مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

موثرترين راه هاي غلبه و درمان تنهايي

شايد شما هم براي غلبه و درمان تنهايي خود وارد جمعي شده باشيد. اما حتي در حضور ديگران و با وجود ارتباط و دوستان زياد باز هم احساس تنهايي كرده ايد. يا شايد احساس كنيد روابطي كه داريد به اندازه كافي صميمانه نيستند و نياز شما را فراهم نمي‌كند، ديگران شما را درك نكرده و نمي‌توانند با شما ارتباط مناسبي برقرار كنند. احساس تنهايي يكي از آزاردهنده‌ترين احساسات انسان است اما راه‌هايي براي مقابله با آن وجود دارد. گاهي افراد براي درمان تنهايي خود به سمت گروه ها يا كارهايي مي روند كه فقط درد حاصل از تنهايي آن ها را كم كند. اما از آنجا كه اين راهكارها درمان اساسي نيستند خود نيز به معضلي تبديل مي شوند. براي غلبه و درمان تنهايي خود ادامه مطلب با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

در احساس تنهايي تنها نيستيد

تحقيقات نشان داده افراد بين 15-25 ساله و افراد بالاي 65 سال نسبت به بقيه سنين احساس تنهايي بيشتري دارند. اما در كل در همه سنين حدود 20 تا 25 درصد افراد احساس تنهايي مي‌كنند. پس شما با اين احساس تنها نيستيد. در كنار اين آمار همه انسان‌ها در شرايط جديدي كه روابط صميمي و يا محيط زندگي گذشته خود را از دست مي‌دهند به طور طبيعياحساس تنهايي مي‌كنند. پس به ياد داشته باشيد كه احساس تنهايي شما الزاما به معناي مشكلي در شما نيست و ممكن است زودگذر باشد.  

گاهي احساس تنهايي در اثر يك اتفاق مانند طلاق به شما دست مي دهد. در اين شرايط بهتر است در صدد حل مشكل اصلي يعني پيدا كردن راهي براي بازگشت به زندگي بعد از طلاق باشيد.

 

راه‌هاي گسترش روابط صميمانه با ديگران

در بسياري از مواقع ما از تعداد زيادي روابط دوستانه و خانوادگي برخوردار هستيم اما باز هم احساس تنهايي مي‌كنيم. اين مي‌تواند نتيجه اشكال در ارتباط صميمانه ما باشد. براي شناخت صميميت و افزايش آن به اين موارد توجه كنيد.

خودتان را بيشتر بشناسيد.

شايد احساس كنيد كه چون ديگران شما را درك نمي‌كنند و يا آن كه سليقه و طرز تفكر شما با ديگران همخوان نيست باعث شده احساس تنهايي كنيد. اين دلايل شايد به ظاهر درست باشد ولي بايد بپذيريم كه نقش ما در تغيير اين شرايط كم نيست. ما مي‌توانيم افراد مناسبي را براي روابطمان انتخاب كنيم و يا با كساني در ارتباط باشيم كه هم سليقه و هم‌فكرمان باشند. علت عمده احساس تنهايي وجود روابط سطحي و بدون احساس صميميت است، اما معمولا خصوصياتي كه در ما وجود دارد مانع ايجاد روابط صميمانه مي‌شود. اين ويژگي‌ها مي‌تواند شامل سبك ارتباطي پرخاشگرانه، عجول بودن، عدم اعتماد به ديگران و يا ترس از قضاوت شدن در برابر ديگران باشد.

براي گسترش ارتباط صميمانه خود بهتر آن است، موانع دروني خود را براي صميميت پيدا كنيد. براي اين كار مي‌توانيد هرازگاهي از دوستانتان بپرسيد كه چه نكته مثبت و منفي در شما به رابطه با آن‌ها كمك كرده و يا مانع صميميت با آن‌ها شده است. همچنين با مراجعه به روانشناس يا مشاور و شركت در جلسات گروه‌ درماني به تشخيص او مي‌توانيد به كشف اين ويژگي‌ها در ارتباط با ديگران برسيد.

با افراد و گروه‌هاي هم‌سليقه قرار بگذاريد.

يكي از راه‌هاي ساده آن است كه در گروه‌هاي هم‌سليقه خودتان عضو شويد و با اين افراد براي فعاليت مشترك قرار بگذاريد. اگر به كوه رفتن، كتاب خواندن، شعر، هنر، ورزش و يا هر سرگرمي ديگر علاقه داريد مي‌توانيد در گروه‌هاي آن‌ها عضو شويد و به افرادي كه به نظرتان مي‌رسد كه سليقه مشتركي با شما دارند پيشنهاد كنيد كه باهم آن را انجام دهيد. امروزه با گسترش فضاي مجازي و گروه‌هاي پايه‌ياب پيدا كردن افراد هم‌سليقه بسيار ساده‌تر شده است.

با ثبت نام در كلاس‌هاي هنري يا ورزشي هم مي‌توانيد احساس تغيير و رشد كردن داشته باشيد و هم آن كه محيطي براي خود فراهم مي‌كنيد كه با افراد هم‌سليقه خود در ارتباط باشيد. در هيچ‌كجا مانند كلاس‌هاي گروهي نمي‌توانيد افرادي را با سليقه و علائق مشابه خود ملاقات كنيد.

با دوستان قديمي يا اعضاي خانواده وقت بگذرانيد.

يكي از راه‌هاي موثر ديگر مشخص كردن اهدافي براي گسترش صميميت در روابطتان است. براي اين كار مي‌توانيد از اهداف كوچك شروع كنيد و افرادي را مانند دوست قديمي كه مدتي است با او صحبت نكرديد يا يك عضو خانواده شروع كنيد. ما معمولا تنها براي جنبه شغلي و تحصيلي خود برنامه‌ريزي مي‌كنيم در حالي كه ديگر زمينه‌ها نيز نياز به برنامه دارد. اين هفته به يك دوست قديمي زنگ بزنيد و يا به او پيامي بدهيد. اگر ‌مي‌توانيد با هم قراري بگذاريد و به مرور خاطرات و احساسات گذشته خود بپردازيد. از ترس‌ها و احساساتتان به او بگوييد و به مكالمات سطحي بسنده نكنيد.

راه‌هاي كاهش احساس تنهايي

در مواقعي نيز ممكن است احساس تنهايي شما ناشي از نبودن يا كم بودن ارتباط با ديگران باشد. معمولا اين نوع احساس تنهايي بعد از بازنشستگي و با شروع كهنسالي بروز پيدا مي‌كند. البته ممكن است شما جوان باشيد و با اين وجود نبود روابط آزارتان بدهد. در اين قسمت راهكاهايي براي كاهش و درمان تنهايي را مرور مي‌كنيم.

در فعاليتي داوطلبانه شركت كنيد:

تحقيقات نشان داده شركت در فعاليت‌هاي داوطلبانه مانند گروه‌هاي خيريه، گروه پيشاهنگي و ديگر سازمان‌هاي مردم‌نهاد مي‌تواند در كاهش احساس تنهايي كمك‌كننده باشد. در اين گروه‌ها علاوه بر كار گروهي كه الزام آن ارتباط با ديگران و افزايش مهارت‌هاي ارتباط موثر شما است به ديگران كمك مي‌كنيد. كمك به افراد ديگر مي‌تواند نيازهاي معنوي شما را تامين كند و موجب كاهش احساسات منفي مانند تنهايي شود. شما در اين گروه‌ها از كار گروهي لذت مي‌بريد و مفيد بودن براي ديگران را تجربه مي‌كنيد.

از حيوانات خانگي نگهداري كنيد:

حيوانات در ما احساس ارتباط و مراقبت را ايجاد مي‌كنند كه مخالف احساس تنهايي است. به طور ويژه تحقيقات نشان داده‌اند نگهداري از سگ‌ها مي‌تواند احساس اضطراب و افسردگي را كاهش دهد.

با خودتان قرار بگذاريد:

بيشتر مواقع براي آن كه كسي نيست تا همراهيتان كند خودتان را از كار مورد علاقه‌تان محروم مي‌كنيد. از سينما رفتن، رستوران رفتن و خوردن غذاي مورد علاقه و يا قدم زدن در پاركي كه دوستش داريم صرف نظر مي‌كنيم چون كسي براي همراهي ما نيست. اما شما براي كارهاي مورد علاقه خود مي‌توانيد با خودتان همراه شويد. داشتن تجربه‌هاي جديد حتي بدون حضور ديگران نيز مي‌تواند احساس منفي شما را كاهش دهد.

چيزي بسازيد:

خلق كردن يا ساختن چيزي مانند يك شعر، نقاشي يا شايد يك ميز چوبي مي‌تواند شما را با اثري كه خلق مي‌كنيد مرتبط كند. اين ارتباط با فعاليت خلاقانه مي‌تواند شما را از احساس تنهايي رها كند.

 

آيا ممكن است افسرده باشم؟

يكي از علائم افسردگي، احساس تنهايي شديد و انزوا است. اما تنها وجود اين نشانه نمي‌تواند به معني ابتلاي شما به افسردگي باشد. براي تشخيص اين كه آيا شما افسرده هستيد يا نه بايد به علائم ديگر مانند خواب و اشتها، احساس غمگيني شديد و لذت نبردن از كارهاي مورد علاقه، تفكر خودكشي و مدت و شدت اين علائم توجه داشته باشيد. اگر احساس مي‌كنيد احساس تنهايي شما طبيعي نيست، شدت زيادي پيدا كرده و شما را از رسيدگي به كارهايتان بازمي‌دارد و مدت طولاني است با آن درگير هستيد بهتر است با متخصص روان‌شناس و يا روان‌پزشك مشورت كنيد. مشاوره روانشناسي به شما براي گذر از احساس نارحت كننده تنهايي و درمان تنهايي كمك خواهد كرد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه غلبه و درمان تنهايي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : موثرترين راه هاي غلبه و درمان تنهايي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۹:۱۲ | هنر زندگي
غلبه و درمان تنهايي،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان | كمپ هاي ترك اعتياد گيلان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم گيلان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در گيلان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم گيلان به كمپ هاي ترك اعتياد گيلان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان تنها به منظور كمك به مردم گيلان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد گيلان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان

شماره

نام مراكز ترك اعتياد گيلان

آدرس مراكز ترك اعتياد گيلان

۱

مركز ترك اعتياد گيلان - نداي آرامش گيل

گيلان - خمام ميان محله شيدان

۲

اميد حيات دوباره

گيلان - پيربازار كوي بنياد

۳

مركز ترك اعتياد گيلان - پويان

گيلان - بلوار مطهري بعد از دل زنده

۴

آريان

گيلان - بلوار قلي پور جنب خيابان گلزاران

۵

 مركز ترك اعتياد گيلان - آرامش گستران

گيلان - جاده كوچستان دشت نشا روستاي بالاگپش

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

 

مراكز ترك اعتياد گيلان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد گيلان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در گيلان و مراكز سم زدايي فوق سريع در گيلان و كمپ هاي ترك اعتياد در گيلان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در گيلان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد گيلان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد گيلان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان | كمپ هاي ترك اعتياد گيلان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۵:۳۳ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد گيلان،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان | كمپ هاي ترك اعتياد كردستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم كردستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در كردستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم كردستان به كمپ هاي ترك اعتياد كردستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان تنها به منظور كمك به مردم كردستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد كردستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان

آدرس مراكز ترك اعتياد كردستان

نام مراكز ترك اعتياد كردستان

شماره

كردستان _ خ چهارباغ _ پايين تر از مسجد حريري _ كوچه اردشيرجنوبي

مركز درمان اعتياد كردستان - رهايي

1

كردستان _ خ شهداي جنوبي _ روبروي پاساژ عزتي _ طبقه دوم

مركز ترك اعتياد كردستان -  طلوع زندگي

2

نندج _ ميدان نبوت _ به طرف عباس آباد _ روبروي پارك _ طبقه دوم – بالاي خرم كوثر

مركز ترك اعتياد كردستان - نوژين

3

كردستان _ ميدان كاوه _ روبروي نيروي انتظامي

مركز ترك اعتياد كردستان - هيوا

4

كردستان – سه راه جهاد – روبروي ثبت اسناد

مركز ترك اعتياد كردستان - دولتي

5

كردستان _ بلوار پاسداران بالاتر از دانشكده پزشكي _ بيمارستان روانپزشكي قدس

مركز ترك اعتياد كردستان - دولتي

6

كردستان _ خيابان مردوع _ پشت بيمارستان بعثت

مركز ترك اعتياد كردستان - ابن سينا

7

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد كردستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد كردستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در كردستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در كردستان و كمپ هاي ترك اعتياد در كردستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در كردستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد كردستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد كردستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد كردستان | كمپ هاي ترك اعتياد كردستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۱۵ | هنر زندگي
،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان | كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم خوزستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در خوزستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم خوزستان به كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان تنها به منظور كمك به مردم خوزستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد خوزستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد خوزستان

شماره

نام مراكز ترك اعتياد خوزستان

نشاني و آدرس مراكز ترك اعيتاد خوزستان

1

مركز ترك اعتياد خوزستان - داريوش

خوزستان سپيدار – سه را باهنر جنب مجتمع پزشكي احسان

2

مركز ترك اعتياد خوزستان - سينا

خوزستان خيابان نادري نبش نظامي جنب داروخانه شهرداري

3

مركز ترك اعتياد خوزستان - مهراد

خوزستان خيابان نادري خ علم الهدي جنوبي مجتمع پزشكي صدف طبقه چهارم

4

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهاران

خوزستان خيابان ادري نرسيده به پاساژ قيصريه مجتمع پزشكي بهاران

5

مركز ترك اعتياد خوزستان - بوعلي

خوزستان خيابان نادري بين حافظ و فردوسي مجتمع پزشكي بزرگ نادري طبقه چهارم

6

مركز ترك اعتياد خوزستان - پارسيان

خوزستان خيابان نادري خ منوچهري پشت كليسا بالاي داروخانه دكتر طاهري

7

مركز ترك اعتياد خوزستان - تولد نو

خوزستان خشايار بين هلالي و فرهاني

8

مركز ترك اعتياد خوزستان - روناك

خوزستان خيابان نادري جنب پايگاه انتقال خون، مجتمع آرين طبقه چهارم

9

مركز ترك اعتياد خوزستان - آزادگان

خوزستان كمپلو خيابان اميركبير جنوبي مجتمع بهزيستي فياض بخش

10

مركز ترك اعتياد خوزستان - دي

خوزستان خيابان نادري شرقي بين گندمي و ادهم جنب داروخانه دگتر گرگزاده

11

مركز ترك اعتياد خوزستان - رهـا

خوزستان خيابان طالقاني نرسيده به شريعتي

12

مركز ترك اعتياد خوزستان - برنا

خوزستان امانيه نرسيده به فلكه ساعت

13

مركز ترك اعتياد خوزستان - آريا

خوزستان كوي ملت خيابان اقبال

14

مركز ترك اعتياد خوزستان - كادوس

خوزستان خيابان نادري نبش خ خوانساري پاساژ اميرالمومنين طبقه اول

15

مركز ترك اعتياد خوزستان - مبين

خوزستان كيان نبش خيابان طلوع

16

مركز ترك اعتياد خوزستان - ايران

خوزستان كيان آباد خيابان سيمتري(اصلي) نيش خيابان 8 طبقه فوقاني

17

مركز ترك اعتياد خوزستان - آزادي

خوزستان خيابان مولوي بين نادري و كافي مجتمع تخصصي و فوق تخصصي جواد

18

مركز ترك اعتياد خوزستان - برديا

خوزستان كيانپارس خ ميهن شرقي ساختمان ميهن طبقه اول

19

مركز ترك اعتياد خوزستان - پارسه

خوزستان ميدان فرهنگ شهر جنب مسجد زين العابدين پ9

20

مركز ترك اعتياد خوزستان - علوي

خوزستان خ شريعتي روبروي گاراژ بختياري طبقه فوقاني بانك ملي

21

مركز ترك اعتياد خوزستان - امين

خوزستان شهرك دانشگاه خيابان اصلي نبش خ 14 پ35

22

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهراد

خوزستان گلستان بلوارفروردين بين اقبال ونصرت پلاك 475

23

مركز ترك اعتياد خوزستان - خانه سبز

خوزستانخ شريعتي بين شهيد عظيم وشهيد جهانيان مجتمع قبله طبقه اول

24

مركز ترك اعتياد خوزستان - متين

خوزستان كوي ايثار بلوار معلم روبروي آموزشگگاه رايانه علم و فن

25

مركز ترك اعتياد خوزستان - آرامش

خوزستان كمپلو جنب فرش فروشي درسا ساختمان ستاره ط 2 واحد4

26

مركز ترك اعتياد خوزستان - سفير سلامت

خوزستان كمپلو ميدان 15 خرداد طبقه فوقاني موسسه صالحين

27

مركز ترك اعتياد خوزستان - سبحان

خوزستان كوي انقلاب خ شيخ بهاء جنوبي روبروي شهرداري منطقه 6

28

مركز ترك اعتياد خوزستان - بهمن

خوزستان خيابان طالقاني نبش حسينه ثاراله مجتمع ايران كلنيك

29

مركز ترك اعتياد خوزستان - راه سلامت

خوزستان نادري خيابان فردوسي مجتمع پزشكي ميلاد

30

مركز ترك اعتياد خوزستان - پاسارگاد

خوزستان چهارراه آبادان خ مهربند بين كمپاني وبزرگراه آيت اله بهبهاني

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد خوزستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد خوزستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در خوزستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در خوزستان و كمپ هاي ترك اعتياد در خوزستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در خوزستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد خوزستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد خوزستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان | كمپ هاي ترك اعتياد خوزستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۷ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸:۰۳ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد خوزستان،

دنيا از نگاه كودكان چگونه است

شناخت دنياي كودكان به ما اين امكان را مي دهد تا بهتر بتوانيم با آن ها ارتباط برقرار كنيم. بسياري از ما تصور مي كنيم كودكان دركي از دنياي پيرامون خود ندارند. واقعيت اين است كه كودك هر چند به چيستي ها، چرايي ها، و چگونگي ها به اندازه بزرگسالان مسلط نباشد اما بينش خاص خود را به دنيا دارد. ممكن است كودك متوجه تفاوت نگاه ديگران با خودش نباشد اما اين به معناي عدم درك جهان نيست بلكه فقط دنيا را از زاويه ديد خود ادراك مي كند. در ادامه به بررسي تفاوت هاي دنياي كودكان با بزرگسالان خواهيم پرداخت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نگاه و دنياي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

  

تفاوت دنياي كودكان با بزرگسالان

بسياري از ما براي درك دنياي كودكان آن را با دنياي خودمان قياس مي كنيم. آن چه در درك نگاه كودكان به دنيا مؤثر است توجه به تفاوت دنياي بزرگسالان با كودكان است. ما با توجه به مراحلي از زندگي و وقايعي كه بيشتر از كودكان پشت سر گذاشته ايم درك متفاوتي از دنيا نسبت به آنان داريم. گاهي به اشتباه اين طور تعبير مي شود كه كودك بينش خاصي به محيط اطراف خود ندارد در حالي كه صرفا ممكن است بينش او توسط بزرگسالان قابل درك نباشد. در ادامه به توانايي ها و تفاوت هاي دنياي كودكان پرداخته ايم.

نگاه كودك به رويدادها

كودك نه تنها بر خلاف تصور والدين قادر به درك محيط اطراف خود است بلكه نسبت به رويدادهاي اطراف خود نگاه تحليلي نيز دارد. تشبيه كردن پديده ها به يكديگر به درك كودك از مشاهدات جديد كمك مي كند. به طور مثال كودك طلوع خورشيد را به بيدار شدن خورشيد در صبح تشبيه مي كند كه باعث كمك به تحليل او در رابطه بين صبح، خورشيد، و بيدار شدن مي شود. در اين تشبيه كودك مي داند كه خورشيد واقعا شخصيتي نيست كه مثل انسان ها بتواند بخوابد و از خواب بيدار شود.

شناسايي افراد و ارتباط با آن ها

كودك با تحليل رفتارها و ويژگي هاي ديگران آن ها را مي شناسد و به ياد مي آورد. يكي از مواردي كه همواره به مادران توصيه مي شود اين است كه حتي اگر شير خود را به كودك نمي دهند او را در آغوش بگيرند. اين كار براي شناسايي مادر از طريق گرماي بدن و نوازش و حس مهرباني كه منتقل مي كند اهميت بسيار زيادي دارد. همين تحليلي كه كودك از رفتار و ويژگي هاي ديگران دارد به او در برقراري ارتباط با آن ها كمك مي كند. به طور مثال به مادر كه ويژگي مهرباني را از او مي شناسد مي تواند بيشتر از ديگران اعتماد كند.

ادراك جهان از زاويه ديد خود

كودك تصور مي كند كه جهان از نگاه او تفسير و معنا مي شود و نمي تواند زاويه ديد ديگران را درك كند. براي كودك مهم نيست كه وقتي اشياء از زاويه ديد او خارج مي شوند چه بر سر آن ها مي آيد و فقط زاويه ديد خود را درك مي كند. اگر دو طرف صفحه اي دو نقاشي متفاوت مثلا از يك منظره و يك حيوان باشد و بعد از نشان دادن دو طرف صفحه سمت منظره را به روي كودك بگيريم و از او بپرسيم كسي كه در سمت ديگر ايستاده چه مي بيند احتمالا پاسخ كودك حيوان نيست. كودك نمي تواند درك كند كه ديگران زاويه ديد متفاوتي نسبت به او دارند و دنيا را فقط از ديد خود ادراك مي كند.

نقش تعاملات در نگاه كودك

شيوه اي كه سه عامل ذهن، جسم و محيط كودك با هم تعامل مي كنند در شكل دهي دنياي كودكان مؤثر است. كودكي كه در محيطي با زبان فارسي رشد كرده حتي تفكرش نيز به زبان فارسي مي شود. به عبارتي زبان مادري زباني است كه حتي با وجود دانستن چند زبان ديگر به آن زبان فكر مي كنيم.

پرسش هاي كودكانه

كودك ممكن است سؤالات زيادي درباره اينكه يك پديده چيست، چگونه كار مي كند، يا چرا آنطور مي شود، بپرسد. اين سؤالات كودكانه ممكن است براي ما بسيار ساده به نظر برسد اما غالبا براي كمك به تكميل تفسير كودك از جهان پيراموني پرسيده مي شوند. كودكي كه مي پرسد باران چطور مي بارد شايد نه براي دانستن چگونگي بارش باران بلكه براي تكميل تصويري كه در ذهن خود از باران ساخته است اين كار را مي كند. معمولا والدين درباره پرسش هايي كه كودكان درباره مسائل جنسي مي پرسند، نمي دانند چه پاسخي بايد بدهند. براي اطلاع از آموزش مسائل جنسي به كودكان كليك كنيد.

تعميم دادن در نگاه به ساير پديده ها

كودك در نگاه به پديده هاي جديد از دانسته هاي خود از وقايع پيشين كمك مي گيرد و همان منطق را تعميم مي دهد. كودكي كه با مادربزرگ خود زندگي مي كند تصور مي كند كه همه كودكان با مادربزرگ ها زندگي مي كنند و تا زماني كه با مثال نقضي مواجه نشود نمي تواند تصور كند كه كودكان ديگر با مادربزرگ خود زندگي نمي كنند.

تمركز بينايي كودك

نوزادان بيشترين تمركز را بر صورت افراد دارند و به صورت هاي نزديك تر كه معمولا والدين هستند توجه بيشتري نشان مي دهند. تا سن يك سالگي اين تمركز به مرور به سمت اشياء و دست ها معطوف مي شود. دستاني كه چيزي را گرفته اند يا به همراه دارند براي كودكان جذاب تر است و بيشتر در مركز توجه آن ها قرار مي گيرند. لازم به ذكر است بينايي نوزاد تا مدتي مانند بزرگسالان نيست، و حداكثر تا سه سالگي كامل مي شود.

 

تأثير آموزش والدين در شكل دهي دنياي كودكان

والدين كودك آموزش هايي را به او منتقل مي كنند كه اين آموزش ها در نگاه كودك به دنيا مؤثر است. اين آموزش ها بينش كودك به دنيا را شكل مي دهند. به طور مثال وقتي والدين قصد دارند نام اشياء را به كودك آموزش دهند آن شيء را در مركز توجه بينايي كودك مي گيرند. در واقع كودك هر چيزي را كه در مركز توجه باشد و بزرگتر به نظر برسد با محرك هاي ديگر مثل صدا (نام شيء) مرتبط مي كند. شيوه تربيتي والدين در پرورش استعدادها و شخصيت كودك تاثير دارد. مشاوره كودك به والدين كمك مي كند تا بتوانند ارتباط بهتري با كودكشان برقرار كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه نگاه و دنياي كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : دنيا از نگاه كودكان چگونه است

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۷:۴۴ | هنر زندگي
،

بي ميلي جنسي | علل و راه هاي درمان سرد مزاجي

سرد مزاجي و بي ميل جنسي يك اختلال در عملكرد جنسي مي باشد كه از دلايل اصلي جدايي زوجين و طلاق مي باشد. سرد مزاجي و بي ميلي جنسي در زنان شايع تر از مردان مي باشد و به اندازه زود انزالي در مردان مخرب و آسيب زننده مي باشد. زوجين مي توانند با اطلاع از دلايل سرد مزاجي در مردان و زنان از بروز اين مشكل پيشگري نمايند. در اين مقاله قصد داريم در مورد دلايل ، عوامل تاثير گذار و نحوه درمان بي ميلي جنسي در زنان و مردان به طور كامل توضيح دهيم. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره جنسي و درمان سرد مزاجي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

سرد مزاجي يا بي ميلي جنسي چيست؟

بي ميلي جنسي يا سرد مزاجي تحت عنوان كاهش قابل توجه ميل جنسي در يك بازه زماني طولاني شناخته مي شود. چرخه پاسخ جنسي در يك رابطه جنسي 4 مرحله اصلي وجود دارد كه شامل :  ميل جنسي ( برانگيختگي) ، تحريك كامل، ارگاسم و بعد از ارگاسم ( فرو نشيني) مي باشد. بي ميلي جنسي در مرحله برانگيختگي جنسي اتفاق مي افتد و از جمله اختلالات كژكاري جنسي مي باشد.

انواع اختلال بي ميلي جنسي

اختلالات ميل يا برانگيختگي جنسي در مردان و زنان انواع مختلف دارند. از جمله:

تمام عمري : يعني فرد هميشه همينطور بوده. يعني هرگز ميل جنسي نداشته يا ميل بسيار اندك داشته است.

اكتسابي: فرد قبلا ميل جنسي عادي و طبيعي داشته، اما به تدريج اين ميل را كاملا از دست داده يا از شدت آن كاسته شده است.

گسترش يافته: يعني فرد به هيچكس و هيچ چيز ميل جنسي ندارد يا ميل جنسي بسيار اندكي دارد.

موقعيتي: فرد هنوز ميل جنسي دارد اما به همسر خود يا شريك جنسي خود ميل ندارد. يا اينكه در بعضي از موقعيت ها به همسر خود ميل دارد و بعضي از موقعيت ها ندارد يا ميل اندكي دارد.

دلايل سرد مزاجي در زنان و مردان

بي ميلي جنسي در زنان  شايع تر از مردان است و معمولا به علت نگرش هاي منفي به رابطه جنسي يا تجربه هاي جنسي مخرب در كودكي به وجود مي آيد. دريافت اطلاعات منفي درباره رابطه جنسي، مورد تجاوز و آزار جنسي قرار گرفتن و داشتن مشكلات با شوهر مي توانند به ايجاد بي ميلي جنسي در زنان دامن بزند. دلايل بي ميلي مردان خيلي واضح نيست اما عمدتا مردان به دليل بيماري هاي جسمي و روحي دچار اين مشكل مي شوند. برخي ديگر از دلايل سرد مزاجي شامل موارد زير است:

ناتواني همسر در رابطه مناسب و مورد قبول

اختلاف در ميزان نياز به رابطه جنسي در زن و مرد

كاهش ميزان ترشح استروژن طبيعي در زنان و تستوسترون در مردان و زنان

درد در نواحي تناسلي زنان

نارضايتي و نا آگاهي از بدن خود و راه هاي تحريك آن

بالا رفتن سن

بارداري و زايمان

داروهاي عصبي

مصرف مواد مخدر

خيانت

 

راه حل هاي پيشگيري و درمان سرد مزاجي (بي ميلي جنسي)

عده اي ممكن است با يك بار رابطه در ماه نيازشان برطرف شود و عده اي با داشتن رابطه هر روزه، باز هم احساس نياز داشته باشند. بنابراين رسيدن به يك تفاهم در اين زمينه براي زن و مرد ضروري است. لازم است كه دختران و پسران قبل از ازدواج، در مورد مزاج و علايق جنسي همسرشان اطلاعاتي كسب كنند تا در آينده به مشكل برنخورند. اين موضوع بسيار مهم و يكي از علل اصلي جدايي است، پس با آگاهي كامل از نيازهاي همسرتان، از ايجاد اين مشكل جلوگيري كنيد.

براي درمان سرد مزاجي لازم است بدانيد كه اين مشكل يك مسئله نگران كننده نيست اما براي درمان آن بايد تلاش كنيد و صبور باشيد. چند راه علمي و چند روش سنتي براي درمان سرد مزاجي را در ادامه ذكر مي كنيم:

در رابطه با خود

ذهن خود را آرام كنيد: با 15 تا 20 دقيقه تنفس عميق و مديتيشن در روز شروع كنيد. تمركز ذهني و تنفس متمركز براي تنظيم هورمون هاي مربوط به ميل جنسي اثر بخش است. درمان هاي ذهن آگاهي باعث افزايش ميل جنسي به خصوص در زنان مي شود. اين درمان باعث كاهش هورمون هاي استرس ناشي از بي ميلي جنسي خواهد شد.

بدن خود را بشناسيد: بسياري از زنان نسبت به بدن خود نا آگاهند و تمايل جنسي خود را نمي شناسند. سعي كنيد اندام جنسي خود را ببينيد و بشناسيد. مي توانيد براي اين كار يك آينه به دست خود ببنديد و خود را چك كنيد. عده زيادي بعد از اين كار متعجب مي شوند و مي فهمند هيچوقت اندام خود را نديده بودند. اين كار به شناسايي ويژگي هاي اندام جنسي و فهميدن راه هاي لذت بردن از بدنتان در هنگام رابطه كمك مي كند.

يك تمرين متداول را انجام دهيد: جنسيت فقط در مورد ميل نيست، بلكه بسيار از شرايط جسمي شما تاثير مي پذيرد. تغييرات در بدن و ذهن شما مي تواند به افزايش ميل جنسي كمك كند. ورزش روزانه را در دستور كار خود قرار دهيد و در آن مصمم باشيد.

در رابطه با همسر

زماني را براي معاشقه بگذرانيد: معمولا بين 15 تا 20 دقيقه را صرف بوسيدن و لمس كردن شريك جنسي خود بكنيد. اين عامل ميل شما را به لحاظ احساسي و فيزيكي افزايش مي دهد و علاوه بر اينكه باعث افزايش احساس به همسرتان شده، باعث افزايش ترشحات نواحي تناسلي شده و لذت بيشتري از رابطه را مخصوصا به زنان خواهد داد.

پوزيشن هاي جنسي جديد را امتحان كنيد: سعي كنيد موقعيتي كه براي شما لذت بخش نيست را تغيير دهيد. در اين مورد خلاقانه عمل كنيد. تغيير دكور اتاق خواب، رابطه در محيط هاي ديگر منزل و هر موقعيتي كه مي تواند به شما لذت بدهد. رابطه جنسي را براي خود هيجان انگيز كنيد.

زماني را براي تنهايي با همسرتان برنامه ريزي كنيد: رابطه خوب بايد خود به خود اتفاق بيفتد. در زنان، صميميت احساسي يكي از ريشه هاي كليدي است. رابطه صميمانه و عاطفي با همسر در افزايش ميل جنسي بسيار مهم است. هفته اي يك شب را براي خوش گذراني با همسرتان برنامه ريزي كنيد. به گردش برويد، پياده روي كنيد و ...

ديگر مورد اينكه يك روز در هفته را به برقراري رابطه اختصاص دهيد يا براي آن يك اسم رمز بگذاريد كه فقط خودتان مي دانيد و براي پيشنهاد رابطه از آن استفاده كنيد. اين موارد علاوه بر ايجاد صميمت بيشتر مي تواند تحريكات بدني شما را نيز بيشتر كند.

درباره رابطه جنسي حرف بزنيد: عموما حرف از رابطه بيرون از اتاق خواب براي مردم سخت است. اما سعي كنيد اين كار را بكنيد. درباره هرچيزي كه مربوط به رابطه جنسي است حرف بزنيد. راجع به چيز هايي كه هنگام رابطه دوست داريد صحبت كنيد. اگر در طول رابطه اتفاق خوشايندي افتاد آن را با همسر خود در ميان بگذاريد و راجع به آن صحبت كنيد.

كمك گرفتن از متخصص و اقدامات درماني

با پزشك و درمانگر مسائل جنسي در ارتباط باشيد: براي بررسي دلايل مربوط به مشكلات جنسي خود با پزشك مشورت كنيد. مسائل مربوط به عروق مانند بيماري هاي قلبي و ديابت مانع جريان خون در سراسر بدن مي شود و اختلالات غدد درون ريز، مثل اختلال عملكرد تيروئيد، مي تواند سطح استروژن و پروژسترون ( هورمون هاي جنسي ) را كاهش دهد. بيماري هاي روحي مثل افسردگي و اضطراب نيز نقش مهمي در كاهش غريزه جنسي ايفا مي كنند كه بايد با روش هاي درست درمان شوند. به اين دليل كه قرص هاي ضد افسردگي و اضطراب نيز مي توانند ميل جنسي شما را از بين ببرند. در صورت بروز اين اتفاق حتما با متخصص خود در مورد تغيير روش درمان صحبت كنيد.همچنين با درمانگران جنسي در ارتباط باشيد. آنها مي توانند شما را با خواسته ها و احساساتتان آشنا كرده و با راه كار هايي جهت بهبود نحوه ارتباط شما با همسرتان، درباره مسائل جنسي، كمك كند.

تغذيه و خوراكي هاي محرك: چه بر اساس روش هاي علمي و چه طب سنتي، خوردن بعضي مواد مي تواند ميل جنسي شما را افزايش دهد، از جمله: فلفل، غذاهاي داراي ويتامين D بالا مثل ماهي قزل آلا، زنجبيل، سنجد، شكلات، عسل طبيعي هنگام صبحانه، مخلوط خرما و گردو و دارچين، شير نارگيل و آب انگور، چغندر، پياز، هندوانه و ...

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره جنسي و درمان سرد مزاجي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بي ميلي جنسي | علل و راه هاي درمان سرد مزاجي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۷:۴۷ | هنر زندگي
بي ميلي جنسي،

ترك اعتياد به الكل

ترك الكل يا ترك اعتياد به الكل به عنوان يك ماده آسيب زا، اعتيادآور و در دسترس بسيار مسئله حياتي است. به دليل شرايط فرهنگي جامعه، ممنوعيت مصرف الكل باعث سوءاستفاده هاي افراد سود جو شده است. آن ها هر ماده و هر چيز را به عنوان مشروبات الكي در بين مردم توزيع مي كنند. الكل اثرات بسيار مخرب جسمي مثل كوري، كما و مرگ، و اثرات رواني مثل توهم، زوال عقل و فراموشي و همچنين اثرات اجتماعي مثل فحشا، درگيري، جراحت و قتل برجاي مي گذارد. ترك الكلبه صورت خودسرانه نيز بسيار خطرناك است. چرا كه اعتياد به الكل يا الكليسم باعث وابستگي شديد جسماني و ترك ناگهاني آن موجب تشنج و حتي مرگ مي شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به الكل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چه عواملي در ترك الكل موثر است؟

ترك الكل يك درمان طولاني مدت است كه نياز به تعهد شما و درمان هاي مختلف دارد. اولين قدم در ترك، پذيرش اين است كه شما دچار مشكل هستيد و براي سلامتي خود و اطرافيان، لازم است كه براي آن اقدام كنيد. شرايطي كه مي تواند به شما در ترك كمك كند شامل موارد زير است:

سابقه وابستگي به الكل:

هرچه زمان مصرف شما كمتر و ميزان مصرف كوتاه تر باشد، ترك كردن آسان تر و عملي تر است. اما در هر صورت ترك الكلغير ممكن نيست.

سطح حمايت خانواده و دوستان:

مسئله بسيار مهم در درمان، حمايت خانواده از فرد الكلي است. خانواده ها بايد بدانند كه عزيزشان به يك بيماري دچار شده و مثل ديگر بيماري ها، نياز به حمايت و سرپرستي دارد. بنابراين لازم است كه خانواده ها نيز يكسري آموزش هاي لازم درباره نحوه برخورد با بيمار الكلي را توسط متخصص روانشناس كسب كنند.

تعهد شخصي، سازگاري و حفظ هوشياري:

هيچ مسئله و مشكلي بدون تلاش، اراده و تصميم قطعي خود فرد حل نمي شود. بنابراين فرد الكلي بايد حمايت ها را بپذيرد و به قول معروف با خودش يك دل شود. با عزم راسخ در اين مسير گام بردارد و با كمك خانواده، روانشناس و پزشك، حمايت لازم را دريافت كند.

اگر آماده ترك هستيد با پزشك و روان شناس در ارتباط باشيد. ابتدا بايد اطلاعاتي از سطح و ميزان دقيق اعتياد شما كسب شود. همچنين شرايط روحي و رواني و خانوادگي شما توسط روانشناس تحليل مي شود تا بهترين درمان براي شما تنظيم شود.

 

جنبه هاي مختلف اعتياد به الكل

مصرف الكل سه ضلع و سه جنبه مهم دارد كه باعث معتاد شدن به آن مي شود.

ضلع اول: وابستگي جسمي

وابستگي جسمي باعث مي شود در اثر مصرف نكردن الكل دچار سردرد و خماري شويد. بدن درد را تجربه كنيد كه با مصرف دوباره، اين مشكلات برطرف مي شود. سم زدايي و درمان دارويي براي حل اين مشكل پيشنهاد مي شود.

ضلع دوم: وابستگي رواني

افسردگي، اضطراب، پريشاني و عدم تمركز پيامدهاي ترك ناگهاني الكل يا عدم مصرف آن در صورت اعتياد است. وسوسه هاي فكري توانايي مقاومت شما را از بين مي برد و با مصرف دوباره احساس عذاب وجدان، احساس حقارت و ديگر مشكلات روحي سراغ شما مي آيند. درمان روانشناختي توسط متخصص روانشناس، مهم ترين مسئله در برطرف كردن اين مشكل است.

ضلع سوم: عادت به مصرف

شايد بسياري از دفعاتي كه الكل نوشيديد تنها بخاطر تفريح با دوستان و در مهماني هاست. اين مسئله باعث عادت به مصرف مي شود و براي تفريح، مدام مصرف مي كنيد. لازم است براي حل اين مشكل، تغيير محيط و موقعيت هايي كه باعث مصرف شما مي شود را در اولويت اول قرار دهيد.

 

مراحل ترك اعتياد به الكل

به طور كلي درمان اعتياد به الكل چهار جنبه دارد:

 • سم زدايي
 • اصلاح رفتار
 • روان درماني و مشاوره
 • دارو

 

سم زدايي:

بسياري از درمان ها با يك برنامه سم زدايي شروع مي شود تا اعتياد جسمي بدن شما به الكل را متوقف كند. سم زدايي اغلب در يك مركز درماني يا بيمارستان انجام مي شود. به طور معمول اين مرحله يك هفته زمان مي برد. به دليل سخت بودن اين مرحله، داروهاي لازم براي شما تجويز خواهد شد.

برخي از علائمي كه ممكن است در اين مرحله وجود داشته باشد شامل لرزش بدن، گيجي، توهم و تشنج مي باشد.

اصلاح رفتار:

كساني كه به الكل اعتياد پيدا مي كنند، اغلب بخاطر لذت عمل نوشيدن يا كسب پذيرش ديگران، به اين عمل معتاد مي شوند. لازم است كه شما مهارت ها و مكانيسم هاي مقابله با پيشنهادات و عدم قرار گرفتن در موقعيت ها را به كمك مشاور و روانشناس ياد بگيريد. مهارت نه گفتن يكي از مهم ترين مهارت هايي است كه مي تواند به شما كمك كند.

مشاوره و روان درماني:

ارتباط با روانشناس براي ترك روحي مصرف الكل، درمان اختلالات ناشي از مصرف الكل، برطرف كردن علل اعتياد و مشكلاتي كه مي تواند ترك فرد را ناموفق كند بسيار ضروري است. بنابر تجربه و مشاهدات، تعداد بسيار زيادي از افرادي كه فقط ترك جسمي را انجام داده اند دوباره به مصرف برگشته اند و  در مقابل محرك هاي بيروني و وسوسه ها قادر به مقاومتنبوده اند. رويكرد انگيزشي و حمايت روانشناس بسيار در راه ترك الكل مفيد است.

دارو ها:

داروهايي كه در كنار درمان براي فرد تجويز مي شود، دارو هاي حساس به الكل هستند كه در صورت مصرف باعث عوارض ناخوشايند جسمي مثل تهوع، استفراغ، تشنج و سردرد شديد  مي شوند. اين داروها ممكن است باعث كاهش ميل جنسي شود، اما براي درمان و گذر از اين مرحله لازم است. ديسولفيرام يكي از اين دارو هاست. ديگر داروهاي مورد استفاده آكامپروسات و نالتركسون هستند.

آكامپروسات باعث بازسازي تعادل مواد شيميايي مغز شما كه الكل آن ها را مختل كرده است، مي شود.

نالتركسون نيز اثرات خوشايند مستي و الكل در مغز شما را متوقف مي كند. بدون احساس خوب، شما تمايلي به مصرف پيدا نمي كنيد.

فراموش نكنيد كه به دليل حساسيت اين دارو ها و امكان تداخل با الكل، مسموميت و اُور دوز، هرگز بدون مشورت با پزشك مصرف نكنيد.

 

فوايد ترك اعتياد به الكل

بازيابي بدن بعد از ترك الكل مثل يك سفر مادام العمر است كه براي هميشه مي تواند زندگي شما را بهتر كند. ممكن است بعد از ترك، وسوسه ها و پيامدها مقداري در شما وجود داشته باشد، اما وقتي شما به مهارت هاي مقابله اي و بينش نسبت به مضرات الكل دست پيدا كرده باشيد، مقاومت باعث افزايش احساس اعتماد به نفس و عزت نفس شما مي شود. زنان الكليسم با ترك الكل از به دنيا آوردن كودكاني با سندروم جنين الكلي جلوگيري مي كنند. همچنين درمان به موقع مانع از ابتلا به اختلال ورنيكه كورساكوف مي شود. 

عوارض مصرف الكل كه بعد از ترك به سرعت به سمت ترميم و بهبودي مي رود شامل موارد زير است:

 • بيماري قلبي
 • انواع زيادي از سرطان ها
 • زخم كبد يا سيروز
 • التهاب معده يا گاستريت
 • زوال عقل
 • اختلال نعوظ و ديگر اختلالات جنسي
 • افسردگي
 • اضطراب
 • فراموشي
 • و ...

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ترك اعتياد به الكل مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ترك اعتياد به الكل

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۷:۳۹ | هنر زندگي
ترك اعتياد به الكل،

عشق يك طرفه | چگونه عشق يك طرفه مان را درمان كنيم؟

عشق يك طرفه به كسي كه احساسي به شما ندارد و ارزشي برايتان قائل نيست، به مرور بسيار سخت و نااميد كننده مي شود. پس از مدتي عشق يك طرفه براي شما افسردگي و ديگر ناراحتي هي خلقي را به همراه مي آورد. بيشتر كساني كه داراي يك احساس و عشق يك طرفه هستند به اميد اينكه روزي به محبوب خود برسند زندگي مي كنند. در واقع با خود عهد بسته اند كه تنها با او باشند. اما گاهي عشق يك طرفه بعد از يك رابطه دو طرفه ايجاد مي شود. در اين حالت رابطه با درگيري هاي زيادي مي تواند همراه شود. شما وقت و انرژي خود را براي كسي هدر مي‌دهيد كه حتي به خودش زحمت نمي‌دهد كه به شما فكر كند. اگر در عشقتان كمي احساس عدم توازن مي‌كنيد، با ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق يك طرفه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

عشق يك طرفه

در عشق يك طرفه ميل به معشوق موضوعي است كه تنها در ذهن شخص ايجاد شده است. گاهي عاشق در فكر خود بر اين باور است كه معشوق نيز او را دوست دارد اما مانعي براي ابراز آن وجود دارد. در رابطه يك طرفه معمولا يك نفر سرويس دهنده است و تمام تلاش ها از جانب او صورت مي گيرد. از آن جا كه محبت و احساسي دريافت نمي كند، احساس نارضايتي و خشم پنهان را تجربه مي كند. گاهي حتي احساسي كه داريد نيز عشق نمي باشد. مقاله از كجا بفهميم عاشق شده ايم را مطالعه نماييد.

 

نشانه هاي عشق يك طرفه

اگر نشانه هاي زير را در رابطه تان ديديد بيشتر مي توانيد از عشق يك طرفه خود مطمئن شويد. براي اطلاع از نشانه هاي عشق مردان كليك كنيد.

 • هميشه شما سر صحبت را باز مي كنيد.
 • هرگز به احترامي كه حق شما است دست نمي‌يابيد.
 • تنها شما براي ديدن معشوق به دنبال فرصت و بهانه هستيد.
 • حتي اگر معشوق شما نشان دهد كه به شما علاقه‌اي ندارد همچنان اميدوار خواهيد بود.
 • اولويت ارتباط با ديگران براي شما كم مي شود.
 • براي طرف مقابلتان اهميتي ندارد كه با او تماس مي گيريد يا نه. 
 • وقت زيادي برايتان نمي گذارد و جواب تماس ها و پيام هايتان را نمي دهد.
 • از دوستان مشترك سراغ او را مي‌گيريد.

 

عوامل به وجود آمدن رابطه يك طرفه چيست؟

عوامل متفاوتي در به وجود آمدن عشق يك طرفه تاثير دارند. اولين عامل نگاهي است كه شما به طرف مقابل تان داريد. عامل دوم، شكست ها و تجارب تلخي است كه در زندگي بر شما وارد شده است. اين اتفاقات بدون آن كه خود بدانيد وارد فكر و ذهن شما مي شود تا شايد بتواند به خواسته هاي خود دست يابد. گاهي رفتارهاي طرف مقابلتان شما را به اشتباه قانع مي كند كه اون نيز شما را دوست دارد. در صورتي كه شايد اين طور نباشد.

عامل سوم عشق يك طرفه به خاطر نداشتن كسي است كه براي ادامه زندگي به او احتياج داريد. در يان حالتممكن است از روش جبران استفاده كنيد. يعني فرد براي جبران محروميت هاي خود در زندگي عاشق كسي مي شود كه حس مي كند او را دوست خواهد داشت.

 

چگونه در دام عشق يك طرفه نيفتيم؟

علاقمند شدن به كسي كه هيچ گونه احساس و ارزشي براي شما قائل نيست، خودباوري و اعتماد به نفس شما ر ا تخريب مي كند. بودن در يك رابطه عاشقانه يك طرفه مي تواند سخت تر از آن چيزي باشد كه تصورش را مي كنيد. عشق يك طرفه خود منجر به خيانت، طلاق عاطفي، اضطراب، خشونت خانگي و... مي شود. براي پيشگيري از عشق يك طرفه از راهكارهاي زير استفاده كنيد:

از احساساتتان آگاه باشيد

اگر به كسي كه علاقه اي به شما ندارد وابسته شديد و قصد خلاص شدن از اين احساسات را داري؛ روي احساساتتان تمركز كنيد، نوع عشق و چرايي آن را بشناسيد.

رابطه با آن شخص را مديريت كنيد

هرچه از او دور باشيد راحت تر مي توانيد عشق يك طرفه خود را از دل بيرون ببريد. سعي كنيد رابطه تان را با او به حداقل برسانيد و در برخوردهاي ضروري نيز كاملاً رسمي رفتار كنيد .

اوقات بيكاري تان را به صفر برسانيد

تا جايي كه مي توانيد به كارهايي كه برايتان لذت بخش است، بپردازيد. سعي كنيد وقت خود را براي فكر كردن به او محدود كرده و خود ر امشغول كارهاي مهم تر و رسيدن به اهداف زندگي تان بكنيد.

اهدافتان را دوباره شناسايي كنيد

به كارهايي كه قبل از شروع شدن اين عشق مي خواستيد انجام دهيد فكر كنيد. آنها را به صورت هدف براي خودتان دوباره تعريف كنيد.

از خودتان مراقبت كنيد

مراقب ظاهر و سلامتي تان باشيد. براي خودتان غذاي مورد علاقه تان را درست كرده و از خود مانند يك مهمان پذيرايي كنيد. يك ليوان چاي گرم و خوشمزه براي خودتان درست كنيد و آن را با لذت بنوشيد. خريد برويد و لباس هاي جديد بخريد. مدل موهايتان را عوض كنيد. 

ورزش كنيد

موثرترين روش براي رسيدن به تعادل عاطفي، ورزش كردن است. ورزش به شما كمك مي كند تا از افكار منفي خود رها شويد. براي ورزش كردن حتما نبايد باشگاه رفته و هزينه اي پرداخت كنيد. پياده روي و انجام حركات كششي حتي در خانه نيز مكان پذير است. با رقصيدن مي توانيد ورزش و هنر را با يكديگر تركيب كنيد. آهنگ مورد علاقه خود را پخش كنيد و هر روز زماني را براي رقصيدن به خود اختصاص دهيد. با اين كار همزمان سرگرم و خوش اندام مي شويد.

اين رويا را كنار بگذاريد

خودتان را با افكار و روياهايي كه مي دانيد به آن ها اميدي نيست مشغول نكيند. منتظر ماندن براي آن كه روز محبوبتان نيز به شما علاقه مند مي شود به شما آسيب خواهد رساند. اگر كسي توجه كافي به شما ندارد، سعي نكنيد با آوردن دليلي مساله را بي اهميت نكنيد.

هرگز سراغ كشيدن سيگار يا مصرف الكل نرويد. حتي اگر سيگاري هستيد بيشتر از معمول سيگار نكشيد.

تصميمات ناگهاني نگيريد. مخصوصا اگر سلامتي و زندگي تان را به خطر مي اندازد. ممكن است تصميم بگيريد با صدمه زدن به خود كاري كنيد كه محبوب تان متوجه ميزان علاقه و ناراحتي شما شود،اما او متوجه نخواهد شد، يا برايش اهميتي نخواهد داشت و شما با اين كار تنها به خودتان آسيب مي زنيد.

 

آيا مي توان عشق يك طرفه را به عشق دو طرفه تبديل كرد؟

اگر كسي بخواهد عشق و علاقه را از كسي دريافت كند ابتدا بايد از ميزان علاقه او آگاهي پيدا كند. شايد نشانه هاي بي علاقگي كه از او دريافت مي كنيد تنها به دليل سبك ارتباطي اش باشد. براي آنكه بتوانيد كسي را به خود علاقه مند كنيد بايد اين حقيقت را بپذيريد كه عشق شما يك طرفه است و براي آن كه اين احساس از طرف او هم به وجود آيد نياز به صرف زمان و انرژي مي باشد. براي اين كار نياز است تا سبك زندگي خود را عوض كرده و كارهايي انجام دهيد كه معشوقتان را به شما علاقه مند كند. 

براي آنكه عشق دوطرفه ايجاد كنيد در قدم اول بايد به خط قرمزها و حساسيت هاي طرف مقابل تان احترام بگذاريد. سپس از طريقي تلاش كنيد عقايد و ديدگاه هاي او را دريابيد. با اين كار مي توانيد يك وجه اشتراك با او پيدا كرده و به يك احساس مشترك برسيد. هيجانات و خواسته هاي خود و او را شناسايي كرده و آن ها را اجرا كنيد. در يك زندگي زناشويي عدم وابستگي زوجين به خانواده هايشان و عدم انتقال سبك هاي زندگي دوره مجردي به متاهلي، بازگو كردن نقاط مثبت زوجين به يكديگر و داشتن گوش شنوا، وقت گذاشتن براي يكديگر و داشتن صداقت و عدم دروغگويي و مخفي كاري و در مجموع همه اينها باعث مي شود فرد عاشق به معشوقي كه از او مي گريزد، به راحتي نزديك شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عشق يك طرفه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : عشق يك طرفه | چگونه عشق يك طرفه مان را درمان كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۵:۴۶ | هنر زندگي
عشق يك طرفه،

حس مالكيت و حسادت در روابط

بسياري اوقات حس مالكيت و حسادت از طرف مقابلتان باعث آزار و فرسودگي شما مي شود. توقع شريك تان از شما صرف اينكه تنها براي او باشيد و تمام توجه شما وقت او شود، به مرور زمان شما را خسته مي كند. حس مالكيت هم در مردان و هم در زنان ديده مي شود. اما هر كدام به شكل هاي متفاوتي آن را نشان مي دهند. معمولا نشان دادن حس مالكيت در اوايل رابطه بسيار خوشايند است. اما به مرور زمان تبديل به يك صد و مانع شده و زوجين را از يكديگر دور مي كند. اما مگر نبايد عشق ميان شما و همسرتان روز به روز بيشتر مي شد؟ چرا ديگر مانند اوايل آشنايي اين حسادت ها و توجه ها خوشايند نيستند؟

 

براي دريافت مشاوره در زمينه حس مالكيت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

حس مالكيت يعني چه؟

زماني كه به يك شخص، موضوع يا شئي حس مالكيت داريد در واقع يك احساس دروني مال من بودن نسبت به آن مسئله پيدا كرده ايد. مي توان گفت همين احساس باعث دلبستگي و وابستگي بيشتر شما به آن موضوع مي شود. اما همه ما آدم ها در درون خود داراي يك نيروي قدرتمند مالكيت هستيم كه اغلب آن را با عشق اشتباه مي گيريم. بعضي ها با ازدواج و به دست آورن چهارچوب ازدواج تعيين مي كنند سعي در به دست آوردن عشق مي كنند. اما غافل از آن كه دلبستگي سالم و عشق در اثر انتقال حس مالكيت به وجود نمي آيد.

 

علت حس مالكيت چيست؟

همانطور كه گفتيم حس مالكيت در همه ما وجود دارد. در واقع زماني كه چيزي را دوست داريد، يك نوع حس مالكيت به آن پيدا خواهيد كرد. اين احساس از يك ترس دروني براي از دست دادن ناشي مي شود. اگر مي بينيد كه همسر يا شريكتان رفتارهاي كنترل گرانه و سوءظن آميز به شما دارد، به احتمال زياد به خاطر ترس وجودي او از نداشتن شماست. كسي كه ترس و شك زيادي دارد در درون خود يك احساس پوچي و جاي خالي را احساس مي كند. و تلاش دارد اين جاي خالي را پر كند. حتي زماني كه كسي به اين منظور وجود دارد، يك ترسي دائمي نسبت به از دست دادنش، دارد. چرا كه داراي اطمينان كافي به توانايي و لياقت خود نيست.

گاهي هم فكر از دست دادن بخاطر پايين تر دانستن، خود از شماست. او تلاش دارد با اعمال فشار و سخت گيري، محيط شما را محدود كرده و قدرت مقايسه را از بين ببرد. تا ديگر شما يا كسي متوجه تفاوت ها و نقص ها نشويد.

 

حس مالكيت به شما چه احساساتي را مي دهد؟

اگر حس مالكيت در كسي فعال شود، احساسات زير همزمان با افكار منفي درباره احتمال از دست دادن، اغلب به سراغ او خواهد آمد: 

 • حس از دست دادن
 • شك يا نگراني در مورد خيانت
 • اعتماد به نفس پايين و غم درباره از دست دادن
 • نامطمئني و تنهايي
 • ترس از دست دادن فردي به خاطر حضور ديگري
 • بي‌اعتمادي

 

حس مالكيت چگونه خود را نشان مي دهد؟

انسان خيلي زود نسبت به چيزهايي كه مال او هستند عادت مي كند. اما گاهي پس از مدتي تنها لذتي كه از آن شئ دريافت مي كند همه در همين حس مالكيت و مال من بودن خلاصه مي شود. در واقع اين موضوع حقيقتي به نام خودخواهي را نشان مي دهد.

همسرتان به واسطه حسادت و حس مالكيت فكر مي كند، شما بايد دربست خود را وقف او كنيد. روز به روز اوضاع شدت پيدا مي كند، و كم كم زنگ خطر به صدا در مي آيد. زيرا رابطه تان با تهديد جدي مواجه است. حسادت عاشقانه در اين نوع رابطه مطرح مي شود.

در اين شرايط خيلي زود احساس مي كنيد دست و پايتان را بسته اند و براي فرار از اين بند حاضريد هر كاري بكنيد. هيچ كس دوست ندارد يك نفر مدام به او بگويد چه كاري را انجام دهد، با چه كساني گفتگو كند، حريم شخصي اش را كوچكتر كند و مدام مجبور باشد دلخوري هاي بي اساس حسدورزانه را رفع و رجوع كند. اين همان مرحله اي است كه كم كم فاصله و دلسردي نسبت به رابطه و فرد مقابل پيدا مي كنيد و از اين شرايط به ستوه مي آييد.

 

براي مقابله با مشكلات حس مالكيت استفاده از راهكارهاي زير را توصيه مي شود:

اگر همسر شما حس مالكيت و حسادت دارد:

مكان ها و افرادي كه همسرتان نسبت به آنها حساس است را شناسايي كنيد و با تغيير رفتار خود، عادي سازي شرايط و… حساسيت او را از بين ببريد.

در موقعيت هايي كه همسرتان دچار حسادت مي شود، به او محبت بيشتري داشته باشيد.

او را در جمع همراه خود ببريد و موقعيت محترمانه اي برايش در نظر بگيريد.

جزئيات روابطي كه او را حسود مي كند را برايش نگوييد.

براي همسرتان وقت بيشتري بگذاريد.

بعد از ازدواج نوع روابط خود را با اطرافيان تغيير دهيد. ديگر بايد بدانيد كه صميميت رفتاري و گفتاري سابق را با دختر يا پسرهاي فاميل تان نمي توانيد داشته باشيد. مگر آن كه همسرتان ظرفيت پذيرش استانداردهاي فاميلي شما را داشته باشد.

سعي نكنيد با لجبازي رفتار او را عوض كنيد. براي اين كار فقط يك نسخه وجود دارد و آن اطمينان بخشيدن به همسرتان از پايبندي به زندگي مشترك است.

هرگز، هرگز، هرگز درباره چيزي كه روي آن حساس است، به او دروغ نگوييد. با اين كار بايد فاتحه روابط سالم و زندگي مشتركتان را بخوانيد.

اگر شما حس مالكيت به همسرتان داريد:

حسادت تان را انكار نكنيد و سعي به مبارزه با آن كنيد. شما فقط وقتي مي توانيد مشكل را حل كنيد كه اين حس را در درون تان بپذيريد.

يكي از راه هاي كاهش حسادت كاهش ناامني و عدم اطمينان است.

از خودتان بپرسيد در مورد چه چيز احساس ناامني مي كنيد. آيا احساس مي كنيد زيبا يا جذاب نيستيد و ممكن است همسرتان از شما خسته شود؟ آيا به عشق و علاقه همسر خود شك داريد؟ وقتي دريافتيد چه مسئله اي شما را ناراحت مي كند، بهتر مي توانيد با ترس هاي خود مقابله كنيد و متوجه شويد آيا ترس هاي شما واقعي هستند يا نه. 

اعتماد به نفس تان را بالا ببريد. براي اطلاع از راه هاي افزايش اعتماد به نفس كليك كنيد.

 

چه كسي براي حل مشكلم به من مي تواند كمك كند؟

ممكن است خود بتوانيد براي حل مشكلاتتان راه هايي را به كار بگيريد. اما معموا زماني كه فقط از يك زاويه به موضوع نگاه مي كنيم نمي توانيم تمامي جوانب را در نظر بگيريم. گفتن مسائل و مشكلاتمان به دوستان و اعضاي خانواده نيز كار ساده اي نيست. اما با گرفتن كمك از يك روان شناس مي توانيد با خيال آسوده تمامي ناراحتي هاي خود را بازگو كرده بدون آن كه نگران فا شدن اسرارتان باشيد. به علاوه روانشناس به مدد تجربه و علمي كه دارد بهتر از هر كسي مي تواند شما را راهنمايي نمايد. ما در مركز هنر زندگي با كمك متخصصان در حوزه سلامت روان تلاش كرده ايم تا با استفاده از بهترين و جديدترين روش ها به مشكلات و سوالات شما در زمينه روابط بين فردي پاسخ دهيم. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه حس مالكيت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : حس مالكيت و حسادت در روابط

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۵:۰۰ | هنر زندگي
حس مالكيت،

تست هروئين | چگونه تست اعتياد به هروئين را منفي مي كنند؟

تست هروئين و يا ديگر مواد مخدر معمولا پيش از ازدواج و استخدام در برخي موسسات انجام مي شود. ماده هروئين در كنار ترياك و شيشه شايع‌ترين ماده مصرفي در ايران است. جواب منفي تست اعتياد هيچگاه به معني قطعي اعتياد داشتن و يا نداشتن فرد نيست و براي تشخيص درست آن موارد زيادي بايد در نظر گرفته شوند. با افزايش آمار اعتياد حتي در بين قشر مرفه جامعه بسياري از خانواده‌ها پيش از ازدواج نگران مصرف مواد توسط همسر آينده فرزند خود هستند. بسياري از والدين به دنبال نگراني از اعتياد فرزندشان او را مجبور به انجام تست اعتياد مي كنند. در حالي كه مي توانند با كمك يكمشاوره خانواده از روش هاي بهتري براي حل اين مشكل استفاده كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به هروئين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ماده هروئين و اثرات آن

ماده هروئين (دي استيل مورفين) نوعي ماده مخدر يا افيوني (اپيوئيدي) از خانواده ترياك است. مصرف هروئين باعث حالاتي شبيه به مصرف ديگر مشتقات ترياك مي‌شود با اين تفاوت كه به شدت قوي‌تر است و احساس لذت بيشتري به همراه دارد. خواص آرام‌بخش و تسكين‌دهنده اين ماده باعث كاهش اضطراب، احساس آرامش، بي‌خيالي و سبكي يا رهايي مي‌شود. اما همان طور كه انتظار مي‌رود همراه با مصرف طولاني‌مدت آن تمام اين حالات لذت‌بخش از بين مي‌روند و فرد مجبور است براي باقي ماندن حالت طبيعي خود به مصرف دوز بالايي از هروئين دست بزند.

 

چه مواقعي تست هروئين گرفته مي‌شود؟

هروئين به خاطر فرمول شيميايي نزديك به مورفين با تست مورفين كه معمول‌ترين آزمايش اعتياد پيش از ازدواج و يا موارد استخدامي است قابل سنجش است. اصلي‌ترين موادي كه با اين تست‌ها قابل تشخيص هستند موادي مانند ترياك و شيره، هروئين، كراك هروئين، مورفين و حتي كدئين است. بنابراين مي‌توان گفت هركجا كه تست اعتياد گرفته مي‌شود، مصرف ماده هروئين قابل تشخيص است. در حالي كه براي تشخيص مصرف ديگر مواد محرك مانند شيشه و حشيش و مشتقات آن نياز به آزمايش‌هاي ويژه‌تري است.

 

تست وسيله‌اي براي مچ‌گيري؟

توجه كنيد كه تست اعتياد براي مچ‌گيري نيست. استفادع از تست به عنوان وسيله اي براي مچ گيري مي‌تواند اثرات مخربي به همراه داشته باشد و موجب لجبازي و مصرف دوباره مواد توسط فرد بهبود يافته شود. خانواده ها اغلب فكر مي كنند با اثبات اعتياد مي توانند بيمار را مجبور به ترك مواد كنند. در حالي كه شناسايي و از بين بردن علل گرايش به اعتياد از وظايف اصلي خانواده بيمار است. 

 

انواع تست اعتياد به هروئين

تست هروئين از راه آزمايش نمونه خون، بزاق، ادرار و مو قابل اجرا است. استفاده از نمونه خون و بزاق به خاطر آن كه تنها تا چند ساعت پس از مصرف مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد معمولا استفاده نمي‌شود.

معمول‌ترين روش تست هروئين استفاده از نمونه ادرار است كه حدود 3 تا 4 روز پس از مصرف، مي‌تواند وجود مواد را نشان دهد. نمونه ادرار معمولا به وسيلۀ تست نواري و تست كروماتوگرافي سنجش مي شود. تست نواري به صورت كاست پلاستيكي در مطب يا حتي خانه در زمان كوتاه قابل انجام است. تست كروماتوگرافي لايه نازك (TLC) به تجزيه مواد داخل ادرار حتي در كمترين مقادير مي‌پردازد و دقت بالاتري دارد.

دقيق‌ترين روش استفاده از نمونه مو است كه تا حدود 6 ماه پس از مصرف، مقدار دقيق مصرف، زمان مصرف و نوع مواد را تشخيص مي‌دهد. اما به دليل گران بودن و نبودن امكانات، اجراي آن در همه شهرستان‌ها ميسر نيست. نمونه مو از هر جاي بدن مي تواند گرفته شود.

 

آيا امكان مثبت شدن جواب تست بدون مصرف وجود دارد؟

بله! مصرف آنتي‌بيوتيك‌هايي خاص مثل آموكسي‌سيلين و مصرف مسكن‌هاي حاوي كدئين مي‌تواند در جواب تست اعتياد به مورفين تداخل ايجاد كند. همچنين داروهايي مانند ديكلوفناك و دتاي‌نوولاك نيز مي‌توانند منجر به مثبت شدن جواب آزمايش مورفين شود. به همين دليل معمولا قبل از آزمايش از فرد درباره داروهاي مصرف شده سوال مي شود. پس از مثبت شدن جواب تست، آزمايش‌هاي تكميلي و تفكيكي را مثل آزمايش TLC مي‌توان انجام داد كه بين كدئين و ديگر مواد شبيه به مورفين تفكيك قائل مي‌شود.

 

راه‌هاي منفي شدن جواب تست

بسياري از افرادي كه مصرف هروئين يا ديگر مواد مخدر دارند نگران جواب تست اعتيادشان هستند و راه‌هايي را براي دستكاري در نتيجه تست انجام مي‌دهند. اكثر اين ترفندها با تست‌هاي تكميلي قابل تشخيص هستند كه در ادامه توضيح مي‌دهيم.

مصرف داروهاي جايگزين

داروهايي كه به عنوان داروي نگهدارنده در ترك مواد مخدر رواج دارند به اين دليل كه در تست مورفين نشان داده نمي‌شوند معمولا پيش از آزمايش مورفين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. بوپرنورفين يا قرص B2 و متادون شايع‌ترين اين مواد هستند. اين داروها توسط كلينيك‌هاي درمان اعتياد كه با روش درمان نگهدارنده فعاليت مي‌كنند جايگزين مواد مخدر مي‌شوند. در اين ترفند فرد مصرف‌كننده مواد حدود يك هفته پيش از آزمايش، B2 يا متادون را جايگزين هروئين مي‌كند و با اين روش علاوه بر آن كه جواب تست مورفين منفي مي‌شود علائم ترك و خماري نيز به وجود نمي‌آيد. اما بايد توجه داشت كه مصرف اين داروها بدون تجويز پزشك خود مي‌تواند اعتياد به ماده‌اي جديد را به همراه داشته باشد.

توجه كنيد كه اين دو ماده خود داراي تست مخصوص هستند و اگر درخواست تست تكميلي مربوط به اين مواد را داشته باشيد مي‌توانيد از مصرف آن‌ها اطلاع پيدا كنيد.

عوض كردن نمونه

ريختن ادرار فرد ديگر يا ادرار مصنوعي داخل ظرف نمونه يا عوض كردن نمونه با نمونه فرد ديگر ساده‌ترين روش اين كار است. اين روش معمولا به خاطر مراقبت مسئولان مركز نمونه گيري به وسيله آينه روبروي محل نمونه‌گيري و دوربين‌هاي مداربسته چندان قابل استفاده نيست.

رقيق كردن نمونه

رقيق كردن نمونه هم مانند روش بالا با وارد كردن آب يا موادي ديگر به نمونه انجام مي‌شود و علاوه بر آن كه به خاطر كنترل محل نمونه‌گيري قابل اجرا نيست با آزمايش دقيق‌تر مشخص مي‌شود.

تغيير PH نمونه

با ريختن موادي مانند بزاق، مني، اشك، آبليمو، ناخن، خون و يا چيزهاي ديگر به نمونه PH آن تغيير مي‌كند و نمونه اعتبار خودش را از دست مي‌دهد. اما اين ترفند نيز با آزمايش دقيق‌تر قابل تشخيص است و راهي مناسب به نظر نمي‌رسد. در اجراي هر كدام از اين سه ترفند در صورتي كه نمونه ادرار مختل شده باشد و آزمايشگاه به نتيجه آزمايش مشكوك شود، تست تكميلي TLC اجرا مي‌شود كه بسيار دقيق‌تر است و ديگر راهي براي كتمان و تقلب باقي نمي‌ماند. خوردن قرص‌هاي ضدبارداري نيز همين اثر را بر روي نمونه مي‌گذارد.

صبر كردن تا سم‌زدايي طبيعي بدن

همانطور كه گفته شد هروئين پس از چند ساعت از سيستم بزاق و خون خارج مي‌شود و به صورت طبيعي پس از حدود سه تا چهار روز از سيستم ادرار نيز خارج مي‌شود. طولاني‌ترين قسمت دفعي سيستم بدن موها هستند كه تا حدود 3 ماه پس از مصرف وجود هروئين و زمان مصرف آن را نشان مي‌دهند و نياز به سم‌زدايي طولاني‌تري دارند. اگر شما از مدتي قبل از آزمايش (براي اطمينان حدود يك هفته) هروئين مصرف نكنيد، ماده از سيستم بدن شما خارج شده و تست با نمونه ادرار مصرف را نشان نمي‌دهد.

روش‌هاي سم‌زدايي سريع‌تر

اما روش ديگر قانوني و بدون تقلب براي منفي شدن تست مصرف هروئين روش‌هاي سم‌زدايي يا خارج شدن مواد از سيستم بدن با سرعت بيشتري است. نوشيدن آب فراوان باعث افزايش سوخت و ساز بدن و افزايش حجم ادرار شما و در نتيجه خروج سريع‌تر ماده مصرفي از بدنتان مي‌شود. براي بالا بردن سوخت و ساز مي‌توانيد فعاليت و  ورزش كنيد. راه ديگر خارج كردن سريع‌تر مواد از بدن مصرف داروهاي ادرار آور است كه به همراه مصرف بيشتر آب، فرايند سم‌زدايي را سرعت مي‌بخشد.

 

بعد از موفقيت در تغيير نتيجه چه اتفاقي مي‌افتد؟

اگر با هركدام از اين ترفندها موفق به تغيير نتيجه تست خود شديد چه اتفاقي مي‌افتد؟ آيا با استخدام و يا ازدواج شما ديگر مصرف مواد براي شما مشكلي ايجاد نمي‌كند؟ اين موقعيت مي‌تواند مقدمه‌اي باشد تا به انگيزه خود براي ترك هروئين و راه‌هاي درمان بيشتر فكر كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آزمايش اعتياد به هروئين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تست هروئين | چگونه تست اعتياد به هروئين را منفي مي كنند؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲:۴۸ | هنر زندگي
تست هروئين،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 4
بازديد امروز : 44
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3759

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان