مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

ختنه مردان | علل و عوارض ختنه مردان

شايد براي شما جاي سوال باشد كه لزوم عمل ختنه مردان جداي از رسومات و عقايد مذهبي چيست؟ آيا ختنه سلامت جسمي و رواني فرزندتان را به خطر نمي‌اندازد؟ يا آن كه اين عمل به چه روش‌هايي انجام شده و چه نكاتي پس از عمل بايد رعايت شود؟ اگر نوزاد شما پسر باشد يكي از تصميماتي كه بايد براي او بگيريد ختنه كردن است. ختنه مردان بر خلاف ختنه زنان توسط بسياري از پزشكان تاييد شده است؛ به طوري كه ختنه را داراي آثار مثبتي مي دانند. در اين مقاله سعي شده به تمام اين سوالات پاسخ داده شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ختنه مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

ختنه در دين و فرهنگ

ختنه رسمي قديمي است كه تاريخ‌دانان ريشه آن را به مصر باستان نسبت مي‌دهند. پس از آن اين رسم به اديان ابراهيمي نيز وارد شده و در يهوديت و اسلام به عنوان عملي واجب براي نوزادان پسر تلقي شده است. پسران مسلمان را بايد پيش از بلوغ و پسران يهودي را بايد در روز هشتم تولد ختنه كنند. اما امروزه به دليل نظرات بهداشتي درباره فوايد ختنه در جوامع غيرسنتي و غيرمذهبي نيز اين عمل رواج دارد.

 

پيش‌پوست يا غُلفِه چيست؟

پيش‌پوست يا غلفه، پوستي است حلقه‌ مانند كه روي سرنره (حَشَفه) يا سر آلت تناسلي مردانه را مي‌پوشاند. اين پوست در صورت ختنه نشدن نوزاد در كودكي و پيش از بلوغ كاملا روي آلت را پوشانده و پس از 5سالگي به مرور از سرنره جدا شده و نزديك بلوغ به عقب نيز كشيده مي‌شود كه سر آلت نمايان مي‌شود. در عمل ختنه اين پوست با فاصله دو ميليمتري از محل چسبيده به تنه آلت تناسلي جدا مي‌شود. در كشورهايي كه پسران ختنه نمي‌شوند نكاتي بهداشتي براي تميز نگه‌داشتن و حفظ سلامت غلفه و آلت تناسلي و پيش‌گيري از بيماري‌هاي مربوط به مردان توصيه مي‌شود.

 

اثرات جسمي ختنه

وجود پيش‌پوست مي‌تواند اثراتي بر سلامت جسمي كودك شما داشته باشد. احتمال به وجود آمدن خطرات ناشي از وجود پيش‌پوست مانند عفونت يا پيش‌پوست تنگ كم است؛ همين موضوع باعث حمايت بعضي از افراد از ختنه نكردن پسران شده است.

تميز كردن راحت‌تر آلت تناسلي

در پسراني كه ختنه نشده‌اند تميز كردن آلت تناسلي ساده‌تر اتفاق مي‌افتند. تميز كردن آلت از باقي‌ماندن ادرار بين پيش‌پوست و سرنره و تركيب آن با مواد اِسمِگما (ترشحات پوستي سر آلت براي مرطوب ماندن و نچسبيدن به پيش‌پوست) خود آلت و بالا رفتن احتمال عفونت جلوگيري مي‌كند.

پيش‌گيري از عفونت‌ها

بالانيت يا عفونت سرنره كه مي‌تواند پيش‌پوست را هم دچار كند در مواردي كه ختنه انجام نشود احتمال بروز بيشتري دارد. در اين موارد سر آلت تناسلي متورم و دردناك شده و ادرار كردن و برقراري رابطه جنسي به شدت سخت مي‌شود. حتي ممكن است با برقراري رابطه جنسي عفونت به دستگاه تناسلي شريك جنسي نيز سرايت كند.

همچنين باقي ماندن بالانيت و درمان نشدن آن ممكن است منجر به انتقال عفونت به مجاري ادراري مانند ميزراه، كليه و مثانه شود. تحيقات نشان داده كودكان ختنه شده 3 تا 7 برابر كمتر از ختنه‌نشده‌ها مبتلا به اين عفونت‌ها مي‌شوند.

پيش‌گيري از بيماري‌هاي تناسلي

شواهد نشان مي‌دهد كه مردان ختنه‌شده نسبت به مردان ختنه‌نشده احتمال كمتري در ابتلا به عفونت‌هاي تناسلي مانند سيفليس و HIV دارند. همچنين احتمال ابتلا به ويروس HPV نيز در افراد ختنه‌شده 30% كاهش مي‌يابد.

پيش‌پوست تنگ

اين عارضه كه با نام فيموزيس نيز شناخته مي‌شود به معناي به عقب كشيده نشدن پيش‌پوست پس از بلوغ است كه بايد به طور طبيعي اين اتفاق بيفتند. قبل از بلوغ عقب نيامدن پيش‌پوست طبيعي است اما ادامه داشتن آن پس از بلوغ نياز به درمان دارد. از جمله مشكلاتي كه اين مسئله به وجود مي‌آورد جمع شدن ادرار زير پيش‌پوست و خارج شدن آن با فشار است.

سرطان‌ها

يكي از سرطان‌هاي نادر سرطان آلت مردانه است كه حدود 10 در ميليون وجود دارد اما شواهد نشان مي‌دهد ختنه نكردن خطر اين سرطان نادر را تا سه برابر افزايش مي‌دهد.

 

اثرات رواني ختنه بر مردان

ختنه اگر در شرايط نامناسب، سنين بالاتر و بدون بي‌حسي و با تجربه درد صورت گيرد تجربه‌اي دردناك و ضربه‌اي رواني براي نوزاد يا كودك محسوب مي‌شود. براي همين موضوع متخصصان توصيه مي‌كنند كه در هفته‌هاي اول تولد ختنه با بي‌حسي انجام شود و اگر پس از يك سالگي ختنه انجام مي‌شود بهتر است با بي‌هوشي باشد كه كودك احساس نكند كه به هويت جسمي و جنسي او آسيب رسيده است.

اگر كودك شما در سني است كه متوجه تغيير در آلت تناسلي اش شد، بهتر است به آموزش مسائل جنسي در حد فهم كودك بپردازيد. براي اين منظور بهتر است از يك مشاوره كودك نيز درباره چگونگي برخورد با سوالات كودكتان راهنمايي بگيريد.

 

تاثير ختنه بر فعاليت جنسي

در اين زمينه شواهد نظرات متناقضي دارند. برخي از تحقيقات نشان داده‌اند كه تجارب جنسي افراد ختنه‌شده بيشتر از افراد ختنه‌نشده است و روابط رضايتمند بيشتري را تجربه كرده‌اند.

اما نكته قطعي آن است كه پيش‌پوست داراي نقاط حساس‌تري از منظر تحريك جنسي است و در صورت ختنه شدن تحريك آلت تناسلي مردانه كاهش پيدا مي‌كند. بخش ديگري از شواهد نشان مي‌دهد كه آميزش جنسي براي افراد ختنه شده و شريك جنسي آن‌ها كمتر ارضاكننده است. 

 

كدام روش را انتخاب كنيم؟

دو روش براي ختنه وجود دارد كه هر كدام فوايد و عوارض خودش را دارد. نكته مهم در انتخاب روش ختنه مهارت جراحي است كه ختنه نوزادتان را به او سپرده‌ايد.

حلقه

در روش حلقه نخست با دو انبر پيش‌پوست (غلفه) باز شده و براي محافظت از سرنره (حشفه) ابزاري گرد داخل پوست و بر روي سرنره قرار مي‌گيرد. براي وارد شدن ابزار به داخل پيش‌پوست شكافي روي آن داده مي‌شود. پس از آن از بيرون روي محلي كه بايد پيش‌پوست جدا شود حلقه پلاستيكي قرار مي‌گيرد و پيش پوست جمع مي‌شود. پس از گذشت حدود 5 تا 7 روز پيش‌پوست خود به خود مانند بند ناف جدا شده و مي‌افتد.

جراحي

در اين روش مانند روش حلقه با دو انبر پيش‌پوست باز شده و ابزاري براي محافظت از آلت روي سرنره قرار مي‌گيرد. اما در اينجا پس از ايجاد شكاف روي پيش‌پوست و مشخص شدن حدود جداشدن آن از آلت با قيچي جراحي دورتادور پيش‌پوست بريده مي‌شود.

 

عوارض احتمالي عمل

عوارض خفيف ختنه پسران مانند ديگر عمل‌هاي جراحي عمومي است. كمتر از 1% نوزاداني كه ختنه مي‌كنند با مشكلاتي مانند خونريزي، التهاب محل جراحي و سوزش ادرار مواجه مي شوند.

اگر ختنه به دست فردي ناوارد و غيرمتخصص صورت گرفته باشد ممكن است منجر به تنگي مجراي ادراري و سخت شدن خروج ادرار شود. 

 

مراقبت‌هاي لازم پس از ختنه

پس از عمل ختنه ممكن است آلت حساس شده باشد و ادرار دردناك باشد. ترشحات زردرنگ محل ختنه طبيعي است.

توصيه مي‌شود بانداژ را همراه با تعويض پوشك عوض كنيد. از پماد آنتي‌بيوتيك و يا وازلين (ژله پتروليوم) هنگام عوض كردن بانداژ استفاده كنيد تا باند به زخم نچسبد. آلت را به آرامي با آب بشوييد. محل عمل ختنه حدود دو هفته طول مي‌كشد تا التيام بيابد.

 

بهترين زمان ختنه پسران

همه متخصصان معتقدند كه ختنه پسران بايد پيش از 3سالگي صورت پذيرد اما درباره بهترين زمان اختلاف نظر وجود دارد. بعضي متخصصان بهترين زمان را حدود يك‌ماهگي مي‌دانند و بعضي بعد از دوسالگي را پيش‌نهاد مي‌كنند. اما با توجه به خطر بيشتر عفونت‌هاي ادراري در نوزادي و احتمال ضربه روحي كمتر به دليل شكل نگرفتن هويت جنسي توصيه مي‌شود پس از يك‌ماهگي با در نظر گرفتن مراقبت‌هاي خاص ختنه انجام شود. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه ختنه مردان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.


خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : ختنه مردان | علل و عوارض ختنه مردان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۲۳ | هنر زندگي
ختنه مردان،

مشاوره تحصيلي | مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري

امروزه مشاوره تحصيلي با توجه به پيشترفت و تخصصي تر شدن دانش، مشاغل و كسب و كارها در هر حوزه تحصيلي و همچنين محيط هاي آكادميك با سطح علمي اهميت زيادي پيدا كرده است. هر كسي در زندگي تحصيلي خود با انتخاب هاي زيادي روبروست كه با انتخاب هاي صحيح مي تواند به حتم آيندۀ تحصيلي و شغلي روشني را براي خود رقم بزند. خب حال سوال اصلي اين است كه چگونه مي توان انتخاب هاي تحصيلي درستي داشت. بهترين راه حل براي داشتن انتخاب هاي تحصيلي صحيح ابتدا شناخت استعداد ها، علايق و پتانسيل خود و بررسي آينده تحصيلي و شغلي پيش رو مي باشد. سپس با بررسي ميزان تطابق پتانسيل هاي خود و آينده اي كه در انتظار شماست مي توانيد انتخابي آگاهانه و صحيح داشته باشيد. براي داشتن چنين انتخابي استفاده از خدمات مشاوره تحصيلي و مشاوره تحصيلي تلفني بهترين راه حل است.

 

شما مي توانيد براي دريافت مشاوره تحصيلي با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مشاوره تحصيلي

با توجه به تخصصي و پيچيده تر شدن دنياي امروزي نسبت به گذشته، پاسخ به سوالات و چالش هاي زندگي هاي امروزي نياز به روش هاي نوين و تخصصي تري دارد. استفاده از خدمات مشاوره تحصيلي از يك فرد متخصص در زمينه روانشناسي به شما كمك مي كند تا به يك خودشناسي درست برسيد و سپس با آگاه كردن شما نسبت به آينده، مي تواند شما را همراهي كند تا ببينيد كه آينده اين انتخاب واقعا همان ايده آلي است كه به دنبال آن مي گرديد يا نه !! 

 

چرا بايد از مشاوره تحصيلي استفاده كينم ؟

يكي مسائلي كه بسياري از مراجعان و خانواده هاي آنان را دچار سردرگرمي مي كند، چالش هاي تحصيليشان مي باشد كه از جمله اين چالش ها كه سبب تحميل تنش بسيار زيادي بر روي افراد مي شود، مي توان به موارد زير اشاره داشت:

 • انتخاب رشته دبيرستان
 • كنكور سراسري
 • انتخاب رشته كنكور سراسري
 • كنكور كارشناسي ارشد
 • انتخاب رشته كنكور كارشناسي ارشد
 • كنكور دكتري
 • انتخاب رشته دكتري
 • مصاحبه دكتري
 • تغيير رشته تحصيلي در تمامي مقاطع
 • انصراف از دانشگاه
 • تحصيل بدون كنكور
 • تحصيل در خارج
 • و ...

انجام اقدام هاي هيجاني در زمان قرارگيري در هر كدام از چالش هاي تحصيلي و عدم توجه به استعدادها و علاقه و مهارت هاي خود و آينده پيش رو به سبب تصميمي كه گرفته ايد همان چيزي است كه بسياري از افراد را متحمل تنش هاي بزرگ در زندگي مي كند. همواره تيپ شخصيت، علايق و استعدادهاي خود را علاوه بر شرايط زندگي و آيندۀ شغلي انتخابتان در نظر بگيريد.

 

 

مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري مركز حامي هنر زندگي

ما همواره در تلاش براي همراهي شما براي داشتن زندگي شاد و بدون تنش هستيم و به همين دليل هميشه به شما در نگاه كردن به زندگيتان و تمامي پتانسيل هاي موجود در آن كمك مي كنيم. در مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي ابتدا با استفاده از تست هاي روانشناسي و مصاحبه تشخيصي به شما كمك مي كنيم تا به شناخت بهتري از شخصيت، هوش، استعدادها، مهارت ها، شرايط زندگي و پتانسيل هاي خود برسيد و سپس با توجه به تمامي اين پارامترها، آينده انتخاب هاي متفاوت شما را بررسي مي كنيم تا بتوانيد انتخابي آگاهانه و تصميمي درست بگيريد. هرگز فراموش نكنيد كه موفقيت بي دليل نيست.

 

مشاوره تحصيلي تلفني

دسترسي به مشاوران متخصص و با تجربه در زندگي هاي امروز با توجه به سرعت زندگي، كمبود وقت، هزينه هاي رفت و آمد و ...  نيازمند صرف هزينه، وقت و انرژي زيادي است. مشاوره تلفني يك راه حل مناسب براي برطرف كردن اين مشكلات مي باشد. متخصصان مركز مشاوره روانشناسي حامي هنرزندگي آماده همراهي شما در تمامي ساعات طول روز هستند. براي دريافت مشاوره تحصيلي مي توانيد با متخصصان مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي در هر نقطه اي از كشور كه هستيد تنها با يك تلفن تماس بگيريد. علاوه بر اين مي توانيد از مشاوره تحصيلي حضوري اين مركز نيز بهرمند گرديد.

 

شما مي توانيد براي دريافت مشاوره تحصيلي با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مشاوره تحصيلي | مشاوره تحصيلي تلفني و حضوري

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸:۰۹ | هنر زندگي
مشاوره تحصيلي،

چه زماني طلاق خوب است؟

در چه مواقعي بايد طلاق گرفت ؟ طلاق خوب هم وجود دارد؟ طلاق، واژه اي شايد ترسناك و شايد شيرين؛ شايد رهايي و شايد اسارتي تازه باشد. شايد شما فكر كنيد كه چطور يك روانشناس ممكن است پيشنهاد طلاق به شما بدهد. اما بايد بدانيد كه گاهي زندگي ها آنقدر پر تلاطم و آسيب زا مي شوند كه راهي جز جدايي باقي نمي ماند. اما اينكه چه زماني تصميم شما براي طلاق درست است و چه زماني بايد طلاق بگيريد، مباحثي است كه در اين مقاله به آن پرداخته ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق خوب و شناسايي مواقعي كه بايد طلاق گرفت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

 

به درستي طلاق پي ببريد!

در ابتدا بايد اين مساله را بررسي كنيد كه آيا طلاق آخرين راه شماست يا نه؟ در چه صورت مي توانيد به اين نتيجه برسيد؟ براي رسيدن به پاسخ موارد زير را بررسي كنيد.

 1. اگر هنوز احساس مثبت و محبتي به همسرتان داريد، دست نگه داريد و بجاي جدايي به اصلاح فكر كنيد.
 2. اگر هميشه راهتان از هم جدا نبوده و دوره هاي خوبي در زندگي داشتيد، هنوز زمان طلاق نيست.
 3. منطقي يا احساسي بودن دلايل طلاق تان را بررسي كنيد. تصميم هاي احساسي معمولا نتيجه خوبي نمي دهند.
 4. آيا براي جدايي و زندگي بعد از طلاق انگيزه فراوان داريد يا نه؟ اگر بعد از طلاق زندگيتان به بهبود و پيشرفت محسوسي مي رسد مي توانيد درباره طلاق فكر كنيد.
 5. آيا شرايطتان بعد از طلاق نسبت به زندگي بهتر است يا نه؟ اگر مطمئنيد بهتر است پس مي توانيد به سمت طلاق برويد.
 6. اگر دو طرف مواضع مشتركي درباره طلاق داريد، به طلاق فكر كنيد. طلاق بدون توافق معمولا آسيب آن به دو طرف مي رسد.طلاق توافقي مي تواند تا حدودي آسيب هاي طلاق را كاهش دهد.

 

چه زماني به طلاق فكر كنيم؟

هرگز نمي توانيد بنابر تصميم خودتان و صلاح ديد اطرافيان به سمت طلاق برويد. مخصوصا اگر صاحب فرزندي باشيد. هيچطلاق خوبي بدون بررسي توسط روانشناس و اطمينان گرفتن از او اتفاق نخواهد افتاد. برخي از مواردي كه نشان مي دهد شما لازم است به جدايي فكر كنيد به شرح زير مي باشد:

عدم اميد به اصلاح:

گاهي مشكلات شما آنقدر اساسي است و يكي از طرفين يا هر دو مي دانند كه نمي توانند آن را برطرف كنند بايد به طلاق فكر كرد. گاهي مشكلات آنقدر بزرگ نيست كه قابل حل نباشد اما به مرور زمان به دليل نا آگاهي زوجين و عدم درخواست كمك از متخصص، مشكلات كوچك تبديل به غده اي بزرگ و غير قابل حل مي شود.

مطمئن شدن از اشتباه بودن انتخاب:

زماني كه از انتخاب اشتباهتان مطمئن مي شويد، به طلاق فكر كنيد. اطمينان از اشتباه يعني زماني كه شما هيچ اشتراكي با همسرتان نداريد و مي دانيد كه اين اشتراكات به وجود نخواهد آمد.

خيانت بدون پيشماني:

خيانت، مسئله ايست كه شايد به خودي خود دليلي براي طلاق نباشد؛ اما زماني كه همسرتان علاوه بر نياز جنسي، به دنبال ارضاي نياز عاطفي خود هم بوده بايد درباره آن فكر كرد. علاوه بر آن بايد فرد خيانتكار عميقا اشتباه خود را بپذيرد، ارتباط خود با فرد سوم را قطع كرده و اطمينان دهد كه هرگز ديگر اين اتفاق تكرار نخواهد شد. در غير اين صورت مي توانيد بهطلاق به دليل خيانت فكر كنيد.

دور شدن بيش از حد:

بسيار ناخوشايند است كه شما احساس كنيد ديگر هيچ احساس و وابستگي به همسر خود نداريد. اين مسئله زماني حاد مي شود كه شما نشانه هاي اين دور شدن را در ابتداي مسير جدي نگيريد و منتظر باشيد خودش درست شود. خودش درست نمي شود و به مرور زمان كار به جايي مي رسد كه برگشت ممكن نيست.

آزارهاي روحي و جسمي:

اگر همسرتان به طور دائم با سوء استفاده فيزيكي و روحي شما را آزار مي دهد و براي اصلاح نيز كاري نمي كند بايد به طلاق فكر كنيد. گاهي اين رفتار در قالب كتك زدن و درگيري فيزيكي است اما مشكل اصلي زماني است كه همسرتان به طور دائم با صحبت هايش روح و روان شما را بهم مي ريزد. احترام، عزت نفس، غرور و آرامش شما را با چالش رو به رو كرده است.

خواستن بچه:

مسئله ديگر زماني است كه يكي از زوجين بچه مي خواهد و ديگري نمي خواهد. طبيعتا وجود يك فرد ديگر كه باب ميل يك طرف نيست، آسيب هاي زيادي به فرزند و بعد از آن به جامعه وارد مي كند. فرزندي كه محبت يكي از والدينش را نداشته باشد بسيار مستعد آسيب است.

امتحان كردن تمام راه هاي ممكن

اگر مطمئن هستيد كه تمام راه ها براي اصلاح مشكلات و زندگي خود را امتحان كرده ايد و ديگر هيچ راهي براي رفتن وجود ندارد، طلاق بهترين راه است.

 

طلاق در دوران عقد

طلاق در دوران عقد، به دليل عميق نشدن رابطه و نبودن فرزند، آسيب كمتري به زوجين وارد مي كند. برخي از دلايل طلاق در دوران عقد، هزينه هاي زياد شروع زندگي، نداشتن شناخت كافي از همسر، تفاوت واقعيات زندگي با تصورات شما و به طور كلي پشيماني مي باشد. بنابراين لازم است كه در ابتدا و قبل از هرگونه پيوند رسمي، از مشاوره پيش از ازدواج استفاده كنيد تا بتوانيد تا حد زيادي از جدايي ها و مشكلات آينده پيشگيري كنيد. اگر تصميم به طلاق داريد براي جبران مي توانيد راه هاي بازگشت به زندگي بعد از طلاق را در پي بگيريد.

 

به زندگي بعد از طلاق فكر كنيد

هر قدر طلاق، بهترين راه براي ادامه زندگي دو طرف باشد، بايد از آسيب هاي طلاق آگاه بوده و تمام جوانب طلاق را بررسي كنيد. اينكه بعد از طلاق پشيمان مي شويد يانه؟ در صورت داشتن فرزند به آسيب هايي كه فرزندان طلاق مي بينند؟ آيا از نظر حمايتي و مالي توانايي هاي لازم را داريد يا خير؟

به هر حال در نظر گرفتن تمام جوانب به تنهايي امكان پذير نيست. دريافت مشاوره طلاق و صحبت با روانشناسان متخصص، تمام جنبه هاي طلاق را براي شما روشن خواهند كرد و به شما كمك مي كنند كه بهترين تصميم را براي زندگي خود بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه طلاق خوب و شناسايي مواقعي كه بايد طلاق گرفت مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چه زماني طلاق خوب است؟ 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۶:۲۶ | هنر زندگي
طلاق خوب،

نشانه هاي عاشق شدن زنان

از نظر بسياري از مردان، زنان مخلوقات بسيار پيچيده اي هستند كه به راحتي نمي توانند به عاشق شدن زنان پي ببرند، پس در برخورد با آنان دچار سردرگمي و ترديد مي شوند. ممكن است با دختري آشنا شده باشيد و حس كنيد به او علاقه مند شده ايد ولي نمي دانيد نظر او در مورد شما چيست و از طرفي حس مي كنيد جواب قطعي به شما نمي دهد. اگر مي خواهيد براي شروع يك رابطه رومانتيك پيش قدم شويد يا مي خواهيد مطمئن شويد دختر مورد علاقه تان هم حس شماست و از ادامه رابطه خود آسوده خاطر شويد با ما همراه شويد. در اين مقاله به بررسي نشانه هاي عاشق شدن در زنان مي پردازيم تا بهتر بتوانيد احساس آن ها را درك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عاشق شدن زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آتش عشق در زنان

زنان هم وقتي عاشق مي شوند به رفتارها، ظاهر و نگاه مرد مورد علاقه خود فكر مي كنند، قلبشان تندتر مي زند، عيب هاي او را نمي بينند، در خيال خود با او حرف مي زنند، روي او حساس مي شوند. با اين حال زنان عشق خودشان را زيركانه نشان مي دهند و در ابتداي يك رابطه معمولا به صورت واضح و در قالب جملات ابراز علاقه نمي كنند. در واقع در شروع يك رابطه در بيان احساسات خود محتاط هستند.

 

چرا و چگونه مردان زنان عاشق را بشناسند؟

آگاهي از نشانه هاي عاشق شدن زنان از اين جهت اهميت دارد كه بسياري از مردان درك درستي از احساسات خانم ها ندارند. اگر نسبت به اين نشانه ها بي توجه باشيد، فرصت هاي استثنايي زندگي تان را براي پيدا كردن دختري كه عاشقانه در كنارتان باشد، از دست مي دهيد از طرفي وقت و انرژي خودتان را براي رابطه هاي كوتاه مدت صرف مي كنيد كه در نهايت ممكن است نسبت به تمام زنان بدبين شويد. در نتيجه از عاشق شدن فراري مي شويد و پيش خودتان فكر مي كنيد اصلا عشقي وجود ندارد. در ادامه به نشانه هاي زنان عاشق مي پردازيم:

حساس شدن

يك زن عاشق، شما را زير نظر دارد، به رفتار، ظاهر و نگاه شما توجه مي كند. هنگامي كه گروهي از دختران از جلوي شما رد مي شوند به چشمان تان خيره مي شود تا ببيند به آن ها نگاه مي كنيد يا نه. اگر متوجه حرص خوردن او، هنگام صحبت كردن با زنان ديگر شديد، بدانيد كه براي او اهميت داريد.

اشتياق براي برقراري ارتباط

اگر زني خيلي سريع به پيام هايتان جواب مي دهد و هميشه در دسترس است يا به بهانه هاي مختلف با شما تماس مي گيرد، در واقع براي ارتباط با شما علاقه مند است و در صورتي كه برنامه اي داشته باشد كه نتواند دعوت شما براي بيرون رفتن بپذيرد، زمان ديگري به شما پيشنهاد مي كند.

برنامه ريزي براي آينده

زن عاشق پيشه، مي خواهد دوباره شما را ببيند پس دنبال برنامه هاي دونفره ست كه بتوانيد زماني در كنار هم باشيد. در مورد آينده با شما صحبت مي كند و از شما نظر خواهي مي كند، مي خواهد شما را بيشتر بشناسد پس تمايل دارد فعاليت هايي كه شما به آن علاقه داريد امتحان كند حتي اگر در انجام آن افتضاح باشد. در ميان صحبت هايش متوجه مي شويد كه به جاي كلمه « من » از كلمه « ما » استفاده مي كند يعني به چيزي بيشتر از يك دوست معمولي نگاه مي كند.

كنجكاوي

اگر زني جذب شما شده باشد، سوال هاي مختلفي در مورد خانواده، دوستان، شغل، ميزان وضعيت مالي و علايق شما مي پرسد. سعي مي كند وجه مشتركي با شما پيدا كند. تمام توجهش معطوف شماست و هنگامي كه در مورد آينده شغلي و برنامه ريزي هايي كه در آينده داريد صحبت مي كنيد، مشتاقانه گوش مي دهد. شايد تعجب كنيد كه حتي جزئي ترين حرف هايتان را به خاطر مي آورد. حواستان باشد كه الان زمانيست كه مي توانيد او را تحت تاثير قرار دهيد، صادقانه و با علاقه به سوال هايش جواب بدهيد.

خريد هديه، بهانه اي براي نشان دادن احساسات

وقتي زني برايتان هديه اي مي خرد، يعني براي او منحصر به فرد هستيد. هديه او شايد گران قيمت نباشد ولي مطمئن باشيد زمان زيادي در مورد آن فكر كرده است. شايد از ميان صحبت هاي شما متوجه شده باشد كه به چيزي علاقه داريد پس هديه او مي تواند نشان دهنده شناخت او از شما باشد.

نشانه هاي بدني

هنگام صحبت كردن به شما خيره مي شود و چشمانش برق مي زند، لبخند مي زند، تن صدايش تغيير مي كند، با موهايش بازي مي كند؛ به طور كلي از حالات چهره او متوجه مي شويد كه واقعا خوشحال است؛  اين ها مي تواند نشانه اين باشد كه او واقعا به شما علاقه مند است.

نشان دادن چراغ سبز

اغلب دختران تمايلي به برقراري تماس فيزيكي با پسري كه دوست ندارند نشان نمي دهند. ولي دختري كه عاشق شماست دنبال اين است كه حداقل تماس فيزيكي كمي با شما داشته باشد؛ مثلا دست تان را بگيرد كه اين نشانه خيلي خوبي براي فهميدن علاقه او به شماست.

جلب توجه

زني كه عاشق شماست، به هر طريقي مي خواهد توجه شما را به خودش جلب كند پس به تيپ، آرايش و جذابيت فيزيكي خودش اهميت مي دهد، پس اگر مي بينيد زمان زيادي بايد منتظر بمانيد تا او آماده شود، به او ايراد نگيريد. الان فرصتي استثنايي است كه از ظاهر او تعريف كنيد.

الهام بخش شدن براي تغيير

او را با اولين روزي كه ملاقات كرديد مقايسه كنيد و ببينيد چه تغييراتي در او مي بينيد. شايد حس كنيد الان مسئوليت پذيرتر شده است يا وقتي در سختي ها و ناراحتي ها دركنارش هستيد، متوجه مي شويد كه پيشنهاد، حرف ها يا رفتارتان در قلب او راهي باز مي كند و مورد پذيرش قرار مي گيريد.

عشق، راهي براي تسخير ترس ها

زني كه عاشق است، حاضر است در كنار شما با ترس هايش رو به رو شود و نسبت به چيزهايي كه قبلا ترس و واهمه داشت، پذيرش بيشتري پيدا مي كند.

ايفا كردن نقش مادرانه

زنان وقتي عاشق مي شوند احساس مادرانه وجودشان به صورت ناهشيار فعال مي شود. پس تعجب نكنيد اگر نسبت به سلامتي شما نگران مي شود و زماني كه فست فود مي خوريد به شما غر مي زند.

خجالتي شدن

يك واكنش رايج در زنان وقتي كه عاشق مي شوند اين است كه به طور غير معمول خجالتي مي شوند. ممكن است متوجه شويد كه زماني كه با شماست عصبي و دستپاچه است، وقتي به او نگاه مي كنيد، صورتش سرخ مي شود و با موها يا لباس خود بازي مي كند. پس در ابتداي رابطه شايد بخواهند از شما دور شوند. اگر هيچ كار اشتباهي نكرديد و به خاطر اجتناب كردن او مردد شديد، اندكي به او زمان بدهيد.

رفتارهاي بچگانه و غر زدن

زنان عاشق، حمايت كننده و مراقبان خوبي هستند، گاهي اوقات آن ها مي خواهند شما را امتحان كنند. زماني كه حس مي كنيد مثل يك بچه لوس و غير قابل تحمل شده است، احساس امنيت را به او منتقل كنيد و در مواردي كه او احساس آسيب پذيري دارد، حمايتش كنيد.

 

در مقابل زن عاشق چه كنيم؟

زنان براي عاشق شدن و اطمينان از احساس خود به زمان نياز دارند. زماني كه اين نشانه ها را در زن مورد علاقه خود ديديد، فرصت مناسبي است تا عشق خود را به او ابراز كنيد. براي اين منظور راه هاي ابراز عشق را بشناسيد. اما پيش از شروع رابطه از خود نيز اطمينان حاصل كنيد. آيا داراي نشانه هاي عشق مردان هستيد؟ براي اين كار نياز به خودشناسي داريد تا بتوانيد به خواسته قلبي خود پي ببريد. براي اين منظور مي توانيد از تست هاي خودشناسي و مشاوره روانشناسي استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه عاشق شدن زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : نشانه هاي عاشق شدن زنان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۴:۴۶ | هنر زندگي
عاشق شدن زنان،

فشار خون بالا

ساليانه تعداد زيادي از افراد در اثر عوارض فشار خون بالا جان خود را از دست مي دهند. فشار خون ثابت نيست و زماني كه فعاليت بدني داريد يا هيجان زده مي شويد فشار خون تان افزايش پيدا مي كند؛ با اين حال اگر فشار خون بالا به صورت مزمن ادامه يابد و توجهي به اين مسئله نداشته باشيد يا براي درمان اقدامي نكنيد؛ باعث بروز مشكلات سلامتي مانند نارسايي قلبي، از دست دادن بينايي، سكته و بيماري هاي كليوي مي شود. در اين مقاله با ما همراه باشيد تا نگاهي همه جانبه به بيماري فشار خون داشته باشيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه فشار خون بالا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

فشار خون بالا، قاتلي خاموش

قلب با هر تپش، خون را به تمام بدن پمپ مي كند و از اين طريق انرژي و اكسيژن مورد نياز بدنتان تامين مي شود. فشاري كه از طريق جريان خون به ديواره رگ هاي خوني وارد مي شود شدت فشار خون را مشخص مي كند. در حالت نرمال حداقل فشار خون (90-60) و حداكثر فشار خون (120-90) ميلي متر جيوه است. اگر فشار خون اندازه گيري شده بالاتر از اين اعداد باشد، فشار خون تان بالا است.

ممكن است داراي فشار خون بالا باشيد ولي خودتان هم از اين موضوع بي خبر باشيد؛ چرا كه هميشه فشار خون بالا علامت واضحي ندارد. البته در وضعيتي خاص كه به آن فشار خون بحراني گفته مي شود، با علائمي مانند سردرد، تهوع، استفراغ، سرگيجه، تاري ديد، تنگي تنفس و تپش قلب روبه رو مي شويد.

 

تشخيص فشار خون بالا

متخصص براي تشخيص فشار خون از ابزارها و آزمايشات مختلف استفاده مي كند، كه شامل موارد زير مي باشد:

 • استفاده از دستگاه فشار سنج جيوه اي يا مكانيكي
 • استفاده از دستگاه هاي فشار خون اتوماتيك (در منزل)
 • آزمايشات خون و ادرار
 • تست ورزش و الكتروكارديوگرام يا نوار قلب
 • هولترمونيتورينگ (دستگاه المتروكارديوگراف سيار و قابل حمل)
 • اكوكارديوگراف (امواج فراصوت)
 • استفاده از اپليكيشن هاي اندازه گيري فشار خون

 

عوارض فشار خون بالا

انجام چك آپ و معاينه براي تشخيص فشار خون لازم است چون اگر به موقع تحت درمان قرار نگيريد احتمال پيدايش عوارضي مانند حمله قلبي، سكته و نارسايي هاي قلبي، ايجاد لخته هاي خوني، آنوريسم (بزرگ شدن ديواره سرخرگ)، اختلال متابوليكي و ديابت، بيماري كليوي، آسيب يا پاره شدن رگ هاي خوني چشم، اشكال در عملكرد مغز و حافظه وجود دارد.

شايد فكر كنيد فشار خون پايين عوارض خطرناكي ندارد، در حالي كه سلامت جسماني شما تنها در حالتي كه فشار خون تان در حد نرمال باشد، تاييد مي شود.

 

دلايل ايجاد فشار خون بالا

فشار خون بالا ممكن است تحت عوامل وراثتي و يا در اثر عواملي محيطي در طي زمان ايجاد شده باشد. در ادامه به عوامل ايجاد كننده فشار خون بالا مي پردازيم:

 • وجود سابقه خانوادگي فشار خون بالا
 • بالا رفتن فشار خون در درجه هواي سرد
 • چاقي و اضافه وزن
 • بي تحركي و نداشتن فعاليت جسمي مناسب
 • سيگار كشيدن و مصرف الكل
 • رژيم غذايي نامناسب؛ حاوي نمك زياد و چربي بالا
 • ابتلا به ديابت
 • اضطراب و استرس رواني
 • پسوريازيس (نوعي بيماري خود ايمني)
 • بارداري

 

راهكارهاي مبارزه با فشار خون بالا

با سبك زندگي سالم، مي توانيد بدون استفاده از دارو فشار خونتان را پايين بياوريد، از آن جا كه هر دارويي عوارضي را به همراه دارد، پزشكان و متخصصان نيز روش هاي غير دارويي را اولويت درمان قرار مي دهند. در ادامه به راه هاي كاهش فشار خون و درمان فشار خون بالا را بررسي كرده ايم:

كاهش وزن

اگر اضافه وزن داريد به فكر كاهش آن باشيد، اين روشي مناسب براي كاهش فشار خون بالاست. داشتن اضافه وزن باعث مي شود هنگام خواب با مشكل تنفسي رو به رو شويد، همين موضوع نيز باعث بالا رفتن فشار خون مي شود.

ورزش منظم

ورزش و فعاليت جسمي، تاثير شگرفي در كاهش فشار خونتان دارد. يك برنامه ريزي منظم براي انجام حداقل 30 دقيقه ورزش منظم داشته باشيد. اين تمرينات مي تواند شامل پياده روي، دوچرخه سواري، شنا كردن، يوگا و .. باشد.

رژيم غذايي مناسب

با يك برنامه غذايي سرشار از سبزيجات، ميوه ها، غلات، لبنيات كم چرب، مواد غذايي با قند اشباع شده، فشار خونتان را كاهش دهيد. كاهش مصرف نمك براي درمان فشار خون بالا اهميت ويژه اي دارد.

رهايي ازعوامل استرس زا

استرس مزمن، نقش مهمي در فشار خون بالا دارد پس در ابتدا اين عوامل استرس زا را شناسايي كنيد؛ سپس به دنبال راهي براي كاهش استرس ها باشيد. شايد فكر كنيد زندگي بدون استرس ممكن نيست، درست است كه نمي توان تمام عواملي كه باعث استرس تان شده از بين ببريد ولي مي توانيد سبك رويارويي با استرس هايتان را تغيير دهيد. پس لازم است با مهارت هاي مديريت استرس آشنا شويد.

خواب كافي

اختلال در خواب يا نداشتن خواب كافي، خطر ابتلا به فشار خون را افزايش مي دهد. براي بزرگسالان خواب حدود 7-8 ساعت در شبانه روز توصيه مي شود. اگر خواب كافي نداريد بهتر است براي تشخيص و درمان مشكلات خواب خود اقدام كنيد.

بررسي منظم فشار خون

چك كردن فشار خون به شما كمك مي كند تا متوجه شويد كه تغييراتي كه در سبك زندگي داديد تا چه حد مناسب بوده و در صورت لزوم همين روند را ادامه دهيد يا تغييراتي در آن لحاظ كنيد.

درمان هاي دارويي

افرادي كه داراي فشار خون بالا هستند، گاهي نياز است كه تحت درمان همراه با دارو قرا بگيرند، براي برخي افراد ممكن است تركيبي از چند دارو نياز باشد. اما استفاده از داروهاي فشار خون بدون آن كه تغييري در سبك زندگي تان ايجاد كنيد كمترين اثر خود را خواهند گذاشت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه فشار خون بالا مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : فشار خون بالا

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۹:۳۱ | هنر زندگي
فشار خون بالا،

اعتياد در زنان | چرا زنان به سمت مصرف مواد مي روند؟

اعتياد در زنان مسئله ايست كه اين روز ها توجه ويژه اي به آن مي شود. اينكه مسئله اعتياد را جنسيتي كنيم بيهوده است و نگاه به اعتياد بايد يكسان و حمايت ها برابر باشد. اما به دليل حساسيت هاي جسماني و رواني زنان و نقش پررنگ آنها در خانواده و جامعه، مسئله اعتياد آنها نيز پيچيده و قابل بحث است. متاسفانه به دليل واكنش هاي جامعه، زنان اعتياد خود را مخفي مي كنند. بنابراين در ابتدا ايجاد يك محيط امن براي درمان آن ها ضروري است. در اين مقاله، دلايل اعتياد زنان، پيامدهاي اعتياد آنها و راه هاي مقابله با آن را مطرح كرده ايم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

دلايل افزايش اعتياد زنان به اعتياد

درباره علل اصلي گرابش زنان به اعتياد موارد متناقضي مطرح شده است. برخي از مقالات تحقيقاتي كاهش كنترل اجتماعي روي زنان در دوره معاصر را علت گرايش آنها به تجربه و اعتياد مواد مخدر مطرح مي كنند. به نوعي جدايي زنان از سبك زندگي سنتي و حضور بيشتر در اجتماع و ارتباطات گسترده و نبود آگاهي هاي لازم باعث كج رفتاري زنان مي شود.

افزايش پيوند هاي اجتماعي، به خودي خود امر خوبي است اما به دليل محدوديت هاي اجتماعي و فرهنگي زنان براي داشتن تفريحات و سرگرمي هاي سالم و همچنين توزيع ناعادلانه امكانات بين دو جنس، گرايش زنان به تجربه هايي مثل اعتياد بيشتر شده است.

همنشيني پيوسته با كساني كه اعتياد دارند، يكي ديگر از علل  اعتياد در زنان است. رفتارهاي انحرافي، عموما ارثي نيستند؛ قرار گرفتن در محيط هاي آلوده مي تواند يكي ديگر از علل اعتياد در زنان باشد.

برخي ديگر از علل اعتياد در زنان عبارت اند از:

 • عدم تعلق و وابستگي بين اعضاي خانواده زن
 • آسيب هاي خانواده
 • داشتن همسر و دوستان معتاد
 • نداشتن باورهاي معنوي و اعتقادي
 • نداشتن حامي
 • فراهم نبودن امكان خدمت رساني به ديگران و فعاليت هاي مفيد و مثبت
 • تغيير مواد مخدر از سنتي به صنعتي مثل شيشه، بدون وجهه نامناسب

 

دلايل تمايل زنان به اعتياد

طبق برخي ديدگاه ها زنان نسبت به مردان تمايل بيشتري براي تجربه كارهاي مختلف دارند. برخي ديگر از دلايلي كه زنان براي اعتياد و مصرف مواد مخدر دارند به شرح زير است:

 • خيلي از زنان براي لاغري، تناسب اندام و تحت تاثير قرار دادن مردان به سمت اعتياد مي روند.
 • براي شكستن كليشه هاي جنسيتي مثل ناتواني زنان، برخي براي ثابت كردن اينكه زنان نيز مثل مردان مي توانند خيلي از كارها رو بكنند، مواد مخدر مصرف مي كنند.
 • متاسفانه خيلي از زنان در دوره اي از زندگي، مورد تجاوز جنسي قرار گرفته اند و اين تجربه به اندازه كافي سنگين هست كه براي تسكين آن به سمت مواد مخدر گرايش پيدا كنند.
 • براي كنترل و كاهش بيماري هاي روانشناختي مثل اضطراب، وسواس و افسردگي

 

چه موادي و چرا در زنان بيشتر مصرف مي شود؟

شايع ترين موادي كه زنان به سمت آن ها گرايش پيدا مي كنند، الكل، نيكوتين، ترياك، شيشه، هروئين و داروهاي تجويزي است.

آسيب هايي كه الكل به مردان مي زند به دليل مصرف بيشتر است، اما در زنان به دليل داشتن شرايط بدني ويژه، خطر بيشتري تهديدشان مي كند.

در مورد نيكوتين و سيگار، مصرف زنان بسيار افزايش پيدا كرده است. بر اساس تحقيقات زنان توانايي بيشتري براي كنترل مصرف، ترك هاي متعدد و مصرف دوباره دارند. بيشترين ترس زنان در اين مورد، افزايش وزن ناشي از كشيدن سيگار است.

در مورد مواد مخدر شرايط مشابهي بين زنان و مردان وجود دارد اما ترك اين مواد در زنان سخت تر گزارش شده است.

در مورد داروهايي مثل داروهاي اعصاب و روان و آرامبخش ها درد هاي مزمن زنانه، مي تواند توجيهي براي اعتياد به مصرف دارو باشد.

 

چه تفاوتي بين اعتياد زنان و مردان وجود دارد؟

به دليل نقش مهم و پررنگ زنان در تعادل وضعيت رواني خانواده و جامعه و تاثير آن ها بر تربيت فرزند، مسئله اعتياد مثل ديگر مسائل، در زنان پيچيده تر است. به دليل اين نقش ها با آسيب ديدن زنان، علاوه بر اينكه به خودشان لطمه مي زند، آسيب هاي متعددي نيز به جامعه و خانواده وارد مي شود. البته اعتياد در زنان براي خود فرد نيز مخرب تر از اعتياد به مردان است.

اعتياد در دوران بارداري، يكي از جدي ترين آسيب هاي ناشي از اعتياد است كه مي تواند باعث تولد فرزندي معيوب و مشكل دار شود. اعتياد در دوران بارداري هم بر جنين و هم بر شير مادر اثرات منفي دارد. براي اطلاع از تاثير مواد مخدر بر شير مادر كليك كنيد.

به دليل مسائل فرهنگي، معمولا آمارهايي كه از اعتياد زنان وجود دارد نادرست است. همچنين عدم حمايت خانواده ها باعث مي شود كه زنان در صورت علني شدن مسئله اعتيادشان، از طرف اطرافيان طرد شوند و براي تامين نياز خود، به راحتي مورد سوء استفاده قرار گرفته يا وارد جريانات غير اخلاقي شوند. اين مورد باعث گسترش بيماري هايي مثل ايدز و هپاتيت مي شود.

 

زنان نبايد معتاد شوند!

مسئله اعتياد، به هيچ وجه جنسيتي نيست. اينكه زنان معتاد نسبت به مردان گناه بزرگتري مرتكب شده و لايق طرد و تنبيه هستند اشتباه است. همانطور كه مردان درگير فشارهاي معمولا اقتصادي هستند، زنان نيز فشارهاي جسمي و روحي بيشتري را در طول زندگي تحمل مي كنند. در صورت ابتلا زن به بيماري اعتياد، نقش خانواده در ترك اعتياد و حمايت خانواده بايد مورد توجه قرار بگيرد.

زنان معتاد، در ابتدا نياز به يك فضاي امن و محرمانه دارند تا بتوانند به راحتي و بدون قضاوت شدن، مشكلات و دردهاي خود را مطرح كنند، بتوانند دليل اينكه به اين نقطه رسيدند را بدانند و براي خروج از آن، مشاوره ترك اعتياد و راهنمايي تخصصي، نه مصلحت انديشانه دريافت كنند. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه اعتياد زنان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : اعتياد در زنان | چرا زنان به سمت مصرف مواد مي روند؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۷ | ۰۳:۰۲:۰۸ | هنر زندگي
اعتياد در زنان،

سرترالين (آسنترا) | عواض و نحوه مصرف داروي سرترالين

سرترالين يا زولوفت، يك دارو از خانوادۀ SSRI هاست و عمدتا براي درمان افسردگي، وسواس و زود انزالي تجويز مي شود. اين دارو به دليل تاثير خوب ممكن است باعث ايجاد وابستگي، اعتياد و بيش مصرفي شود. سرترالين يكي از پرمصرف ترين دارو هاي دسته ضد افسردگي است و معمولا پيامدهاي مثبتي دارد، اما به دليل حساسيت هاي مصرف داروهاي اعصاب و روان، احتمال اعتياد و سوءمصرف هرگز سر خود مصرف و ترك نكنيد. در اين مقاله به طور مفصل درباره تمام ابعاد دارويسرترالين صحبت شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داروي سرترالين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

داروي سرترالين چيست؟

سرترالين به طور عمده براي درمان افسردگي استفاده مي شود و از گروه مهاركننده هاي بازجذب سروتونين مي باشد. اين دارو با جلوگيري از جذب دوباره سروتونين، باعث افزايش اين ماده در مغز مي شود. سرترالين به عنوان قرص تاخيري براي درمان زودانزالي نيز استفاده مي شود.

سروتونين ماده ايست كه كاهش آن در مغز باعث اختلال در خلق و خو و افسردگي مي شود. اين دارو با نام تجاري زولوفت و آسنترا نيز فروخته و تجويز مي شود. داروي سرترالين يك از پر مصرف ترين داروهاي ضد افسردگي است و به دليل تاثير خوب و عوارض كم، استقبال زيادي از آن شده است.

 

موارد مصرف داروي سرترالين

سرترالين براي درمان افسردگي، حملات هراس، اختلال وسواس فكري، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) اختلال اضطراب اجتماعي، زودانزالي و نوع شديد اختلال ملال پيش از قاعدگي (PMS) استفاده مي شود. گاهي نيز براي درمان اختلال بيش فعالي ( ADHD )، بي اشتهايي يا پر خوري عصبي و حتي كاهش تكانه هاي جنسي در افرادي داراي انحرافات جنسي نيز استفاده مي شود. 

 

عوارض داروي سرترالين

درست است كه داروي سرترالين به دليل نحوه اثر، جزء داروهاي كم عوارض است اما به هرحال در دسته دارو هاي اعصاب و روان قرار دارد و قطعا عوارض مشخصي خواهد داشت. برخي از عوارض داروي سرترالين كه ممكن است پيش بيايد:

 • تهوع
 • سرگيجه
 • خواب آلودگي
 • خشكي دهان
 • از دست دادن اشتها
 • اسهال
 • افزايش عرق

اگر هركدام از اين عوارض شديد يا افزايشي بودند، حتما به پزشك مراجعه كنيد.

 

مسموميت سروتونيني چيست؟

اين دارو با افزايش سروتونين، ممكن است باعث افزايش بيش از حد سروتونين خون شود و سندروم خطرناك مسموميت سروت,نين را ايجاد كند. مخصوصا وقتي با داروهاي ديگري كه اين اثر را دارند مصرف شود. برخي از نشانه هاي سندروم مسموميت سروتونين شامل:

 • افزايش شديد ضربان قلب
 • توهم و از دست دادن هماهنگي عضلات
 • سرگيجه شديد
 • تهوع، اسهال و استفراغ
 • تكان دادن ناگهاني ماهيچه ها و عضلات
 • تب نامعمول
 • آشفتگي، پريشاني و بي حوصلگي غير معمول

 

تداخلات دارويي سرترالين

تمام داروها مي توانند با هم تداخل مثبت يا منفي داشته باشند. برخي از تداخلات دارويي خطرناك در داروي سرترالين به شرح زير مي باشد:

 • مصرف همزمان با مهار كننده هاي MAO مي تواند كشنده باشد. برخي از اين دارو ها شامل ايسوكاربوكازيد، لينزوليد، متيلن آبي، مكلببايد، فنلزين، پروكاريسين، راازگالي و ترانيلسيپرومين مي باشد.
 • مصرف همزمان با دارو هاي افزايش دهنده سروتونين مثل اكستازي، داروهاي ضد افسردگي ديگر مثل فلوكستين، ونلافكسين، دالوكستين، تريپتوفان و ... مي تواند باعث مسموميت سروتونيني شود.
 • مصرف با مواد خواب آور مثل الكل، ماري جوانا، آنتي هيستامين ها مثل سيتريزين و ديفن هيدرامين، داروهاي اضطراب مثل زولپيدوم، ديازپام و آلپرازولام، آرامبخش هاي عضلاني مثل كدئين، دارو هاي آلرژي، سرفه و سرماخوردگي مي تواند باعث خواب آلودگي و گيجي شديد شما شود.
 • آسپييرين نيز مي تواند خطر خونريزي را هنگام مصرف سرترالين را افزايش دهد.
 • مصرف همزمان با داروهاي درمان بيماري پاركينسون

 

احتياط ها در مصرف سرترالين (زولوفت)

در صورت داشتن موارد زير، قبل از مصرف با پزشك مشورت كرده و احتياط هاي لازم را در نظر بگيريد:

 • داشتن سابقه شخصي يا خانوادگي افسردگي يا اختلال دوقطبي
 • مشكلات خونريزي
 • بيماري كبد
 • تشنج
 • بيماري تيروئيد
 • اين دارو باعث خواب و سرگيجه مي شود. مصرف همزمان با الكل و ماري جوانا مي تواند اين اتفاق را تشديد كند. بنابراين در صورت نياز به هوشياري كامل، مصرف نكنيد.
 • سالمندان به دليل تاثير اين دارو در خونريزي و عدم هماهنگي، بايد در مصرف آن احتياط كنند.
 • مصرف براي كودكان ممنوع است.
 • مصرف براي زنان باردار ممنوع نيست اما بايد كاملا محتاطانه و زير نظر پزشك مصرف شود.
 • قطع ناگهاني اكيدا ممنوع است.
 • براي كساني كه افكار خودكشي دارند مصرف آن ممنون است.

 

چند نكته مهم درباره داروي سرترالين

1- برخي اصرار به مصرف نوع خارجي اين دارو دارند. بر اساس مشاهدات، تفاوتي در اثر بخشي نوع ايراني يا خارجي آن وجود ندارد و فقط اثر تلقيني دارو هاي خارجي ممكن است روي شما تاثير بگذارد.

2- در صورت مشاهده كاهش ميل جنسي، بدانيد كه طبيعي است و با مصرف برخي دارو هاي گياهي قابل جبران است.

3- اين دارو به دليل حساسيت و امكان سوء استفاده، فقط از طريق نسخه پزشك قابل دريافت است.

4- اين دارو ممكن است باعث تاخير در دوره قاعدگي يا بهم ريختن سيكل منظم آن شود.

5- يكي از عوارض آن، بيدار شدن در شب و ناتواني در به خواب رفتن مجدد است. در صورت مشاهده اين مسئله با پزشك مشورت كنيد.

6- در صورت وجود عدم تاثير سرترالين، با پزشك درباره افزايش دوز مصرفي صحبت كنيد.

7- هرگز اين دارو را با ديگران به اشتراك نگذاريد و براي هرگونه تغيير دوز با پزشك مشورت كنيد.

8- قطع ناگهاني اين دارو ممكن است باعث گيجي، لرزش دستها، اضطراب و ... شود. بنابراين براي قطع مصرف با پزشك خود مشورت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه داروي سرترالين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : سرترالين (آسنترا) | عواض و نحوه مصرف داروي سرترالين

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۷:۴۴ | هنر زندگي
سرترالين،

بارداري خارج از رحم | علائم، علل و درمان بارداري خارج رحمي

بارداري خارج از رحم در صورتي اتفاق مي افتد كه تخمك بارور شده در قسمتي غير از ديواره داخلي رحم مستقر شود و در همان جا شروع به رشد كند. امكان ادامه و نگهداشتن جنين در بارداري خارج از رحم وجود ندارد و بايد سقط جنين صورت بگيرد تا سلامت مادر به خطر نيافتد. بارداري خارج از رحم براي هر خانمي مي تواند اتفاق بيفتد. اين عارضه هر چه زودتر تشخيص داده شود خطر كمتري براي بارداري هاي بعدي ايجاد مي شود چون آسيب كمتري به لوله هاي فالوپ رحم وارد مي شود و با اميدواري بيشتري مي توانيد چشم انتظار تولد كودكي سالم باشيد. پس شناسايي دقيق و سريع علائم آن ضرورت دارد، در اين مقاله قصد داريم شما را بارداري خارج از رحم آشنا كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري خارج از رحم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بارداري خارج از رحم چيست؟

بعد از لقاح تخمك بارور شده از طريق لوله رحم به سمت رحم حركت مي كند، اگر مانعي در اين راه وجود داشته باشد كه باعث گرفتگي لوله هاي رحم شود، تخمك در لوله رحم يا نقاط ديگر شكم شروع به رشد مي كند. بارداري خارج رحمي در زناني كه در سن بالاي 35 سال حامله مي شوند، بيشتر است. بارداري هاي خارج رحمي بين هفته هاي 6 تا 8 بارداري مشخص شود. 

 

علائم بارداري خارج از رحمي

علائم اوليه اي مثل درد و خونريزي واژينال در چند هفته اول خود را نشان مي دهند. اما طولي نمي كشد نشانه هاي ديگر نيز بروز مي كنند. علائم بارداري خارج رحمي عبارتند از:

 • تهوع و استفراغ
 • گرفتگي شكم و عضلات، احساس درد در يك طرف بدن
 • سرگيجه و ضعف
 • درد در قسمت هاي شانه و گردن
 • خونريزي واژينال، لكه بيني و درد در ناحيه مقعد (خون از رنگ قرمز تا قهوه اي روشن يا تيره، پيوسته و يا مقطعي متفاوت خواهد بود)
 • خونريزي هاي نامنظم
 • حساسيت پستان ها
 • نياز دائمي به مدفوع كردن

هر كدام از اين علائم مي تواند نشانه هاي حاملگي باشند؛ با اين وجود در صورت داشتن علائم هر چه سريع تر به پزشك خود مراجعه كنيد.

 

تشخيص بارداري خارج از رحم:

در بارداري خارج رحمي نيز هورمون hcg افزايش پيدا مي كند اما ميزان آن در طول چند هفته كه بايد بالا برود تغيير چنداني نمي كند. بارداري با استفاده از تست هاي بارداري خانگي مثبت مي شود، اما راهي براي تشخيص حاملگي خارج رحمي در خانه وجود ندارد؛ مگر آن كه با توجه به علائم به پزشك خود در اين زمينه اطلاع دهيد.

پزشك با انجام معاينات واژينال و شكم، احتمال حاملگي خارج از رحم را بررسي مي كند. در صورتي كه پزشكتان تشخيص دهد احتمال حاملگي خارج رحمي وجود دارد با تجويز آزمايش خون و سونوگرافي از اين موضوع مطمئن مي شود.

 

آيا بارداري خارج از رحم خطرناك است؟

حاملگي خارج از رحمي مي تواند باعث پارگي لوله فالوپ رحمي شود كه به درد شديد، خونريزي، درد لگن، شوك و حتي مرگ منجر مي شود. نگهداشتن جنين در اين بارداري وجود ندارد و در صورتي كه بارداري متوقف نشود براي مادر مشكلات جدي پيش خواهد آمد. به محض مشاهده علائم بايد هر چه سريع تر به پزشك مراجعه كنيد. 

 

چه عواملي خطر بارداري خارج از رحمي را افزايش مي دهد؟

عوامل متعددي مي تواند باعث ايجاد بارداري خارج رحمي شود، اما برخي عوامل موجب بالا رفتن خطر بارداري خارج رحميمي شود، براي اطلاع بيشتر از خطراتي كه جنين را تهديد مي كند كليك كنيد. در ادامه به عوامل بالا برنده خطر بارداري خارج رحمي پرداخته ايم:

 • بيماري التهابي لگن (PID)
 • بيماري هاي مقاربتي
 • سابقه حاملگي خارج رحمي يا انسداد لوله اي
 • استفاده از داروهاي باروري
 • درمان هاي ناباروري، لقاح آزمايشگاهي (IVF)
 • استفاده از روش هاي پيشگيري با پروژسترون و آي-يو-دي (IUD)
 • سن بالاي چهل سال، سابقه حاملگي خارج رحم، سقط جنين يا سزارين
 • جراحي هاي ناحيه شكمي، جراحي كيست تخمدان و فيبروم، برداشتن آپانديس
 • سيگار كشيدن 
 • سابقه اندومتريوز (رشد بافت داخلي رحم در بيرون رحم)

 

درمان بارداري خارج رحمي

هدف از درمان بارداري خارج رحم بيرون آوردن جنين و حفظ توانايي باروري مادر است:

دارو درماني

هر چه بارداري خارج از رحمي، زودتر تشخيص داده شود؛ داروي متروتروكسات (داروي ضد سرطان) به صورت وريدي تزريق مي شود و پروسه حاملگي را متوقف مي كند. در صورت نياز دوز دوم دارو هم تجويز مي شود و اگر دارو درماني موثر واقع نشود از روش جراحي استفاده مي شود.

جراحي لاپاروسكي

اكر مادر از وضعيت جسماني خوبي برخوردار باشد و جنين زياد بزرگ نشده باشد و به لوله هاي رحمي آسيبي وارد نشده باشد از جراحي لاپاروسكي استفاده مي شود تا جنين را خارج كنند.

جراحي شكمي

در صورتي كه جنين بيش از حد بزرگ شده باشد يا بروز خونريزي شديد، نمي توان از لاپاراسكوپي استفاه كرد. در اين وضعيت از عمل جراحي شكمي استفاده مي شود. در جراحي شكم مانند لاپاراسكوپي، خارج كردن يا حفظ لوله رحم به وضعيت شما بستگي دارد.

 

تاثير بارداري خارج رحمي در توانايي باروري

بعد از يك بارداري خارج رحمي، شما هنوز شانس بارداري طبيعي را داريد، گاهي لازم است كه كل يك لوله برداشته شود با اين حال ممكن است شرايطي وجود داشته باشد كه بتوان لوله رحم را ترميم كرد. بنابراين بسيار مهم است كه پيش از پارگي و آسيب جدي در لوله، اين عارضه هر چه سريعتر شناسايي شود. قبل از اقدام مجدد براي بارداري با پزشك خودتان مشورت كنيد.

در صورتي كه يكي از لوله ها برداشته شده باشد ولي لوله ديگر وضعيتي طبيعي داشته باشد، مي توانيد به صورت طبيعي باردار شويد. در صورتي كه امكان لقاح طبيعي به دليل آسيب لوله هاي رحم نباشد؛ مي توانيد از روش لقاح خارج از رحم استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بارداري خارج از رحم مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بارداري خارج از رحم | علائم، علل و درمان بارداري خارج رحمي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۸:۰۰ | هنر زندگي
بارداري خارج از رحم،

12 قدم براي ترك اعتياد | درمان اعتياد با روش دوازده قدمي

از زمان شكل گيري روش دوازده‌ قدمي براي كمك به افرادي كه دچار رفتارهاي اعتيادي هستند؛ مدل و شاخه‌هاي زيادي از جلسات آن در نقاط مختلف جهان تشكيل مي‌شود. گروه دوازده‌ قدمي يا معتادان گمنام كه در ايران بيشتر از بقيه انواع آن شناخته شده است گروهي خودياري است. گروه خودياري يعني گروهي تشكيل شده از افرادي كه يك مشكل مشترك دارند و آن را توانسته‌اند حل كنند و حالا به ديگراني كه همان مشكل را دارند كمك مي‌كنند. اين گروه‌ها همه‌جاي دنيا به صورت رايگان جلساتي را ترتيب مي‌دهند و در دسترس هستند. تجربه نشان داده كه استفاده از روش هاي دوازده قدمي تاثير مناسبي در تغيير رفتار اعضايشان دارند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان اعتياد با روش دوازده قدمي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

گروه دوازده قدم يعني چه؟

روش دوازده قدم طريقتي با جهت‌گيري روحاني است كه بر اساس اقرار به عجز فرد و ياري گرفتن از قدرت برتر شكل مي‌گيرد.گروه دوازده قدم يك محيط امن، سالم و حمايتي است و از افراد معتادي كه مصرف مواد يا رفتار اعتيادي‌شان را كنار گذاشته‌اند، تشكيل مي شود. در اين گروه‌ها اصلي به عنوان گمنامي رعايت مي‌شود. يعني حرف‌هاي تمام افراد حاضر در گروه در گروه مي‌ماند و كسي در محيط بيرون رازداري هم‌گروه‌هايش را زير پا نمي‌گذارد.

اصول گروه هاي دوازده قدمي

اصول دوازده قدم ترك اعتياد كه به مرور زمان و با شركت در جلسات گروه به صورت گام به گام پيش مي‌رود به اين ترتيب است:

 1. ما پذيرفتيم كه در برابر اعتياد ناتوان بوده ايم و مواد كنترل زندگي مان را از دست ما خارج كرده است.
 2. به اين باور رسيديم كه يك قدرت بالاتر از خود ما مي‌تواند ما را به عقلانيت بازگرداند.
 3. تصميم گرفتيم اراده و زندگي را به سوي توجه به خدا سوق دهيم به طريقي كه او را درك كرده ايم.
 4. جسورانه عادت هاي اخلاقي خود را جست و جو و فهرست كرديم.
 5. به رنجش‌ها و خطاها نسبت به خدا، خودمان و هر انسان ديگر اعتراف كرديم.
 6. براي پذيرفتن اين حقيقت ‌كه خداوند تمام نقائص را از ما دور مي‌كند آمادگي كامل پيدا كرديم.
 7. از خداوند براي رفع تمام كمبودهايمان عاجزانه درخواست كرديم.
 8. از تمام افرادي كه به آن‌ها آسيب رسانديم ليستي تهيه كرديم و با كمال ميل تصميم بر اصلاح و جبران خطاهاي خود گرفتيم.
 9. درصورت امكان، به‌طور مستقيم اقدام به جبران آسيب‌هايي  كه به برخي وارد آورديم، كرديم مگر در شرايطي كه اين كار موجب آسيب رساندن به آن‌ها شود.
 10. به جست و جوي عادت هاي رفتاري شخصي خود ادامه داديم و هر زمان كه اشتباه كرديم به آن اقرار نموديم.
 11. ارتباط خود را با خداوند به صورت آگاهانه با مناجات و مراقبه بهبود بخشيديم و از اراده و قدرت خداوند كمك خواستيم.
 12. از طريق 12 گام به بيداري معنوي دست يافتيم و اين پيام را به معتادين ديگر انتقال داديم.

 

گروه دوازده قدمي روشي است براي ترك كردن؟

گروه‌هاي دوازده قدم تنها روشي است براي درمان بيماري اعتياد به كمك گروهي از هم‌دردان، اما گروه نمي‌تواند نقش پاكسازي و ترك جسمي مواد را ايفا كند. شما در آغاز بايد با يك روش مانند ترك تدريجي، ترك خانگي يا مراكز اقامتي و خانه‌هاي بهبودي به پاكسازي جسمي بپردازيد و در قدم بعدي با شركت در جلسات 12 قدم به درمان اعتياد و تداوم پاكي خود ادامه دهيد. روش دوازده قدم براي ترك سيگار نيز استفاده مي شود.

 

روش دوازده قدم براي همه مناسب است؟

انتخاب روش درماني براي هر فردي كاملا يك تصميم شخصي است. يك روش درماني مانند روش 12 قدم مي‌تواند براي يك فرد مناسب باشد در حالي كه به فرد ديگر آسيب بزند و نتواند درمان موفقي با آن داشته باشد. سعي كنيد روش‌هاي مختلف را براي مدتي امتحان كنيد تا بتوانيد بهترين روش را براي خود انتخاب كنيد. اما به ياد داشته باشيد درمان بيماري اعتياد به صورت تنها و بدون كمك گروه خودياري مانند دوازده قدم و يا بدون كمك متخصص مانند روانشناس و پزشك تقريبا غير ممكن است.

 

معتاد يك بيمار است

از نظر گروه 12 قدمي معتاد يك بيمار است كه بيماري او به سه جنبه رواني، جسمي و روحانيش آسيب رسانده. بيماري اعتياد باعث مي‌شود تا ذهن و جسم فرد در حالت غير عادي قرار بگيرد و براي تغيير و درمان لازم است كه فرد از لحاظ روحاني و رواني نيز رشد كند و درمان شود.

 

رهجو و راهنما كيست؟

در اين گروه‌ها افراد باتجربه گروه كه سابقه پاكي طولاني‌تري دارند مسئوليت راهنمايي به افراد تازه‌ وارد را بر عهده مي‌گيرند. در اصل يك عضو تازه‌ وارد بايد پس از مدتي يك راهنما براي خود انتخاب كند. رابطه بين راهنما و رهجو رابطه‌اي مقدس و معنوي است كه باعث رشد روحاني طرفين مي‌شود.

 

انواع گروه‌هاي دوازده قدمي براي معتادان

افيوني‌هاي گمنام (NA): شامل افرادي است كه مواد مصرفي اصلي آن‌ها مواد مخدر مانند ترياك و مشتقات آن و هروئين بوده است. اين گروه گسترده‌ترين جلسات را در ايران دارد و تقريبا در تمام شهرها و محله‌ها در دسترس است.

الكلي‌هاي گمنام (AA): شامل افرادي است كه اجبار به مصرف الكل داشته‌اند. اين گروه قديمي‌ترين گروه 12قدمي است اما در ايران شيوع كمتري دارد و تنها در شهرهاي بزرگ در دسترس است.

نيكوتيني‌هاي گمنام (NicA): از افرادي تشكيل شده كه به نيكوتين مانند سيگار، پيپ، نسوار و قليان اعتياد داشته‌اند.

معتادان جنسي گمنام (SA): از افرادي تشكيل شده كه به برقرار رابطه جنسي و يا خودارضايي اعتياد پيدا كرده اند و بدون هدف لذت جنسي سالم تنها براي تنظيم ذهن و احساسات خود اجبار به برقراري رابطه جنسي دارند.

پرخوران گمنام (OA): از افرادي شكل گرفته كه پرخوري‌هاي هيجاني اعتياد دارند و در برابر وسوسه پرخوري نمي‌توانند مقابله كنند.

گروه‌هايي مانند قماربازان گمنام (GA)، شيشه‌اي‌هاي گمنام (CMA)، ماريجوانايي‌هاي گمنام (MA) و حتي معتادان به بازي‌هاي آنلاين گمنام (OLGA) شكل گرفته كه به خاطر شيوع كمتر و يا ناشناخته بودن در ايران در دسترس نيستند.

 

انواع گروه‌هاي دوازده قدمي براي خانواده و اطرافيان معتادان

گروه خانواده و اطرافيان افيوني‌ها (Nar-Anon): تشكيل شده از اطرافيان و اعضاي خانواده افرادي كه مواد مخدر مانند ترياك و مشتقات آن و هروئين استفاده مي‌كنند. اعضاي نوجوان اين خانواده‌ها به صورت مجزا در گروه‌هاي Narateen شركت مي‌كنند.

گروه خانواده و اطرافيان الكلي‌ها (Al-Anon): تشكيل شده از اطرافيان و اعضاي خانواده افرادي كه مشروبات الكلي استفاده مي‌كنند. اعضاي نوجوان اين خانواده‌ها به صورت مجزا در گروه‌هاي Alateen شركت مي‌كنند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان اعتياد با روش دوازده قدمي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : 12 قدم براي ترك اعتياد | درمان اعتياد با روش دوازده قدمي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۷ | ۰۲:۱۳:۴۲ | هنر زندگي
روش دوازده قدمي،

چگونه خودمان باشيم؟

چگونه خودمان باشيم ؟ سوالي كه از ابتداي دوران بلوغ در زندگي هر فرد ايجاد مي شود و در صورتي كه به جواب مطمئني نرسيد، در تمام عمر با آن دست و پنجه نرم خواهيد كرد. براي آنكه خودتان باشيد در واقع بايد اصيل بودن را ياد بگيريد. برخي ها به شما مي گويند "من اصلا نمي دانم از زندگي چه مي خواهم و مجبورم هميشه براي ديگران فيلم بازي كنم". عدم خودشناسي و براي ديگران زندگي كردن، معضل بزرگي كه زندگي بسياري از افراد را تحت تاثير قرار داده است. در اين مقاله به اختصار مقدمات خود بودن را بيان كرده ايم و اگر جرقه اي در ذهنتان ايجاد كرد، يعني راه پيشرفت به سمت اصيل بودنرا شروع كرده ايد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خودشناسي و اصيل بودن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

گام اول: خود شناسي

اولين قدم براي آنكه خود واقعي باشيد يا به عبارتي اصيل بودن اين است كه بتوانيد به شناخت كافي از خود و خودشناسيدست پيدا كنيد. ريشه بسياري از تعارضات و تناقضات انسان ها در زندگي روزمره به عدم خودشناسي برمي گردد. مشكل در روابط عاطفي، شغل، تحصيل و حرفه مناسب در واقع ناشي از اين است كه نمي دانيد چه كسي هستيد و چه مي خواهيد.

ديگران از قبل جاي خود را گرفته اند، پس سعي نكنيد مثل ديگران باشيد. هر انساني منحصر به فرد و داراي توانايي هاي مخصوص به خود است؛ پس هرگز خود را با ديگران مقايسه نكنيد. مي توانيد با كمك يك روانشناس شخصيت، ابتدا شاكله وجودي خود و نقاط ضعف و قوتتان را تحليل كرده و سپس براي گام برداشتن در مسير ثبات قدم برداريد.

 

در گذشته غرق نشويد

دريايي را تصور كنيد كه آرام در آن قدم مي زنيد و به جلو مي رويد. چند متر اول، عمق آب كم است و از قدم زدن در دريا لذت مي بريد، اما با پيش روي در آن، ناگهان حس مي كنيد كه زير پايتان خالي شده و در آن غرق مي شويد. گذشته مانند همين درياست. شايد در ابتدا از مرور خاطرات و حسرت ها و اشتباهات گذشته سرخوش شويد و لبخندي بزنيد، اما ناگهان متوجه مي شويد كه در حال غرق شدن هستيد و بدون كمك يك ناجي، از آن نجات پيدا نخواهيد كرد. اين ناجي هركسي مي تواند باشد؛ يك روانشناس، عزيزان، معشوقه شما، يك دوست يا حتي خودتان.

بپذيريد كه گذشته براي شما كوله باري از تجربه، خاطرات تلخ و شيرين و درس هاي عبرت فراوان است. شما در حال حاضر، با فردي كه در گذشته بوده ايد متفاوتيد. پس سعي نكنيد براي خود بودن، گذشته يا دوره اي از زندگي گذشته خود را تكرار كنيد. تمام تصميمات هرچند اشتباه شما، بهترين تصميم در آن شرايط سني و موقعيتي بوده است. پس اشتباهي وجود ندارد و تمام اشتباهات تجاربي است كه براي به دست آوردنش هزينه لازم را پرداخته ايد. براي فراموش كردن خاطرات تلخ كليك كنيد.

 

اولويت ها و اهداف خود را مشخص كنيد

براي اين كه بتوانيد حال و آينده خود را سالم و موفق پشت سر بگذاريد، بايد بدانيد كه اصلا مهم نيست كه امروز چه خورده ايد يا چه پوشيده ايد. شما براي انجام كارهاي مهمتري از خودنمايي و جلب توجه ديگران به دنيا آمده ايد. پس بدانيد آينده شما وابسته به اهداف و اولويت هاييست كه در زندگي انتخاب مي كنيد و به سمت آن مي رويد. در بسياري از موارد ترس از شكست مانع حركت مي شود، شناسايي موانع راه را تسهيل خواهد كرد.

اگر خودشناسي داشته باشيد، انتخاب اهداف و اولويت ها بسيار راحت تر است. هر چقدر هم توانا باشيد بايد بدانيد كه نمي توانيد همه چيز را باهم پيش ببريد. يك اولويت مشخص كنيد و بيشترين زمان را براي آن بگذاريد. اگر موفق شديد به سراغ اولويت بعدي برويد. اگر موفق نشديد؛ دست از تلاش برنداريد و براي خواسته خود قدم هاي محكم تري برداريد.

 

استقلال؛ ستون خود واقعي بودن

هر كس بگويد من دوست دارم محتاج ديگران باشم دروغ گفته است. مگر اينكه انساني بيمار باشد كه بدون كمك هاي دائم ديگران نتواند زندگي كند. استقلال يعني بتوانيد براي خود زندگي كنيد، براي خودتان درآمد داشته باشيد و بتوانيد كارهايي كه دوست داريد انجام دهيد. لذت تبديل تلاش ها به خواسته ها وصف ناشدني است و تمام آن ها با تجربه زندگي مستقل و بدون وابستگي هاي ابتدايي به ديگران است.

منظور از استقلال، جدا شدن از اطرافيان و انزوا نيست، بلكه سبكي از زندگي است كه به شما اجازه مي دهد كه خودتان تجربه كنيد، خودتان ياد بگيريد و مدتي براي خودتان زندگي كنيد.

 

ديگران و افكارشان براي شما اهميتي ندارد

نبايد اجازه دهيد كه نظرات منفي ديگران در شما نفوذ كند. اگر كسي خيرخواه شماست، نظرش را به شما مي گويد و شما را راهنمايي مي كنند اما نظرش را به شما تحميل نخواهند كرد. اگر طبق ميل و خواسته ديگران و اطرافيان رفتار نكنيد، شايد بدترين تهمت ها و توهين ها را هم بشنويد، اما در عوض چيزي به دست آورده ايد كه اطرافيانتان طي سالها زندگي حتي به آن نزديك نشده اند. حتي اگر عزيزترين كسانتان باشند.

 

خود را بپذيريد و با خود رو راست باشيد

اينكه براي دلخواه ديگران، آدمي باشيد كه نيستيد، هرگز به لذت و آرامش نخواهيد رسيد. بايد خود را با تمام عيب و نقص ها بپذيريد و كساني را نزديك خود نگه داريد كه شما را با تمام عيب و نقص ها بپذيرد. البته اين بدان معنا نيست كه تغيير نكنيد و بر سر مواضع اشتباه خود بمانيد. غلط ها را اصلاح كنيد اما با نظر و باور صادقانه خودتان درباره خودتان اين كار را انجام دهيد.

 

سخن آخر:

هيچوقت نبايد فراموش كنيد كه چه كسي بوده ايد. هميشه سعي كنيد با خود و ديگران صادق باشيد. شايد صداقت در كوتاه مدت براي شما ضرر داشته باشد اما در بلند مدت مي بينيد كه افرادي اطراف شما هستند كه صادقانه و با تمام وجود شما را دوست دارند. اصيل بودن يعني آن چيزي كه براي آن به وجود آمده ايد. با مخفي كردن چهره واقعي خودتان، كم كم تبديل به يك عروسكي مي شويد كه ديگران هرگونه كه مي خواهند با شما رفتار مي كنند. از خودتان خجالت نكشيد، شايد با گرفتن كمك هرچند كوتاه از ديگران، بتوانيد آينده خود را به بهترين شكل بسازيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خودشناسي و اصيل بودن مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : چگونه خودمان باشيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۷ | ۰۲:۰۱:۴۲ | هنر زندگي
چگونه خودمان باشيم؟،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 70
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3785

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان