مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

تنبلي و راه هاي براي درمان تنبلي

از كودكي مفهوم تنبلي در ذهن ما به عنوان يك مفهوم منفي شكل گرفته و شرط موفقيت را زرنگ بودن و سخت كوشي دانسته اند. تنبل را هيچكس دوست ندارد و هميشه فرد تنبل مسخره و سرزنش شده است. به طوري كه در ادبيات كهن بسياري از داستان ها مبني بر نهي تنبلي ساخته و پرداخته شده است. تنبلي تعريف روشني ندارد و هر كس براي تعريف آن معيار هاي خودش را دارد. برخي خود را بخاطر تنبلي سرزنش مي كنند و برخي از آن راضي هستند. ممكن است برخي خود را تنبل بدانند ولي از ديد ديگران بسيار تلاشگر باشند. در ادامه به مفهوم دقيق تنبلي و راه هاي درمان تنبلي پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان تنبلي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ماهيت تنبلي چيست؟

تنبلي عدم تمايل براي كار كردن و صرف انرژي و عقب انداختن هر كاري است كه تمايل به انجام آن را داريم. اين عدم تمايل براي انجام كارهايي است كه ما فكر مي كنيم بسيار سخت و ناراحت كننده است. معمولا هيچكس دوست ندارد براي رسيدن به اهدافش سخت كار كند وقتي مي تواند فقط دراز بكشد و استراحت كند. انسان تا زماني كه ترس از بقاي خود نداشته باشد دست به هيچ كاري نمي زند و تمام تلاش هاي ما براي حفظ بقاست.

 

پيامد هاي تنبلي چيست؟

همه از بد بودن تنبلي آگاهيم و از كودكي نسبت به آن سرزنش شده ايم، اما لازم است دقيق تر و واضح تر معايب اين ويژگي را بدانيد.

آسيب رساندن به روابط بين فردي:

به دليل ملاك هاي خاصي كه افراد تنبل براي كار كردن دارند، معمولا تمايل دارند كار خود را به گردن ديگري بياندازند. آن ها معمولا درباره ميزان و سختي كار خود اغراق مي كنند، دنبال توجيه تنبلي هستند، وظايفشان را كم اهميت مي پندازند، غر مي زنند و فكر مي كنند بيشتر از بقيه كار مي كنند و كسي قدر كار هاي آن ها را نمي داند. تمام اين مسائل به كار و روابط آن ها صدمه مي زند.

افسردگي و اضطراب:

اين الگوهاي رفتاري ممكن است باعث افت تحصيلي، از دست دادن شغل و آسيب ديدن روابطشان شود. اين اتفاقات باعث بدتر شدن شرايط آن ها مي شود. تنبل ها بخاطر بي تفاوتي شان، در مورد داشتن يك كار جديد يا اصلاح روابط ترديد مي كنند و ترجيح مي دهند خودشان را توجيه كنند، احساس بدبختي كنند و وضعيتشان روز به روز بدتر شود.

آسيب به وضعيت جسماني:

يكي ديگر از جنبه هاي منفي تنبلي، فعاليت كمتر بدني است. آن ها ترجيح مي دهند خودشان را در محدوده زندگي شان بيندازند و از آن محدوده تكان نخورند. تنبلي و عدم تحرك، باعث غير فعال شدن سلول هاي چربي، افزايش حجم آن ها و در نهايت چاقي مي شود.

پشيماني و حسرت:

افراد تنبل به دليل اينكه تمايلي به انجام هيچ كار مهمي ندارند، فرصت هاي فراواني كه در طور زندگي به دست مي آورند را از دست مي دهند. آن ها هميشه اميدوارند و خود را توجيه مي كنند كه بعدا جبران مي كنند، بعدا كارشان را انجام مي دهند اما همه مي دانيم كه هيچ بعدي وجود ندارد و تنها اتفاقي كه بعدا مي افتد حسرت از دست دادن همه چيز است.

تخريب فكر و روحيه:

بدن انسان براي فعاليت ذهني، هيجانات عاطفي و تحرك بدني طراحي شده است و تخليه درست تمام انرژي هاي دروني باعث ايجاد حس خوب در فرد مي شود. اما تنبل ها اين امكان را از خود مي گيرند و به مرور زمان دچار ركود ذهن، ضعف حافظه و تخريب فكر مي شود.

 

دلايل تنبلي چيست؟

اجداد ما براي بقا و دوام آوردن در شرايط مختلف، مجبور به حفظ انرژي و منابع بودند. اما امروزه هنوز كساني هستند كه براي حفظ انرژي، تمايلي به فكر كردن درباره چيزهايي كه فكر مي كنند بي اهميت است ندارند. چند مورد از دلايلي كه ممكن است باعث تنبلي شود، عبارتند از:

نداشتن اعتماد به نفس:

احساس خود كم بيني بسيار در بين جوانان اين دوره شايع است. به طوري كه خودشان را پايين تر و بي ارزش تر از آن مي دانند كه بخواهند موفق و تلاشگر باشند. هر تجربه اي با شكست و ناراحتي ديگران همراه شده، آن ها را سرخورده تر كرده و ديگر دليلي براي انجام كاري نمي بينند. براي اطلاع از راه هاي افزايش اعتماد به نفس كليك كنيد.

پايين بودن سطح تحمل:

افراد تنبل، معمولا خيلي زود نااميد و خسته مي شوند. آن ها پر توقع اند و مي خواهند همه چيز به بهترين شكل ممكن انجام شود، اما وقتي واقعيت را مي بينند، سرخورده شده و راحت كنار مي كشند. ترس از اينكه انتظارات از زندگي، در حد توان و ظرفيت ما نباشد، باعث بي علاقگي و بي ميلي نسبت به كارها مي شود.

خشم و نا اميدي:

افراد تنبل، معمولا از همه چيز زياد انتقاد مي كنند. اكثر توجيهات آن ها نيز به اين شكل است كه آخرش چه مي شود؟ البته ممكن است بعضي از اين خشم و نااميدي ها، منطقي باشد. آن ها مي بينند كه كساني بدون تلاش به منافع زياد دست پيدا مي كنند و هر كه زحمت بيشتري مي كشد مزد كمتري دارد. نسبت به آينده و اصلاح آن نا اميدند و همه اين موارد دليلي براي بي ميلي نسبت به انجام هر كاري مي شود.

آن ها تقصيرات را گردن ديگران مي اندازند، بهانه تراشي مي كنند و با عصبانيت دنبال توجيه ضعف ها هستند. آن ها از كساني كه با آن ها مقايسه مي شوند بيزارند و اين خشم، آن ها را تنبل مي كند.

تربيت نادرست خانواده:

خيلي از تنبل ها تلاش كردن را ياد نگرفته اند. اين مسئله مستقيما به تربيت والدين بر مي گردد. فراهم بودن همه چيز، انجام كارهاي شخصي او توسط ديگران و رفع فوري نيازهاي كودك، او را در آينده تنبل و زياده خواه مي كند. زياده خواهي توقعات را بالا مي برد و اين توقعات نادرست آن ها را زمين مي زند. بر عكس گاهي نوجوان به دليل امكانات زيادي كه دارد ديگر نيازي به تلاش خود نمي بيند. خانواده با آگاهي از راه هاي ايجاد انگيزه در نوجوانان مي توانند بر اين مشكل غلبه كنند.

بي هدفي و افسردگي:

افسردگي و پيامدهاي مرتبط با آن، باعث مي شود كه فرد حقيقتا انرژي و تواني براي انجام كارها نداشته باشد. از هيچ كاري لذت نبرد و هيچ هدفي براي خود نداشته باشد. افسردگي، يكي از عمده ترين علل تنبلي است. ممكن است فردي كه كاملا تلاشگر بوده، بعد از يك دوره افسردگي و ناتواني، به اين وضعيت عادت كند. 

 

راه هاي درمان تنبلي

اولين اقدامي كه در اين زمينه لازم است، صحبت با يك روانشناس يا مشاوري است كه در اين زمينه كار كرده. علل و ريشه هاي تنبلي بايد كشف شود، در صورت قابل حل بودن برطرف شود و راهكارهاي عملي و تمرين هاي منظم براي درمان آن ارائه شود. برخي از راهكارهاي كنار آمدن با تنبلي:

ذهن خود را منسجم كنيد:

لازم است كه ابتدا به مشكل اصلي فكر كنيد و بفهميد دليل اصلي بي انگيزگي شما چيست.

بر مشكل اصلي تمركز كنيد و زماني را براي فكر كردن به آن بگذاريد.

سازماندهي داشته باشيد و وسايلتان را منظم كنيد. به هم ريختگي جلوي آرامش ذهن شما را مي گيرد.

به حرف هاي درون سرتان نگاه كنيد و دقت كنيد به چه چيز فكر مي كنيد و چه مي گوييد. از حرف ها و افكار منفي در ذهنتان خلاص شويد. براي رهايي از افكار منفي كليك كنيد.

به فوايد تلاش و چيزهاي قشنگي كه مي تواند براي شما اتفاق بيفتد فكر كنيد.

چرخه معيوب را اصلاح كنيد:

ابتدا بايد سعي كنيد از خواب و از تخت بيرون بپريد. تعويق زنگ ساعت براي مقدار كمي چرت زدن بيشتر بسيار براي ما مضر است. فكر مي كنيد ماندن در رختخواب براي شما بهتر است و به شما انرژي بيشتري در طول روز مي دهد اما كاملا برعكس است و باعث خستگي مي شود.

هدف گذاري كنيد:

هدف هاي قابل دسترسي تعيين كنيد. شما لازم است چيزي براي دنبال كردن داشته باشيد. اهدافي كه براي شما آسان تر است و با توانايي شما سازگار مي باشد تعيين كنيد.

ليستي از خواسته ها و چيزهايي كه مي خواهيد به دست بياوريد تهيه كنيد. داشتن اين اهداف در مقابل چشم و تمركز روي آن ها باعث مي شود شما انرژي خود را براي دستيابي به آنها حفظ كنيد. روي يخچال، آينه يا در اتاقتان مي توانيد اين ليست را نصب كنيد.

كارها و ارزش هايتان را بازبيني كنيد:

به طور منظم اهميت و ارزش مسائل و اهدافي كه درگيرش هستيد را بررسي كنيد. به خودتان يادآوري كنيد كه چقدر آن كار مهم است و هربار از آن ها چشم پوشي كنيد شما را غم انگيزتر مي كند.

به خودتان اعتماد به نفس دهيد و دائم بگوييد كه مي توانيد.

لباس هايتان را از كمد درآوريد. فكر كنيد چرا بايد آن را بپوشيد. سپس لباستان را خودتان اتو كنيد.

ورزش كنيد و از مزاياي آن آگاه باشيد. برخلاف باور عموم، ورزش انرژي شما را بيشتر مي كند. مخصوصا ورزش صبحگاهي.

درگير زندگي محدود و روابط محدود خود نشويد. پوششتان را تغيير دهيد. مسير هاي متفاوتي براي رفتن به محل كار يا مدرسه يا منزل انتخاب كنيد. تغييرات هرچند كوچك به شما كمك مي كند تا با جنبه هاي ديگر زندگي آشنا شويد.

فعال باشيد و اقداماتي را انجام دهيد:

از يك جايي شروع كنيد. سخت ترين و مهم ترين مرحله همين است. بدانيد كه همه چيز از يك نقطه صفر شروع مي شود. هر كاري كنيد، بدون شروع كردن و اراده، نمي توانيد تنبلي را درمان كنيد.

زمان خود را مديريت كنيد و كارهاي خود را به مراحل كوچك تقسيم كنيد تا قابل دسترس تر باشند.

شما تنها مربي و معلم خود هستيد. منبع اصلي الهامات خودتان هستيد. پس به خودتان گوش دهيد، به خودتان بگوييد من مي توانم اين كار را انجام دهم. اين را بلند بگوييد و حتي شده ضبط كنيد و براي خود پخش كنيد.

وقتي نياز به كمك داريد، از ديگران بخواهيد به شما كمك كنند. انسان موجودي اجتماعي است و بخشي از وجود ما كمك خواستن و كمك كردن به ديگران است.

با خودتان رو راست باشيد و خودتان را گول نزنيد. دنبال توجيه نباشيد و اگر تنبلي كرديد خودتان را تنبيه كنيد.

هر مرحله اي را كه با موفقيت گذرانديد، از خودتان تعريف كنيد. هر قدم كوچك، يه قدم شما را به اهداف بزرگ نزديك مي كند.

با انگيزه بمانيد:

ياد بگيريد كه به خودتان پاداش دهيد، حتي براي چيزهاي كوچكي كه انجام مي دهيد.

هدف هاي خود را هفتگي بنويسيد و نگذاريد خيلي ساكن و تكراري بشود.

بدانيد كه هركاري بكنيد ارزشش را دارد. همه مي دانند كه هر موفقيتي 99 درصد تلاش است و 1 درصد استعداد.

برنامه منطقي بريزيد و نسبت به آن حساس باشيد. كارهاي زياد شما را مي ترساند و حواس پرتي مي آورد. وظايف غير ضروري را حذف كنيد.

در مسير هدفتان حركت كنيد. ممكن است گاهي خسته شويد اما با پاداش دادن به خودتان به مسير برگرديد.

و در نهايت پا پس نكشيد. هيچ هدفي را رها نكنيد. گاهي حركت كردن سخت است، مشكلات زيادي سر راه شما قرار مي گيرد. اما بايد مقاومت كنيد. هر لحظه تلاش را رها كنيد تمام راهي كه آمده ايد بي فايده مي شود. چيزهايي كه شما را مردد و وسوسه مي كند رد كنيد و از آن نترسيد. فرصت براي خوش گذراني و استراحت زياد داريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان تنبلي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تنبلي و راه هاي براي درمان تنبلي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۸:۳۰ | هنر زندگي
تنبلي،

سايكوز | تفاوت سايكوز و نوروز در چيست؟

عبارت سايكوز يكي از عبارات پركاربرد در حيطه روانشناسي است و احتمالا به گوش خيلي از شما آشنا مي آيد. با اين حال ممكن است معناي آن براي تان يا ديگر افراد مبهم به نظر برسد. سايكوز به انواع جدي از روان پريشي ها اطلاق مي شود به طوري كه مشخصه اصلي آن ها توهم و هذيان است. سايكوز مي تواند همراه با بيماري هاي رواني ديگر و حتي برخي ازاختلالات شخصيت نيز رخ دهد. براي روشن شدن مفهوم سايكوز، مطالعه مقاله زير مي تواند مفيد واقع شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص اختلالات رواني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سايكوز چيست؟

متخصصان روان شناسي و روان پزشكي از دو عبارت سايكوز و نِوروز براي نوعي دسته بندي كردن اختلالات استفاده مي كنند. در واقع سايكوز و نوروز نام اختلال نيستند، بلكه هر كدام يك وضعيت را تشريح مي كنند و خود مي توانند شامل چند اختلال باشند.

به طور كلي سايكوز به حالتي از وضعيت رواني اطلاق مي شود كه در آن فرد ارتباط خود را كاملا با واقعيت از دست مي دهد و عملا بين واقعيت و خيال نمي تواند تفاوت قائل شود؛ اما در حالت نِوروز فرد از واقعيت جدا نشده است و نسبت به وضعيت و احيانا مشكلات خود بينش قابل توجهي دارد. در اين دست اختلالات بيمار قادر است خيالات خود را از واقعيت متمايز كند. هرچند ممكن است اختلالات شديدي در رفتار و احساسش داشته باشد ولي دچار روان پريشي و از هم گسيختگي نشده است. براي مثال ممكن است اختلال فرد نوروز، اضطراب اجتماعي، افسردگي يا فوبيا باشد.

عبارت معادل در زبان فارسي براي سايكوز ((روان پريشي)) مي باشد. فرد روان پريش حس واقعيت سنجي اش را از دست داده است. در واقع عبارت يا وضعيت سايكوز به بيماري هاي شديدتري مثل اسكيزوفرني و دوقطبي اطلاق مي شود.

 

نشانه هاي سايكوز

دو نشانه مهم سايكوز هذيان و توهم مي باشند.

هذيان: هذيان باور و عقيدۀ غلطي است كه فرد در مورد خود، دنيا، اطرافيان و يا ساير چيز ها دارد. بدون اينكه براي اين باور غلط در دنياي واقعي مدرك و استدلال منطقي داشته باشد. فرد داراي هذيان عليرغم نقض دائم اين باورها و يا عدم تاييدش باز هم مصرانه روي عقيده اش ايستاده است. هذيان خود انواعي دارد. براي مثال فرد ممكن است باور داشته باشد تحت تعقيب است يا باور داشته باشد فضايي ها عقايدش را دزديده و در محيط منتشر مي كنند.

توهم: توهم، ديدن، شنيدن و احساس چيزهايي است كه در عالم واقعي وجود ندارند. ممكن است فرد در اثر توهم صدايي را بشنود كه به او دستوراتي مي دهد يا فردي را ببيند.

علاوه بر اين دو نشانۀ اصلي، در رفتار فرد هم آشفتگي هايي مي بينيم. يعني رفتار فرد سايكوتيك متناسب با موقعيت نيست. همچنين كلام وي هم دچار مشكل مي شود.

قبل از اينكه فرد وارد دورۀ سايكوز شود معمولا تغييراتي را در رفتار نشان مي دهد كه ممكن است ديگران متوجهش شوند. در رفتار، خلق و ساير جنبه هاي شخصيتي بيمار تغييراتي رخ مي دهد كه شايد نشانه اي از شروع يك بيماري رواني است.

 

علل ابتلا به سايكوز

علل شروع سايكوز به طور دقيق مشخص نيستند. تركيبي از علل ژنتيكي و وراثتي و قرار گرفتن در معرض استرس و مشكلات محيطي مي توانند منجر به سايكوز شوند. يك واقعه آسيب زا مثل از دست دادن ناگهاني يك فرد عزيز، مي تواند شروع كننده نشانه ها باشند. علاوه بر اختلالات رواني، ضربه هاي مغزي، و بيماري هايي مثل آلزايمر و پاركينسون هم مي توانند منجر به وضعيتي مثل سايكوز شوند.

 

تشخيص و درمان سايكوز

تشخيص سايكوز به نظر متخصصين روانشناسي و روانپزشكي احتياج دارد. بدين معني كه امري تخصصي است و نياز به بررسي هاي بيشتري دارد. براي اين مسئله به مطالبي كه در اينترنت پيدا مي كنيد، اكتفا نكنيد.

تشخيص به موقع و زود هنگام يكي از مواردي است كه در طي كردن درمان و طي كردن دوره بهبود فرد بسيار موثر مي باشد.

براي درمان، علل به وجود آورنده اختلالات رواني بايد پيگيري و تشخيص داده شوند. متخصصان درمان را در دو بخش دارويي و روانشناختي ادامه مي دهند. درمان دارويي شامل داروهاي آنتي سايكوز مثل هالوپريدول مي شود. روانپزشك داروي ضدسايكوز را براي كاهش نشانه ها تجويز مي كند. اما روانشناس درمان روانشناختي را براي شناسايي و درمان هذيان ها و توهم ها، افزايش بينش مراجع، فراهم كردن حمايت و هم چنين آموزش رواني فرد و نزديكانش استفاده مي كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص اختلالات رواني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : سايكوز | تفاوت سايكوز و نوروز در چيست؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۰:۰۴ | هنر زندگي
سايكوز،

بهترين راه هاي درمان فوبيا | انواع روش هاي درمان قطعي فوبيا

بسياري از افراد براي درمان فوبيا خود هيچ اقدامي نمي كنند. ترس يك واكنش طبيعي و مفيد است كه جنبه حفاظتي دارد و هنگام مواجهه با خطر فعال مي شود؛ ولي اختلال فوبيا ترس شديد، غير منطقي و نامتناسب با موقعيت است. شايد با خود فكر كنيد ترس من هر چقدر هم شديد باشد نيازي به درمان ندارد؛ چرا كه فوبيا براي من هيچ مشكلي ايجاد نمي كند. اما به خود صادقانه پاسخ دهيد كه موضوع فوبيا شما مانع انجام چه كاري هايي مي شود؟ تا به حال براي مواجه نشدن با موضوع فوبيا چقدر وقت و انرژي صرف كرده ايد؟ در زمان هاي مواجهه با موضوع فوبيك چقدر علائم استرس و اضطراب را تجربه مي كنيد؟ درمان فوبيا با استفاده از روش هاي مختلف امكان پذير است. شايد با برخي از آن ها آشنايي داشته باشيد، در ادامه انواع روش هاي درمان فوبيا را جمع آوري كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فوبيا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

فوبيا و پيامدهاي آن

فوبيا ترسي شديد، غير منطقي و پايدار از يك جسم، شخص، حيوان يا موقعيت است. اين ترس با محرك برانگيزنده آن، متناسب نيست. اگر مبتلا به فوبيا باشيد از موقعيتي كه در شما هراس ايجاد مي كند پرهيز مي كنيد. اين اجتناب مي تواند جنبه هاي گسترده اي از زندگي تان را در بر بگيرد و در فعاليت و عملكرد اجتماعي شما مشكل ايجاد كند. حتي در صورت سعي و تلاش براي باقي ماندن در آن موقعيت، رنج و ناراحتي شديدي را تحمل خواهيد كرد. ممكن است آن قدر به اين موضوع اشتغال ذهني داشته باشيد كه نتوانيد از زندگي و فعاليت هاي خود لذت ببريد. در حالت هاي شديد حتي به كناره گيري از موقعيت هاي اجتماعي، گوشه گيري، انزوا و افسردگي مبتلا مي شويد.

 

درمان فوبيا

افراد مبتلا به فوبيا از راهكارهاي اجتناب و فرار در مواجهه با ترس هايشان استفاده مي كنند. اين راهكارهاي ناسازگار به حل شدن مشكل كمكي نمي كند، چون اجتناب از ترس ها خود باعث افزايش نگراني مي شود. بسياري از درمانگران معتقدند كه فرد مبتلا به فوبيا را بايد با ترس هايش رو به رو كرد. در هر كدام از روش هاي درمان كه در زير شرح داده ايم، از تكنيك هاي خاصي براي مقابله با ترس ها استفاده مي شود.

درمان شناختي_ رفتاري

در درمان شناختي رفتاري كمك مي شود تا از تاثير نحوه تفكر خود در بروز نشانه هاي اضطراب آگاه شويد و به بينش و درك بهتري از مسائلي كه عامل هراس و محرك ايجاد فوبيا در شماست، برسيد. به اين شكل مي توانيد افكار نادرست خود را اصلاح كنيد. در حقيقت روشن مي شود كه موضوع فوبيا خطري براي شما ندارد. در شناخت درماني باورها بررسي شده و روي آن ها كار مي شود چون اين باور ها باعث ادامه يافتن ترس و اضطراب يا شدت يافتن فوبيا مي شود. از جمله اين تكنيك ها مي توان به بازسازي شناختي، مواجهه درماني، يادگيري مشاهده اي اشاره كرد.

دارو درماني

در درمان فوبيا از دارو درماني هم استفاده مي شود در واقع اگر ترس ها خيلي شديد باشند بهتر است براي درمان فوبيا در كنار مشاور از روانپزشك نيز كمك بگيريد. مصرف داروها همراه با رفتاردرماني يا درمان شناختي _ رفتاري مي تواند اثر بخشي بالاتري داشته باشد. داروهاي ضد اضطراب مانند بنزوديازپين ها، SSRIs و مهاركننده هاي مونو آمين اكسيداز دردارودرماني فوبيا تجويز مي شوند.

رفتار درماني

به منظور شناسايي رفتارهاي ناسالم و ايجاد تغيير در رفتارهاي ناسازگار از رفتار درماني استفاده مي شود. در رفتار درماني ابتدا عامل محرك فوبيا شناسايي مي شود سپس ميزان ترس شما در ارتباط با موضوع برآورد مي شود و با تكنيك هاي خاص پاسخ ترس را از بين مي برند. يكي از بهترين شيوه ها، رويارويي تدريجي با عامل ترس است كه بايد توسط متخصص صورت بگيرد. براساس نوع و شدت بيماري زماني طول مي كشد تا به مرور ترس خود را از دست بدهيد. رايج ترين تكنيك هاي رفتار درماني شامل حساسيت زدايي منظم، مواجه سازي با محرك ترسناك به صورت تصويري يا واقعي است.

يادگيري مشاهده‌اي

در اين روش، نحوه رويارويي و تعامل يك فرد با عامل فوبيا و موقعيت ترسناك به طور مستقيم يا در فيلم يه شما نشان داده مي شود. در نتيجه تشويق مي شويد تا با شجاعت بيشتري با موضوع ارتباط برقرار كنيد. يك نوع خاص در مدلينگ تراپي حالتي است كه بيمار علاوه بر مشاهده فرد ديگري كه رفتاري شجاعانه بدون ترس با موقعيت فوبيك دارد خود او نيز با موقعيت ترسناك تعامل مي كند.

روان تحليلي

در درمان هاي روان تحليلي به منشا ترس در كودكي پرداخته مي شود تا بتوانيد به ترس هاي خود كه ريشه در ناخودآگاه دارند آگاه شويد. تلاش بر آن است كه با ترس هاي دوران كودكي خود مواجه شده و به راهنمايي درمانگر بتوانيد اين ترس ها را تحليل و تفسير كنيد. به تدريج آگاهي تان نسبت به منشا ترس در گذشته افزايش پيدا مي كند. البته اين نوع درمان ها زمان بر است و جلسات درمان طولاني مي شود. روان درماني مبتني بر بينش بيمار را قادر مي سازد تا منشا هراسش را بشناسد و از نقش مقاومت در ادامه اختلال آگاه شود و به دنبال روش هاي موثري براي مواجه با محرك هاي اضطراب زا باشد.

خانواده درماني

خانواده درماني مي تواند براي شما و خانواده تان موثر واقع شود. چون با خانواده درماني درك مي كنيد كه چگونه خود را با واقعيت وجود اين اختلال و مشكلات رواني يا اجتماعي همراه با آن سازگار كنيد. همچنين خانواده از اهميت حمايت از بيمار و فعال بودن در فرآيند درمان او آگاه مي شوند. 

متخصصان ما در مركز مشاوره حامي هنر زندگي با استفاده از تجربه و دانش خود، براي درمان انواع فوبيا بر اساس خصوصيات هر فرد درمان مناسب را تجويز مي كنند. شما مي توانيد با دريافت مشاوره از خدمات درماني اين مركز بهره مند شويد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فوبيا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين راه هاي درمان فوبيا | انواع روش هاي درمان قطعي فوبيا

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۵۷:۳۱ | هنر زندگي
درمان فوبيا،

چگونه شاد زندگي كنيم؟

شاد بودن يكي از مهم ترين دلايل ما براي فعاليت هاي روزانه و كارهايي است كه در طول زندگي انجام مي دهيم. همه ما مي خواهيم زندگي شادتري داشته باشيم اما بيشتر اوقات كاري براي شاد بودن انجام نمي دهيم. شادي به ما كمك مي كند تا از فرصت كمي كه براي زندگي داريم، لذت ببريم. شاد بودن با خود موفقيت، سلامتي، پويايي و... را به وجود مي آورد. شما ممكن است در مشكلات و دغدغه هاي فراواني غرق شويد و راه هاي شاد بودن را فراموش كنيد. اما بهتر است با خواندن اين مقاله به ياد بياوريد كه شاد زيستن چندان كار دشواري نيست.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داشتن زندگي شاد تر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چرا بايد شاد زندگي كنيم؟

بعضي از انسان ها، شاد بودن را جرم مي دانند. فكر مي كنند اگر خوشحال باشند، دارند به خودشان خيانت مي كنند. بايد بدانيد كه شاد زندگي كردن وظيفه ماست. در واقع ما با ناراحتي و غم، در مسير اشتباهي حركت مي كنيم. برخي از فوايد شاد زندگي كردن شامل موارد زير است:

  • شاد زندگي كردن استرس شما را كاهش مي دهد.
  • به سلامت جسمي و رواني شما كمك مي كند.
  • طول عمر شما را افزايش مي دهد.
  • در حل مشكلات قوي تر خواهيد بود.

 

چگونه شاد زندگي كنيم؟

براي شاد زندگي كردن پيش زمينه زيادي لازم نداريد. اول از همه لازم است كه خودتان و بعد از آن ديگران را دوست داشته باشيد. ممكن است دلايل زيادي براي انجام ندادن اين كار داشته باشيد، اما كسي كه خودش و ديگران را دوست نداشته باشد، ديگران نيز او را دوست ندارند. در ادامه يك مسير عملي و تمرين هاي دقيق براي شاد زيستن آورده ايم.

 

گام اول : زندگي سالم تر داشته باشيد

1 – صحبت هاي منفي عليه خود را كاهش دهيد:

در طول روز ممكن است درگير نكات منفي و تخريب خود باشسد. اين اتفاق از استرس، افسردگي و ضعيف بودن مهارت هاي مقابله اي ناشي مي شود. اينكه شما نسبت به اين رفتار آگاهي پيدا كنيد، باعث مي شود بتوانيد شيوه تفكر خود را تغيير دهيد. ويژگي هاي مثبت خود را ناديده نگيريد، هر اتفاق منفي را به خود نسبت ندهيد و از هر اشتباه، فاجعه نسازيد.

2 – تفكر مثبت را شكل دهيد:

مثبت فكر كردن به معناي ناديده گرفتن چيز هاي بد نيست. خوب و بد وجود دارد، فقط لازم است هر دو را به چشم يك موقعيت سازنده و مثبت نگاه كنيد. افكار و احساساتتان را ارزيابي كنيد. حتي وقتي ناراحتيد سعي كنيد لبخند بزنيد. با ديگران شوخي كنيد و سعي كنيد هميشه آرام باشيد. همچنين آينده اي مثبت و روشن را براي خود پيش بيني كنيد. برايرهايي از افكار منفي كليك كنيد.

3 – تمرينات ذهني:

با كمك يك روانشناس، تكنيك هاي آرامش ذهني را انجام دهيد تا اضطراب، افسردگي و كنترل خلق و خوي خود را بهبود ببخشيد. روي نفس كشيدن خود تمركز كنيد و از هر احساس جسمي هنگام نفس كشيدن آگاه شويد. از هرچيزي كه مي خوريد لذت ببريد و سعي كنيد مزه آن را زير زبان خود حس كنيد.

4 - وعده غذايي سالم داشته باشيد:

تغذيه سالم به شدت مي تواند در حال خوب شما تاثير گذار باشد. نخوردن غذاهاي مضر كافي نيست، لازم است شما ويتامين ها و مواد مفيد را از همه دسته هاي غذايي به دست بياوريد. ميوه يا آب ميوه تازه، سبزيجات تازه، شير، پروتئين هايي مثل تخم مرغ و لوبيا، حبوبات و مهم تر از همه نوشيدن مقدار كافي آب. در مردان 3 ليتر و در زنان 2.2 ليتر آب مي تواند بسيار مفيد باشد.

5 – مديريت استرس:

شما نمي توانيد از استرس جلوگيري كنيد، اما مي توانيد راه هاي كاهش استرس را ياد بگيريد. تكنيك هاي مراقبه، ريلكس كردن، يوگا و تنفس عميق مي تواند به شما كمك كند.

مهم ترين مسئله اي كه زندگي ما را سخت مي كند، استرس ها و فشار هاي رواني است، با تكنيك هاي بسيار سادۀ مديريت استرس، مي توانيد زندگي شادتري را تجربه كنيد.

6 – سبك زندگي سالم:

علاوه بر غذاي سالم، فعاليت كردن و سبك زندگي فعال، بسيار براي شاد زندگي كردن مهم است. ورزش كردن و تحرك، خيلي زود اثرات مثبت خود را در زندگي بهتر شما نشان مي دهد. ورزش منظم روزانه به مدت 75 تا 150 دقيقه در هفته، ترك سيگار و تجربه رابطه جنسي سالم به شما كمك مي كند.

 

گام دوم: هدف زندگي خود را پيدا كنيد

1 - ارزش هاي خود را مشخص كنيد:

هر كس در زندگي چيزهاي دارد كه براي او مهم تر است. در مورد اشياء مادي فكر نكنيد. برخي از اين عناصر ارزشمند ايمان، خانواده، دوستان، مهرباني و دلسوزي، تعالي، سخاوت و كمك به ديگران مي باشد.

2 – كاري پيدا كنيد كه شما را به چالش بكشد:

رشد شخصي و پيشرفت به شما يك حس فوق العاده مي دهد. حس مفيد بودن و زندگي معنادار، براي شادتر زندگي كردن بسيار مهم است. مهم ترين راه شاد بودن، پيدا كردن يك شغل، حرفه، مهارت يا هنري است كه به شما احساس خوب مي دهد. فراموش نكنيد كه همه چيز پول نيست و اگر كاري كه دوست داريد، درآمد كمتري دارد، اول سمت آن برويد. حال خوش شما قيمت ندارد.

3 - زندگي معنوي خود را پيگيري كنيد:

معنويت نياز به دين خاص يا رعايت تمام اصول مذهبي ندارد. البته براي برخي انجام فرائض و اصول مذهبي خاصيت شادي و آرامش را دارد. در كل ياد بگيريد مسئوليت افكار و رفتار هاي خود را بپذيريد، به ديگران كمك كنيد، اميدوار باشيد، با طبيعت ارتباط برقرار كنيد، و با ديگران خوش رفتاري كنيد.

تمام اين موارد به شخصيت روحاني شما كمك مي كند و باعث مي شود زندگي شادتري داشته باشيد.

4 – حس اجتماعي خود را زنده كنيد:

وابستگي و ارتباط به هر جمعي، بخش مهمي از سلامت است. انسان موجودي اجتماعي است و اين مورد به هدف و معناي زندگي شما كمك مي كند. بودن در يك گروه ورزشي، مذهبي، فرهنگي يا هر گروهي، به شادتر شدن زندگي شما كمك مي كند.

 

گام سوم : با چالش هاي زندگي مقابله كنيد:

1 – با تنش هاي دروني مبارزه كنيد:

اينكه با مشكلات رو در رو شويد به نظر آسان مي رسد. فرار از مشكلات، پيامدهاي منفي زيادي دارد و ممكن است به شما احساس عدم كنترل بدهد. مشكلات را بپذيريد، با خود صادق باشيد و با آن ها روبرو شويد. اما يادتان باشد از كاه كوه نسازيد. مشكلات را همانطور كه هست نگاه كنيد و در مورد دفعات قبلي كه مسئله اي را حل كرده ايد فكر كنيد.

2 – به داشته هايتان فكر كنيد:

يكي از بهترين روش ها براي رضايت از زندگي، اين است كه به چيزهايي كه داريم فكر كنيم، نه چيزهايي كه مي خواهيم. آرزو هاي خود را بكشيد، اما در حسرت نداشتن آن ها نمانيد و در مسير آن ها حركت كنيد. يكي از راه هاي مهم شاد بودن، پذيرش زندگي همانطور كه هست، مي باشد.

3 – به مشكلات به چشم فرصت نگاه كنيد:

خوب بودن در شرايط سخت آسان نيست، اما مبارزه كردن باعث ايجاد يك راه جديد و يك حس تازه در زندگي شما مي شود. درست است كه مشكلات شما ممكن است زياد باشد، اما وقتي با تمركز يك مشكل را حل مي كنيد، كاملا رشد خود را حس خواهيد كرد.

 

گام چهارم: شخص دوست داشتني تري باشيد

1 – قدرشناس باشيد:

درگيري هاي زياد زندگي، باعث مي شود فراموش كنيد كه چه چيزهاي خوبي داريد كه لازم است قدر آن ها را بدانيد. سپاسگزار بودن و قدرشناسي، به شما كمك مي كند كه زندگي شاد تري داشته باشيد و به چشم ديگران نيز ارزشمند بشويد. مي توانيد حتي بخاطر كوچك ترين چيز ها از ديگران تشكر كنيد.

2 – از بازخوردهاي سازنده ديگران استفاده كنيد:

ممكن است براي شما سخت باشد كه ديگران در مورد شما و كار شما نظر بدهند. اما سعي كنيد از بازخورد و انتقاد ديگران، براي پيشرفت خودتان استفاده كنيد. بازخورد ديگران به شما در بهبود مهارت هايتان كمك مي كند و باعث زندگي شادتري مي شود. به طور كلي ظرفيت خود را بالا ببريد اما مي توانيد انتقادات غير سازنده و بي رحمانه را ناديده بگيريد.

اگر انتقادي شما را ناراحت كرد، به خودتان زمان بدهيد كه آرام شويد، قدم بزنيد، نفس بكشيد و صبر كنيد تا از آن بازخورد، براي بهبود خودتان استفاده كنيد.

3 – خود و ديگران را ببخشيد:

بخشش، يكي از سخت ترين كارهايي است كه مي توانيد در مقابل كسي كه به شما آسيب زده انجام دهيد. خشم، ناراحتي، دلخوري و احساس گناه مي تواند به سلامت روان شما آسيب بزند. همه ما مرتكب اشتباه مي شويم اما اغلب از آن ها درس مي گيريم تا فرد بهتر و قوي تري باشيم. بخشيدن ديگران لزوما به معناي فراموش كردن اشتباهاتشان نيست، همچنين شما با بخشيدن به عنوان كسي كه هيچ چيز برايش مهم نيست شناخته نمي شويد.

براي بعضي ها بخشيدن ديگران آسان است اما خيلي سخت خودشان را مي بخشند. به خودتان سخت نگيريد و خود را محدود نكنيد، همه اشتباه مي كنند اما مهم اين است كه از اشتباهات خود درس بگيريد و از  آن ها براي بهتر شدن استفاده كنيد. مقاله 8 راهكار براي بخشيدن خود را بخوانيد.

4 - محبت و دلسوزي را در خود تقويت كنيد:

زندگي دلسوزانه، به شما كمك مي كند كه يك دوست بهتر، يك فرد قابل اعتماد و يك انسان شادتر شويد. تحقيقات ثابت كرده كساني كه با ديگران همدردي مي كنند و نسبت به ديگران محبت دارند، انسان هاي شادتر و سالم تري هستند. خودتان را در ديگران و ديگران را در خودتان ببينيد و تجربياتتان را با هم به اشتراك بگذاريد.

لبخند بزنيد، شوخي كنيد، از ديگران تشكر كنيد، معذرت خواهي كنيد و عاشق شويد. تمام اين ها به شما كمك مي كند تا زندگي شادي داشته باشيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داشتن زندگي شاد تر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه شاد زندگي كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۲:۴۶ | هنر زندگي
،

آيا از شوهر معتادم طلاق بگيرم؟

به احتمال زياد اولين سوالي كه بعد اطلاع از اعتياد همسرتان به ذهنتان رسيد آن بود كه مي‌توانم با او ادامه دهم يا بايد طلاق از شوهر معتادم را انتخاب كنم. آيا اساسا مي‌توان با فردي كه معتاد است زندگي كرد يا اگر طلاق بگيريم آسيب كمتري مي‌بينيم؟ معمولا خانم ها نمي دانند در مقابل همسر معتاد چه رفتاري بايد داشته باشند. اگر همسر شما معتاد است و هنوز بر سر يك دوراهي ماندنن و رفتن مانده ايد، بهتر است جوانب زيادي را بسنجيد. با مطالعه اين مقاله و دريافتمشاوره ترك اعتياد تصميم بهتري مي توانيد در اين زمينه بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

شخصيت همسر شما پيش از مصرف مواد چگونه بود؟

به شخصيت همسرتان پيش از مصرف مواد توجه داشته باشيد. آيا رابطه مناسب و پرباري با او داشتيد؟ بر سر مسائل به راحتي صحبت مي‌كرديد؟ آيا او به نظرات شما اهميت مي‌داد؟ در كل آيا فردي مسئوليت‌پذير بود و در برابر وظايف و روابطش خود را متعهد مي‌دانست؟ شخصيت سالم فرد معتاد پيش از مصرف مواد مي‌تواند موفقيت او را براي بهبودي بيشتر پيش‌بيني كند.

 

چه موادي را چه مقدار مصرف مي‌كند؟

مصرف مواد مختلف اعم از مخدرها و محرك‌ها و مواد صنعتي و يا سنتي مي‌تواند سطح آسيب متفاوتي را باعث شود. مواد سنتي مانند ترياك، شيره يا گل و حشيش با وجود آسيب‌هاي بيشماري كه دارد و تخريب نسبتا زيادي كه بر كاركرد رواني و جسمي فرد معتاد مي‌گذارد مي‌تواند مقدمه‌اي براي رو آوردن به مواد صنعتي باشد. مواد صنعتي مانند هروئين و شيشه تاثير عميق‌تري بر ذهن فرد دارند. اين مواد به شغل و زندگي اجتماعي همسر شما آسيب بيشتري وارد مي‌كند و ترك كردن آن‌ها نيز طبيعتا سخت‌تر است. بنابراين درست است كه شما شايد با ديدن مصرف هر نوع ماده توسط همسرتان و تغيير رفتار او نگران مي‌شويد. اما مي‌توانيد با به وجود آوردن ارتباط مناسب با او به نوع ماده و نحوه و مقدار مصرف او پي ببريد و در اين مورد با يك متخصص مشورت كنيد.

 

آسيب اعتياد تا كجا پيش رفته است؟

جدا از نوع ماده مدت مصرف آن و شدت تاثيراتي كه بر خانواده و شغل شخص معتاد گذاشته نيز مهم است. اگر آغاز مصرف است و نوع ماده مانند مواد صنعتي سنگين نيست و هنوز مقدار زيادي مصرف نمي‌كند مي‌توانيد بيشتر براي بهبودي اميدوار باشيد.

 

ارزش‌هاي خانواده چقدر برايش مهم است؟

اين كه همسر شما تا چه حد به ارتباط با شما و فرزندانش و حفظ شدن خانواده اهميت مي‌دهد تاثير مهمي بر روي تصميم شما دارد. اگر فردي است كه ارزش‌هاي خانواده برايش مهم است پس اين مي‌تواند انگيزه‌اي قوي در شروع و ادامه بهبودي براي او باشد.

 

آيا همسر معتادتان براي بهبودي تلاش مي كند؟

اگر همسر شما براي بهبودي تلاش نمي‌كند و يا هنوز در مرحله انكار به سر مي‌برد و عقيده دارد كه معتاد نشده يا مصرف مواد تحت كنترلش قرار دارد وضعيت سختي پيش روي شماست. متخصصان درمان اعتياد اعتقاد دارند مرحله اول براي بهبودي مرحله انكار است. فرد معتاد نمي‌پذيرد كه مواد براي او مشكل خاصي به وجود آورده. مطمئنا متقاعد كردن همسرتان براي بهبودي در مرحله انكار كار سختي است و فرايندي طولاني در انتظار شماست. پس چندان واقعي به نظر نمي‌رسد كه تنها با گفت و گو و درخواست شما به راحتي متقاعد شود تا مواد را كنار بگذارد. او هنوز آسيب‌هاي مواد را نديده و تنها لذتش را تجربه كرده پس دليلي براي ترك نمي‌بيند. اگر خودتان را آماده همراهي او در ادامه اين فرايند طولاني نمي‌بينيد مي‌توانيد به تصميمات ديگر مانند جدا شدن نيز فكر كنيد.

به ياد داشته باشيد كه اگر شما نمي‌توانيد اين وضعيت را تغيير دهيد و او را به راحتي براي ترك كردن متقاعد كنيد تقصيري نداريد و خودتان را سرزنش نكنيد. طبيعت بيماري اعتياد و تغييراتي كه مصرف مواد بر ذهن همسر شما گذاشته عميق‌تر از آن است كه شما به راحتي توانايي تغيير آن را داشته باشيد.

 

بسياري از معتادان مي‌توانند بهبود پيدا كنند.

اگر همسر شما از مرحله انكار عبور كرده و مي‌خواهد براي تغيير تلاش كند و متوجه وجود بيماري اعتياد شده وضعيت متفاوت است. هرچند در اين حالت نيز درمان بيماري اعتياد به راحتي صورت نمي‌گيرد و تلاش براي بهبودي و حفظ پاكي بايد تا هميشه وجود داشته باشد. به ياد داشته باشيد بيماري اعتياد بدون توجه به مصرف يا عدم مصرف مواد تا هميشه باقي مي‌ماند و اثرات ذهني و رواني مانند وسوسه كمرنگ مي‌شوند اما از بين نمي‌روند. پس نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد حالا كه خودش متوجه شده و مي‌خواهد ترك كند بايد بتواند در مدت كوتاهي مصرف را كنار بگذارد و ديگر لغزش نكند. پس عود پديده‌اي طبيعي در بهبودي اعتياد است و فرد معتاد تا مدت‌ها ممكن است با لغزش‌هاي متعدد دوباره به درمان برگردد تا موفق به باقي ماندن در پاكي طولاني‌مدت باشد.

در اين‌جا شما بايد به تحمل و صبر خود و علاقه خود به همسرتان توجه داشته باشيد. او بيماري است كه از بيماري خود رنج مي‌برد. درمان براي او رنجي مضاعف است و تمايل دارد كه بهبودي پيدا كند. همراهي كردن با اين فرد در راه بهبودي مي‌تواند تجربه‌اي پرمعنا اما سخت براي شما باشد. قطعا اين تصميم محدوديت‌هايي را هم براي شما ايجاد مي‌كند و فرصت‌هايي را از شما مي‌گيرد و مي تواند آسيب‌هايي را براي شما به همراه داشته باشد.

 

حضور شما مي‌تواند كمك كند.

به ياد داشته باشيد كه حضور شما كنار همسرتان در فرايند بهبودي نه تنها مي‌تواند كمك كند بلكه لازم است. پس نمي‌توانيد انتظار داشته باشيد كه او به تنهايي مواد را كنار بگذارد و بعد به زندگي با شما برگردد. اگر تصميم گرفته‌ايد كه از او جدا نشويد و يا شرط خود را براي ادامه زندگي مشترك ترك مصرف او مي‌دانيد بايد بدانيد اين هدف بدون مشاركت شما امكان‌پذير نيست. مقاله نقش خانواده در ترك اعتياد را مطالعه كنيد.

 

بعد از جدايي براي همسرم چه اتفاقي مي‌افتد؟

معمولا افراد معتادي كه از همسر خود جدا مي‌شوند به خانواده اوليه (والدين و خواهر و برادرها) باز مي‌گردند. اين برگشت مي‌تواند سختي‌هايي را به همراه داشته باشد. حتي احتمال دارد كه خانواده اوليه همسر شما او را طرد كند و اين مقدمه‌اي براي تنها زندگي كردن و يا در سخت‌ترين حالت كارتن‌خواب شدن او شود.

 

شرايط شما بعد از طلاق از شوهر معتادتان چگونه خواهد شد؟

طلاق خود به عنوان آسيبي اجتماعي شناخته مي‌شود كه تبعات نامطلوب زيادي دارد. به ويژه در جامعه ايران اثرات مخرب طلاق بر جامعه مانند فرزندان طلاق، كارتن‌خوابي فرد معتاد، قبيح بودن طلاق و سختي موفقيت در ازدواج مجدد بيشتر هم هست. اما طلاق مي تواند در شرايطي تصميمي مناسب به حساب بيايد تا از آسيب بيشتر طرفين جلوگيري كند. درستي اين تصميم به شرايط شما نيز بستگي دارد. آيا از حمايت اجتماعي از طرف دوستان و خانواده‌تان برخوردار هستيد. آيا استقلال مالي داريد. آيا مهارت مناسبي در برقراري روابط اجتماعي داريد تا بتوانيد بدون توجه به اثرات تابو بودن طلاق در جامعه رابطه‌اي سالم و موفق را براي خودتان بعد از جدايي رقم بزنيد. همه اين سوالات مواردي هستند كه پاسخشان مشخص مي‌كند كه آيا شرايط شما براي زندگي بعد از طلاق مناسب هست يا خير.

بررسي همه اين شرايط به شما كمك مي‌كند هر تصميمي كه مي‌گيريد با آگاهي كامل نسبت به معايب و مزاياي آن باشد. در اين مسير توصيه مي‌كنيم حتما از حضور روانشناسان و متخصصان مشاوره خانواده با تجربه استفاده كنيد تا هم تصميم درستي بگيريد و هم بتوانيد آسيب‌هاي طلاق را مديريت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد همسر مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آيا از شوهر معتادم طلاق بگيرم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۳۰:۳۶ | هنر زندگي
،

موثرترين راه هاي غلبه و درمان تنهايي

شايد شما هم براي غلبه و درمان تنهايي خود وارد جمعي شده باشيد. اما حتي در حضور ديگران و با وجود ارتباط و دوستان زياد باز هم احساس تنهايي كرده ايد. يا شايد احساس كنيد روابطي كه داريد به اندازه كافي صميمانه نيستند و نياز شما را فراهم نمي‌كند، ديگران شما را درك نكرده و نمي‌توانند با شما ارتباط مناسبي برقرار كنند. احساس تنهايي يكي از آزاردهنده‌ترين احساسات انسان است اما راه‌هايي براي مقابله با آن وجود دارد. گاهي افراد براي درمان تنهايي خود به سمت گروه ها يا كارهايي مي روند كه فقط درد حاصل از تنهايي آن ها را كم كند. اما از آنجا كه اين راهكارها درمان اساسي نيستند خود نيز به معضلي تبديل مي شوند. براي غلبه و درمان تنهايي خود ادامه مطلب با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

در احساس تنهايي تنها نيستيد

تحقيقات نشان داده افراد بين 15-25 ساله و افراد بالاي 65 سال نسبت به بقيه سنين احساس تنهايي بيشتري دارند. اما در كل در همه سنين حدود 20 تا 25 درصد افراد احساس تنهايي مي‌كنند. پس شما با اين احساس تنها نيستيد. در كنار اين آمار همه انسان‌ها در شرايط جديدي كه روابط صميمي و يا محيط زندگي گذشته خود را از دست مي‌دهند به طور طبيعياحساس تنهايي مي‌كنند. پس به ياد داشته باشيد كه احساس تنهايي شما الزاما به معناي مشكلي در شما نيست و ممكن است زودگذر باشد.  

گاهي احساس تنهايي در اثر يك اتفاق مانند طلاق به شما دست مي دهد. در اين شرايط بهتر است در صدد حل مشكل اصلي يعني پيدا كردن راهي براي بازگشت به زندگي بعد از طلاق باشيد.

 

راه‌هاي گسترش روابط صميمانه با ديگران

در بسياري از مواقع ما از تعداد زيادي روابط دوستانه و خانوادگي برخوردار هستيم اما باز هم احساس تنهايي مي‌كنيم. اين مي‌تواند نتيجه اشكال در ارتباط صميمانه ما باشد. براي شناخت صميميت و افزايش آن به اين موارد توجه كنيد.

خودتان را بيشتر بشناسيد.

شايد احساس كنيد كه چون ديگران شما را درك نمي‌كنند و يا آن كه سليقه و طرز تفكر شما با ديگران همخوان نيست باعث شده احساس تنهايي كنيد. اين دلايل شايد به ظاهر درست باشد ولي بايد بپذيريم كه نقش ما در تغيير اين شرايط كم نيست. ما مي‌توانيم افراد مناسبي را براي روابطمان انتخاب كنيم و يا با كساني در ارتباط باشيم كه هم سليقه و هم‌فكرمان باشند. علت عمده احساس تنهايي وجود روابط سطحي و بدون احساس صميميت است، اما معمولا خصوصياتي كه در ما وجود دارد مانع ايجاد روابط صميمانه مي‌شود. اين ويژگي‌ها مي‌تواند شامل سبك ارتباطي پرخاشگرانه، عجول بودن، عدم اعتماد به ديگران و يا ترس از قضاوت شدن در برابر ديگران باشد.

براي گسترش ارتباط صميمانه خود بهتر آن است، موانع دروني خود را براي صميميت پيدا كنيد. براي اين كار مي‌توانيد هرازگاهي از دوستانتان بپرسيد كه چه نكته مثبت و منفي در شما به رابطه با آن‌ها كمك كرده و يا مانع صميميت با آن‌ها شده است. همچنين با مراجعه به روانشناس يا مشاور و شركت در جلسات گروه‌ درماني به تشخيص او مي‌توانيد به كشف اين ويژگي‌ها در ارتباط با ديگران برسيد.

با افراد و گروه‌هاي هم‌سليقه قرار بگذاريد.

يكي از راه‌هاي ساده آن است كه در گروه‌هاي هم‌سليقه خودتان عضو شويد و با اين افراد براي فعاليت مشترك قرار بگذاريد. اگر به كوه رفتن، كتاب خواندن، شعر، هنر، ورزش و يا هر سرگرمي ديگر علاقه داريد مي‌توانيد در گروه‌هاي آن‌ها عضو شويد و به افرادي كه به نظرتان مي‌رسد كه سليقه مشتركي با شما دارند پيشنهاد كنيد كه باهم آن را انجام دهيد. امروزه با گسترش فضاي مجازي و گروه‌هاي پايه‌ياب پيدا كردن افراد هم‌سليقه بسيار ساده‌تر شده است.

با ثبت نام در كلاس‌هاي هنري يا ورزشي هم مي‌توانيد احساس تغيير و رشد كردن داشته باشيد و هم آن كه محيطي براي خود فراهم مي‌كنيد كه با افراد هم‌سليقه خود در ارتباط باشيد. در هيچ‌كجا مانند كلاس‌هاي گروهي نمي‌توانيد افرادي را با سليقه و علائق مشابه خود ملاقات كنيد.

با دوستان قديمي يا اعضاي خانواده وقت بگذرانيد.

يكي از راه‌هاي موثر ديگر مشخص كردن اهدافي براي گسترش صميميت در روابطتان است. براي اين كار مي‌توانيد از اهداف كوچك شروع كنيد و افرادي را مانند دوست قديمي كه مدتي است با او صحبت نكرديد يا يك عضو خانواده شروع كنيد. ما معمولا تنها براي جنبه شغلي و تحصيلي خود برنامه‌ريزي مي‌كنيم در حالي كه ديگر زمينه‌ها نيز نياز به برنامه دارد. اين هفته به يك دوست قديمي زنگ بزنيد و يا به او پيامي بدهيد. اگر ‌مي‌توانيد با هم قراري بگذاريد و به مرور خاطرات و احساسات گذشته خود بپردازيد. از ترس‌ها و احساساتتان به او بگوييد و به مكالمات سطحي بسنده نكنيد.

راه‌هاي كاهش احساس تنهايي

در مواقعي نيز ممكن است احساس تنهايي شما ناشي از نبودن يا كم بودن ارتباط با ديگران باشد. معمولا اين نوع احساس تنهايي بعد از بازنشستگي و با شروع كهنسالي بروز پيدا مي‌كند. البته ممكن است شما جوان باشيد و با اين وجود نبود روابط آزارتان بدهد. در اين قسمت راهكاهايي براي كاهش و درمان تنهايي را مرور مي‌كنيم.

در فعاليتي داوطلبانه شركت كنيد:

تحقيقات نشان داده شركت در فعاليت‌هاي داوطلبانه مانند گروه‌هاي خيريه، گروه پيشاهنگي و ديگر سازمان‌هاي مردم‌نهاد مي‌تواند در كاهش احساس تنهايي كمك‌كننده باشد. در اين گروه‌ها علاوه بر كار گروهي كه الزام آن ارتباط با ديگران و افزايش مهارت‌هاي ارتباط موثر شما است به ديگران كمك مي‌كنيد. كمك به افراد ديگر مي‌تواند نيازهاي معنوي شما را تامين كند و موجب كاهش احساسات منفي مانند تنهايي شود. شما در اين گروه‌ها از كار گروهي لذت مي‌بريد و مفيد بودن براي ديگران را تجربه مي‌كنيد.

از حيوانات خانگي نگهداري كنيد:

حيوانات در ما احساس ارتباط و مراقبت را ايجاد مي‌كنند كه مخالف احساس تنهايي است. به طور ويژه تحقيقات نشان داده‌اند نگهداري از سگ‌ها مي‌تواند احساس اضطراب و افسردگي را كاهش دهد.

با خودتان قرار بگذاريد:

بيشتر مواقع براي آن كه كسي نيست تا همراهيتان كند خودتان را از كار مورد علاقه‌تان محروم مي‌كنيد. از سينما رفتن، رستوران رفتن و خوردن غذاي مورد علاقه و يا قدم زدن در پاركي كه دوستش داريم صرف نظر مي‌كنيم چون كسي براي همراهي ما نيست. اما شما براي كارهاي مورد علاقه خود مي‌توانيد با خودتان همراه شويد. داشتن تجربه‌هاي جديد حتي بدون حضور ديگران نيز مي‌تواند احساس منفي شما را كاهش دهد.

چيزي بسازيد:

خلق كردن يا ساختن چيزي مانند يك شعر، نقاشي يا شايد يك ميز چوبي مي‌تواند شما را با اثري كه خلق مي‌كنيد مرتبط كند. اين ارتباط با فعاليت خلاقانه مي‌تواند شما را از احساس تنهايي رها كند.

 

آيا ممكن است افسرده باشم؟

يكي از علائم افسردگي، احساس تنهايي شديد و انزوا است. اما تنها وجود اين نشانه نمي‌تواند به معني ابتلاي شما به افسردگي باشد. براي تشخيص اين كه آيا شما افسرده هستيد يا نه بايد به علائم ديگر مانند خواب و اشتها، احساس غمگيني شديد و لذت نبردن از كارهاي مورد علاقه، تفكر خودكشي و مدت و شدت اين علائم توجه داشته باشيد. اگر احساس مي‌كنيد احساس تنهايي شما طبيعي نيست، شدت زيادي پيدا كرده و شما را از رسيدگي به كارهايتان بازمي‌دارد و مدت طولاني است با آن درگير هستيد بهتر است با متخصص روان‌شناس و يا روان‌پزشك مشورت كنيد. مشاوره روانشناسي به شما براي گذر از احساس نارحت كننده تنهايي و درمان تنهايي كمك خواهد كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : موثرترين راه هاي غلبه و درمان تنهايي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۹:۱۲ | هنر زندگي
غلبه و درمان تنهايي،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان | كمپ هاي ترك اعتياد گيلان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم گيلان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در گيلان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم گيلان به كمپ هاي ترك اعتياد گيلان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان تنها به منظور كمك به مردم گيلان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد گيلان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان

شماره

نام مراكز ترك اعتياد گيلان

آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان

۱

مركز ترك اعتياد گيلان - نداي آرامش گيل

گيلان - خمام ميان محله شيدان

۲

اميد حيات دوباره

گيلان - پيربازار كوي بنياد

۳

مركز ترك اعتياد گيلان - پويان

گيلان - بلوار مطهري بعد از دل زنده

۴

آريان

گيلان - بلوار قلي پور جنب خيابان گلزاران

۵

 مركز ترك اعتياد گيلان - آرامش گستران

گيلان - جاده كوچستان دشت نشا روستاي بالاگپش

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

 

مراكز ترك اعتياد گيلان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد گيلان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در گيلان و مراكز سم زدايي فوق سريع در گيلان و كمپ هاي ترك اعتياد در گيلان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در گيلان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد گيلان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد گيلان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان | كمپ هاي ترك اعتياد گيلان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۵:۳۳ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان | كمپ هاي ترك اعتياد كردستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم كردستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در كردستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم كردستان به كمپ هاي ترك اعتياد كردستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان تنها به منظور كمك به مردم كردستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد كردستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان

آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان

نام مراكز ترك اعتياد كردستان

شماره

كردستان _ خ چهارباغ _ پايين تر از مسجد حريري _ كوچه اردشيرجنوبي

مركز درمان اعتياد كردستان - رهايي

1

كردستان _ خ شهداي جنوبي _ روبروي پاساژ عزتي _ طبقه دوم

مركز ترك اعتياد كردستان -  طلوع زندگي

2

نندج _ ميدان نبوت _ به طرف عباس آباد _ روبروي پارك _ طبقه دوم – بالاي خرم كوثر

مركز ترك اعتياد كردستان - نوژين

3

كردستان _ ميدان كاوه _ روبروي نيروي انتظامي

مركز ترك اعتياد كردستان - هيوا

4

كردستان – سه راه جهاد – روبروي ثبت اسناد

مركز ترك اعتياد كردستان - دولتي

5

كردستان _ بلوار پاسداران بالاتر از دانشكده پزشكي _ بيمارستان روانپزشكي قدس

مركز ترك اعتياد كردستان - دولتي

6

كردستان _ خيابان مردوع _ پشت بيمارستان بعثت

مركز ترك اعتياد كردستان - ابن سينا

7

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد كردستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد كردستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در كردستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در كردستان و كمپ هاي ترك اعتياد در كردستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در كردستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد كردستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد كردستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان | كمپ هاي ترك اعتياد كردستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۱۵ | هنر زندگي
،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان | كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم خوزستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در خوزستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم خوزستان به كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان تنها به منظور كمك به مردم خوزستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد خوزستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان

شماره

نام مراكز ترك اعتياد خوزستان

نشاني و آدرس مراكز ترك اعيتاد خوزستان

1

مركز ترك اعتياد خوزستان - داريوش

خوزستان سپيدار – سه را باهنر جنب مجتمع پزشكي احسان

2

مركز ترك اعتياد خوزستان - سينا

خوزستان خيابان نادري نبش نظامي جنب داروخانه شهرداري

3

مركز ترك اعتياد خوزستان - مهراد

خوزستان خيابان نادري خ علم الهدي جنوبي مجتمع پزشكي صدف طبقه چهارم

4

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهاران

خوزستان خيابان ادري نرسيده به پاساژ قيصريه مجتمع پزشكي بهاران

5

مركز ترك اعتياد خوزستان - بوعلي

خوزستان خيابان نادري بين حافظ و فردوسي مجتمع پزشكي بزرگ نادري طبقه چهارم

6

مركز ترك اعتياد خوزستان - پارسيان

خوزستان خيابان نادري خ منوچهري پشت كليسا بالاي داروخانه دكتر طاهري

7

مركز ترك اعتياد خوزستان - تولد نو

خوزستان خشايار بين هلالي و فرهاني

8

مركز ترك اعتياد خوزستان - روناك

خوزستان خيابان نادري جنب پايگاه انتقال خون، مجتمع آرين طبقه چهارم

9

مركز ترك اعتياد خوزستان - آزادگان

خوزستان كمپلو خيابان اميركبير جنوبي مجتمع بهزيستي فياض بخش

10

مركز ترك اعتياد خوزستان - دي

خوزستان خيابان نادري شرقي بين گندمي و ادهم جنب داروخانه دگتر گرگزاده

11

مركز ترك اعتياد خوزستان - رهـا

خوزستان خيابان طالقاني نرسيده به شريعتي

12

مركز ترك اعتياد خوزستان - برنا

خوزستان امانيه نرسيده به فلكه ساعت

13

مركز ترك اعتياد خوزستان - آريا

خوزستان كوي ملت خيابان اقبال

14

مركز ترك اعتياد خوزستان - كادوس

خوزستان خيابان نادري نبش خ خوانساري پاساژ اميرالمومنين طبقه اول

15

مركز ترك اعتياد خوزستان - مبين

خوزستان كيان نبش خيابان طلوع

16

مركز ترك اعتياد خوزستان - ايران

خوزستان كيان آباد خيابان سيمتري(اصلي) نيش خيابان 8 طبقه فوقاني

17

مركز ترك اعتياد خوزستان - آزادي

خوزستان خيابان مولوي بين نادري و كافي مجتمع تخصصي و فوق تخصصي جواد

18

مركز ترك اعتياد خوزستان - برديا

خوزستان كيانپارس خ ميهن شرقي ساختمان ميهن طبقه اول

19

مركز ترك اعتياد خوزستان - پارسه

خوزستان ميدان فرهنگ شهر جنب مسجد زين العابدين پ9

20

مركز ترك اعتياد خوزستان - علوي

خوزستان خ شريعتي روبروي گاراژ بختياري طبقه فوقاني بانك ملي

21

مركز ترك اعتياد خوزستان - امين

خوزستان شهرك دانشگاه خيابان اصلي نبش خ 14 پ35

22

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهراد

خوزستان گلستان بلوارفروردين بين اقبال ونصرت پلاك 475

23

مركز ترك اعتياد خوزستان - خانه سبز

خوزستانخ شريعتي بين شهيد عظيم وشهيد جهانيان مجتمع قبله طبقه اول

24

مركز ترك اعتياد خوزستان - متين

خوزستان كوي ايثار بلوار معلم روبروي آموزشگگاه رايانه علم و فن

25

مركز ترك اعتياد خوزستان - آرامش

خوزستان كمپلو جنب فرش فروشي درسا ساختمان ستاره ط 2 واحد4

26

مركز ترك اعتياد خوزستان - سفير سلامت

خوزستان كمپلو ميدان 15 خرداد طبقه فوقاني موسسه صالحين

27

مركز ترك اعتياد خوزستان - سبحان

خوزستان كوي انقلاب خ شيخ بهاء جنوبي روبروي شهرداري منطقه 6

28

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهمن

خوزستان خيابان طالقاني نبش حسينه ثاراله مجتمع ايران كلنيك

29

مركز ترك اعتياد خوزستان - راه سلامت

خوزستان نادري خيابان فردوسي مجتمع پزشكي ميلاد

30

مركز ترك اعتياد خوزستان - پاسارگاد

خوزستان چهارراه آبادان خ مهربند بين كمپاني وبزرگراه آيت اله بهبهاني

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد خوزستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد خوزستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در خوزستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در خوزستان و كمپ هاي ترك اعتياد در خوزستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در خوزستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد خوزستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد خوزستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان | كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸:۰۳ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان،

دنيا از نگاه كودكان چگونه است

شناخت دنياي كودكان به ما اين امكان را مي دهد تا بهتر بتوانيم با آن ها ارتباط برقرار كنيم. بسياري از ما تصور مي كنيم كودكان دركي از دنياي پيرامون خود ندارند. واقعيت اين است كه كودك هر چند به چيستي ها، چرايي ها، و چگونگي ها به اندازه بزرگسالان مسلط نباشد اما بينش خاص خود را به دنيا دارد. ممكن است كودك متوجه تفاوت نگاه ديگران با خودش نباشد اما اين به معناي عدم درك جهان نيست بلكه فقط دنيا را از زاويه ديد خود ادراك مي كند. در ادامه به بررسي تفاوت هاي دنياي كودكان با بزرگسالان خواهيم پرداخت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نگاه و دنياي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

  

تفاوت دنياي كودكان با بزرگسالان

بسياري از ما براي درك دنياي كودكان آن را با دنياي خودمان قياس مي كنيم. آن چه در درك نگاه كودكان به دنيا مؤثر است توجه به تفاوت دنياي بزرگسالان با كودكان است. ما با توجه به مراحلي از زندگي و وقايعي كه بيشتر از كودكان پشت سر گذاشته ايم درك متفاوتي از دنيا نسبت به آنان داريم. گاهي به اشتباه اين طور تعبير مي شود كه كودك بينش خاصي به محيط اطراف خود ندارد در حالي كه صرفا ممكن است بينش او توسط بزرگسالان قابل درك نباشد. در ادامه به توانايي ها و تفاوت هاي دنياي كودكان پرداخته ايم.

نگاه كودك به رويدادها

كودك نه تنها بر خلاف تصور والدين قادر به درك محيط اطراف خود است بلكه نسبت به رويدادهاي اطراف خود نگاه تحليلي نيز دارد. تشبيه كردن پديده ها به يكديگر به درك كودك از مشاهدات جديد كمك مي كند. به طور مثال كودك طلوع خورشيد را به بيدار شدن خورشيد در صبح تشبيه مي كند كه باعث كمك به تحليل او در رابطه بين صبح، خورشيد، و بيدار شدن مي شود. در اين تشبيه كودك مي داند كه خورشيد واقعا شخصيتي نيست كه مثل انسان ها بتواند بخوابد و از خواب بيدار شود.

شناسايي افراد و ارتباط با آن ها

كودك با تحليل رفتارها و ويژگي هاي ديگران آن ها را مي شناسد و به ياد مي آورد. يكي از مواردي كه همواره به مادران توصيه مي شود اين است كه حتي اگر شير خود را به كودك نمي دهند او را در آغوش بگيرند. اين كار براي شناسايي مادر از طريق گرماي بدن و نوازش و حس مهرباني كه منتقل مي كند اهميت بسيار زيادي دارد. همين تحليلي كه كودك از رفتار و ويژگي هاي ديگران دارد به او در برقراري ارتباط با آن ها كمك مي كند. به طور مثال به مادر كه ويژگي مهرباني را از او مي شناسد مي تواند بيشتر از ديگران اعتماد كند.

ادراك جهان از زاويه ديد خود

كودك تصور مي كند كه جهان از نگاه او تفسير و معنا مي شود و نمي تواند زاويه ديد ديگران را درك كند. براي كودك مهم نيست كه وقتي اشياء از زاويه ديد او خارج مي شوند چه بر سر آن ها مي آيد و فقط زاويه ديد خود را درك مي كند. اگر دو طرف صفحه اي دو نقاشي متفاوت مثلا از يك منظره و يك حيوان باشد و بعد از نشان دادن دو طرف صفحه سمت منظره را به روي كودك بگيريم و از او بپرسيم كسي كه در سمت ديگر ايستاده چه مي بيند احتمالا پاسخ كودك حيوان نيست. كودك نمي تواند درك كند كه ديگران زاويه ديد متفاوتي نسبت به او دارند و دنيا را فقط از ديد خود ادراك مي كند.

نقش تعاملات در نگاه كودك

شيوه اي كه سه عامل ذهن، جسم و محيط كودك با هم تعامل مي كنند در شكل دهي دنياي كودكان مؤثر است. كودكي كه در محيطي با زبان فارسي رشد كرده حتي تفكرش نيز به زبان فارسي مي شود. به عبارتي زبان مادري زباني است كه حتي با وجود دانستن چند زبان ديگر به آن زبان فكر مي كنيم.

پرسش هاي كودكانه

كودك ممكن است سؤالات زيادي درباره اينكه يك پديده چيست، چگونه كار مي كند، يا چرا آنطور مي شود، بپرسد. اين سؤالات كودكانه ممكن است براي ما بسيار ساده به نظر برسد اما غالبا براي كمك به تكميل تفسير كودك از جهان پيراموني پرسيده مي شوند. كودكي كه مي پرسد باران چطور مي بارد شايد نه براي دانستن چگونگي بارش باران بلكه براي تكميل تصويري كه در ذهن خود از باران ساخته است اين كار را مي كند. معمولا والدين درباره پرسش هايي كه كودكان درباره مسائل جنسي مي پرسند، نمي دانند چه پاسخي بايد بدهند. براي اطلاع از آموزش مسائل جنسي به كودكان كليك كنيد.

تعميم دادن در نگاه به ساير پديده ها

كودك در نگاه به پديده هاي جديد از دانسته هاي خود از وقايع پيشين كمك مي گيرد و همان منطق را تعميم مي دهد. كودكي كه با مادربزرگ خود زندگي مي كند تصور مي كند كه همه كودكان با مادربزرگ ها زندگي مي كنند و تا زماني كه با مثال نقضي مواجه نشود نمي تواند تصور كند كه كودكان ديگر با مادربزرگ خود زندگي نمي كنند.

تمركز بينايي كودك

نوزادان بيشترين تمركز را بر صورت افراد دارند و به صورت هاي نزديك تر كه معمولا والدين هستند توجه بيشتري نشان مي دهند. تا سن يك سالگي اين تمركز به مرور به سمت اشياء و دست ها معطوف مي شود. دستاني كه چيزي را گرفته اند يا به همراه دارند براي كودكان جذاب تر است و بيشتر در مركز توجه آن ها قرار مي گيرند. لازم به ذكر است بينايي نوزاد تا مدتي مانند بزرگسالان نيست، و حداكثر تا سه سالگي كامل مي شود.

 

تأثير آموزش والدين در شكل دهي دنياي كودكان

والدين كودك آموزش هايي را به او منتقل مي كنند كه اين آموزش ها در نگاه كودك به دنيا مؤثر است. اين آموزش ها بينش كودك به دنيا را شكل مي دهند. به طور مثال وقتي والدين قصد دارند نام اشياء را به كودك آموزش دهند آن شيء را در مركز توجه بينايي كودك مي گيرند. در واقع كودك هر چيزي را كه در مركز توجه باشد و بزرگتر به نظر برسد با محرك هاي ديگر مثل صدا (نام شيء) مرتبط مي كند. شيوه تربيتي والدين در پرورش استعدادها و شخصيت كودك تاثير دارد. مشاوره كودك به والدين كمك مي كند تا بتوانند ارتباط بهتري با كودكشان برقرار كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نگاه و دنياي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : دنيا از نگاه كودكان چگونه است

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۷:۴۴ | هنر زندگي
،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان