از طريق موبايل و ارائه راه حل مطالبي را ارائه مي نماييم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مضرات استفاده از موبايل بر روي جنين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

پيامد هاي موبايل در چه دوره اي از بارداري بيشتر است ؟

دوران بارداري به طور معمول دوران حساسي از نظر ميزان قرار گرفتن در معرض خطرات و آسيب هامي باشد. اما 15 هفته ي اول بارداري حساس ترين دوراني است كه جنين بيشتر ممكن است در معرض آسيب هاي ناشي از موبايل قرار بگيرد.

در اين مدت مادر بايد تلاش كند تا زمان كمتري از موبايل و اينترنت استفاده كند.
بعد از گذشت 26 هفته اگر مادر در معرض اشعه موبايل قرار گيرد، ميزان آسيبي كه جنين مي بيند كاهش مي يابد. اما در هر صورت بي خطر هم نبوده و مادر باردار بايد از اشعه موبايل و وسايلي از اين دست ( مايكرو ويو، وايفا، كامپيوتر و ...) تا حد امكان پرهيز كند.

 

آسيب هاي وارد شده در اثر استفاده از موبايل

آسيب و پيامد هاي اشعه موبايل بر جنين مستقيما با ميزان استفاده مادر از آن در ارتباط است. پس بايد تلاش كنيد ميزان استفاده از آن را كنترل كنيد تا به همان آسيب رساندن به خود و جنين جلوگيري شود. در ادامه به برخي آسيب ها اشاره مي كنيم.

مشكلات رفتاري : رايج ترين مشكل ايجاد شده در كودك بعد از تولد مشكلات رفتاري، عدم تطابق با محيط اطراف، بيش فعالي و ... است كه در گروه مشكلات رفتاري مي باشد. موبايل و امواج ناشي از آن  مي تواند باعث بروز مشكلات رفتاري در كودك شود. همچنين در ضربان قلب جنين نيز اثر منفي مي گذارد. به دليل اينكه هنوز بافت مغز كاملا شكل نگرفته و سلول هاي آن ديواره محكمي ندارند. در نتيجه راحت تر امواج و تشعشعات ناشي از موبايل را از خود عبور مي دهند.

آسيب در رشد مغزي كودك : اشعه موبايل سبب مي شود رشد مغز در كودكان با مشكل مواجه مي شود. به همين خاطر در ارتباط برقرار كردن با همسالان خود در آينده با مشكل مواجه مي شوند.

بر هم زدن چرخه خواب و بيداري در جنين : براي جنين همانند نوزاد و بزرگسال، زمان خواب و استراحت وجود دارد. وقتي تلفن همراه يك ساعت يكبار زنگ مي زند، مطمئنا در چرخه خواب و بيداري جنين اثر مخربي مي گذارد و بعد از تولد سبب افزايش اضطراب كودك مي شود.

كم وزني : يكي ديگر از مشكلاتي كه جنين را تهديد مي كند، كم وزني در نوزاد است كه در زمان تولد بروز مي كند. همچنين در آينده برساير مشكلات رشدي مانند اختلال در مهارت هاي حركتي، نشستن، چهار دست و پا رفتن، راه رفتن و ... تاثير گذار است.

 

چگونه استفاده از موبايل را كنار بگذارم ؟

هر زمان كه افكار وسوسه انگيز به سراغتان آمد تا گوشي خود را در دست بگيريد، به خود ياد آوري كنيد كه استفاده از موبايل براي جنين خطرناك است. مي توان با مديريت درست و به موقع از ميزان استفاه غير ضروري از موبايل در اين دوره ي حساس جلوگيري كرد. اما اين اتفاق به مرور رخ مي دهد. مي توانيد فعاليتي لذت بخشي چون تماشاي تلويزيون يا مطالعه ي يك كتاب كم حجم را جايگزين موبايل كنيد و يا حتي به يك فعاليت هنري سبك ( مانند نقاشي، سفالگري، نقاشي روي پارچه، ويتراي و...) بپردازيد تا خود به خود ميزان فعاليت شما با گوشي تلفن همراه كاهش يابد و خود و جنين شما از آسيب هاي احتمالي آن در امان باشيد.

اگر نتوانستيد استفاده از موبايل را كنار بگذاريد، احتمالا به نوعي اعتياد رفتاري دچار شده ايد. بهتر است براي درمان اعتياد رفتاري خود پيش از آسيب به جنين اقدام كنيد.

 

توصيه هايي براي كم كردن آسيب هاي موبايل

رعايت موارد زير مي تواند به شما در كاهش استفاده هاي غير ضروري از موبايل به شما كمك كند :

1- تلاش كنيد تا حد امكان از تلفن ثابت را جايگزين موبايل كنيد.
2- اگر تماس ضروري داشتيد حتما از هندزفري براي كاهش آسيب امواج استفاده كنيد.
3- قبل از اينكه تماس كامل برقرار شود، گوشي را سمت گوش خود نبريد. صبر كنيد تا تماس برقرار شود.
4- تلاش كنيد كه از اينترنت همراه كمتر استفاده كنيد. همچنين از گوشي موبايلي كه در درون شارژ است، به هيچ عنوان استفاده نكنيد. چون از طريق سيم شارژري كه به موبايل متصل است ميزاني از جريان الكتريسيته به بدن شما منتقل مي شود.

5- موبايل را از شكم، كمر و قلب خود دور نگه داريد. امواج موبايل باعث ايجاد نوسان در ضربان قلب مي شود. 
6- هنگام خواب نيز آن را در حالت خاموش و پرواز قرار دهيد . زماني كه گوشي در حالت خاموش و پرواز است به طور كامل امواج آن قطع مي شود.
7- بهتر است تنها در مواقع ضروري از اينترنت موبايل خود استفاده كنيد. در غير اين صورت اينترنت موبايل خود را خاموش نگاه داريد.
8- از پوشش هاي فلزي براي گوشي تلفن همراه تان استفاده نكنيد . پوشش فلزي خود باعث مي شود كه امواج الكترو مغناطيسي جنين و حتي خود مادر تاثير چند برابر بگذارد.
9- زماني كه در محيط شما چند نفر در حال استفاده از تلفن همراه هستند سعي كنيد از آن محل دور شده و محل را ترك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مضرات استفاده از موبايل بر روي جنين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ضررها و عوارض استفاده از موبايل بر روي جنين در دوران بارداري

ادامهـ مطلبـ
| ۳ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۹:۰۴ | هنر زندگي
،

مركز مشاوره روانشناسي كردستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي كردستان

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي كردستان كجا است؟ بسياري از شهروندان كردستان براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي كردستان هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي كردستان عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي كردستان مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي كردستان در ادامه اين مقاله آورده شده است.براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي كردستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي كردستان

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي كردستان آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي كردستان شما را ياري نمايد.

مركز مشاوره ازدواج كردستان آدرس مركز مشاوره ازدواج كردستان
مركز مشاوره ازدواج كردستان آرام (ژيران) پاسداران ك يغموري ساختمان پزشكي تخصصي مهر
مركز مشاوره ازدواج كردستان مدبر آراسته ميدان آزادي (اقبال) – خيابان كشاورز (وكيل) – جنب بانك كارآفرين – بلوك متخصصين – طبقه سوم – واحد شمالي
مركز مشاوره ازدواج كردستان محمد رضا مژدهي خيابان فلسطين
مركز مشاوره ازدواج كردستان دكتر مختارفرهاديان خيابان پاسداران – مجتمع هورام – طبقه سوم – واحد ۲
مركز مشاوره ازدواج كردستان جمال اميني خيابان پاسداران – پاساژ بهاره – طبقه ۳ – واحد ۴
مركز مشاوره ازدواج كردستان ناسين خيابان پاسداران – كوچه يغموري – مجتمع پزشكان كوثر – طبقه چهارم
مركز مشاوره ازدواج كردستان ذهن زيبا خيابان آبيدر – چهار راه صفري – كوچه طوطي
مركز مشاوره ازدواج كردستان روان پويا بلوار پاسداران – كوچه شب بو (جنب پاساژ عقيق) – ساختمان پزشكان ۲۴ – طبقه اول
مركز مشاوره ازدواج كردستان پرتو بامداد خيابان تعريف(تاج قديم)- روبروي مركز تصوير برداري شفاء- ساختمان پزشكان ژيوار ۲- مركز خدمات روان شناختي و مشاوره- پرتو بامداد
مركز مشاوره ازدواج كردستان دكتر خليل رنجبر خيابان امام (شاپور) – جنب پاساژ جواهر – كوچه زاگرس
مركز مشاوره ازدواج كردستان جليل حسيني خيابان پاسداران- كوچه يغموري- ساختمان پزشكان كوثر- طبقه ۴ – مطب سيد جليل حسيني كارشناسي ارشد روان شناسي باليني
مركز مشاوره ازدواج كردستان ليا ابتداي خيابان حسن آباد – نبش كوچه هدايت مركز مشاوره و خدمات روانشناختي ليا

 


مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي

مركز مشاوره كردستان هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره كردستان هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره ازدواج كردستان تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره ازدواج كردستان كردستان مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي در سراسر استان كردستان و بالاخص شهر كردستان شروع به ارائه خدمات مشاوره ازدواج كردستان تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي كردستان و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم كردستان باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره كردستان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره كردستان براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره ازدواج كردستان كردستان مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره ازدواج كردستان تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره ازدواج كردستان حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره كردستان، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره كردستان به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم كردستان اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره ازدواج كردستان تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره ازدواج كردستان در كردستان توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان كردستان و شهر كردستان

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره كردستان

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي در كردستان مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره ازدواج كردستان كردستان و يا دريافت مشاوره ازدواج كردستان تلفني مي توانيد با مركز مشاوره ازدواج كردستان هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي كردستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي كردستان

ادامهـ مطلبـ
| ۳ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۵:۰۹ | هنر زندگي
مركز مشاوره روانشناسي كردستان، آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي كردستان،

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان كجا است؟ بسياري از شهروندان هرمزگان براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي هرمزگان عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان در ادامه اين مقاله آورده شده است.


براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي هرمزگان آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان شما را ياري نمايد.

نام مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان

آدرس مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان: هرمزگان، بلوار ناصر، خ وحدت، مركز خدمات روانشناختي درماني

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – همراه

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – همراه: هرمزگان چهار راه مرادي پاساز اشكان طبقه دوم

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – سپهر

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – سپهر:  هرمزگان بلوار سيد جمال الدين اسد آبادي ساختمان زيگورات طبقه ۴

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان –  نسيم آرامش

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان –  نسيم آرامش: هرمزگان ابتداي رسالت شمالي نبش رسالت ۱ درمانگاه علي بن ابي طالب

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – مهر جنوب

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – مهر جنوب:  هرمزگان بلوار دانشگاه نبش دانشگاه۳ ساختمان رازي طبقه فوقاني بانك تجارت

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – آبنوس

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – آبنوس: هرمزگان خيابان سيد جمال الدين اسد آبادي چهار راه پلنگ صورتي ساختمان بانك حكمت ايرانيان طبقه ۴

مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – هنگام

آدرس مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان – هنگام: چهار راه مراي روبروي دارو خانه مشير


مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره هرمزگان هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره هرمزگان هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي هرمزگان مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان هرمزگان و بالاخص شهر هرمزگان شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي هرمزگان و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم هرمزگان باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره هرمزگان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره هرمزگان براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي هرمزگان مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره هرمزگان، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره هرمزگان به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم هرمزگان اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در هرمزگان توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان هرمزگان و شهر هرمزگان

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره هرمزگان

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در هرمزگان مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي هرمزگان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان

ادامهـ مطلبـ
| ۲ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰:۱۶ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي هرمزگان،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان | كمپ هاي ترك اعتياد هرمزگان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد هرمزگان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم هرمزگان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در هرمزگان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم هرمزگان به كمپ هاي ترك اعتياد هرمزگان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد هرمزگان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد هرمزگان تنها به منظور كمك به مردم هرمزگان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد هرمزگان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد هرمزگان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد هرمزگان

شماره

مراكز ترك اعتياد هرمزگان

آدرس مراكز ترك اعتياد بندر عباس

۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - اميد هرمزگان

خيابان سيدجمال-كوچه رازي-ساختمان پزشكان شفا2

۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - شفاهرمزگان

چهارراه مرادي-پاساژاشكان

۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - سلامت

سه راه پلنگ صورتي-روبروي دارخانه سينا

۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - مهر

دوراهي ايسيني

۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - بهار

ششصد دستگاه-نبش خيابان سلمان7

۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - احياء

خيابان مرادي – ساختمان ستاره سحر –طبقه5

۷

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رجاء

چهارراه فاطمي-طبقه دوم كفش ملي
دكترمتين حسن بابايي

۸

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آسمان آبي

خيابان شهيدجعفري-روبروي كلوپ آرين

۹

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آپادانا

شهرنمايش-روبروي تربيت بدني-ساختمان آپادانا-طبقه۳

۱۰

مركز ترك اعتياد هرمزگان - حيات سبز

سه راه هتل هما-خيابان اسلام آباد

۱۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - شفاگستر

بلوارسيدجمال-نرسيده به چهارراه سازمان-كوچه مهيار5-

۱۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رازي مهرهرمزگان

ميدان شاه حسيني-بطرف شهناز/مجتمع نرگس-طبقه اول-واحد3

۱۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - ايران زمين

خيابان سيد جمال - ساختمان فارابي –طبقه3

۱۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - نويدزندگي

خيابان برق-كوچه فروق11-

۱۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - مهرآوران

گلشهر-پشت پمپ بنزين بلال-كوچه كوكب9

۱۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - نشاط

خ سيدجمال الدين اسدآبادي-بالاي فرش دريا

۱۷

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آفتاب

خيابان سيدجمال-كوچه مهيار5-

۱۸

مركز ترك اعتياد هرمزگان - پرواز

خيابان دانشگاه- طبقه دوم پيتزا مثلث - دكترابهري

۱۹

مركز ترك اعتياد هرمزگان - دريا

فلكه شهرباني-جنب نان بركت-

۲۰

مركز ترك اعتياد هرمزگان - فردا

چهارراه مرادي-بالاي داروخانه دكترمشير-طبقه4-واحد19

۲۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - ايمان

نرسيده به پلنگ صورتي-جنب تزئينات شيوا

۲۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - اميد هرمزگان

خيابان ترمينال –جنب دفتراسنادرسمي شماره100 -تلفن :6667998

۲۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - باران

شهرك توحيد-جنب مخابرات كوچه نبوت

۲۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - معين

گلشهر – پشت فروشگاه اتكا – خيابان دادگستري

۲۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - پويش خليج فارس

شهرك نبوت –نرسيده به مسجد زينب كبري

۲۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رازخوشبختي

اسلام آباد-نبش ثارالله18 تلفن:

۲۷

مركز ترك اعتياد هرمزگان - بوعلي

خيابان رسالت-جنب بانك تجارت

۲۸

مركز ترك اعتياد هرمزگان - روزنه

خيابان داروپخش-ساختمان گردشگري-طبقه اول

۲۹

مركز ترك اعتياد هرمزگان - راه روشنايي

خيابان مدرس- كوچه مدرس2-پلاك6

۳۰

مركز ترك اعتياد هرمزگان - مادر

فرودگاه قديم –

۳۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - ابن سينا

چهارصددستگاه- بين البرز8و10

۳۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - موج زندگي

بلوار امام حسين – بالاي درمانگاه پارس

۳۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آينده

خيابان مرادي – ساختمان زيگورات-

۳۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - سينا

نرسيده به فلكه قدس- بالاي لاستيك مركزي

۳۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آريا

خيابان سيدجمال الدين – جنب خياطي جنگجو

۳۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رهايش

دوهزاردستگاه – خيابان آتش نشاني تلفن - آبنما

۳۷

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رهايي

چهارصد دستگاه- نبش خيابان بلوارثارالله

۳۸

مركز ترك اعتياد هرمزگان - همت

سه راه برق –جنب مطب دكتر

۳۹

مركز ترك اعتياد هرمزگان - سيب

خيابان سيد جمال الدين اسدآبادي-

۴۰

مركز ترك اعتياد هرمزگان - اشكان

خيابان امام خميني – روبروي تارا ماركت

۴۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - فارابي

بلوار سيدجمال- ساختمان پزشكان فارابي –طبقه اول(روانپزشك)

۴۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - البرز

خيابان سيد جمال – چهارراه سازمان – بالاي بانك ملي-

۴۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - طلوع

خيابان سيد جمال- چهارراه سازمان-روبروي پاساژناصر-ساختمان غربي-طبقه اول

۴۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - فانوس راه خليج فارس

رسالت شمالي –ساختمان اهورا-طبقه اول

۴۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - پاك انديشان

آزادگان – كوچه آزادگاه 24

۴۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آرتا

خيابان شهيد نظري-كوچه رضوان15

۴۷

مركز ترك اعتياد هرمزگان - مهرتابان

بلوارپاسداران-بعدازسه راه جهانبار-جنب برج اقتصاد-ساختمان بازرگان –طبقه دوم

۴۸

مركز ترك اعتياد هرمزگان - خليج فارس

آزادگان

۴۹

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آرامش

كوچه پمپ بنزين بلال – كوچه كوكب 13 –

۵۰

مركز ترك اعتياد هرمزگان - آرامش سبز

خواجه عطا – روبروي زمين فوتبال

۵۱

مركز ترك اعتياد هرمزگان - اميدنو

۵۲

مركز ترك اعتياد هرمزگان - نداي سلامت

كمربندي-درخت سبز

۵۳

مركز ترك اعتياد هرمزگان - فروردين

خيابان دانشگاه

۵۴

مركز ترك اعتياد هرمزگان - مهرجان

 

۵۵

مركز ترك اعتياد هرمزگان - رهپويان

آزادشهر

۵۶

مركز ترك اعتياد هرمزگان - انديشه نو

خيابان امام-روبروي ثبت اسناد-ساختمان
ظفر-طبقه

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد هرمزگان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد هرمزگان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد هرمزگان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در هرمزگان و مراكز سم زدايي فوق سريع در هرمزگان و كمپ هاي ترك اعتياد در هرمزگان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در هرمزگان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد هرمزگان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد هرمزگان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان | كمپ هاي ترك اعتياد هرمزگان

ادامهـ مطلبـ
| ۲ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۶:۲۵ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد هرمزگان،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان