مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

مشاوره كودك اصفهان | آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان

مشاوره كودك چيست ؟ واژه تربيت كودك به معناي تعليم و تربيت كودك براي چالش هاي زندگي آينده اش با استفاده از اصول علمي است. والدين بايد بدانند كه تمامي حركات و عملكرد هاي آنان در حضور كودك شكل دهنده ي قالب هاي رفتاري و اصول فكري كودكان مي باشد. در مسير تربيت كودك والدين با چالش هاي متفاوتي روبرو مي شوند كه بايد قبل از هر چيزي احساسات خود را كنترل كنند. تا بتوانند در رويارويي با اين چالش ها عملكرد بهتري داشته باشند. افزايش آگاهي در مورد اصول تربيتي فرزندان نكته ي بسيار حياتي براي تربيت كودك مي باشد. بهترين راه حل براي افزايش آگاهي استفاده از مشاوره كودك و مشاوره تربيت كودك مي باشد. از آنجايي كه بسياري از شهروندان از مراكز مشاوره كودك اطلاع ندارند. در اين مقاله تمامي آدرس مركزا مشاوره كودك را جمع آوري شده است.

 

براي دريافت مشاوره كودك تلفني و حضوري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از كل كشور از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان

يكي از مشكلاتي كه بسياري از شهروندان اصفهان با آن مواجه هستند عدم آگاهي آنان از آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان مي باشد. به همين دليل مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي سعي در جمع آوري بهترين مراكز مشاوره كودك اصفهان كرده است. آدرس بهترين مراكز مشاوره كودك اصفهان در ادامه آورده شده است. شما مي توانيد براي كسب اطلاعات بيشتر با مشاوران مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي تماس بگيريد.

 

آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان

  

شما مي توانيد براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان با مشاوران مركز مشاوره حامي هنر زندگي از كل كشور از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

 

لزوم مشاوره با مشاوره كودك

كودكي دوران شكل گيري شخصيت مي باشد؛ بنابراين آگاهي پدر و مادر از روش هاي صحيح تربيتي و آموزش كودك در نحوه برخورد آنان و داشتن رفتاري مناسب با كودكشان تاثير به سزايي دارد. فراموش نكنيد كه براي تربيت كودك تنها فراهم كردن شرايط رفاهي و آموزشي مناسب كافي نيست؛ بلكه والدين بايد اصول صحيح تربيتي شامل تنبيه، تشويق، آموزش و ... را بياموزند. يادگيري اين اصول صحيح تربيت و آموزش كودك مسئله پيچيده اي است كه نياز به مشاوره با روانشاسان متخصص و حساس كودك دارد.

همانطوري كه مي دانيد كودكان نيز مسئله ها و دغدغه هايي دارند كه نمي توانند به تنهايي اين چالش ها را برطرف كنند. اين مسئله مي تواند به طور مستقيم بر روي سلامت و روحيه كودك تاثير بگذارد. در اين ميان نقش اصلي در برقراري ارتباط و كمك به كودكان براي برطرف كردن مشكلاتشان را خانواده ها بازي مي كنند. مشاوره كودك موثرترين راهكاري است كه خانواده ها مي توانند روش صحيح برخورد با كودكان براي حل مشكلاتشان را بياموزند.

 

زمينه هاي مشاوره كودك

شما مي توانيد با مراجعه به روانشاسان كودك در مورد مشكلات متفاوت فرزندتان مشاوره بگيريد. تجربه به ما ثابت كرده كه موضوع و چالش اصلي والدين هميشه پنهان بوده و نياز به ريشه يابي توسط روانشناس كودك دارد. ولي به طور كلي مي توان از رايج ترين مشكلات والدين در زمينه كودك به موارد زير اشاره داشت :

اصرار كودك بر خواسته هايش

بيش فعالي

اوتيسم

سوالات جنسي كودكان

دروغ گويي كودكان

زورگويي در محيط خانواده يا مدرسه به كودك

ترس و فوبياي كودكان

گريه و لجبازي كودكان

عدم تمركز كودكان

استرس و اضطراب كودكان

افسردگي كودكان

مشكلات ارتباطي كودكان

و ...

 

چرا مشاوره تلفني كودك

به دليل مشغله زياد والدين در زندگي هاي امرزي، يافتن يك مشاوره كودك متخصص و با تجربه مشكل بوده و نياز به صرف وقت، هزينه، انرژي زياد در رفت و آمد و ... دارد كه همين امر سبب مي شود تا بسياري از والدين از كمك و همراهي روانشناسان كودك متخصص بهرمند نشوند. مركز مشاوره كودك حامي هنر زندگي با گرد هم آوري روانشناسان كودك متخصص و با تجربه و همچنين با فراهم سازي زيرساخت تلفني در تلاش است كه تا بتواند سهم كوچكي در ياري و آسايش مردم ايران زمين داشته باشد.

 

براي دريافت مشاوره كودك تلفني و حضوري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از كل كشور از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مشاوره كودك اصفهان | آدرس مراكز مشاوره كودك اصفهان

ادامهـ مطلبـ
| ۲۲ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۷:۱۳ | هنر زندگي
مشاوره كودك،

نشانه ها و راه هاي پيشگيري از آلزايمر

آلزايمر يكي از انواع بيماري هاي زوال عقل است كه در بين عموم مردم به عنوان بيماري فراموشي شناخته مي شود. اما آيا هميشه فراموشي نشانه اي از بيماري آلزايمر است؟ اگر پا به ميانسالي گذاشته ايد فراموشي هاي جزئي طبيعي مي باشند. براي مثال نام يكي از دوستان را به ياد نمي آوريد اما بعد از كمي فكر كردن يا حتي چند ساعت آن را به خاطر مي آوريد؛ اين حالت نشانه اي از يك مشكل جدي نمي تواند باشد. اما اگر فراموشي مشكلات جدي را در زندگي روزمره شما ايجاد كرده باشد، ممكن نشان دهنده احتمال ابتلا به آلزايمر باشد. در اين شرايط با شناسايي زود هنگام نشانه هاي اوليه مي توانيد از پيشروي بيماري جلوگيري كنيد. در ادامه درباره علائم، نشانه ها و درمان بيماري آلزايمر خواهيم پرداخت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و درمان آسيب هاي مغزي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آلزايمر را چطور بشناسيم؟

آلزايمر يك بيماري مغزي است كه به صورت تدريجي باعث كاهش حافظه، تفكر و استدلال مي شود. از دست دادن حافظه به گونه اي كه زندگي را مختل كنند مي تواند نشانه اي از آلزايمر يا ساير بيماري هاي زوال عقل باشد. با روش هاي در ادامه به علائمي كه نشان دهنده بيماري آلزايمر است اشاره كرده ايم، در صورت ديدن اين نشانه ها آن ها را ناديده نگيريد.

1- فراموش كاري هايي كه زندگي روزمره  تان را با مشكل مواجه كند

2- اخيرا براي برنامه ريزي و حل مسائل با چالش و ناتواني رو به رو شديد

3- كارها و وظايف روزمره را به سختي به پايان مي رسانيد

4- فراموش كردن و گيج شدن درباره زمان و مكاني كه در آن هستيد

5- درك تصاوير ديداري و فضايي برايتان سخت شده است

6- به تازگي كلمات براي حرف زدن و نوشتن به خاطرتان نمي آيد

7- جاگذاشتن وسائل در جاهاي مختلف

8- در صورت طولاني شدن مبحث نمي توانيد موضوع را پيگيري كنيد

9- كاهش ويا ضعيف شدن قضاوت

10- كناره گيري از كار و فعاليت هاي اجتماعي

11- تغييرات خلقي و شخصيتي

 

آيا آلزايمر باعث مرگ مي شود؟

آلزايمر ارتباطات عصبي مغز را تخريب كرده و به تدريج بيمار در انجام امور معمولي مثل؛ راه رفتن، غذا خوردن و بلعيدن دچار مشكل مي شود. اين بيماي باعث كوچك شدن و تخريب مغز مي شود اما آلزايمر شما را نمي كشد، بلكه عواقبي كه در اثر كاهش عملكرد مغز دچارش مي شويد منجر به مرگ مي شود. عدم توانايي در بلع يكي از خطرناك ترين عواقب اين بيماري است. اكثر بيماران آلزايمر در اثر پنومنويا آسپيراسون (وقتي كه غذا يا مايعات به جاي آنكه وارد مري شوند وارد ناي شده و موجب عفونت شش ها و خفگي مي شود) مي ميرند.

 

راه هاي پيشگيري از آلزايمز

از آن جا هنوز به طور دقيق علت ابتلا به آلزايمر مشخص نشده است در نتيجه نمي توان روشي دقيقي براي پيشگيري از ابتلا به آن توصيه كرد. اما طبق مطالعات با برخي اقدامات مي توان خطر ابتلا را كاهش داد. براي اين منظور شما مي توانيد عادات و روش هاي زير را در زندگي خود پياده كنيد.

 • داشتن فعاليت جسماني و ورزش علاوه بر تضمين سلامت شما باعث شادابي مي شود.
 • رژيم غذايي مناسب و سالم را پيش بگيريد.
 • سعي كنيد در هر مرحله اي از زندگي به دنبال يادگيري و فراگيري مهارتي جديد باشيد.
 • در فعاليت هاي دسته جمعي و اجتماعي شركت كنيد.
 • خواب كافي به خصوص خواب در شب سلامت مغز شما را تضمين مي كند.
 • استرس و اضطراب را از خود دور كرده و راه هاي كنترل و مديريت استرس را بياموزيد.
 • از سيگار و نوشيدن افراطي الكل بپرهيزيد.
 • وزن و فشار خون خود را دائم چك كرده و تحت كنترل داشته باشيد.

 

آلزايمر قابل درمان است؟

در حالي كه هنوز هيچ درمان قطعي براي درمان آلزايمر يافت نشده است گزينه هاي دارويي و غير دارويي براي كاهش علائم و بهبود كيفيت زندگي بيمار وجود دارد.  متيل تينينيوم كلرايد (رِمبِر) يكي از اين داروهاست كه تنها باعث كنترل و كاهش نشانه ها مي شود. كوهنوردي نيز يكي از فعاليت هايي است كه سرعت پيشروري بيماري را كاهش  مي دهد. در نهايت بيماربا كمك متخصص مي تواند ياد بگيرد كه چگونه بيماري خود را كنترل كرده و با آن زندگي كند. خانواده و اطرافيان بيمار ممكن است بسيار تحت تاثير قرار گرفته و دچار معضلاتي شوند. مشاوره خانواده براي كنار آمدن با سختي هاي بيماري و يافتن راه هايي براي كمك به بيمار، موثر واقع خواهد شد. روش هاي درمان فراموشي و تقويت حافظه نيز مي تواند مفيد باشند.

 

غذاها و ويتامين هاي مورد نياز براي پيشگيري و درمان آلزايمر

يكي از مهم ترين و موثرترين مواد براي محافظت از بدن در برابر آلزايمر آنتي اكسيدان ها مي باشند. آنتي اكسيدان هاي مواد طبيعي و مغذي هستند كه از بدن و مغز شما در برابر مولكول هايي به نام راديكال آزاد محافظت مي كنند. مولكول هاي راديكال آزاد باعث آسيب به سلول هاي بدن شده و يكي از عوامل سرطان، بيماري هاي قلبي و آلزايمر مي باشند. آنتي اكسيدان ها در مواد غذايي مختلفي مثل ميوه ها (به خصوص ميوه هايي با رنگ قرمز)، سبزيجات، چاي، فلفل و ... يافت مي شوند.  

 

براي دريافت مشاوره در زمينه تشخيص و درمان آسيب هاي مغزي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  نشانه ها و راه هاي پيشگيري از آلزايمر

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۶:۰۷ | هنر زندگي
آلزايمر،

مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي غرب تهران

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران كجا است؟ بسياري از شهروندان غرب تهران براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي غرب تهران عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي غرب تهران آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران شما را ياري نمايد.

شماره

نام مركز مشاوره روانشانسي و روان درماني در تهران

نشاني كلينيك مشاوره روانشناسي تهران

1

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – ايران زمين

شهرك غرب ، خيابان ايران‌زمين ، خيابان ۲ ، گذر خرداد ، پلاك ۱۰

2

 مركز مشاوره روانشناسي باران – تهران

آرياشهر ، بلوار آيت‌الله كاشاني ، روبروي شهرداري منطقه ۵ ، مجتمع افرا ، طبقه همكف ، شماره ۱۰۱

3

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – بينش

خيابان سعادت آباد ، خيابان ۲۷ ، پلاك ۶ ، واحد ۴

4

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – تدبير

خيابان ستارخان ، باقرخان غربي ، پلاك ۴۲ ، طبقه پنجم ، واحد ۹

5

 مركز مشاوره روانشناسي دانشگاه علم و فرهنگ

ميدان صادقيه ، بلوار اشرفي اصفهاني ، داخل مجموعه كلينيك شهرداري منطقه ۵

6

مركز مشاوره روانشناسي رهنما

خيابان ستارخان ، خيابان سازمان آب ، نرسيده به گلناز شمالي ، پلاك ۷۸ ، واحد ۱۴

7

مركز مشاوره روانشناسي فرهنگ و هنر

خيابان آزادي ، خيابان حبيب‌الهي ، ميدان شهيد تيموري ، كوچه لطفعلي‌خاني ، كوچه صحت ، پلاك ۳

8

مركز مشاوره روانشناسي مهر

سعادت آباد، نرسيده به پل نيايش ، نبش خيابان قره تپه اي(۲۵) ، ساختمان برنا ، طبقه ۴ ، واحد ۱۰
مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره غرب تهران هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره غرب تهران هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي غرب تهران مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان غرب تهران و بالاخص شهر غرب تهران شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي غرب تهران و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم غرب تهران باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره غرب تهران هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره غرب تهران براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي غرب تهران مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره غرب تهران، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره غرب تهران به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم غرب تهران اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در غرب تهران توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان غرب تهران و شهر غرب تهران

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره غرب تهران

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در غرب تهران مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...


براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  مركز مشاوره روانشناسي غرب تهران | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي غرب تهران

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۳:۵۹ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي غرب تهران،

مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي شرق تهران

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران كجا است؟ بسياري از شهروندان شرق تهران براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي شرق تهران عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي شرق تهران آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران شما را ياري نمايد.

شماره

نام مركز مشاوره روانشانسي و روان درماني در تهران

نشاني كلينيك مشاوره روانشناسي تهران

 

1

مركز مشاوره روانشناسي تهران – رهياب

 جنب مترو شهيد شريعتي ، طبقه ششم ، واحد 5

 

2

مركز مشاوره روانشناسي تهران – آرامش

خيابان شريعتي ، بالاتراز پل سيدخندان ، خيابان خواجه عبداله انصاري ، پلاك ۵۲ ، طبقه ۴

 

3

مركز مشاوره روانشناسي تهران – آفتاب

بلوار ۳۵ متري قيطريه ، روبروي پارك قيطريه ، خيابان شهيد خراساني ، پلاك ۴۸ ، واحد ۱

 

4

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – آوين

خيابان وليعصر ، پايين‌تر از توانير ، پلاك ۱۲۳۰

 

5

 مركز مشاوره روانشناسي ارمغان – تهران

پاسداران ، ميدان هروي ، نبش وفامنش ، پلاك ۲ ، طبقه اول

 
 

6

 مركز مشاوره روانشناسي استاد روزبه – تهران

خيابان شريعتي ، بالاتر از سه راه طالقاني ، جنب پاناسونيك ، كتابخانه مركزي كانون اسلامي انصار

 

7

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – انجمن روان‌شناسي ايران

خيابان آفريقا ، خيابان سعيدي ، پلاك ۸ ، واحد ۶

 

8

مركز مشاوره روانشناسي تهران – بيمارستان بانك ملي

خيابان جمهوري ، روبروي سفارت انگليس ، كوچه شيرواني

 

9

 مركز مشاوره روانشناسي پارسيان – تهران

خيابان پاسداران ، نبش دشتستان ۵ ، مجتمع پاسداران ، شماره ۱۴۸ ، طبقه ۶ ، واحد ۲۰

 

10

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – پويا

خيابان پاسداران ، نبش دشتستان ۵ ، مجتمع پاسداران ، شماره ۱۴۸ ، طبقه ۶ ، واحد ۲۰

 

11

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – تندرستي

آدرس مركز مشاوره روانشناسي تهران – تندرستي : خيابان شهيد مفتح جنوبي ، خيابان ورزنده ، پلاك ۱۷ ، فدراسيون پزشكي ورزشي

 

12

 مركز مشاوره روانشناسي تهران – دارالهدي

خيابان كريم خان زند ، نبش خردمند جنوبي ، ساختمان افسر ، طبقه ۴ شمالي

 

13

مركز مشاوره روانشناسي تهران – دانشگاه الزهرا (س)

ميدان ونك ، خيابان ونك ، دانشگاه الزهرا (س)

 

14

 مركز مشاوره روانشناسي راه سبز

شريعتي ، جنب مترو ظفر

 

15

مركز مشاوره روانشناسي راه نو

خيابان عباس آباد (بهشتي) ، نرسيده به ميدان تختي ، شماره ۱۶۷ ، طبقه ۲ ، واحد ۶

 

16

مركز مشاوره روانشناسي رايين

ميدان آرژانتين ، بلوار بيهقي ، بين كوچه ۸ و ۱۰ غربي ، پلاك ۶ ، مجتمع مسكوني ۶۶ ، طبقه ۲ ، واحد ۸

 

17

مركز مشاوره روانشناسي رفاه

ميدان بهارستان ، پشت مجلس ، خيابان مردم ، جنب مجموعه فرهنگي رفاه ، كوچه گل محمدي ، پلاك ۳ ، طبقه ۳

 

18

مركز مشاوره روانشناسي شهيد محلاتي

اقدسيه ، شهرك شهيد محلاتي

 

19

مركز مشاوره روانشناسي صبا

خيابان پيروزي ، روبروي خيابان پنجم نيروي هوايي ، مجتمع نسيم ، پلاك ۹۴ ،‌ طبقه ۴ ، واحد 21

 

20

مركز مشاوره روانشناسي فارابي

خيابان دكتر شريعتي ، روبروي حسينيه ارشاد ، نبش هديه ، پلاك ۴۳ ، طبقه ۳ ، واحد ۵

 

21

مركز مشاوره روانشناسي كامياب

ميدان انقلاب ، ابتداي كارگر جنوبي ، كوچه رشتچي ، پلاك ۱۳

 

22

مركز مشاوره روانشناسي گلچين راز

زعفرانيه ، خيابان مقدس اردبيلي ، پلاك ۱۰۰ ، طبقه پنجم ، واحد ۲  ، زنگ ۰۵۰۲

 

23

مركز مشاوره روانشناسي ياريگر

 خيابان شريعتي ، بالاتر از پل سيدخندان ، پلاك ۱۰۱۲

 
مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره شرق تهران هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره شرق تهران هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي شرق تهران مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان شرق تهران و بالاخص شهر شرق تهران شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي شرق تهران و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم شرق تهران باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره شرق تهران هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره شرق تهران براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي شرق تهران مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره شرق تهران، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره شرق تهران به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم شرق تهران اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در شرق تهران توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان شرق تهران و شهر شرق تهران

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره شرق تهران

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در شرق تهران مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...


براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  مركز مشاوره روانشناسي شرق تهران | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي شرق تهران

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۷:۴۸ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي شرق تهران،

شنا كردن نوزاد | بازتاب شنا كردن نوزاد

آيا توانايي شنا كردن نوزاد حقيقت دارد؟ در واقع كودكان در ابتداي تولد داراي بازتاب هايي هستند كه به صورت غير ارادي در برابر محرك هاي بيروني آن ها را انجام مي دهند. نوزاد هنوز مهارتي براي كنترل اندام خود ندارد، اما قادر است رفتارهايي را از خود بروز دهد كه موجب بقا و محافظت از او مي شود. بازتاب شنا كردن نوزاد يكي از انواع بازتاب هايي است كه كودك با آن به دنيا مي آيد. يكي از راه هاي ارزيابي سلامت كودكان در زمان تولد ارزيابي همين بازتاب هاست. در ادامه اين مقاله به بررسي بازتاب شنا كردن نوزاد خواهيم پرداخت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب ها نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

نوزادان شنا مي كنند!

نوزادان شنا كردن بلد نيستند، بلكه داراي بازتاب هايي هستند كه وقتي در آب قرار مي گيرند به شنا كردن شباهت دارند. در اثر بازتاب شنا كردن يا براديكاردي، نوزاد هنگامي كه در آب غوطه ور مي شود، نفس خود را حبس كرده و چشمانش را باز مي كند. اگر صورت نوزاد را فوت كنيد، باز هم همين واكنش را از خود نشان مي دهد. اين بازتاب در بسياري از پستانداران از جمله انسان وجود دارد.

از ديگر واكنش هايي كه در اثر بازتاب شنا كردن با چشم ديده نمي شود؛ كاهش ضربان قلب و جريان خون در رگ هاي نوزاد مي باشد. اين وضعيت به نوزاد اجازه مي دهد تا زمان بيشتري زير آب زنده بماند تا زماني كه كمك يك نفر برسد.

 

تا چه سني بازتاب شنا كردن نوزاد باقي مي مانند

اغلب بازتاب هايي كه نوزاد با آن ها به دنيا مي آيد بعد از مدتي ناپديد مي شوند؛ سپس جاي خود را به حركات ارادي مي دهند. بازتاب شنا كردن نيز پس از 5 الي 6 ماه از بين مي رود. اگر كودك را در حدود 6 ماهگي در آب قرار دهيد دست و پاي خود را تكان مي دهد كه شباهت زيادي به شنا كردن دارد. اما اين حركات تنها واكنش هاي غير ارادي نوزاد مي باشند.

 

آيا از همان نوزادي مي توان شنا كردن را به نوزاد آموخت؟

شنا كردن يكي از مهارت هايي است كه از نظر بسياري از والدين براي كودك ضرورت دارد. درباره زمان شروع آموزش به كودكان نظرات متفاوتي وجود دارد. بسياري از مربيان بر اساس بازتاب شنا كردن از همان نوزادي به كودكان شنا كردن را آموزش مي دهند. اما متخصصان، آموزش شنا در سن كمتر از يك سالگي را توصيه نمي كنند. بعد از يك سالگي با نظر متخصص بررسي كنيد كه آيا كودك شما آمادگي شنا كردن دارد يا نه.

بسياري از كودكان از شنا كردن و غوطه ور شدن در آب لذت مي برند. زماني كه او را به داخل آب برديد حتما در كنار او بمانيد و به توانايي شنا كردن او اطمينان نكنيد. آگاهي از توانايي ها و مراحل رشد كودك تا يك سالگي به شما كمك مي كند تا بتوانيد به نحو بهتري از او مراقبت كرده و باعث پرورش خلاقيت كودك خود شويد. ارتباط با يك مشاوره كودك به شما اين امكان را مي دهد كه در هر مرحله از زندگي فرزندتان بهترين انتخاب ها را براي او داشته باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب ها نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  شنا كردن نوزاد | بازتاب شنا كردن نوزاد

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۵۰ | هنر زندگي
شنا كردن نوزاد،

همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

يك همسر شكاك و بدبين، به راحتي مي تواند عشق بين شما را كمرنگ كند. تصور كنيد به يك مهماني دعوت مي شويد، به اميد خوشگذراني و داشتن لحظات خوب، خودتان را آماده مي كنيد، در مهماني متوجه مي شويد كه همسرتان مدام شما را زير نظر دارد، يك نگاه ساده، خنده يا صحبت كردن با فردي ديگر باعث مي شود به شكل غير منتظره اي واكنش نشان دهد يا مدام به شما اخم كند. در آن لحظه هم نگران اين هستيد كه ديگران متوجه رفتارهاي غير عادي او شوند و هم احساسات نااميدي، عصبانيت و ناباوري در شما موج مي زند. اين رفتارها طولي نمي كشد كه شما را به ستوه مي آورد. پس بايد به دنبال راهي براي مقابله با همسر شكاك خود باشيد. براي اين منظور با ما در ادامه اين مقاله همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

زندگي با همسر شكاك چگونه است؟

همسر شكاك، مي خواهد هميشه شما را تحت كنترل قرار دهد پس بيش از اندازه محدودتان مي كند. آرامش ندارد و ذهنش هميشه درگير اين است كه احتمال دارد به او خيانت كنيد. ممكن است در ابتداي رابطه متوجه حساسيت او نشويد يا خودتان را گول بزنيد كه به خاطر دوست داشتن و علاقه زياد است؛ ولي به تدريج حس مي كنيد كه بدبيني هاي او غير قابل تحمل شده است، از سر زدن هاي ناگهاني به محل كارتان به محدود كردن روابط خانوادگي گسترش مي يابد. طوري شما را تحت نظر دارد كه حس مي كنيد يك كارآگاه خصوصي استخدام كردند كه مي خواهد مچ شما را بگيرد. براي حريم خصوصي تان ارزشي قائل نيست و مدام تماس ها، پيام ها و رفت و آمدهاي شما را چك مي كنند.

ادامه يافتن بدبيني، به نارضايتي بيشتر از زندگي منجر مي شود و انبوهي از احساسات نااميدي، غم، عصبانيت، اضطراب و افسردگي را تجربه مي كنيد. در حالت شديد تر اگر شكاكيت با ضرب و شتم هم همراه باشد ممكن است چنان درماندگي و حقارتي در شما ايجاد شود كه تنها راه رهايي را طلاق بدانيد.

 

سهم شما در بدبيني همسرتان چقدر است؟

شرط اصلي ازدواج، داشتن تعهد است كه به ماندگاري زندگي مشترك كمك مي كند. سوال اساسي اين است كه چقدر به اين تعهد پايبند بوديد و اين اطمينان را در همسر خود ايجاد كرده ايد. نگاه كردن به جنس مخالف، گرم گرفتن با آن ها، مقايسه همسرتان با ديگران، بي توجه به او يا عدم ابراز عشق و علاقه، به تدريج باعث بدبيني در او مي شود. برخي از افراد با افتخار از روابط قبلي خود صحبت مي كنند؛ چه بسا به تدريح اثرات منفي آن مشخص مي شود. براي اطلاع بيشتر در اين زمينه بهتر است مقاله تاثير گذشته همسر بر ازدواج را مطالعه كنيد.

 

رقصيدن به ساز همسر شكاك!

زماني كه از حساسيت بيش از اندازه همسر خود آگاه مي شويد ممكن است هر چيزي كه او به شما تحميل مي كند را قبول كنيد. اما به اين موضوع توجه داشته باشيد تا كي مي توانيد اين روند را ادامه دهيد. درست است كه نبايد به بدبيني او دامن بزنيد ولي لازم است براي خود، چهارچوبي تعريف كنيد. قرار نيست شما از همه خواسته ها و حقوق طبيعي خودتان محروم شويد تا او را راضي نگه داريد. بلكه بايد همراه همسرتان در مسيري بر مبناي احترام متقابل و صميميت حركت كنيد. در ادامه راهكارهايي ارائه مي دهيم تا بدانيد چگونه با همسر شكاك خود رفتار كنيد:

شناسايي اولين جرقه هاي بدبيني

براي اينكه بتوانيد مشكل بدبيني همسرتان را حل كنيد؛ شناسايي عوامل ايجاد كننده بدبيني او اهميت دارد. چه زماني، بعد از چه موقعيتي و چطور اولين بار حس كرديد كه به شما بدبين شده است. واكنش شما چگونه بوده و چه تاثيري روي رابطه تان گذاشته است. تحليل اين شرايط كمك مي كند بتوانيد تا حدي كنترل شرايط را بدست بياوريد.

رعايت كردن خط قرمزها

زماني كه ازدواج كرديد در مورد يك سري موضوعات و حد و مرزها با هم به توافق رسيديد؛ خط قرمزها را دور نزنيد. سعي كنيد اعتماد او را جلب كنيد و موقعيتي را ايجاد نكنيد كه شك او بيشتر شود. با لجبازي كردن هيچ چيز درست نخواهد شد.

گفت و گوي سازنده

در زماني مناسب، با همسرتان در مورد بدبيني هايش صحبت كنيد. انگشت اتهام را به سوي او نگيريد و برايش توضيح دهيد احتمالا سو تفاهم هايي ايجاد شده كه خودتان هم از آن خبر نداريد. سعي كنيد اين اطمينان را به او بدهيد كه دوست داريد در كنار او زندگي خوبي را تجربه كنيد. به او بگوييد كه رفتارهاي كنترلي اش باعث اضطراب و ناراحتي تان مي شود و دونفري در از بين بردن اين سو تفاهم ها تلاش كنيد.

خلف وعده نكنيد!

زماني كه به وعده هايتان عمل نمي كنيد، همسرتان گمان مي كند شما به اندازه كافي برايش ارزش قائل نيستيد يا شايد با فردي ديگري ارتباط داريد كه او را فراموش كرديد. به او نشان دهيد كه فردي قابل اتكا و صادق هستيد. اگر به هردليل در عمل به وعده، موفق نشديد از او دلجويي كنيد تا بداند به خاطر كم اهميت شماردن او نبوده است.

همسرتان را باديگران مقايسه نكنيد

زماني كه همسرتان را با ديگري مقايسه مي كنيد اين پيام را به او مي دهيد كه تو به اندازه او خوب نيستي و من از بودن در كنار تو راضي نيستم. در واقع اعتماد به نفس او را از بين مي بريد پس دچار ترس مي شود، به تدريج اين فكر در او ايجاد مي شود كه دنبال فرصتي هستيد كه او را رها كنيد.

عشق خود را ابراز كنيد

ابراز عشق و گفتن جمله دوستت دارم در رابطه اهميت زيادي دارد و يك اطمينان خاطر به همسرتان مي دهد. برخي فكر مي كنند كه گفتن آن ضرورتي ندارد و ما در عمل به او نشان مي دهيم ولي تاثير كلمات خيلي بشتر از چيزي است كه تصور مي كنيد.

 

سخن آخر

با در دسترس بودن، احساس نگراني و عدم امنيت همسرتان را كم كنيد. تماسش را تا حد امكان بدون پاسخ نگذاريد، اضافه كاري ها يا برنامه هاي خود را به همسرتان اطلاع دهيد. از پنهان كاري، ايجاد ابهام يا شوخي هاي نابجا بپرهيزيد.

پيدا كردن عامل ايجاد بدبيني و شكاكيت همسرتان موضوعي بسيار مهم است. عوامل مختلفي مانند اختلال شخصيت پارانوئيد، سو مصرف مواد مخدر، ارتباط فرازناشويي همسرتان، مي تواند به پيدايش اين حساسيت ها در او دامن زده باشد. براي اين منظور مي توانيد با يك متخصص و مشاوره خانواده مشورت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۲:۴۹ | هنر زندگي
همسر شكاك،

چرا كودكان با خود حرف مي زنند؟

حرف زدن كودك با خودش در سن 3 تا 5 سالگي طبيعي است و راهي براي بيان افكار و احساسات دروني كودك به حساب مي آيد. اما بسياري از والدين نگرانند كه آيا حرف زدن كودك با خودش نشانۀ مشكلي است؟ صحبت كردن كودك با خودش در سنين مشخصي يكي از خصوصيات رشد شناختي است و باعث پرورش خلاقيت كودك مي شود. كودكاني كه خلاق تر  هستند، بيشتر خيال پردازي مي كنند و اين ويژگي در تك فرزندها بيشتر است. حرف زدن كودك با خودش، او را با محيط اطرافش آشناتر كرده و باعث بهتر شدن گفتارش مي شود. در اين مقاله در مورد حرف زدن كودكان با خودشان صحبت ميكنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك و مشكلات كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

حرف زدن كودكان با خودشان به چه شكل است؟

برخلاف بزرگسالان، كودكان به شكل واضح‌‌تر و حتي با صداي بلند با خودشان صحبت مي‌كنند. آن‌ها دنياي اطراف خود را فراموش كرده و كاملاً وارد دنياي خيالي‌شان مي‌شوند. ممكن است با خودشان يا عروسك‌هايشان حرف زده و از حركات بدني هم استفاده كنند. اين‌گونه صحبت‌ها نمونه‌هايي از مكالمات خصوصي كودك را آشكار مي‌كنند.

حرف زدن كودك با خودش شامل يك فعاليت سه مرحله‌اي است: صحبت‌هاي خصوصي دربارۀ يك عمل يا نقشۀ انجام شده، يك فعاليت در حال انجام و نهايتاً نتيجۀ يك كار.

 

تاثير سن بر خود گويي هاي كودك

تحقيقات نشان داده كودكاني كه در حين انجام دادن كارها با خودشان حرف مي‌زنند از عملكرد بهتري برخوردارند. كودكان با گفتار خصوصي، دنياي دروني، تجربيات كسب شده، احساسات و افكار خود را آشكار مي‌كنند. موضوع صحبت‌هاي كودكان 4 ساله محدودتر و و گزينشي‌تر از كودكان سه ساله است. با رسيدن به سن 6 و 7 سالگي در اغلب كودكان اين صحبت‌ها تمام مي‌شود و هنگام انجام فعاليت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و مشكلات گفتار خصوصي و بلند حرف زدن كودك با خود، تبديل به گفتار دروني مي‌شود.

 

فوائد حرف زدن با خود در كودكان

تحقيقات بسياري نشان داده‌است كه صحبت كردن كودك با خودش مي‌تواند مزاياي بسياري براي آ‌ن‌ها داشته‌باشد. از جمله اين مزايا مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

 • يكي از عوامل مهم در حرف زدن كودكان با خودشان، هوش است. تحقيقات نشان داده است كودكاني كه با خودشان صحبت مي‌كنند نسبت به آن‌هايي كه اين كار را انجام نمي‌دهند از هوش بالاتري برخوردارند.
 • اين نوع حرف زدن نشان دهندۀ اين است كه كودك در حال رشد كردن است؛ زيرا هنگامي كه كودكي با خودش صحبت مي‌كند، خانواده و اطرافيان خود را از مفاهيم و موضوعاتي كه دربارۀ آن‌ها ياد گرفته آگاه مي‌كند.
 • كودكاني كه بيشتر با خودشان حرف مي‌زنند، خود-كنترلي در حال رشدي دارند و كمتر تكانشي عمل مي‌كنند.
 • گفتار خصوصي با استفاده از تصويرسازي ذهني و قدرت تخيل به كودكان كمك مي‌كند تا بتوانند كارهاي خلاقانه‌اي انجام دهند و بتوانند تجارب كسب شده خود را به شيوه­اي جديد ارائه دهند.

 

چه موقع نگران حرف زدن كودك با خودش باشيم؟

كودكان اغلب در دنياي خيالي خود با خودشان، عروسك‌ها، دوست‌ها و حتي حيوانات خيالي صحبت مي‌كنند. ممكن است چيزهاي جديدي كه ياد گرفتند را در مكالماتشان استفاده كنند يا حرف‌هاي بزرگ‌ترها را تكرار كنند. اما اين مسئله مهم است كه چه موقع بايد نگران اين حرف‌ زدن‌ها باشيم؟ برخي كودكان در مكالماتشان با خودشان جملات و حرف‌هايي را تكرار مي‌كنند، اگر اين امر براي مدتي طولاني و به شكلي غيرعادي ادامه پيدا كند، ممكن است نشانه اي از مشكلات رشدي باشد.

صحبت كردن تكراري با خود يكي از نشانه‌هاي اوتيسم است. اگر متوجه شديد كه با برخي تغييرات مشخص در برنامۀ كودك، عصبي شده و براي آرام شدن با خودش صحبت مي‌كند بهتر است با يك مشاوره كودك مشورت كنيد. البته درنظر داشته باشيد كه صحبت‌هاي تكراري با خود، عامل تعيين كننده براي اوتيسم به حساب نمي‌آيد و به طور قطع مشخص نمي‌كند كه كودكي مبتلا به اوتيسم است. حرف زدن كودكان در سنين 2 تا 5 سالگي طبيعي است، بعد از آن كاهش پيدا مي‌كند و تقريباً از هفت سالگي به بعد ديده نمي‌شود لذا به گفتارهاي خصوصي در سنين بالاتر بايد بيشتر توجه شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك و مشكلات كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  چرا كودكان با خود حرف مي زنند؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰:۰۸ | هنر زندگي
حرف زدن كودك با خودش،

كاهش استرس شغلي در محيط كار

كاهش استرس شغلي از آن جهت اهميت دارد كه استرس در محيط كار باعث كاهش عملكرد و فرسودگي و در نتيجه تخريب سلامت رواني و جسمي فرد خواهد شد. استرس شغلي با مجموعه اي از علائم مانند بي خوابي، حواسپرتي، خستگي، نااميدي، افسردگي و ... همراه است. در صورتي كه استرس شما به صورت مزمن ادامه پيدا كند، محيط خانه و خانواده هم تحت تاثير قرار مي گيرد و فضايي پر تنش ايجاد مي شود كه به وخيم تر شدن شرايط دامن مي زند. در اين مقاله شما را با راهكارهاي موثر براي كاهش و مديريت استرس در محيط كاري معرفي مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كاهش استرش شغلي در محيط كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

عوامل بروز استرس شغلي

استرس شغلي به دليل مجموعه اي از عوامل فردي، سازماني و محيطي ايجاد مي شود:

 • عدم همخواني شغل مورد نظر با توانايي ها و انتظارات شما
 • رقابت ناسالم در محيط كاري، زمان تعديل نيرو و عدم امنيت شغلي
 • عدم سيستم پاداش دهي، قوانين خشك، انعطاف ناپذير و ناعادلانه همراه با انتقاد زيادِ رئيسي عصبي
 • شرايط محيطي نامساعد نور ناكافي، گرما يا سرماي بيش از حد، سر و صدا و ...
 • مسئوليت زياد در محيط كاري و انجام همزمان چندين كار

 

آيا استرس باعث افت عملكرد كاري مي شود؟

وجود سطحي از استرس به شما كمك مي كند تا براي شغل خود برنامه ريزي داشته و آمادۀ رويارويي با چالش هاي محيط كار باشيد؛ در نتيجه عملكرد بهتري خواهيد داشت. ولي اگر استرس از حالت طبيعي خارج شود به دنبال عوارض جسمي و رواني مانند؛ كاهش توجه و تمركز و دردهاي بدني، بازدهي و عملكردتان نيز افت شديدي مي كند.

 

راهكارهاي موثر در كاهش استرس در محيط كاري

زماني كه حس مي كنيد تحت استرس شغلي هستيد، سعي كنيد از روش هاي سازنده براي رويارويي با آن ها استفاده كنيد:

تكنيك پذيرش در ذهن آگاهي

اگر در حال حاضر قادر به استعفا از شغل خود نيستيد و كار ديگري هم سراغ نداريد؛ از تكنيك پذيرش ذهن آگاهي استفاده كنيد. ذهن آگاهي به شما كمك مي كند تا ذهن تان را درگير هر آن چه را كه نمي توانيد تغيير دهيد، نكنيد. به جاي آن با پذيرش شما مي توانيد به سمت اهداف و ارزش هاي خود حركت كنيد. پس اگر شما نمي توانيد رفتار رئيس خودتان را عوض كنيد ولي مي توانيد كار خود را بر اساس هدفي در حال حاضر در آن محيط هستيد انجام دهيد. رسيدن به چنين مهارتي نياز به تمرين و آگاهي از فلسفه اين روش دارد. شما مي توانيد با شركت در جلسات گروه درماني يا مشاوره روانشناسي مهارت ذهن آگاهي را پرورش دهيد.

داشتن برنامه ريزي مناسب

اولين استرس يك روز كاري، گير افتادن در ترافيك و دير رسيدن به محل كار است؛ پس زودتر از خانه خارج شويد تا روز كاري خود را با آرامش شروع كنيد. اهداف و برنامه هاي كاري خود را براساس درجه اهميت اولويت بندي كنيد. پروژه هاي كاري را به مراحل كوچكتر تقسيم كنيد، تا بتوانيد با تمركز و آرامش بيشتري به انجام آن ها بپردازيد.

ايجاد تنوع در محيط كاري

در صورت امكان، پوشيدن لباس هاي غير رسمي با رنگ هاي شاد در محيط كار مي تواند تاثير خوبي روي روحيه شما داشته باشد. اتاق كار خود را به صورتي كه دوست داريد تزئين كنيد. مي توانيد از گل هاي تزئيني يا طبيعي، مجسمه ها يا عكس هاي زيبا استفاده كنيد.

ريلكس كردن

در زمان استراحت به تمرين هاي ريلكسيشن بپردازيد. نفس كشيدن عميق، انجام بعضي از تكنيك هاي يوگا و مديتيشنحتي در محل كار هم ممكن است.

مثبت انديشي

توجه خود را به زمان حال معطوف كنيد و ذهن خود را از افكار منفي و مشكلات گذشته رها كنيد. به گفت و گوي دروني خود توجه داشته باشيد و از خودگويي هاي منفي دست برداريد. نسبت به مسائل كاري واقع بين باشيد و از فاجعه آميز كردن امور ساده بپرهيزيد. سعي كنيد. به جاي تمركز روي نقاط ضعف خود روي نقاط قوت و توانايي هاي خودتان تمركز كنيد. براي رسيدن به مثبت انديشي كليك كنيد.

سبك زندگي سالم

داشتن برنامه ورزشي و رژيم غذايي مناسب مي تواند استرس شغلي را تا حد زيادي كاهش دهد. سعي كنيد به دور از تمام دغدغه ها، زماني را براي خودتان اختصاص دهيد. ارتباط با خانواده، تفريح و سرگرمي باعث ترشح هورمون دوپامين و كاهش استرس مي شود.

تكنيك هاي مديريت استرس

مديريت استرس، مجموعه اي از تكنيك ها براي آرام سازي است كه نقش موثري در كاهش استرس شغلي و اختلالات خواب دارد. اين تمرين ها در هر موقعيتي قابل اجراست. عوامل استرس زا در محيط كاري خود را شناسايي كنيد تا بتوانيد به صورت كارآمدي از اين تكنيك ها استفاده كنيد.

تقويت هوش هيجاني

هوش هيجاني به معناي توانايي برقرار كردن ارتباط صحيح با ديگران است. شناسايي عوامل ميان فردي كه باعث استرس مي شود و پاسخ مناسب به آن ها اهميت زيادي در كاهش استرس دارد. اگر از حس شوخ طبعي خوبي برخوردار هستيد مي توانيد از آن براي از بين بردن استرس شغلي در روابط ميان فردي استفاده كنيد و خشكي محيط كار ار از بين ببريد.

به زبان بدن خود توجه كنيد. زبان بدن، مي تواند بسيار تاثير گذارتر از كلمات باشند. حالات چهره، فرم ايستادن، طرز نگاه كردن مي تواند به ايجاد ارتباط مناسب شما با ديگران كمك كند يا مانعي دربرابر آن باشد.

 

سخن آخر

شغل جنبه مهمي از زندگي هر انساني است كه علاوه بر تامين نياز مالي، نياز به پيشرفت و احساس ارزشمندي شما را ارضا مي كند. از طرف ديگر استرس شغلي دليل اصلي بسياري از بيماري هاي جسمي و رواني است كه اثرات زيانبار آن به محيط خانواده و روابط جنسي شما نيز گسترش پيدا مي كند. استفاده از روش هاي مثبت براي كاهش اين اثرات اهميت زيادي دارد. راهكارهاي منفي مانند روي آوردن به سو مصرف مواد مخدر يا الكل، شما را به سمت مسيري نامشخص مي كشاند. در صورت ادامه يافتن استرس مي توانيد احساسات خود و نگراني هايتان را با يك متخصص در ميان بگذاريد تا راهكار مناسب با ويژگي شخصيتي خودتان، به شما پيشنهاد كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كاهش استرش شغلي در محيط كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  كاهش استرس شغلي در محيط كار

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۰:۴۳ | هنر زندگي
كاهش استرس شغلي،

با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم؟

طلاق به هر دليلي كه صورت گرفته باشد، همچنان والدين وظيفه دارند به دنبال راهي براي حفظ سلامت فرزند خود باشند؛ بنابراين چگونگي رفتار با كودك طلاق براي حفظ آرامش و رشد مناسب او اهميت ويژه اي دارد. آسيب هاي طلاق والدين خواه نا خواه به كودك نيز منتقل مي شود. تغييراتي كه در زندگي كودك ايجاد مي شود مي تواند تربيت او را به خطر انداخته و در بزرگسالي او را با مشكلاتي رو به رو كند. از آنجا كه فرزندان طلاق در برابر مسائل بيشتر احتمال دارد كه ضربه بخورند، بهتر است پيش از طلاق درباره آن با مشاور روانشناسي خود صحبت كنيد. در مشاوره طلاق با در نظر گرفتن شرايط فردي و خانوادگي به شما كمك مي شود تا تنش ها و سختي هاي جدايي آسان تر شود. در ادامه اين مقاله نكاتي در خصوص رفتار مناسب با كودك بعد از طلاق اشاره مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

توجه به كودك با توجه به نيازهاي كودك صورت گيرد

به عنوان يك والد بايد بدانيد دقيقا كودك شما چه چيزي نياز دارد. چون پيش شما زندگي نمي كند دليل نمي شود به نيازهاي او توجه نكنيد. نياز به محبت و نوازش از طرف شما بيشتر از هر چيز براي او اهميت دارد. به نشان دهيد جداي شما از همسرتان دليلي بر ترك كردن او و ناديده گرفتن مهري كه بين شما بوده نيست.

 

كودك بايد بداند برايتان ارزشمند است.

زماني كه طلاق صورت مي گيرد، هر چقدر هم تلاش كرده باشيد كودكتان تا حدودي شاهد تنش و درگيري قبل و بعد طلاق بوده است. كودك شما جزء افرادي است كه دراين ميان آسيب ها و تنش هاي متعددي را تجربه مي كند. بايد تلاش كنيد به كودك القا كنيد كه هنوز با وجود مشكلات زيادي كه بين شما و همسرتان وجود دارد، برايتان ارزشمند، عزيز و دوست داشتني است.

 

توانايي هاي كودك را ناديده نگيريد.

پدر و مادري كه از هم جدا شده اند، تا مدت ها تصور مي كنند كودك آن ها از لحاظ هوشي و توانايي هاي متعدد هنوز ناتوان است. تنها دليل اين موضوع اين است كه احتمالا هر دو والد به طور همزمان شاهد رشد و نمو فرزند نبوده اند. در حالي كه بايد به اين واقعيت توجه كنيم كه كودك در حال رشد است و بايد با توجه به سطح توانايي كودك مطابق با سن او توقعات تان را تعديل كنيد.

 

باج دادن چيزي را حل نمي كند

معمولا مادر و پدرهايي كه جدا شده اند با خريدهاي افراطي، يا با فراهم كردن امكانات زياد، قصد دارند كمبود نبودن هايشان را براي كودك جبران كنند. اما اين نوع خدمات افراطي به فرزندتان ضرورتي ندارد. شما بايد بتوانيد كمبودهايي كه ناشي از طلاق شماست را به طور اصولي و متناسب با شرايط كودك تان جبران نماييد.

 

به كودك احساس اعتماد دهيد

اكثر كودكان طلاق به خاطر ناملايمتي هاي طلاق، احساس گناه و عدم وفاداري مي كنند و ترس از دست دادن هميشگي در وجود آن ها است. شما بايد تلاش كنيد اين ترس را از او دور كرده و اين اطمينان را به او القا كنيد كه هيچ وقت او را ترك نخواهيد كرد.

 

كودك پل ارتباطي با همسر سابق

پس از طلاق، فرزندتان همچنان مي تواند باعث ارتباط شما با همسر سابق تان باشد. هر چقدر هم اين ارتباط براي شما آزار دهنده باشد، براي خوشحالي و سلامت فرزندتان بايد آن را بپذيريد. اما خودتان را نبايد فراموش كنيد. براي آنكه در اين ارتباط آسيب كمتري به خود و فرزندتان وارد شود، بهتر است موارد زير را رعايت نماييد.

به همسر سابق احترام بگذاريد

اگر چه شما با همسر سابق خود دچار مشكل بوده و جدا شده ايد، اما همچنان به عنوان يكي از والدين براي كودك اهميت دارد. از اين جهت تلاش كنيد تا جايي كه ممكن است، احترام آميز رفتار كنيد.

سوالات بي اساس از كودك نپرسيد.

پرسيدن سوال زياد از كودك و كنجكاوي بي مورد در مورد همسر سابق اقدام مناسبي نيست. زيرا كودك اعتماد خود را به والدين از دست مي دهد. بايد در اين زمينه تلاش كنيد تا حد امكان اعتماد كودك را جلب كرده و زماني كه با او سپري مي كنيد تنها به امور مربوط به او بپردازيد.

كودك قاضي نيست

كودك تان در بروز اختلاف و جدايي از همسر سابق بي گناه است. يكي از اشتباهات والدين اين است كه از كودك كم سن و سال خود در زمينه اختلاف با همسر درخواست كمك مي كنند. كودك در اين ميان نمي تواند درست قضاوت كند. زيرا هم پدر و هم مادر عزيزترين فرد زندگي او محسوب مي شوند. به همين علت در ارائه نظر به اشتباه مي افتد. قضاوت را به متخصصان اين امر يعني روانشناس و مشاوره خانواده بسپاريد.

مانع برقراري ارتباط فرزندتان با والد ديگر نشويد

واقعيت اين است كه كودك كم سن و سال هنوز به درك كافي در زمينه طلاق و جدايي والدين نرسيده است. ممكن است زماني كه نزد شماست دوست داشته باشد با والد ديگر در تماس باشد. شما نبايد براي او مانع تراشي كنيد. اجازه دهيد آزادانه در اين زمينه تصميم گيري كرده و برخورد كند.

 

 هرگز به ديگران اجازه قضاوت ندهيد

اگر اطراف شما از افرادي هستند كه دائم درباره جدايي شما و همسرتان نظر مي دهد و شما را مورد قضاوت قرار مي دهند، تا حد امكان كودك خود را از قضاوت هاي اطرافيان ايمن كرده و اجازه ورود هر فردي را به حريم زندگي شخصي تان ندهيد. كودك شما در شرايط كنوني احساس ناامني شديد مي كند. زماني كه از بيرون نيز مورد حملات قضاوت آميز اطرافيان قرار گيرد، آينده خوشي در انتظار او نمي باشد.

در هر صورت پرداختن به نكات بالا مي تواند در كاهش ترس ها و اضطراب هاي كودكان طلاق موثر باشد. در صورت ايجاد مشكلات جدي تر حتما به يك متخصص روان شناس كودك و نوجوان مراجعه كنيد.

 

از يك روانشناس جهت كاهش تبعات منفي طلاق استفاده كنيد

طلاق به عنوان پديده اي رايج، اما بحراني و تنش آفرين، مي تواند نتيجه منفي بر زندگي دو نفر و بخصوص فرزند آن ها به جا بگذارد. براي كاهش تبعات اين مسئله بايد از راهنمايي هاي يك روان شناس متخصص در زمينه مشكلات فرزندان طلاق و اتخاذ يك سبك فرزندپروري مناسب استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۹:۵۶ | هنر زندگي
رفتار با كودك طلاق،

هنردرماني چيست؟

بر اساس هنر درماني، با بيان خلاقانه و ابراز احساسات از طريق هنر مي توان سلامت روان و سرعت درمان را بهبود بخشيد. اما واقعا هنر چگونه مي تواند در روان درماني نقش داشته باشد؟ شايد از اينكه از هنر به عنوان روشي براي درمان استفاده مي شود تعجب كرده باشيد.  طبق تجربه هنر به بهبود روابط بين فردي، كاهش استرس و آگاهي از جنبه هاي گوناگون شخصيت كمك مي كند. بنابراين هنر درماني تلفيقي از تكنيك هاي روان درماني و ايجاد خلاقيت براي بهبود سلامت فرد است. براي آشنايي بيشتر با هنر درماني در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد.


براي دريافت مشاوره در زمينه هنر درماني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

تعريف هنردرماني

هنردرماني فعاليتي خلاقانه و بديع است كه مراجع در فرايندي آزادانه و با آرامش دست به اظهار وجود مي زند. اين فعاليت مي تواند به صورت ديداري، شنيداري و دستي صورت بگيرد. از انواع هنر درماني مي توان نقاشي درماني و نمايش درماني، موسيقي درماني را نام برد. در اين رويكرد مفهومي به نام كاتارسيس يا پالايش رواني وجود دارد. اين مفهوم به معناي برون ريزي هيجانات و افكار است؛ هدف از هنر درماني اين است كه پس از برون ريزي آنچه به عنوان تعارض در فرد وجود دارد خود را نشان مي دهد و متخصص آن را در چارچوب درماني بيرون مي كشد.

هنر درماني هم به صورت فردي و هم گروهي انجام مي شود. در هنردرماني آن چيزي كه توليد مي شود از منظر رويكرد زيبايي شناسانه اهميتي ندارد بلكه درمانگر به كمك معاني كه در پس محتواي توليد شده و مفاهيم ناخودآگاه است به تحليل اثر هنري مي پردازد. همچنين هنردرماني به مرور كه ناخودآگاه فرد را به خود آگاه مي آورد، او را متوجه بسياري از جريانات و تعارضات موجود در ذهن و زندگي اش مي كند. اما هنردرماني تنها به رويكرد روانكاوانه باز نمي گردد و در رويكردهاي رفتاري و شناختي هم از آن استفاده مي شود.

موارد استفاده و مزيت هاي هنردرماني

هنر درماني براي تمام سنين قابل استفاده است و نه تنها براي بيماري هاي رواني بلكه براي بيماري هايي كه منشا پزشكي دارند نيز قابل استفاده است. براي مثال در كودكان اوتيسم و يا كودكاني كه احتمال مي رود شرايط پرفشار و استرس زايي را سپري كنند؛ هنر درماني مي تواند مفيد باشد. همچنين اغلب بيماري طبي مثل سرطان شرايط رواني استرس زايي را ايجاد مي كند كه هنردرماني در اين امر نيز مي تواند كمك كننده باشد. اين درمان مي تواند به عنوان درمان اصلي يا درمان جانبي مورد استفاده قرار گيرد.

براي افرادي كه در ابراز وجود مشكل دارند مي توان از نمايش درماني براي تمرين ابراز وجود استفاده كرد و يا از موسيقي درماني براي كودكاني كه معلوليت حركتي دارند، استفاده شود. حوزه ديگري كه هنر درماني مي تواند مورد استفاده قرار گيرد در بهداشت رواني ست. براي مثال هنر درماني به خودشناسي افراد و پي بردن به جريانات دروني بسيار كمك مي كند. هنر درماني در ايجاد آرامش و تمرين تمركز كردن بسيار اثر گذار است و همچنين در نقاشي درماني استفاده از رنگ ها و كشيدن تصويرها مي تواند در ابراز برخي هيجانات همچون خشم مفيد باشد.

هنر درمانگر

در حوزه هنر درماني، درمانگر پارامترهايي را كه در هنر برانگيزاننده هيجانات و  افكار است را مي شناسند. همچنين با نابهنجاري مختلف رواني كه از اين طريق مي توان تشخيص داد آشناست. هنر درمانگر در طي درمان بايد بتواند پذيراي عقايد، فرهنگ ها و ويژگي هاي متفاوت انساني باشد و اساسا آزادي وسيع و فرصت خلاقيت هاي گوناگوني را در اختيار مراجع خود بگذارد. اين رويكرد محوريت و اساس را در اختيار مراجع مي گذارد و اجازه مي دهند به هر سمتي كه مي خواهد پيش برود، پس درمانگر كمترين رهنمود را در اين زمينه انجام مي دهد.

در صورتيكه هنردرماني به درستي انجام گيرد مي تواند به عنوان درمان اصلي و يا جانبي تاثيرگذار باشد. در كشور ايران اين حوزه از درمان روان شناسي بسيار جاي كار دارد اما مي تواند با تربيت نيروي متخصص در حوزه سلامت باليني و بهداشت روان در سنين مختلف بسيار تاثير گذار باشد. با توجه به ماهيت شاداب و هيجان محور اين درمان متقاضيان زيادي را پيدا خواهد كرد. هنردرمانگران ما در مركز حامي هنر زندگي آماده ارائه خدمات روانشناسي به شما هستند.

براي دريافت مشاوره در زمينه هنر درماني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  هنردرماني چيست؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰:۰۵ | هنر زندگي
هنردرماني،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان