مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

آي‌يودي (IUD) | اطلاعات كامل درباره آي‌ يو دي

آي يو دي يا ابزار داخل رحمي (intrauterine device) يك از محبوب‌ترين و مطمئن‌ترين وسايل جلوگيري از بارداري در طولاني مدت است. آي يو دي به دليل عوارض محدود و راحتي، و قابليت برگشت باروري طرفداران زيادي پيدا كرده است. آي يو دي شيئي به شكل T است كه درون رحم قرار مي‌گيرد و با نامناسب كردن محيط رحم براي لقاح، از بارداري جلوگيري مي‌كند. اما براي آنكه از آي يو دي به عنوان روشي براي پيشگيري از بارداري استفاده كنيد بايد اطلاعاتي درباره عوارض و شرايط استفاده از آن داشته باشيد. در اين مقاله به موضوعات متدوال درباره IUD پاسخ داده ايم. همچنين مي توانيد براي اطلاع از روش هاي پيشگيري ديگر مشاوره جنسي دريافت نماييد.

 

براي دريافت مشاوره درباره استفاده از آي يو دي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

 

نحوه و ميزان اثر گذاري آي يو دي

مكانيزم اصلي اثرگذاري IUD ناامن كردن محيط رحم براي اسپرم‌ها و جلوگيري از عمل لقاح است. وجود اين وسيله در رحم باعث التهاب جزئي رحم، تخريب اسپرم و يا تخمك مي‌شود. حتي اگر لقاح صورت بگيرد با جلوگيري از لانه‌گزيني سلول لقاح‌يافته در ديواره رحم از بارداري جلوگيري مي‌نمايد.

IUD يكي از مطمئن‌ترين وسايل جلوگيري از بارداري است اما احتمال بارداري شما در هنگام استفاده از آن صفر نيست. تحقيقات نشان مي‌دهد كه 2 تا 6 در هزار مورد احتمال بارداري هنگام استفاده از IUD وجود دارد. با اين وجود روش قابل بازگشت ديگري كه از IUD مطمئن‌تر باشد، وجود ندارد.

 

انواع آي يو دي و مناسبترين نوع

دو نوع عمده از IUD در بازار وجود دارد. يك نوع از آن با لايه فلزي معمولا از جنس مس پوشانده شده و نوع ديگر با آزاد كردن هورمون عمل مي‌كند.

IUD مسي

اين نوع از IUD‌ها با لايه‌اي از جنس مس پوشانده مي‌شود. آي يو دي مسي با آزاد كردن يون هاي مسي در رحم به عنوان يك اسپرم‌كش عمل مي‌كند. حضور مس باعث افزايش سطح يون‌هاي مس، پروستاگلاندين‌ها و گلوبول‌هاي سفيد خون در داخل مايعات رحمي و گردن رحم مي‌شود. IUD مسي معمولا مي‌تواند تا 5 سال در رحم باقي بماند و ميزان كافي از مس را آزاد كند.

IUD هورموني

اين گونه از IUDها با روكشي از هورمون هاي زنانه پروژستين يا لوونورجسترول پوشانده شده است. اين هورمون‌ها باعث تغييراتي روي مخاط گردن و محوطه حفره رحم مي‌شود و از رسيدن اسپرم به رحم و باروري تخمك جلوگيري مي‌كند. اين نوع IUD با نام‌هاي تجاري ميرنا بيشتر شناخته مي‌شود. IUD هورموني از نوع مسي مدت زمان بيشتري قابل استفاده است و بين 5 تا 12 سال مي‌تواند از بارداري جلوگيري كند. اما بايد در نظر داشت آي يو دي هورموني- مسي عوارض بيشتري دارد و تنها سودش كم شدن خون قاعدگي است. البته برخي متخصصان باور دارند كه كم شدن خون قاعدكي خود عوارض ديگري دارد.

 

چگونه آي يو دي جاگذاري مي‌شود؟ آيا جاگذاري همراه درد است؟

در قدم اول با مراجعه به پزشك زنان حامله نبودنتان بررسي مي شود. سپس معايناتي براي اطمينان از نبودن التهاب يا عفونت لگني انجام مي شود. با وجود آن كه در هر مرحله از سيكل قاعدگي امكان كارگزاري IUD وجود دارد اما معمولا بهترين زمان در روزهاي پاياني عادت ماهيانه است. چون در اين زمان كارگزاري راحتتر است و احتمال بارداري هم كمتر است.

هنگام جاگذاري IUD توسط پزشك يا ماما شما بر روي تخت مخصوص معاينه دراز مي‌كشيد. پس از آن واژن را باز كرده و محل را استريل مي‌كند. پس از اندازه‌گيري عمق رحم با استفاده از اپليكاتور IUD را داخل رحم قرار مي‌دهد. با خروج اپليكاتور، شاخه‌هاي Tمانند IUD باز مي‌شود و دو رشته نخ نازك متصل به آن از دهانه رحم خارج شده و به داخل محوطه واژن امتداد پيدا مي‌كند. انجام اين مراحل ممكن است دردناك باشد. در طي 15 دقيقه شدت درد به اندازه دردهاي قاعدگي كاهش پيدا كرده و قطع مي شود. گرفتگي و درد مشابهي هراز گاهي امكان دارد، احساس شود.

 

آيا با وجود آي يو دي لازم به استفاده از روش جلوگيري ديگري است؟

پس از جاگذاري آي يو دي مسي بلافاصلخ به عنوان روش جلوگيري قابل اطمينان است. اما آي يو دي هورموني 6 تا 7 روز طول مي كشد تا شروع به كار كند. با اين حال پيشنهاد مي شود براي اطمينان بيشتر  در ماه اول پس از كارگزاري IUD از يك روشي ديگر براي پيشگيري از بارداري استفاده كنيد. 

 

پس از جاگذاري IUD چه كار بايد بكنيد؟

يكي از اصلي‌ترين محاسن اين وسيله آن است كه نياز به يادآوري روزانه ندارد و كنترل كردن ماهيانه و معاينه ساليانه نزد پزشك پس از كار گذاشتن آن كفايت مي‌كند. شما در قاعدگي بعدي براي معاينه به پزشك خود مراجعه مي‌كنيد. اين معاينه براي آن است كه مطمئن شويد IUD در جاي خود قرار دارد و باعث عوارضي مانند عفونت واژن نشده باشد. اين معاينه هرساله تكرار مي‌شود.

 

آيا امكان خارج شدن آي يو دي وجود دارد؟

پس از كارگزاري IUD و چك كردن آن توسط پزشكتان بعد از گذشت يك ماه، شما بايد خودتان هر ماه حضور آن را در محل كنترل كنيد. براي اين كار ابتدا دستتان را بشئوييد يا از دستكش استريل استفاده كنيد. مي‌توانيد روي زمين چمباته زده و يا روي توالت فرنگي بنشينيد. سپس انگشتتان را داخل واژن ببريد تا جايي كه دهانه رحم را لمس كنيد. در اين حالت بايد انتهاي دو نخ را حس كنيد. توجه داشته باشيد كه زياد نخ‌ها را دستكاري نكنيد.

اگر نتوانستيد نخ‌ها را حس كنيد و يا خود IUD را لمس كرديد بايد به پزشك خود مراجعه كنيد. در اين مدت نيز از يك روش ديگر براي پيش‌گيري از بارداري استفاده كنيد. در 2 تا 8 درصد از افراد، IUD در طول سال اول خارج مي‌شود. اين احتمال در زنان با سن كمتر از 20 سال، آن‌هايي كه تا به حال باردار نشده‌اند، افراد با خونريزي قاعدگي زياد و يا پريودهاي دردناك (ديسمينوره) همراه با كرامپ شكمي بيشتر است.

پس از خارج شدن IUD از محلش امكان كارگزاري دوباره آن وجود دارد اما احتمال بيرون آمدن دوباره آن نيز تا 30% افزايش مي‌يابد.

از آن جهت كه احتمال بيرون آمدن IUD پس از خونريزي قاعدگي بيشتر است، بهتر است هر ماه پس از اين زمان حضور آن را در محل كنترل كنيد.

 

IUD چگونه برداشته مي‌شود؟

 پزشك يا ماما به همان روش كه در كارگزاري IUD در محل عمل كرد، براي بيرون آوردن آن اقدام مي‌كند. او با استفاده از يك گيره نخ‌هاي انتهاي وسيله را مي‌گيرد و آن را بيرون مي‌آورد. به خاطر طراحي بازوهاي IUD و خاصيت انعطاف‌پذيري آن، به راحتي خارج مي‌شود. ممكن است در اين زمان كمي احساس انقباض داشته باشيد. اگر تمايل به استفاده دوباره از اين ابزار را داشته باشيد در همان جلسه، IUD جديدي قرار داده مي‌شود.

 

عوارض استفاده از IUD چيست؟

استفاده از IUD عوارض جانبي و مخاطرات زيادي ندارد و عوارض ذكر شده در ادامه به ندرت اتفاق مي‌افتند. اما توجه به توصيه‌هاي پزشك و حضور براي معاينه در زمان مناسب از اين خطرات نادر هم جلوگيري مي‌كند.

پارگي يا سوراخ شدن رحم

ممكن است هنگام كارگزاري يا در ماه‌هاي بعدي رحم پاره شود. پارگي يا سوراخ شدن رحم بسيار نادر است. اين مسئله منجر به جراحي براي درمان مي‌شود.

كمردرد يا دردهاي شكمي

ممكن است پس از كارگذاري IUD فرد دچار درد كمر يا درد در ناحيه شكمي شود. اين دردها ممكن است با كمي خون‌ريزي همراه شود و تا مدتي ادامه داشته باشد. در اين موارد به پزشك مراجعه نموده و زير نظر او از مسكن استفاده كنيد.

خونريزي شديد و افزايش درد زمان عادت ماهيانه

اين عارضه مختص استفاده از IUD مسي است. پس از چند ماه استفاده از نوع مسي اين وسيله معمولا براي پيش‌گيري از خونريزي بيشتر قاعدگي آزمايش خون انجام مي‌شود. IUD هورموني برعكس نوع مسي مي‌تواند موجب كاهش خونريزي قاعدگي شود.

عفونت رحمي

در هفته‌هاي اول پس از كارگزاري IUD خطر ابتلا به بيماري التهاب لگن (PID) وجود دارد. يكي از عوارض مهم IUD عفونت رحمي است كه معمولا براي پيش‌گيري از آن معاينات دقيق قبل از كارگزاري IUD و يك ماه بعد از آن، توسط پزشك صورت مي‌گيرد. اين اختلال ممكن است فرد را براي بارداري‌هاي آينده دچار مشكل كند اما در صورت تشخيص به موقع به سادگي با آنتي‌بيوتيك قابل درمان است.

حاملگي خارج رحمي

در موارد اندكي تنها در صورت استفاده از IUD هورموني احتمال بروز حاملگي وجود دارد. در اين موارد به احتمال بيشتري تخمك خارج از رحم قرار مي‌گيرد. نتيجتا بارداري خارج رحمي صورت مي‌گيرد. اين شرايط بسيار جدي بوده و نياز به اقدام درماني فوري وجود دارد.

البته حاملگي هنگام وجود IUD مي‌تواند در داخل محل مناسب رحم ايجاد شود. در اين موارد امكان دارد كه با خارج كردن IUD بدون آسيب زدن به جنين به حاملگي خود ادامه دهيد.

 

آيا IUD از بيماري مقاربتي پيشگيري مي كند؟

خير! اين وسيله به هيچ وجه از بيماري‌هاي مقاربتي جلوگيري نمي‌كند و اگر شما از سلامت شريك جنسي خود اطمينان نداريد حتما از كاندوم استفاده كنيد.

 

آيا آيو يو دي در حين رابطه جنسي احساس مي شود؟

آي يو دي در داخل رحم قرار دارد پس در حين رابطه وجود آن احساس نمي شود. در صورتي كه احساس شود، ممكن است در جاي خود قرار نداشته باشد. البته همانطور كه گفته شد نخ هاي انتهاي وسيله داخل واژن قرار دارد و ممكن است احساس شود. اگر براي شما و شريكتان آزار دهنده است موضوع را با پزشكتان در ميان بگذاريد. 

 

در چه صورت نبايد از IUD استفاده كرد؟

در موارد زير نمي‌توان از IUD براي پيش‌گيري از بارداري استفاده كرد:

 • در صورت بارداري
 • ابتلا به التهاب و عفونت لگني در سه ماه گذشته
 • خونريزي واژينال غيرمعمول
 • ابتلا به سرطان رحم
 • وجود فيبروم يا اختلالات ساختماني رحم
 • در صورت ابتلا به سرطان پستان يا بيماري‌هاي كبدي

 

براي دريافت مشاوره درباره استفاده از آي يو دي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آي‌يودي (IUD) | اطلاعات كامل درباره آي‌ يو دي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۹:۳۸ | هنر زندگي
آي‌يودي،

بهترين دارو و قرص هاي تاخيري براي درمان زود انزالي

يكي از بزرگترين دغدغه هاي مردان در رابطه جنسي زود انزالي است و بسياري از مردان براي حل اين مشكل به دنبال دارو وقرص تاخيري براي حل مشكلشان هستند. زود انزالي سردي در روابط، نارضايتي، احتمال خيانت و طلاق را افزايش مي دهد و در نهايت ممكن است منجر به فروپاشي نظام خانواده شود. برخي از مردان براي درمان اين عارضه به مصرف قرص هاي تاخيري روي مي آورند. گرچه اين دارو ها مشكلات زودانزالي مردان را تا حدي رفع مي كنند اما نبايد از عوارض آن ها غافل شد چون در دراز مدت مشكلاتي براي فرد به وجود مي آورد. در اين مقاله به بررسي انواع قرص تاخيري در درمان زود انزاليمي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص تاخيري در انزال زودرس مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

قرص هاي تاخيري در درمان زودانزالي

ساده ترين راه حل براي درمان زود انزالي، استفاده از داروهاي تاخيري است البته استفاده از اين داروها عوارض زيادي مي تواند به دنبال داشته باشد. يكي از عمده ترين مشكلات پس از قطع مصرف قرص هاي تاخيري بازگشت زودانزالي با شدت بيشتر است. از ديگر عوارض كلي اين قرص ها اختلال پرياپيسم (نعوظ مانا)، تغيير در ديد و شنوايي، آبريزش بيني، درد بدن، سرگيجه، مشكلات گوارشي و ...  است. براي افزايش زمان انزال در مردان كليك كنيد.

 

داروهاي درمان زودانزالي

در واقع داروهاي مختلفي با ديگر اهداف درماني بر زود انزالي تاثير دارند. از اين داروها براي درمان زود انزالي نيز استفاده مي شود، كه در ادامه هر كدام را به اختصار شرح داده ايم:

مهاركننده‌هاي انتخابي بازجذب سروتونين

داروهاي مهاركننده بازجذب سروتونين يك نوع قرص تاخيري است كه براي زياد شدن مدت زمان رابطه جنسي و درمان زود انزالي از آن استفاده مي كنند. مصرف اين دارو همراه با عوارض جانبي است كه در افراد مختلف به صورت متفاوت بروز پيدا مي كند. اين داروها بهتر است بعد از وعده غذايي مصرف شوند.

پاروكستين

داروي پاروكستين علاوه بر درمان افسردگي، در درمان زود انزالي هم به كار مي رود. اين دارو باعث افزايش آرامش در فرد مي شود. اگر مصرف اين قرص ها در بازه زماني 6-3 هفته بهبودي در زود انزالي حاصل نكرد يا عوارض جانبي قرص زياد شد، بايد داروي ديگري تجويز شود.

عوارض پاروكستين: تهوع، افزايش يا كاهش وزن، سردرد، خشكي دهان، افزايش تعريق، يبوست، لرزش، اختلال در نعوظ، خواب‌آلودگي، كاهش اشتها و گيجي از عوارض اين قرص مي‌باشد.

قطع ناگهاني پاروكستين مي‌ تواند باعث ايجاد سندرومي شود كه با علائمي مانند گيجي، ضعف، تهوع، سردرد، افسردگي، اضطراب، بي‌ خوابي، تمركز ضعيف، علائم تنفسي فوقاني، پارستزي و علائم مشابه ميگرن همراه شود.

سرترالين 

سرترالين يكي ديگر از داروهاي ضد افسردگي است كه به عنوان قرص تاخيري هم استفاده مي شود. اگر بهبودي در زودانزالي با مصرف اين قرص در بازه زماني 6-3 هفته حاصل نشد يا عوارض جانبي قرص زياد باشد بايد داروي ديگري تجويز شود.

عوارض سرترالين: كاهش تمايلات جنسي، تاخير در انزال، خونريزي‌هاي غيرطبيعي (نقاط قرمز در سطح پوست)، گرفتگي و پرش ناگهاني عضلات، تب، سرگيجه، خشكي دهان، افزايش احساس تشنگي، خستگي، تغييرات ناگهاني در خلق، تپش قلب، احساس خارش در پوست، تهوع، احساس منگي و ناراحتي معده.

سيتالوپرام

سيتالوپرام از داروهايي ست كه در درمان اختلالات خلقي و اضطرابي به كار گرفته مي شود. اگر مصرف اين قرص ها در بازه زماني 6-3 هفته بهبودي در زود انزالي حاضل نكرد يا عوارض جانبي قرص زياد باشد بايد داروي ديگري تجويز شود.

عوارض سيتالوپرام: اسهال، يبوست، خشكي دهان، احتباس ادرار، بي خوابي، اختلالات جنسي، تهوع، تاري ديد، اختلال ادراك، اشكال در تنفس، تكرر ادرار، يبوست، كاهش فشار خون، آبريزش بيني، تعريق زياد، لرزش، كاهش اشتها، تغيير در توانايي هاي جنسي، بزرگ شدن مردمك.

فلوكستين

فلوكستين داروي ديگري است كه در درمان افسردگي و زود انزالي تجويز مي شود. اگر مصرف اين قرص ها در بازه زماني 6-3 هفته بهبودي در زود انزالي حاصل نكرد يا عوارض جانبي قرص زياد باشد بايد داروي ديگري تجويز شود. اين دارو بهتر است صبح ها مصرف شود در غير اين صورت ممكن است خواب فرد مختل شود.

عوارض فلوكستين: اضطراب، خشكي دهان، بي خوابي و لرزش، حالت تهوع، عصبانيت، تعريق، خواب آلودگي ، عوارض پوستي، روياهاي غير معمول.

داپوكستين

داپوكستين نوعي مهار كننده باز جذب سروتونين (SSRI) است كه به صورت اختصاصي براي درمان زود انزالي استفاده مي شود. اين دارو براي مردان در دامنه سني 18 تا 64 سال استفاده مي شود. جنبه منفي اين داروها اين است كه فرد بايد به صورت روزانه آن را مصرف كند تا به نتيجه برسد. اين دارو زمان انزال را افزايش داده و كنترل فرد بر انزال بيشتر مي شود.

عوارض داپوكستين: تغييرات خلق، ضعف و خستگي، تعريق بيش از حد، اسهال، يبوست، سرگيجه، تاري ديد، سو هاضمه، نفخ معده، احساس لرزش، كابوس شبانه

داروهاي ضد افسردگي سه حلقه‌اي

داروهاي ضد افسردگي سه حلقه اي علاوه بر درمان افسردگي در درمان زود انزالي هم استفاده مي شود. كلومي پرامين ازجمله داروهايي است كه براي اين منظور به كار برده مي شود كه اثر مهاري قوي تري بر بازجذب سروتونين دارد.

عوارض SSRI: خشكي دهان، افزايش وزن و اشتها، تاري ديد، افت فشار وضعيتي، آريتمي قلبي و تشنج، مشكلات گوارشي

قرص تاخيري وگادول

وگادول دارويي نيمه گياهي و تركيبي است و زود انزالي را به تاخير مي اندازد و از تركيب ترامادول با سيلدنافيل تهيه مي شود. اين دارو در دسته مواد مخدر قرار مي گيرد چون در دراز مدت باعث ايجاد وابستگي مي شود. معمولا به صورت غير مجاز فروخته مي شود. در هيچ داروخانه اي به فروش نمي رسد و به هيچ عنوان توصيه نمي شود. اين دارو در هند ساخته مي شود و به صورت اينترنتي به فروش مي رسد.

عوارض وگادول: سكته قلبي ناگهاني، سكته مغزي، از دست رفتن بينايي و شنوايي، افزايش فشار چشم و سو هاضمه.

 

آيا مهار كننده هاي فسفودي استراز نوع 5 در درمان انزال زودرس موثر است؟

سيلدنافيل، وادنافيل و تادالافيل داروهايي هستند كه براي درمان اختلال نعوظ استفاده مي شوند. اين داروها توسط سازمان غذا و داروي آمريكا براي درمان زود انزالي تاييد نشده اند. گرچه اين داروها انزال را به تاخير نمي اندازند ولي به فرد كمك مي كنند تا بعد از انزال زودرس در فاصله يك ربع تا نيم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ را داشته باشند و در بار دوم انزال با تاخير بيشتري انجام مي شود. در واقع به نعوظ دوباره بعد از انزال كمك مي كند. در اين شرايط شايد شريك جنسي رضايت بيشتري داشته باشد.

عوارض مهار كننده هاي فسفودي استراز نوع 5: سرگيجه، سر درد، ديد ناواضح، اسهال، عوارض پوستي، عفونت دستگاه ادراري، افت شديد فشار خون، آريتمي بطني، سكته مغزي، افزايش فشار داخل چشم.

 

قرص تاخيري گياهي كيمياگر

كپسول تاخير جنسي كيمياگر يك محصول گياهي است كه براساس طب سنتي تهيه شده است و با كم كردن حساسيت اندام تناسلي در درمان انزال زودرس مي توان بهره گرفت.

عوارض جانبي: يبوست، دل درد، انقباضات شكمي

 

قرص تاخيري گياهي آفروديت

قرص آفروديت از گياهان خشك ميوه خارخاسك، زنجبيل، زعفران، دارچين تهيه مي شود. در درمان ناتواني هاي جنسي، افزايش تمايلات جنسي و درمان زودانزالي استفاده مي شود.

موارد منع مصرف:  مصرف دارو در بيماران با مشكلات قلبي، بيماران مبتلا به كمبود فشار خون و بيماراني كه به اسانس هاي گياهي حساسيت دارند بايد با احتياط انجام شود.

 

درمان زودانزالي با استفاده از داروهاي موضعي

كرم‌ها و داروهاي بي‌حس كننده يكي از كم خطرترين داروهايي هستند كه براي درمان زود انزالي استفاده مي شود. اين كرم هاي موضعي باعث كاهش حساسيت و تحريك پذيري آلت مي شوند كه نتيجتا به تاخير در انزال كمك مي كنند. اين داروها عوارض جانبي كمي به دنبال دارند از جمله اين داروها مي توان به ليدوكائين و پريلوكائين اشاره كرد. كه به صورت اسپري يا كرم مي باشد. اين دارو ها با بي حس كردن ناحيه تحريك پذير در آلت، از زود انزالي جلوگيري مي كند و ممكن است از لذت جنسي كم كند. در واقع اثر درماني خود را با تحريك كردن عصب ها يا روان ايفا نمي كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه قرص تاخيري در انزال زودرس مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين دارو و قرص هاي تاخيري براي درمان زود انزالي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۴ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۱:۵۷ | هنر زندگي
قرص هاي تاخيري،

روان پريشي كوتاه مدت | نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا

روان پريشي كوتاه مدت علائمي مشابه ديگر انواع روان پريشي دارد. روان پريشي به معناي قطع ارتباط با واقعيت است. درروان پريشي كوتاه مدت فرد ممكن است به طور ناگهاني دچار ادراكات و احساساتي شود كه در واقعيت ندارند. براي مثال چيزهايي را ببيند يا بشنود كه وجود خارجي ندارند. توهم و هذيان اصلي ترين ويژگي هاي فرد روان پريش است كه در روان پريشي كوتاه مدت ناگهان ايجاد و ناگهان از بين مي رود. برخي نشانه ها و علائم روان پريشي گذرا بسيار شبيه به جنون آنياست. در اين جا درباره نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه روان پريشي گذرا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اختلال روان پريشي كوتاه مدت (گذرا)

اختلالات سايكوتيك يا روان پريشي آن دسته از اختلالات است كه با جدايي فرد از واقعيت و يا سردرگمي شناخته مي شود. مهم ترين ويژگي هاي آن ها توهم ها و هذيان ها هستند. براي تشخيص اختلال روان پريشي كوتاه مدت، حضور ناگهاني نشانه هاي سايكوز (توهم و هذيان) ضروري است. غير از توهم و هذيان ها، رفتار نامنظم، گفتار نامنظم، ناتواني در تفكر يا حرف زدن و ناتواني در انجام حركات طبيعي بدن مشاهده مي شود. 

ويژگي هاي توهم:

توهم ها به طور كلي، احساس نادرستي است كه بدون يك محرك واقعي ايجاد مي شود. توهم ها در يكي از حواس 6 گانه رخ مي دهد. به عنوان مثال توهم بينايي يعني ديدن چيزهايي كه واقعي نيستند و ديگران نمي بينند. توهم لمسي مثل احساس اينكه موجودي روي پوست يا بدن شما در حركت است و شما آن را نمي بينيد. بقيه انواع توهم نيز به همين شكل هستند.

ويژگي هاي هذيان:

هذيان ها باور يا تفكر غلط و غير قابل تغييري است كه در ذهن شما وجود دارد. مثلا ممكن است در اثر هذيان فرد فكر كند گروهي تبهكار دنبال او هستند و سعي در كشتن وي دارند. يا فكر كند كه فرد بزرگي در تاريخ است كه ديگران از او استفاده نمي كنند و او را نمي شناسند. يا حس كند در سر شما چيزي كاشته اند كه دارد افكارش را مي دزد و به ديگران مي گويد.

 

ويژگي هاي اصلي اختلال روان پريشي كوتاه مدت

مهم ترين ويژگي روان پريشي گذرا يا كوتاه مدت، ظهور ناگهاني علائم روان پريشي است كه حداقل يك روز و حداكثر يك ماه طول مي كشد و بعد از آن از بين مي رود. شكل گيري علائم هذيان، توهم، نامنظمي گفتار و رفتار و ... بسيار ناگهاني است. ممكن است فرد ناگهان حس كند مي خواهد دنيا را نجات دهد يا ناگهان خود را در كشور يا فضاي ديگري تصور مي كند.

معمولا اين اختلال، مرحله مقدماتي يا علائم هشدار دهنده ندارد كه بشود از آن پيشگيري كرد و در عرض دو هفته از صفر به صد مي رسد. اين افراد معمولا خيلي زود به حالت قبلي خود بر مي گردند و مي توانند عملكردهاي عادي زندگي را انجام دهند.

 

علل ايجاد روان پريشي كوتاه مدت

اصلي ترين علت بروز اين پديده، يك اتفاق استرس زاي شديد است. البته براي همه يك اتفاق بزرگ اين علائم را ندارد و زمينه خانوادگي و ژنتيكي لازم است. در كساني كه تجربه روان پريشي گذرا را دارند، احتمال وقوع دوباره اين اتفاق در يك موقعيت استرس زا بيشتر است.

موقعيت هايي مثل مرگ يكي از عزيزان، مورد سوءاستفاده جنسي قرار گرفتن، جدايي از يك رابطه به شكل آسيب زا و ... برخي از رويدادهاي پرفشار و استرس زا وشروع كننده روان پريشي هستند.

اختلال در عملكرد مغز و آسيب هاي مغزي نيز مي تواند از دلايل بروز روان پريشي كوتاه مدت باشد. همچنين زندگي در يك خانواده پر آشوب و پر درگيري مداوم آمادگي ذهني و رفتاري را براي بروز اين اتفاق تشديد مي كند.

وجود برخي اختلالات و بيماري ها مي تواند احتمال بروز روان پريشي گذرا را زياد كند. اختلالاتي چون پاركينسون، صرع، سابقه جنون، تومور و كيست، ايدز، سكته مغزي و بسياري از بيماري هاي ديگر ممكن است باعث روان پريشي شوند. 

 

درمان روان پريشي گذرا

روان پريشي كوتاه مدت به دليل ماهيت گذرا بودن آن معمولا خود به خود از بين مي رود اما مهم ترين راه درمان آن دارو درماني به همراه روان درماني است.

كساني كه به طور مرتب تحت درمان دارويي هستند، مي توانند بدون دغدغه به زندگي عادي خود بپردازند و روابط خود را بدون مشكل پيش ببرند.

در كنار درمان دارويي، يك روان شناس، مي تواند نحوه كنترل استرس و راه هاي مقابله با شرايط استرس زا را به او آموزش دهد تا در صورت داشتن زمينه ژنتيكي، فرد بتواند زمينه محيطي ابتلا به روان پريشي كوتاه مدت را تحت كنترل خود داشته باشد.

مشكل حادي كه در اين بيماران وجود دارد اين است كه آن ها بيماري را انكار مي كنند و توهم و هذيان هاي آن ها انقدر واقعي به نظر مي رسد كه باعث مي شود تعهد خود به درمان را انجام ندهند. بنابراين لازم است يكي از نزديكان او همواره با پزشك و روان شناس او در ارتباط باشد و برنامه درماني شخص بيمار را زير نظر داشته باشد.

به طور كلي درمان اين بيماران به سه دسته جراحي، درمان دارويي و درمان روانشناختي تقسيم مي شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه روان پريشي گذرا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : روان پريشي كوتاه مدت | نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۹:۰۷ | هنر زندگي
روان پريشي كوتاه مدت،

روان پريشي كوتاه مدت | نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا

روان پريشي كوتاه مدت علائمي مشابه ديگر انواع روان پريشي دارد. روان پريشي به معناي قطع ارتباط با واقعيت است. درروان پريشي كوتاه مدت فرد ممكن است به طور ناگهاني دچار ادراكات و احساساتي شود كه در واقعيت ندارند. براي مثال چيزهايي را ببيند يا بشنود كه وجود خارجي ندارند. توهم و هذيان اصلي ترين ويژگي هاي فرد روان پريش است كه در روان پريشي كوتاه مدت ناگهان ايجاد و ناگهان از بين مي رود. برخي نشانه ها و علائم روان پريشي گذرا بسيار شبيه به جنون آنياست. در اين جا درباره نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه روان پريشي گذرا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اختلال روان پريشي كوتاه مدت (گذرا)

اختلالات سايكوتيك يا روان پريشي آن دسته از اختلالات است كه با جدايي فرد از واقعيت و يا سردرگمي شناخته مي شود. مهم ترين ويژگي هاي آن ها توهم ها و هذيان ها هستند. براي تشخيص اختلال روان پريشي كوتاه مدت، حضور ناگهاني نشانه هاي سايكوز (توهم و هذيان) ضروري است. غير از توهم و هذيان ها، رفتار نامنظم، گفتار نامنظم، ناتواني در تفكر يا حرف زدن و ناتواني در انجام حركات طبيعي بدن مشاهده مي شود. 

ويژگي هاي توهم:

توهم ها به طور كلي، احساس نادرستي است كه بدون يك محرك واقعي ايجاد مي شود. توهم ها در يكي از حواس 6 گانه رخ مي دهد. به عنوان مثال توهم بينايي يعني ديدن چيزهايي كه واقعي نيستند و ديگران نمي بينند. توهم لمسي مثل احساس اينكه موجودي روي پوست يا بدن شما در حركت است و شما آن را نمي بينيد. بقيه انواع توهم نيز به همين شكل هستند.

ويژگي هاي هذيان:

هذيان ها باور يا تفكر غلط و غير قابل تغييري است كه در ذهن شما وجود دارد. مثلا ممكن است در اثر هذيان فرد فكر كند گروهي تبهكار دنبال او هستند و سعي در كشتن وي دارند. يا فكر كند كه فرد بزرگي در تاريخ است كه ديگران از او استفاده نمي كنند و او را نمي شناسند. يا حس كند در سر شما چيزي كاشته اند كه دارد افكارش را مي دزد و به ديگران مي گويد.

 

ويژگي هاي اصلي اختلال روان پريشي كوتاه مدت

مهم ترين ويژگي روان پريشي گذرا يا كوتاه مدت، ظهور ناگهاني علائم روان پريشي است كه حداقل يك روز و حداكثر يك ماه طول مي كشد و بعد از آن از بين مي رود. شكل گيري علائم هذيان، توهم، نامنظمي گفتار و رفتار و ... بسيار ناگهاني است. ممكن است فرد ناگهان حس كند مي خواهد دنيا را نجات دهد يا ناگهان خود را در كشور يا فضاي ديگري تصور مي كند.

معمولا اين اختلال، مرحله مقدماتي يا علائم هشدار دهنده ندارد كه بشود از آن پيشگيري كرد و در عرض دو هفته از صفر به صد مي رسد. اين افراد معمولا خيلي زود به حالت قبلي خود بر مي گردند و مي توانند عملكردهاي عادي زندگي را انجام دهند.

 

علل ايجاد روان پريشي كوتاه مدت

اصلي ترين علت بروز اين پديده، يك اتفاق استرس زاي شديد است. البته براي همه يك اتفاق بزرگ اين علائم را ندارد و زمينه خانوادگي و ژنتيكي لازم است. در كساني كه تجربه روان پريشي گذرا را دارند، احتمال وقوع دوباره اين اتفاق در يك موقعيت استرس زا بيشتر است.

موقعيت هايي مثل مرگ يكي از عزيزان، مورد سوءاستفاده جنسي قرار گرفتن، جدايي از يك رابطه به شكل آسيب زا و ... برخي از رويدادهاي پرفشار و استرس زا وشروع كننده روان پريشي هستند.

اختلال در عملكرد مغز و آسيب هاي مغزي نيز مي تواند از دلايل بروز روان پريشي كوتاه مدت باشد. همچنين زندگي در يك خانواده پر آشوب و پر درگيري مداوم آمادگي ذهني و رفتاري را براي بروز اين اتفاق تشديد مي كند.

وجود برخي اختلالات و بيماري ها مي تواند احتمال بروز روان پريشي گذرا را زياد كند. اختلالاتي چون پاركينسون، صرع، سابقه جنون، تومور و كيست، ايدز، سكته مغزي و بسياري از بيماري هاي ديگر ممكن است باعث روان پريشي شوند. 

 

درمان روان پريشي گذرا

روان پريشي كوتاه مدت به دليل ماهيت گذرا بودن آن معمولا خود به خود از بين مي رود اما مهم ترين راه درمان آن دارو درماني به همراه روان درماني است.

كساني كه به طور مرتب تحت درمان دارويي هستند، مي توانند بدون دغدغه به زندگي عادي خود بپردازند و روابط خود را بدون مشكل پيش ببرند.

در كنار درمان دارويي، يك روان شناس، مي تواند نحوه كنترل استرس و راه هاي مقابله با شرايط استرس زا را به او آموزش دهد تا در صورت داشتن زمينه ژنتيكي، فرد بتواند زمينه محيطي ابتلا به روان پريشي كوتاه مدت را تحت كنترل خود داشته باشد.

مشكل حادي كه در اين بيماران وجود دارد اين است كه آن ها بيماري را انكار مي كنند و توهم و هذيان هاي آن ها انقدر واقعي به نظر مي رسد كه باعث مي شود تعهد خود به درمان را انجام ندهند. بنابراين لازم است يكي از نزديكان او همواره با پزشك و روان شناس او در ارتباط باشد و برنامه درماني شخص بيمار را زير نظر داشته باشد.

به طور كلي درمان اين بيماران به سه دسته جراحي، درمان دارويي و درمان روانشناختي تقسيم مي شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه روان پريشي گذرا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : روان پريشي كوتاه مدت | نشانه ها، علل و درمان روانپريشي گذرا

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۹:۰۷ | هنر زندگي
روان پريشي كوتاه مدت،

خشونت و انواع آن

خشونت و انواع خشونت حتي در پيشرفته ترين كشورها هم رخ مي دهد. آسيب پذيرترين قشر در هر جامعه اي ضعيف ترين ها هستند. كودكان و زنان بيشتر در معرض خشونت قرار مي گيرند. براي مقابله با انواع خشونت نياز به بررسي و ارائه راهكارهاي اساسي داريم. امروزه شاهد وقوع خشونت به شكل هاي مختلف هستيم. اغلب مردم تنها خشونت فيزيكي را زيان بار و آسيب زننده مي دانند. در حالي كه ديگر انواع خشونت مانند خشونت رواني به مراتب آثار زيانبارتري مي تواند داشته باشد. والدين و مدارس با استفاده از روش هاي تربيتي مناسب و آموزش مي توانند خشونت را مهار كنند. در اينجاانواع خشونت، علل و آثار آن شرح داده شده است.

 

براي دريافت مشاوره جهت شناسايي و درمان انواع خشونت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خشونت چيست؟

خشونت به معناي پاسخ نادرست به ناكامي ها و شكست هاي زندگي است. اگر در زندگي تان دچار نااميدي و يأس پي در پي مي شويد، ممكن است راحت ترين  پاسخ ممكن را بروز خشم بدانيد كه در واقع اين بدترين نوع پاسخ به اتفاقات بد زندگي است. به زبان ديگر خشونت اساسا به معناي راهي براي آسيب رساندن به ديگران تعريف مي شود. به نحوي كه با تخليه آني هيجان منفي در درون خود، مي خواهيد احساس راحتي كنيد. غافل از اينكه اين عمل هم عواقب بدي به دنبال دارد، هم خشم تان به طور صحيح تخليه نمي شود.

 

 انواع خشونت

انواع خشونت به صورت هاي مختلف طبقه بندي مي شوند. در اينجا ما خشونت را به دو نوع كلامي و غير كلامي تقسيم كرده ايم:

خشونت كلامي

يكي از رايج ترين انواع خشونت در كشور ما خشونت كلامي است كه به روش هاي گوناگوني انجام مي شود. خشونت كلامي مي تواند شامل ناسزا، دشنام، بدگويي پشت سر افراد ديگر، زورگويي، رفتارهاي قلدرمعابانه، داد و فرياد بر سر هم و ... شود.

خشونت غير كلامي

خشونت غيركلامي، هر گونه رفتاري به صورت غير مستقيم و غير كلامي در قالب خشونت را شامل مي شود. از جمله خشونت هاي غير كلامي مي توان به خشونت جنسي، خشونت رواني، خشونت نوشتاري (مانند نوشتن شعار و متن هاي توهين آميز در فضاهاي مختلف مجازي) اشاره كرد.

 

علل خشونت

خشونت علل گوناگوني دارد كه طيف وسيعي از دلايل را شامل مي شود. در واقع چندين عامل منشا خشونت هستند. شناسايي و كنترل اين عوامل به فرد كمك مي كند تا در هنگام مواجهه با مسائل خشم خود را مديريت كند. در ادامه علل خشونت را در دو دسته فيزيولوژي و روانشناختي تقسيم بندي كرده ايم.

 

علل فيزيولوژيكي خشونت

اغلب عوامل فيزيولوژي در بروز خشم در كنترل و اختيار فرد پرخاشگر نيستند. اما نمي توان گفت كه حتي با وجود علت زمينه اي زيستي فرد هيچ كنترلي بر روي رفتار خود ندارد. سكته مغزي، آسيب هاي مغزي، سكته قلبي، كمبود برخي ويتامين ها، كمبود برخي املاح و مواد معدني در بدن، باعث ايجاد خشونت و خشم در فرد مي شود. علل فيزيولوژي در بدن بيمار بررسي مي شوند.

 

علل روان شناختي خشونت

اصلي ترين علل خشونت را بايد در روان فرد جستجو كرد. گاهي عوامل روانيِ خشونت ريشه در يك تعارض حل نشده دارد. يعني فرد در مقابل يك مسئله و يا احساس دچار دوگانگي است. اين دوگانگي اغلب خود را به صورت طغيان هاي پرخاشگرانه در مقابل ديگران نشان مي دهد.

احساسات غير قابل كنترل

اگر كسي را در زندگي از دست داده ايد، اگر كه در زندگي شخصي خود و يا محيط كاري تان دچار شكست مي شويد، اگر فردي هستيد كه زود نااميد مي شويد و از هر موقعيتي كه كمي در آن ضعف داريد خود را بازنده مي دانيد، ممكن است ناخودآگاه زمينه اي براي ايجاد خشم در خود ايجاد كنيد. البته اين نوع خشم در دراز مدت بروز پيدا مي كند.

عدم توانايي در تمركز و كنترل افكار مزاحم

گاهي افكار منفي مانند خوره به جان شما مي افتد. به طوري كه نمي توانيد با آن ها مقابله كنيد و جلوي بوجود آمدن آن را بگيريد. مثل "من آدم كارآمدي نيستم، دست به هر كاري مي زنم ناموفق ام، هر كاري مي كنم نمي توانم به اهدافم دست پيدا كنم. دست آخر حتما تنها خواهم ماند". اين افكار مزاحم مي تواند در دراز مدت توليد خشم پنهان كرده و اثرات مخربي بر زندگي شما بگذارد.

انگيزه قبلي، دشمني و كينه توزي طرفين

گاهي عدم بروز كينه و خشم در مقابل كسي باعث انبار و بزرگ شدن حس تنفر و خشم در مقابل آن فرد مي شود. واكنش هاي هر كس در مقابل چنين احساساتي متفاوت است. به زوري كه برخي افراد براي كاهش اين احساسات از مكانيسم هاي دفاعي ناپخته استفاده مي كنند. يا برخي به صورت شخصيتي منفعل پرخاشگر احساسات خود را برون ريزي مي كنند. 

خواب ناكافي و بي خوابي مداوم (مثلا بيداري دو يا سه شبانه روز)

خواب كافي بر روي سيستم ايمني بدن، بر نحوه برخوردتان با مسائل و تحمل شرايط سخت تاثير دارد. برعكس نداشتن خواب كافي اثر معكوس بر بدن مي گذارد. در نتيجه نداشتن خواب كافي تحمل و طاقتتان در برابر مسائل كم شده و زود از كوره در مي رويد. اگر سيستم ايمني بدن به هر دليلي دچار اشكال شود، يكي از علامت ها بروز خشم و پرخاشگري است. در واقع بدن كمبودهايش را به نوعي با پرخاشگري درخواست مي كند. 

فعاليت زياد فكري_ ذهني و يا جسمي بيش از حد

فعاليت فكري و يا حتي جسمي زياد در توليد خشونت نقش دارند. اگر چند شبانه روز شب كار بوده و كار سخت و حساسي را انجام دهيد، يا چند شبانه روز بر روي پروژه دانشگاهي خود كار كرده و وقت بگذاريد، شايد بعد از آن تا مدتي، حتي حوصلۀ خودتان را هم نداشته باشيد و آستانه تحمل شما به شدت افت كند. بي حوصلگي ناشي از كار و فعاليت زياد شبانه روزي مي تواند منجر به خشم و خشونت شود.

گذشته و محيط بي تاثير نيست

خشونت يك رفتار بود و محيط نقش اساسي در شكل گيري رفتار در هر شخصي دارد. در نتيجه محيط و كيفيت آن در شكل گيري رفتار خشونت آميز تاثير بسزايي دارد.

گذشته فرد نيز علت خشونت را نشان مي دهد. فردي كه در خانواده اي پر از جنگ و دعوا رشد كرده است، احتمال اينكه در آينده فردي پرخاشگر شود خيلي بيشتر است. محيطي كه فرد در آن درس مي خواند، محيط دوستان و هم سالان نزديك كه هميشه با آنها در تماس است، محيط شغلي و ... مي تواند در خشونت تاثير زيادي داشته باشد. مي توان مجموعه اين موارد را باهم براي توليد خشم تان در نظر گرفت. تا متوجه شويد كه علت هاي ايجاد كننده خشم چقدر مي تواند گسترده باشد.

 

خشونت عليه كودكان

خشونت عليه كودكان به علت ناتواني كودكان در برخورد مناسب، متاسفانه بي پاسخ مي ماند. كودكي كه مورد خشونت واقع مي شود اغلب نمي تواند در مقابل شخص مورد نظر از خود دفاع كند. به همين دليل خشونت در او ريشه دوانده و در بزرگسالي به احتمال بيشتري رفتاري خشونت آميز خواهد داشت. خشونت عليه كودكان نيز تقريبا با خشونت عليه زنان قرابت معنايي دارد.

 

خشونت عليه زنان

خشونت عليه زنان معمولا بيشتر از خشونت عيله مردان بررسي و شناخته شده است. تفاوت هاي شناختي و فيزيولوژي در مردان و زنان منجر به جلب توجه عموم به خشونت عليه زنان شده است. خشونت جنسي و فيزيكي عليه مردان بسيار كمتر از زنان رخ مي دهد.

خشونت جنسي

اعمال زور و فشار در خصوص اعمال جنسي شكل ديگري از خشونت است كه معمولا بر روي خانم ها اعمال مي شود. تجاوز جنسي آسيب زننده ترين نوع خشونت براي زنان محسوب مي شود. خشونت جنسي شامل درخواست هاي نابجا و خارج از عرف از طرف شريك جنسي را نيز در بر مي گيرد.

خشونت اقتصادي

خشونت اقتصادي نيز بيشتر براي زنان اتفاق مي افتد. مثلا يك آقا با خرجي ندادن و قطع كردن آن مي تواند به طور غير مستقيم به همسر خود اعمال خشونت كند. يا مرد مي تواند با آسيب رساندن به وسيله هاي زن خشونت خود را بروز دهد.

خشونت فيزيكي

اين نوع خشونت شامل ضرب و جرح، سوزاندن،كشيدن موها، بستن، زنداني كردن، حتي كوبيدن بسيار محكم در و محروميت غذايي و ... مي شود. حتي گاهي به يك باره تمام ظرف ها و وسايل ميز غذا را در هم مي شكنند و با يك ضربه شديد، باعث در هم شكستن ظروف و همچنين واكنش خشم اطرافيان مي شوند. اين رفتار نيز در زمره خشونت فيزيكي قرار مي گيرد.

خشونت رواني

اين نوع خشونت گرچه ممكن است در هر دو جنس مرد و زن اتفاق بيفتد، اما در زنان بيشتر است. ممكن است كه مرد به زن استرس هاي گوناگوني وارد كند، در زمينه هاي زناشويي از قبيل طلاق، بيرون انداختن از منزل، بردن فرزند از منزل براي هميشه و روش هايي ديگر از نظر رواني به زن فشار وارد كند. و زن را به مرور زمان خسته كند.

 

نحوه مقابله با خشونت

براي مقابله با انواع خشونت ممكن است پيشنهادهاي مختلفي داده شود. در وضعيتي كه خشونت شديد اتفاق افتاده (مانند ضرب و شتم هاي شديد و يا بيرون انداختن از منزل، سوزاندن زنداني و...) موضوع را حتما با پليس در ميان بگذاريد. درصورت اعمال شديد ضرب و جرح و ماندن اثر بر روي بدن فرد، بايد به پزشك قانوني مراجعه و تشكيل پرونده دهيد. لازم به ذكر است گاهي با تماس با يك روان شناس و يا مراجعه حضوري به آن مي توانيد تا حد بسيار زيادي اين مشكل را حل كنيد و از پيامد هاي منفي احتمالي كه ممكن است در ادامه اتفاق بيفتد جلوگيري كنيد. آموزش مهارت هايي چون كنترل خشم و حل مسئله توسط متخصصان سلامت روان در كاهش و از بين بردن انواع خشونت موثر بوده است.

 

براي دريافت مشاوره جهت شناسايي و درمان انواع خشونت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خشونت و انواع آن

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۱:۴۹ | هنر زندگي
خشونت،

معايب و مزاياي بستن لوله رحم

بستن لوله رحم، يك روش دائمي و تقريبا قطعي براي پيشگيري از بارداري است. زنان زيادي تصميم به اين كار مي گيرند اما برخي، عوارض جسماني و رواني بعد از اين عمل را نمي دانند. جلوگيري از بارداري ناخواسته، لذت بيشتر از رابطه جنسي و كم خطر بودن اين جراحي، تمايل زن و شوهر را به انجام آن بيشتر مي كند. پايين بودن و در برخي موارد غير ممكن بودن توانايي باروري مجدد خانم بعد از بستن لوله رحم، اهميت تفكر و تامل براي اجراي اين تصميم را بيشتر مي كند. مسئله مهم، بعد رواني اين موضوع است كه معمولا باعث احساس پشيماني و گناه مي شود. لازم است كه زنان در مورد تمام جنبه هاي اين مسئله اطلاعات لازم را داشته باشند و با آگاهي در مورد آن تصميم بگيرند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بستن لوله هاي رحم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

جراحي بستن لوله هاي رحم چگونه است؟

لوله هاي فالوپي اندام هاي توليد مثل زنانه هستند كه تخمدان و رحم را به هم متصل مي كند. در دوره تخمك گذاري اگر تخمك با اسپرم لقاح پيدا كند، از طريق لوله به رحم براي لانه گزيني حركت مي كند.

اگر لوله فالوپي مسدود شود، عبور اسپرم براي رسيدن به تخمك و همچنين مسير تخمك بارور شده به سمت رحم مسدود مي شود.

در جراحي هاي اينگونه، لوله رحم بريده شده و دو سر آن بخيه زده مي شود و يا بعد از برش دو سر آن سوزانده مي شود. به طوري كه امكان عبور اسپرم از آن وجود نداشته باشد.

 

مراحل جراحي به چه شكل است؟

معمولا اين جراحي در دوره نقاهت بعد از زايمان طبيعي توسط برش شكم يا همزمان با عمل سزارين و استفاده از برشي كه براي زايمان ايجاد شده، انجام مي شود. همچنين مي تواند در يك زمان اختياري توسط زن، با بي هوشي عمومي و به وسيله دستگاهي به نام لاپاروسكوپ انجام شود.

جراحي توسط لاپاروسكوپ، به اين شكل است كه با يك سوزن شكم شما را شكاف مي دهند. سپس با استفاده از گاز، شكم شما را باد مي كنند. بعد از آن لاپاروسكوپ را وارد بدن شما مي كنند و جراحي را انجام مي دهند. لاپاروسكوپ يك لوله مجهز به دوربين و لامپ است كه جراح به كمك آن عمل مي كند. البته ممكن است براي ورود وسايل جراحي به بدن، شكاف ديگري نيز در بدن ايجاد كنند.

 

شرايط بعد از بستن لوله ها

احتمالا چند ساعت بعد از جراحي، شما اجازه مرخص شدن پيدا مي كنيد. البته اگر همراه با سزارين اين اتفاق بيفتد مدت بستري شدن در بيمارستان بيشتر است.

مقداري درد در ناحيه بخيه شكم طبيعي است و در كنار آن برخي از نشانه هاي زير را ممكن است تجربه كنيد:

 • بي انرژي بودن
 • درد درون شكم يا دل پيچه
 • سرگيجه
 • نفخ
 • درد شانه ها

نكته: براي كاهش درد مسكن تجويز مي شود اما استفاده از آسپرين ممكن است باعث خون ريزي بشود.

 

بعد از جراحي موارد زير بايد رعايت شود

48 ساعت بعد از جراحي امكان استحمام وجود دارد ولي نبايد به محل بخيه فشار وارد شود. همچنين محل برش بايد كاملا خشك باشد. از انجام رابطه جنسي و فعاليت هاي سنگين تا دو هفته پرهيز كنيد.

علائمي كه در صورت مشاهده فورا بايد به پزشك خود مراجعه كنيد:

 • تب بالا ( بالاتر از 38 درجه )
 • غش كردن و بي هوش شدن
 • درد شديد ناحيه شكم كه در مدت 12 ساعت بيشتر شود
 • خونريزي غير قابل توقف در محل جراحي
 • ترشحات مداوم از محل برش

 

آيا احتمال بارداري بعد از بستن لوله وجود دارد؟

بستن لوله هاي رحم به عنوان يك روش قطعي و دائمي براي جلوگيري از بارداري شناخته مي شود و امكان بارداري به دليل قطع ارتباط رحم و تخمدان عملا وجود ندارد. موارد بسيار محدودي وجود داشته كه بعد از بستن لوله ها، بارداري اتفاق افتاده اما اين بارداري ها معمولا خارج از رحم بوده و بسيار خطرناك است. بعد از بستن لوله ها امكان بازكردن آن وجود دارد اما احتمال بارداري خارج از رحم را افزايش مي دهد. به طور كلي هر چه از زمان جراحي بگذرد احتمال بارداري كمتر مي شود.

 

آيا بستن لوله بر قاعدگي تاثير مي گذارد؟

اين جراحي هيچ تغييري در هورمون هاي شما ايجاد نمي كند اما احتمال تغيير در زمان پريودي، ميزان ترشحات و طول مدت قاعدگي پس از بستن لوله ها وجود دارد. در صورت بروز اينگونه علائم بايد به پزشك خود مراجعه كنيد.

تغييرات قاعدگي بعد از بستن لوله رحم، شبيه به ترك ناگهاني قرص هاي ضد بارداري است. به طور كلي يك روش دائمي براي پيشگيري و عدم استفاده از مصرف قرص، اثرات بهتري براي شما خواهد داشت.

 

مزاياي بستن لوله رحم چيست؟

بستن لوله رحم مزاياي مختلفي دارد كه برخي از آن ها شامل موارد زير است:

 • به طور دائمي از بارداري جلوگيري مي كند و احتمال بارداري به صفر نزديك مي شود.
 • بعد از عمل بلافاصله تاثير مي گذارد و دوران نقاهت نسبتا ساده اي دارد.
 • خطر ابتلا به سرطان تخمدان را كاهش مي دهد.
 • در فعاليت و ميل جنسي اختلالي ايجاد نمي كند.
 • به مراقبت هاي شديد روزانه نياز ندارد.
 • هزينه آن ارزان است.
 • به دليل رهايي از راه هاي كنترل بارداري، شما احساس لذت و آزادي بيشتري در روابط جنسي تجربه خواهيد كرد.

 

برخي از معايب بستن لوله رحم

 • اين روش جلوگيري از انتقال بيماري هاي مقاربتي و عفوني جلوگيري نمي كند
 • در هر صورت عمل جراحي يك روش تهاجمي است و باعث شكافته شدن شكم مي شود و بار رواني آن مي تواند اثرات منفي داشته باشد.
 • در صورت پشيماني، امكان باز كردن دوباره لوله ها بسيار كم و نامعقول است.
 • در مقايسه با عمل وازكتومي (بستن لوله ها در مردان) سخت تر و پيچيده تر است
 • احتمال آسيب به روده يا مثانه وجود دارد.
 • ممكن است واكنش به بيهوشي نامطلوب باشد.
 • ممكن است زخم يا عفونت برطرف نشود.
 • دردهاي مزمن و طولاني در شكم و لگن ممكن است وجود داشته باشد.

توجه داشته باشيد كه در صورت داشتن سابقه چاقي، ديابت يا جراحي هاي لگن و شكم، حتما در مورد بستن لوله رحم با پزشك مشورت كنيد.

 

دلايل تصميم به بستن لوله رحم و شرايط رواني اين اتفاق

پزشك قبل از انجام جراحي موظف است تمام اطلاعات مربوط به اين جراحي را به مراجع بدهد. زن مي تواند با يك مشاور و روان شناس، مسائل رواني مربوط به اين اتفاق را در ميان بگذارد.

اصلي ترين دليل اين جراحي جلوگيري از بارداري مجدد است. ممكن است بعد از يك بارداري ناخواسته و بنابر شرايط خانواده، زن و مرد تصميم بگيرند كه فرايند عقيم سازي را انجام دهند. البته اگر هر دو طرف به اين مسئله تمايل دارند، ترجيح با عمل وازكتومي است. وازكتومي كم هزينه تر، آسان تر، قطعي تر و با عوارض كمتري است. بنابراين لازم است كه در مورد اين مسائل حتما زوجين به مشاوره خانواده مراجعه كند.

مهم ترين عارضه رواني كه بعد از بستن لوله ها اتفاق مي افتد، افسردگي، احساس گناه و پشيماني است. زن بايد بداند كه چرا اقدام به اين جراحي مي كند و متوجه اين نكته باشد كه بعد از اين جراحي، لذت بسيار بيشتري از رابطه جنسي مي برد. لازم است كه پيش از اقدام، در مورد تمام عوارض رواني آن با روانشناس صحبت كرده تا بهترين تصميم را اتخاذ كند و زندگي زيباتري بعد از عمل داشته باشد. مشاوره جنسي به شما كمك مي كند تا بتوانيد بهترين روش جلوگيري از بارداري را انتخاب نماييد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بستن لوله هاي رحم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : معايب و مزاياي بستن لوله رحم

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۳:۱۵ | هنر زندگي
بستن لوله رحم،

آزمايش اعتياد | علل منفي شدن تست اعتياد

تست هاي ترك اعتياد كدامند ؟ منفي كردن تست اعتياد چگونه امكان پذير است ؟ سوالاتي است كه در بسياري از جلساتمشاوره ترك اعتياد به آن مواجه مي شويم. بسياري از خانواده ها نگران اعتياد عزيزان خود هستند و به همين دليل به دنبال آشنايي با انواع تست اعتياد مي باشند. تست اعتياد از جمله آزمايش هاي مهمي است كه براي ازدواج، استخدام، مهاجرت و ... استفاده مي شود. كساني هستند كه به دليل مصرف مواد مخدر به دنبال منفي شدن جواب آزمايش خود مي باشند. بروز خطا در تمامي آزمايش ها امكان پذير است و روش هاي مختلفي وجود دارد كه فرد در صورتي كه از آن ها استفاده نمايد، مي تواند جواب تستش را منفي كند. در اين مقاله قصد داريم تا در مورد انواع آزمايش هاي اعتياد به مواد اعتياد آور و نحوه منفي كردن تست اعتياد توضيحات كامل بدهيم.

 

براي دريافت مشاوره براي آگاهي از آزمايش اعتياد و راه هاي منفي كردن نتيجه تست اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

 

انواع آزمايش اعتياد | تست اعتياد

تست اعتياد بسته به نوع ماده اعتياد آور ( مواد مخدر، محرك و توهم زا ) متفاوت است و به صورت خانگي و آزمايشگاهي انجام مي شود. تست اعتياد از راه بررسي ادرار، پلاسماي خون، بزاق و عرق صورت مي گيرد. از مهمترين جمله مهمترين تست هاي اعتياد مي توان به موارد زير اشاره داشت:

1-آزمايش ادرار : يكي از متداول ترين روش هاي تشخيص اعتياد و عدم اعتياد به مواد مخدر تست ادرار مي باشد.

2-آزمايش خون : اين آزمايش نسبت به ساير روش هاي ترك اعتياد هزينه بر تر مي باشد و قابل اطمينان تر است.

3- آزمايش مو سر : مصرف مواد مخدر تمامي سلول هاي بدن را آلوده به اين مواد مي كند. اين روش مصرف مواد را در شش ماه گذشته مشخص مي كند.

4- آزمايش بزاق : جديدترين روش تشخيص مصرف مواد مخدر آزمايش بزاق مي باشد كه نتايج و عملكردي مشابه با آزمايش ادرار دارد.

 

منفي شدن تست اعتياد به معني عدم اعتياد است ؟

منفي شدن تست اعتياد نشان دهنده عدم اعتياد فرد نيست. از آنجايي كه تمامي آزمايشات داراي خطا هستند، با استفاده از راه هاي مختلفي مي توان جواب اعتياد را منفي كرد. اغلب افراد سوء مصرف كننده مواد مخدر از اين روش ها آگاهي دارند. بسياري از خانواده در زمان ازدواج تنها به نتيجه تست اعتياد بسنده مي كنند. در حالي كه در بسياري از موارد تست اعتياد به مواد مخدر در مراحل ازدواج منفي بوده، در حالي كه فرد از قبل اعتياد به مواد مخدر را داشته. از آنجايي كه ازدواج يكي از مهمترين تصميمات در زندگي هر فردي است توصيه مي كنيم حتما از مشاوره ازدواج و روانشناسي قبل از تصميم به ازدواج استفاده نماييد.

 

راه هاي منفي كردن جواب تست اعتياد

از آنجايي كه هيچ آزمايشي از خطا در امان نيست. روش هاي متعددي براي منفي كردن تست اعتياد وجود دارد. از جمله مهمترين روش هاي منفي كردن ترك اعتياد مي توان به روش هاي زير اشاره داشت:

1-بي 2 :

2- فاصله زماني :

3-رقيق كننده ها :

4- تغيير سطح ph :

5- تداخلات دارويي :

6- نوشيدن آب زياد :

7- استفاده از داور هاي ادرار آور :

و ...

براي اطلاع از ساير روش ها و راه هاي موجود براي منفي شدن تست اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي تماس بگيريد.

 

قبل از آزمايش اعتياد چه داروهايي نبايد مصرف كرد ؟

مصرف دارو هاي روان گردان قوي مانند آمفتامين ها، متادون، كديين با دوز بالا مي تواند جواب آزمايش را مثبت كند.

 

تاثير داروهاي ضد افسردگي، اضطراب و آرام بخش بر روي تست اعتياد

برخلاف عقايد رايج در مورد مصرف دارو هاي ضد افسردگي و ضد اضطراب كه سبب مثبت شدن جواب آزمايش هاي اعتياد مي شود؛ مصرف اين داروها تاثيري بر روي جواب اعتياد ندارد و با تجوز دكتر فرد مجاز به مصرف اين دارو ها مي باشد.

 

آيا اعتياد به سيگار با تست اعتياد مشخص مي شود

نيكوتين موجود در سيگار بعد از مدتي در بدن تبديل به مواد ديگري مي شود در بدن باقي مي مانند. تست اعتياد ساده ادرار بعد از دو تا چهار روز بعد از مصرف سيگار قابليت رديابي را دارند. مقاله ترك سيگار را بخوانيد.

 

ازدواج با فرد معتاد

معتاد بودن خواستگار يكي از نابهنجاري هاي پيش از ازدواج است كه درگيري هاي زيادي را هنگام انتخاب همسر و بعد از آن ( در طول زندگي مشترك ) به همراه خواهد داشت. بايد بدانيد كه ازدواج با فرد معتاد شما را سعادتمند نخواهد كرد. داشتن رابطه اي موفق به اندازه كافي دشوار است و اعتياد دشواري اين رابطه را چندين برابر خواهد كرد. منظور اين نيست كه فرد معتاد استحقاق عاشق شدن و دوست داشته شدن را نداشته باشد بلكه اين صبحت بدين معني است كه فرد معتاد ابتدا بايد به تنهايي اعتياد خود را ترك كند و به طور كامل سالم و پاك شود. او بايد قبل از برقراري رابطه با كسي به تنهايي درد و مشكلي را كه در گذشته اش متحمل آن شده را پشت سر بگذارد.

 

ترك اعتياد به مواد مخدر

ترك اعتياد به مواد مخدر به دليل ريشه اي بوددن اين بيماري كار دشواري مي باشد. يكي از نوين ترين روش هاي ترك اعتياد به مواد مخدر روش رفتار درماني مي باشد كه فرد مي تواند وابستگي كامل خود را نسبت به مواد مخدر كنار بگذارد. مركز مشاوره ترك اعتياد حامي هنر زندگي آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگوي سوالات شما در هر جايي از كشور كه هستيد باشد.

 

براي دريافت مشاوره براي آگاهي از آزمايش اعتياد و راه هاي منفي كردن نتيجه تست اعتياد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آزمايش اعتياد | علل منفي شدن تست اعتياد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷:۰۰ | هنر زندگي
تست اعتياد،

اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

داروي اگزازپام، يكي از داروهاي ضد اضطراب است كه معمولا براي درمان بيخوابي، اضطراب و از بين بردن علائم محروميت از الكل تجويز مي شود. اين دارو به دليل ماهيت آن، شديدا اعتياد آور بوده و هرگز نبايد خودسرانه مصرف يا ترك شود. به علاوه مصرف اين دارو داراي عوارضي است كه ممكن است براي فرد خطرناك باشد. تجويز اين دارو كاملا به عهده پزشك بوده و او با توجه به ميزان مشكل و شرايط بدني بيمار، دوز و مقدار خاصي را تجويز مي كند. در اين مطلب ويژگي هاي داروي اگزازپام و عوارض جانبي آن را بررسي كرده ايم.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

 

موارد مصرف اگزازپام

اگزازپام (Oxazepam) يك داروي آرام بخش و جزء خانواده بنزوديازپين هاست. مصرف اين دارو عمدتا براي درماناختلالات اضطرابي و درمان بي خوابي هاي مزمن است. علاوه بر اين موارد، براي خارج كردن علائم مواد مخدر و الكل از بدن استفاده مي شود. متخصصان اگزازپام را براي درمان فوبي اجتماعي، استرس پس از سانحه و سندروم ملال پيش از قاعدگي نيز تجويز مي كنند.

 

مكانيسم اثر اگزازپام

اگزازپام مانند ساير دارو هاي خانواده بنزوديازپين ها، روي انتقال دهنده هاي عصبي گابا تاثير مي گذارد و باعث افزايش ترشح آن مي شود. هنگامي كه گابا در بدن كاهش پيدا كند، فرد در يك حالت هيجاني قرار مي گيرد كه اضطراب، بي قراري، بي خوابي و گرفتگي عضلات از عوارض آن است. ماهيت آرامبخش اين دارو بخاطر افزايش GABA در مغز است.

 

عوارض جانبي اگزازپام

در صورتي كه پس از مصرف اگزازپام نشانه هاي آلرژيك مثل تورم پوست، خارش و تنفس سخت داشتيد حتما به اورژانس مراجعه كنيد. برخي ديگر از عوارض اگزازپام عبارتند از:

 • احساس سرگيجه و عدم تعادل در راه رفتن
 • لرزش بدن، ضعف و احساس تب و گلودرد
 • صحبت كردن بريده بريده و تلگرافي (حذف برخي از كلمات از جمله)
 • خواب آلودگي و تاري ديد
 • سردرگمي، خشم و پرخاشگري
 • توهم
 • احساس شادي شديد و غير منطقي
 • مشكلات حافظه
 • زرد شدن پوست

 

موارد احتياط مصرف اگزازپام

 • قبل از مصرف هرگونه حساسيت دارويي، سابقه بيماري هاي كبد، كليه، تنفسي يا مصرف مواد مخدر را به پزشك خود اطلاع دهيد. 
 • به دليل ماهيت خواب آور بودن آن و تاري ديد، در انجام كارهايي مثل رانندگي يا هر كاري كه به هوشياري و تمركز نياز دارد احتياط كنيد.
 • مصرف همزمان دارو با الكل يا ماري جوانا، عوارض را تشديد مي كند و مي تواند بسيار خطرناك باشد.
 • به دليل پيامد عدم تعادل حركتي، سرگيجه و تاري ديد و امكان سقوط و شكستگي ها، در مورد تجويز اگزازپام به سالمندان بايد احتياط كرد.
 • مصرف در دوران بارداري و در مادران شير ده، ممنوع است.

 

تداخلات دارويي اگزازپام

برخي از دارو هايي كه مي تواند باعث تداخل با اگزازپام شود شامل كلوزاپين، ديگوكسين، كوا، ارلستات و سديم اكسيبات مي باشد.

در صورت تداخل دارويي عوارض جانبي مثل مشكل تنفسي، خواب آلودگي شديد و سرگيجه ممكن است افزايش يابد.

هم چنين مصرف همزمان با داروهاي ضد درد يا سرفه مثل كدئين، الكل، ماري جوانا (گل)، داروهاي خواب يا ضد اضطراب ديگر مثل لورازپام و زولپيدم، آرام بخش هاي عضلاني و ضد حساسيت ها مثل سيتريزين، ديفن هيدرامين و يا آنتي هيستامين، افزايش عوارض را به همراه خواهد داشت و بايد احتياط كرد.

استعمال سيگار ممكن است اثر بخشي اگزازپام را كاهش دهد. اغلب فرد براي اينكه دارو اثر كند، مصرف را افزايش مي دهند كه منجر به مسموميت و اوردوز مي شود.

 

مسموميت با اگزازپام (اوردوز)

برخي از نشانه هاي بيش مصرفي اگزازپام شامل موارد زير است:

 • خواب آلودگي شديد
 • كندي رفلكس هاي بدني
 • تنفس آهسته
 • غش كردن
 • از دست دادن آگاهي
 • عدم تعادل در حركات و گفتار

چند نكته:

هرگز اين دارو را به كسي معرفي نكنيد و آن را به اشتراك نگذاريد.

اگر مدت زيادي است كه مصرف مي كنيد، آزمايش هاي پزشكي مثل عملكرد كبد و خون را انجام دهيد.

هرگز سر خود مصرف نكنيد و اگر خوردن دارو را فراموش كرديد و نزديك مصرف بعدي است، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر كنيد.

اگزازپام را در دماي 15 تا 30 درجه نگهداري كنيد.

از رطوبت، كودكان و حيوانات خانگي دور نگه داريد.

 

عوارض ترك ناگهاني اگزازپام

در صورت تمايل به ترك دارو، حتما با پزشك خود مشورت كنيد. او تشخيص مي دهد كه بدن شما به چه نياز دارد و در چه صورت و به چه شكل مي توانيد مصرف را قطع كنيد. به دليل وابستگي بدن به اگزازپام در صورت ترك ناگهاني، تمام عوارض جانبي حتي به ميزان بيشتر براي شما اتفاق مي افتد. بنابراين چه در مصرف، ميزان مصرف و ترك آن كاملا هوشيار باشيد و سلامتي خود را به خطر نيندازيد. مشاوره ترك به شما كمك مي كند تا يك راه مناسب براي ترك و جايگزيني يك روش مناسب براي مشكل اصلي خود انتخاب نماييد.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹:۳۴ | هنر زندگي
اگزازپام،

اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

داروي اگزازپام، يكي از داروهاي ضد اضطراب است كه معمولا براي درمان بيخوابي، اضطراب و از بين بردن علائم محروميت از الكل تجويز مي شود. اين دارو به دليل ماهيت آن، شديدا اعتياد آور بوده و هرگز نبايد خودسرانه مصرف يا ترك شود. به علاوه مصرف اين دارو داراي عوارضي است كه ممكن است براي فرد خطرناك باشد. تجويز اين دارو كاملا به عهده پزشك بوده و او با توجه به ميزان مشكل و شرايط بدني بيمار، دوز و مقدار خاصي را تجويز مي كند. در اين مطلب ويژگي هاي داروي اگزازپام و عوارض جانبي آن را بررسي كرده ايم.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

 

موارد مصرف اگزازپام

اگزازپام (Oxazepam) يك داروي آرام بخش و جزء خانواده بنزوديازپين هاست. مصرف اين دارو عمدتا براي درماناختلالات اضطرابي و درمان بي خوابي هاي مزمن است. علاوه بر اين موارد، براي خارج كردن علائم مواد مخدر و الكل از بدن استفاده مي شود. متخصصان اگزازپام را براي درمان فوبي اجتماعي، استرس پس از سانحه و سندروم ملال پيش از قاعدگي نيز تجويز مي كنند.

 

مكانيسم اثر اگزازپام

اگزازپام مانند ساير دارو هاي خانواده بنزوديازپين ها، روي انتقال دهنده هاي عصبي گابا تاثير مي گذارد و باعث افزايش ترشح آن مي شود. هنگامي كه گابا در بدن كاهش پيدا كند، فرد در يك حالت هيجاني قرار مي گيرد كه اضطراب، بي قراري، بي خوابي و گرفتگي عضلات از عوارض آن است. ماهيت آرامبخش اين دارو بخاطر افزايش GABA در مغز است.

 

عوارض جانبي اگزازپام

در صورتي كه پس از مصرف اگزازپام نشانه هاي آلرژيك مثل تورم پوست، خارش و تنفس سخت داشتيد حتما به اورژانس مراجعه كنيد. برخي ديگر از عوارض اگزازپام عبارتند از:

 • احساس سرگيجه و عدم تعادل در راه رفتن
 • لرزش بدن، ضعف و احساس تب و گلودرد
 • صحبت كردن بريده بريده و تلگرافي (حذف برخي از كلمات از جمله)
 • خواب آلودگي و تاري ديد
 • سردرگمي، خشم و پرخاشگري
 • توهم
 • احساس شادي شديد و غير منطقي
 • مشكلات حافظه
 • زرد شدن پوست

 

موارد احتياط مصرف اگزازپام

 • قبل از مصرف هرگونه حساسيت دارويي، سابقه بيماري هاي كبد، كليه، تنفسي يا مصرف مواد مخدر را به پزشك خود اطلاع دهيد. 
 • به دليل ماهيت خواب آور بودن آن و تاري ديد، در انجام كارهايي مثل رانندگي يا هر كاري كه به هوشياري و تمركز نياز دارد احتياط كنيد.
 • مصرف همزمان دارو با الكل يا ماري جوانا، عوارض را تشديد مي كند و مي تواند بسيار خطرناك باشد.
 • به دليل پيامد عدم تعادل حركتي، سرگيجه و تاري ديد و امكان سقوط و شكستگي ها، در مورد تجويز اگزازپام به سالمندان بايد احتياط كرد.
 • مصرف در دوران بارداري و در مادران شير ده، ممنوع است.

 

تداخلات دارويي اگزازپام

برخي از دارو هايي كه مي تواند باعث تداخل با اگزازپام شود شامل كلوزاپين، ديگوكسين، كوا، ارلستات و سديم اكسيبات مي باشد.

در صورت تداخل دارويي عوارض جانبي مثل مشكل تنفسي، خواب آلودگي شديد و سرگيجه ممكن است افزايش يابد.

هم چنين مصرف همزمان با داروهاي ضد درد يا سرفه مثل كدئين، الكل، ماري جوانا (گل)، داروهاي خواب يا ضد اضطراب ديگر مثل لورازپام و زولپيدم، آرام بخش هاي عضلاني و ضد حساسيت ها مثل سيتريزين، ديفن هيدرامين و يا آنتي هيستامين، افزايش عوارض را به همراه خواهد داشت و بايد احتياط كرد.

استعمال سيگار ممكن است اثر بخشي اگزازپام را كاهش دهد. اغلب فرد براي اينكه دارو اثر كند، مصرف را افزايش مي دهند كه منجر به مسموميت و اوردوز مي شود.

 

مسموميت با اگزازپام (اوردوز)

برخي از نشانه هاي بيش مصرفي اگزازپام شامل موارد زير است:

 • خواب آلودگي شديد
 • كندي رفلكس هاي بدني
 • تنفس آهسته
 • غش كردن
 • از دست دادن آگاهي
 • عدم تعادل در حركات و گفتار

چند نكته:

هرگز اين دارو را به كسي معرفي نكنيد و آن را به اشتراك نگذاريد.

اگر مدت زيادي است كه مصرف مي كنيد، آزمايش هاي پزشكي مثل عملكرد كبد و خون را انجام دهيد.

هرگز سر خود مصرف نكنيد و اگر خوردن دارو را فراموش كرديد و نزديك مصرف بعدي است، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر كنيد.

اگزازپام را در دماي 15 تا 30 درجه نگهداري كنيد.

از رطوبت، كودكان و حيوانات خانگي دور نگه داريد.

 

عوارض ترك ناگهاني اگزازپام

در صورت تمايل به ترك دارو، حتما با پزشك خود مشورت كنيد. او تشخيص مي دهد كه بدن شما به چه نياز دارد و در چه صورت و به چه شكل مي توانيد مصرف را قطع كنيد. به دليل وابستگي بدن به اگزازپام در صورت ترك ناگهاني، تمام عوارض جانبي حتي به ميزان بيشتر براي شما اتفاق مي افتد. بنابراين چه در مصرف، ميزان مصرف و ترك آن كاملا هوشيار باشيد و سلامتي خود را به خطر نيندازيد. مشاوره ترك به شما كمك مي كند تا يك راه مناسب براي ترك و جايگزيني يك روش مناسب براي مشكل اصلي خود انتخاب نماييد.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹:۳۳ | هنر زندگي
اگزازپام،

اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

داروي اگزازپام، يكي از داروهاي ضد اضطراب است كه معمولا براي درمان بيخوابي، اضطراب و از بين بردن علائم محروميت از الكل تجويز مي شود. اين دارو به دليل ماهيت آن، شديدا اعتياد آور بوده و هرگز نبايد خودسرانه مصرف يا ترك شود. به علاوه مصرف اين دارو داراي عوارضي است كه ممكن است براي فرد خطرناك باشد. تجويز اين دارو كاملا به عهده پزشك بوده و او با توجه به ميزان مشكل و شرايط بدني بيمار، دوز و مقدار خاصي را تجويز مي كند. در اين مطلب ويژگي هاي داروي اگزازپام و عوارض جانبي آن را بررسي كرده ايم.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

 

 

موارد مصرف اگزازپام

اگزازپام (Oxazepam) يك داروي آرام بخش و جزء خانواده بنزوديازپين هاست. مصرف اين دارو عمدتا براي درماناختلالات اضطرابي و درمان بي خوابي هاي مزمن است. علاوه بر اين موارد، براي خارج كردن علائم مواد مخدر و الكل از بدن استفاده مي شود. متخصصان اگزازپام را براي درمان فوبي اجتماعي، استرس پس از سانحه و سندروم ملال پيش از قاعدگي نيز تجويز مي كنند.

 

مكانيسم اثر اگزازپام

اگزازپام مانند ساير دارو هاي خانواده بنزوديازپين ها، روي انتقال دهنده هاي عصبي گابا تاثير مي گذارد و باعث افزايش ترشح آن مي شود. هنگامي كه گابا در بدن كاهش پيدا كند، فرد در يك حالت هيجاني قرار مي گيرد كه اضطراب، بي قراري، بي خوابي و گرفتگي عضلات از عوارض آن است. ماهيت آرامبخش اين دارو بخاطر افزايش GABA در مغز است.

 

عوارض جانبي اگزازپام

در صورتي كه پس از مصرف اگزازپام نشانه هاي آلرژيك مثل تورم پوست، خارش و تنفس سخت داشتيد حتما به اورژانس مراجعه كنيد. برخي ديگر از عوارض اگزازپام عبارتند از:

 • احساس سرگيجه و عدم تعادل در راه رفتن
 • لرزش بدن، ضعف و احساس تب و گلودرد
 • صحبت كردن بريده بريده و تلگرافي (حذف برخي از كلمات از جمله)
 • خواب آلودگي و تاري ديد
 • سردرگمي، خشم و پرخاشگري
 • توهم
 • احساس شادي شديد و غير منطقي
 • مشكلات حافظه
 • زرد شدن پوست

 

موارد احتياط مصرف اگزازپام

 • قبل از مصرف هرگونه حساسيت دارويي، سابقه بيماري هاي كبد، كليه، تنفسي يا مصرف مواد مخدر را به پزشك خود اطلاع دهيد. 
 • به دليل ماهيت خواب آور بودن آن و تاري ديد، در انجام كارهايي مثل رانندگي يا هر كاري كه به هوشياري و تمركز نياز دارد احتياط كنيد.
 • مصرف همزمان دارو با الكل يا ماري جوانا، عوارض را تشديد مي كند و مي تواند بسيار خطرناك باشد.
 • به دليل پيامد عدم تعادل حركتي، سرگيجه و تاري ديد و امكان سقوط و شكستگي ها، در مورد تجويز اگزازپام به سالمندان بايد احتياط كرد.
 • مصرف در دوران بارداري و در مادران شير ده، ممنوع است.

 

تداخلات دارويي اگزازپام

برخي از دارو هايي كه مي تواند باعث تداخل با اگزازپام شود شامل كلوزاپين، ديگوكسين، كوا، ارلستات و سديم اكسيبات مي باشد.

در صورت تداخل دارويي عوارض جانبي مثل مشكل تنفسي، خواب آلودگي شديد و سرگيجه ممكن است افزايش يابد.

هم چنين مصرف همزمان با داروهاي ضد درد يا سرفه مثل كدئين، الكل، ماري جوانا (گل)، داروهاي خواب يا ضد اضطراب ديگر مثل لورازپام و زولپيدم، آرام بخش هاي عضلاني و ضد حساسيت ها مثل سيتريزين، ديفن هيدرامين و يا آنتي هيستامين، افزايش عوارض را به همراه خواهد داشت و بايد احتياط كرد.

استعمال سيگار ممكن است اثر بخشي اگزازپام را كاهش دهد. اغلب فرد براي اينكه دارو اثر كند، مصرف را افزايش مي دهند كه منجر به مسموميت و اوردوز مي شود.

 

مسموميت با اگزازپام (اوردوز)

برخي از نشانه هاي بيش مصرفي اگزازپام شامل موارد زير است:

 • خواب آلودگي شديد
 • كندي رفلكس هاي بدني
 • تنفس آهسته
 • غش كردن
 • از دست دادن آگاهي
 • عدم تعادل در حركات و گفتار

چند نكته:

هرگز اين دارو را به كسي معرفي نكنيد و آن را به اشتراك نگذاريد.

اگر مدت زيادي است كه مصرف مي كنيد، آزمايش هاي پزشكي مثل عملكرد كبد و خون را انجام دهيد.

هرگز سر خود مصرف نكنيد و اگر خوردن دارو را فراموش كرديد و نزديك مصرف بعدي است، از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر كنيد.

اگزازپام را در دماي 15 تا 30 درجه نگهداري كنيد.

از رطوبت، كودكان و حيوانات خانگي دور نگه داريد.

 

عوارض ترك ناگهاني اگزازپام

در صورت تمايل به ترك دارو، حتما با پزشك خود مشورت كنيد. او تشخيص مي دهد كه بدن شما به چه نياز دارد و در چه صورت و به چه شكل مي توانيد مصرف را قطع كنيد. به دليل وابستگي بدن به اگزازپام در صورت ترك ناگهاني، تمام عوارض جانبي حتي به ميزان بيشتر براي شما اتفاق مي افتد. بنابراين چه در مصرف، ميزان مصرف و ترك آن كاملا هوشيار باشيد و سلامتي خود را به خطر نيندازيد. مشاوره ترك به شما كمك مي كند تا يك راه مناسب براي ترك و جايگزيني يك روش مناسب براي مشكل اصلي خود انتخاب نماييد.

 

راي دريافت مشاوره در زمينه داروي ضد اضطرابي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اگزازپام | عوارض و موارد مصرف اگزازپام

ادامهـ مطلبـ
| ۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹:۳۳ | هنر زندگي
اگزازپام،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان