مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

با افراد وسواسي چگونه رفتار كنيم؟

حدود دو درصد از افراد هر جامعه از احتلال رواني وسواس رنج مي‌برند، اين به معناي آن است كه حدود 10 درصد از افراد جامعه بايد درباره چگونگي رفتار با افراد وسواسي بدانند. وجود عوامل ژنتيكي در بروز وسواس باعث مي‌شود كه احتمالا در خانواده‌هايي كه فردي وسواسي وجود دارد چند نفر ديگر هم مبتلا به آن باشند. اين مسئله شرايط را براي عضو غيروسواسي خانواده سخت‌تر نيز مي‌كند. زندگي كردن با فرد وسواسي سخت است، اما سخت‌تر هم مي‌شود اگر ندانيد كه چگونه بايد در كنار اين افراد زندگي كنيد. اين كه شما بتوانيد با وجود اختلال وسواس يكي از اعضاي خانواده يا دوستان نزديكتان، به نيازهاي خودتان هم توجه داشته باشيد و هم بتوانيد از حمايت و حضور عاطفي او بهره ببريد نيازمند رعايت نكاتي است كه در اين مقاله به آن مي‌پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رفتار با افراد وسواسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اطلاعات خود را درباره اختلال وسواس افزايش دهيد.

هرچقدر اطلاعات كاملتري درباره يك مسئله داشته باشيد بهتر مي‌توانيد با آن برخورد كنيد. قدم اول براي رفتار درست با فرد وسواسي در خانواده شما آن است كه اطلاعاتتان را درباره وسواس تكميل كنيد. درباره علائم، نشانه‌ها، علل و ريشه‌هاي اختلال و روش‌هاي درمان وسواس تا مي‌توانيد مطالعه كنيد. شركت در كلاس‌هاي گروهي كه براي خانواده افراد وسواسي در كلينيك‌هاي روان‌شناسي برگزار مي‌شود مي‌تواند بهترين راه براي اين منظور و هدف باشد.

 

حمايتي باشيد.

حمايتي بودن به معناي آن است كه نيازهاي طرف مقابل خود را بشناسيد، او را درك كنيد و در مسير رفع نيازهايش حركت كنيد، بدون آن كه از نيازهاي خود چشم‌پوشي كنيد و يا با احساسات او درگير شويد و رنج ببريد. بدانيد كه اختلال وسواس يكي از رنج‌آورترين اختلال‌هاي رواني براي خود فرد مبتلا است. فرد وسواسي از حمله افكار وسواسي غيرقابل كنترل رنج مي‌برد و براي از بين بردن آن‌ها دست به رفتارهاي وسواسي مانند شستن و چك كردن و مرتب كردن افراطي و بيهوده مي‌زند. او خودش هم از بيهوده بودن رفتارش اطلاع دارد اما نمي‌تواند آن را كنترل كند و معمولا به شما مي‌گويد دست خودم نيست. پس در برابر اين همه رنج، نياز به حمايت شما دارد.

با وسواس هم دوست‌داشتني است.

قدم اول حمايتي بودن آن است كه به او بفهمانيد با وجود اختلال وسواس هم دوستش داريد. اگر چيزي براي شما آزاردهنده است آن رفتار وسواسي او است و مشكلي با خود او نداريد. رفتارش را از خودش جدا كنيد و به او بفهمانيد كه مي‌خواهيد به او كمك كنيد تا آن را بهبود دهد، اما با وجود وسواس هم او را مي‌پذيريد و دوست داريد. اگر نياز دارد درباره احساساتش، افكار وسواسي و اجبارهايش حرف بزند با توجه به او گوش دهيد و نشان دهيد مي‌فهميد كه تحمل آن برايش سخت است.

سرزنش نكنيد.

همان طور كه گفتيم افكار و رفتارهاي وسواسي فرد مبتلا به راحتي براي او قابل كنترل نيستند. پس سرزنش شما رنج او را چند برابر مي‌كند. ممكن است وقتي رفتارش را مي‌بينيد كه يك دستگيره را پانزده بار چك مي‌كند يا لباس‌هايش را با ترتيب حساس و به شدت وقت‌گيري در كمد مي‌چيند يا آن كه بيشتر از چهار ساعت را در حمام مي‌گذراند؛ در نتيجه شما هم عصباني مي‌شويد. اما با اين كه احساس خود را كتمان نمي‌كنيد به او هم مي‌گوييد كه سختي و عصبانيت او را هم براي اجبار به انجام اين رفتارها درك مي‌كنيد. علاوه بر آن سرزنش شما باعث مي‌شود او اختلالش را از شما يا ديگران پنهان كند و طبيعتا ديرتر براي درمان اقدام كند.

برچسب نزنيد.

برچسب وسواسي زدن به فرد مبتلا در خانواده و جامعه مي‌تواند اثرات زيان‌باري داشته باشد. سعي كنيد خود فرد را از اختلالش جدا كنيد. به او نگوييد وسواسي هستي. با اين كار او خود را با بيماريش يكي مي‌داند و در برابر بهبود و درمان بيشتر مقاومت مي‌كند.

انتظاراتتان را تغيير دهيد، تا كمتر ناكام شويد.

شما وقتي از عضو مبتلا به وسواس انتظار داشته باشيد كه به راحتي رفتار وسواسي اش را كنترل كند، مشخصا وقتي رفتار متفاوتي مي بينيد عصباني مي‌شويد. پس انتظاراتتان را نسبت به تغيير كردن او تغيير دهيد. بپذيريد كه اين اختلال در برابر درمان مقاوم است. با اين نوع پيش فرض حتي وقتي تغيير كوچكي هم مشاهده كنيد كه ناشي از تلاش خود او و درمان باشد؛ او را تشويق مي‌كنيد و به بهبودي بيشتر او كمك مي‌كنيد. در نظر داشته باشيد كه سرعت درمان وسواس در افراد مبتلاي تحت درمان هم متفاوت است، پس مقايسه كردن او با ديگران نمي‌تواند مفيد باشد و حتي موجب احساس بي‌كفايتي و مقاومت بيشتر در او مي‌شود.

 

ريتم زندگي را حفظ كنيد

سعي كنيد به دليل وسواس يك عضو خانواده، خودتان را از روابط اجتماعي و رفع نيازهايتان محروم نكنيد. شما حق داريد كه تفريح داشته باشيد، با دوستان و خانواده و فاميل در رابطه باشيد و روابط صميمانه تجربه كنيد. اگر قواعد و عادات فرد وسواسي در خانواده، شما را محدود مي‌كند در مورد نيازهايتان با او صحبت كنيد و در اين باره قاطع باشيد.

 

خودتان را وارد رفتار وسواسي نكنيد.

رفتار وسواسي را براي او تسهيل نكنيد، شما او را دوست داريد اما نبايد خود را وارد رفتار وسواسي او كنيد يا كارهاي اجباري او را برايش انجام دهيد. خريدن مواد شوينده زياد براي استفاده او يا كمك كردن در شستن چندين‌باره سرويس بهداشتي نمي‌تواند به بهبود او كمك كند. توجه كنيد كه او بايد سختي معقول بيماريش را تحمل كند تا انگيزه داشته باشد كه به دنبال درمان آن برود.

 

به درمان تشويقش كنيد

اطلاعاتي را كه دباره اختلال وسواس كسب كرده‌ايد با او درميان بگذاريد و به او بگوييد كه شايد نياز به كمك متخصص داشته باشد. بگوييد كه اختلال وسواس قابل درمان است، روش‌هاي درماني را به او معرفي كنيد و شواهد اثربخشي آن‌ها را برايش توضيح دهيد. تصميم نهايي با خود اوست و هر تصميمي بگيرد شما مي‌پذيريد. اگر علاقه‌اي به درمان نشان نمي‌دهد با او همدلي كنيد و بگوييد كه درك مي‌كنيد كه مراجعه كردن به پزشك يا روان‌شناس مضطربش مي‌كند يا از آن مي‌ترسد كه بقيه فكر كنند ديوانه است. به او اطمينان بدهيد كه اين‌طور فكر نمي‌كنيد و تنها مي‌خواهيد به او كمك كنيد.

 

خانواده‌درماني

ممكن است رفتارهاي وسواسي فرد مبتلاي نزديك به شما بر روي خود شما نيز فشار آورده باشد يا شما را خسته كرده باشد. حتي ممكن است احساس كرده باشيد كه زندگي خانوادگيتان تحت تاثير قرار گرفته است. در اين مواقع شما هم نياز داريد كه وارد درمان شويد تا جلوي آسيب به شما گرفته شود. تصور نكنيد كه بيماري او در اولويت قرار دارد و فعلا شما مهم نيستيد. اگر شما آسيب ببينيد خانواده به طور كلي آسيب مي‌بيند. پس خانواده را به طور كامل وارد درمان كنيد و از روش‌هاي خانواده‌درماني و زوج‌درماني روانشناسان استفاده كنيد. اين فرايند به شما كمك مي‌كند افكار منفي يا فشار و استرس را كاهش دهيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رفتار با افراد وسواسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : با افراد وسواسي چگونه رفتار كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۵:۵۹ | هنر زندگي
افراد وسواسي،

خانه سالمندان خوب يا بد؟

ماندن بر سر دوراهي نگهداري از پدر و مادر مسن در منزل يا خانه سالمندان ممكن است ذهن شما را هم درگير كرده باشد. بسياري از افراد در سنين پيري براي انجام كارهاي روزمره خود به كمك نياز دارند. اگر تصميم به سپردن آن ها به خانه سالمندان داشته باشيد ممكن است با واكنش منفي ديگران مواجه شويد؛ "چرا مي خواهيد او را به خانه سالمندان بفرستيد، خودتان نمي توانيد از او مراقبت كنيد، اين همه براي شما زحمت كشيدند". مسلما فرستادن عزيز خود به خانه سالمندانتصميمي دشوار است، سرزنش ها و قضاوت هاي اطرافيان، فقط استرس و فشار روحي تان را بيشتر مي كند. اما از طرفي خودتان نيز قادر به نگهداري از سالمندتان نيستيد. براي آنكه بتوانيد تصميم دقيق تري براي سالمند خود بگيريد با ما در اين مقاله همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانه سالمندان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مراقبت هاي سنين سالمندي

سالمندي دوره اي حساس از زندگي است كه توانايي استقلال فرد به دنبال ابتلا به بيماري هاي جسمي و ذهني كمتر مي شود. به عنوان مثال زماني كه فرد سالمند مبتلا به آلزايمر است و امكان مراقبت از خودش را ندارد، ممكن است فشار زيادي روي شما به عنوان مراقب وارد شود.

از طرفي صحبت كردن و ارتباط عاطفي با افراد مسن بسيار اهميت دارد. مشغله هاي كاري و زندگي باعث مي شود كه نتوانيد براي فرد سالمند وقت كافي بگذاريد پس او ناچار است بيشتر اوقات را در تنهايي سپري كند كه مي تواند باعث بروزعلائم افسردگي در او شود. فراهم كردن محيطي امن و رضايت بخش براي سالمندان اهميت زيادي دارد.

 

خانه سالمندان، خوب يا بد؟

عوامل مختلفي مانند مشكلات جسماني خودتان، نياز به مراقبت هاي ويژه سالمند، فضاي نامناسب محيط خانه، مشغله زياد، نگراني براي فروپاشي زندگي زناشويي ممكن است براي شما چاره اي جز فرستادن پدر يا مادرتان به خانه سالمنداننگذارد. در ادامه به بررسي مزايا و معايب خانه سالمندان مي پردازيم:

مزاياي خانه سالمندان

در شرايطي كه سالمند دچار بيماري خاصي است و امكان مراقب هاي ويژه از او را نداريد، خانه سالمندان مي تواند گزينه مناسبي باشد، دوران نقاهت را مي تواند در مكاني تحت نظارت پزشك و پرستار سپري كنند و پس از بهبودي به جمع خانواده برگردد.

براي فردي كه در خانه به تنهايي زندگي مي كند و به دليل ناتواني جسمي، توانايي مراقبت از خود يا برقراي ارتباط با جامعه را ندارد، خانه سالمندان مي تواند شرايطي را فراهم كند كه با هم سن و سالان خود معاشرت داشته باشند و اوقات خود را با شركت در برنامه هاي گروهي بگذرانند.

معايب خانه سالمندان

معمولا سالمندان ترجيح مي دهند سال هاي باقي مانده عمر خود را در خانه خود، در كنار فرزندان و خانواده خود سپري كنند براي فرد سالمندي كه به دليل بيماري دچار افسردگي شده است، رفتن به خانه سالمندان افسردگي او را تشديد مي كند؛ چرا كه حس طرد شدن از سوي عزيزانش به او فشار مضاعفي وارد مي كند.

 

تسهيل انطباق سالمند با خانه جديد خود

خوب يا بد بودن خانه سالمندان، تا حد زيادي به باور خود فرد سالمند و شرايطي كه به آن جا منتقل شده بستگي دارد. قبل از انتقال او به خانه سالمندان، با او صحبت كنيد تا از لحاظ روحي آمادگي داشته باشد، نظرات او را بشنويد و شرايطي را فراهم كنيد كه كمترين آسيب به او وارد شود.

اگر با فريب و بدون رضايت، او را به آسايشگاه سالمندان بفرستيد، يكي از سخت ترين تجربه هاي عمرش را براي او رقم مي زنيد. موجي از احساسات طرد شدگي، خيانت و ناسپاسي فرزندان در او ايجاد مي شود و انطباق با محيط جديد برايش سخت تر مي شود. مرتب به ملاقات او برويد. گاهي شرايطي را فراهم كنيد كه به محيط خانواده بازگردد. تا اين حس به او منتقل نشود كه مورد بي مهري شما قرار گرفته است. اميد ديدن دوباره شما به او انگيزه زندگي مي دهد.

 

استاندارهاي خانه سالمندان 

براي آسايش سالمند خود، بهتر است به دنبال مكاني با استانداردها لازم باشيد. از جمله شرايطي كه خانه سالمندان بايد براي رفاه و آسايش سالمندان فراهم كند، عبارتند از:

شرايط محيطي مناسب

اتاق هايي با پنچره بزرگ و نور كافي، نزديك بودن تخت سالمند به كليد برق، وجود دستگيره ها در قسمت هاي مختلف به منظور حفظ تعادل فرد سالمند، پله هاي كم، داشتن آسانسور، توالت فرنگي از عواملي است كه در خانه سالمندان بايد لحاظ شده باشد.

وجود كادر مجرب پزشكي، متخصص و پرستار

حضور پزشك به منظور بررسي سلامتي عمومي سالمندان و كاهش تنش هاي جسمي آنان لازم است. پيگيري هاي لازم براي اجراي درمان هاي دارويي و پزشكي، وضعيت تغذيه از طريق كادر پرستاري اعمال مي شود. در صورت نياز فرد سالمند و رضايت شما، ويزيت توسط متخصصان در حوزه هاي ديگر سلامت در داخل يا خارج از خانه سالمندان انجام مي گيرد.

خدمات روان شناسي

با توجه به افزايش احتمال بروز نشانه هاي افسردگي، اضطراب، نااميدي و بيماري هاي جسمي و ذهني مانند پاركينسون، آلزايمر و ... در سنين بالا، بهره گيري از روان درماني فردي، گروهي و خانواده درماني نقش زيادي دارد.

خدمات تفريحي، مراقبتي و بهداشتي

برنامه هاي تفريحي متنوع مانند برگزاري جشن ها به مناسبت هاي مختلف در تقويت روحيه و انگيزه سالمندان اهميت زيادي دارد. خدمات بهداشتي و مراقبتي شامل تعويض لباس، ملحفه، كمك به راه رفتن فرد سالمند، در نظر گرفتن برنامه غذايي مناسب با سن و وضعيت جسماني اهميت دارد.

 

استخدام پرستار براي نگهداري سالمند در خانه

ممكن است، پدر يا مادر سالمندتان تحت هيچ شرايطي راضي نباشد كه به خانه سالمندان برود. در صورتي كه وضعيت جسمي او به گونه اي ست كه امكان نگهداري او در خانه با استخدام يك پرستار وجود دارد و نيازي به خانه سالمنداننيست. از پرستاري كه آگاهي كافي از بيماري سالمندان دارد و از توانايي جسمي خوبي برخوردار است مي توانيد كمك بگيريد.

 

چطور مانع از افسردگي سالمندان شويم؟

يكي از عواملي كه باعث حس افسردگي و نااميدي در سالمندان مي شود نداشتن مسئوليت براي انجام كارهاست. فراهم كردن شرايطي كه فرد مسن بتواند برخي از كارها را خودش انجام دهد به عنوان مثال آب دادن به گل ها يا واگذاري وظايف ساده در حفظ حس خودمختاري آن ها موثر است. راه هاي ارتباطي سالمند با جامعه را قطع نكنيد. برنامه هاي تفريحي خارج از مركز مانند رفتن به كافي شاپ، خريد، سينما و ... در برنامه هفتگي قرار دهيد.

مرتب به سالمند خود سر بزنيد و احوال او را جويا شويد و از حسن خلق كاركنان مطمئن شويد؛ چون احتمال آزار و اذيت سالمند وجود دارد به خصوص در شرايطي كه فرد توانايي حرف زدن نداشته باشد يا به بيماري هايي مانند آلزايمر مبتلا باشد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانه سالمندان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خانه سالمندان خوب يا بد؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۴:۵۷ | هنر زندگي
خانه سالمندان،

بهترين راه هاي درمان فراموشي

امروزه فراموشي و درمان فراموشي از جمله مسائلي است كه ذهن بسياري از افراد را درگير كرده است. شايد شما هم مدتي است احساس مي‌كنيد كه حافظه تان مشكلي پيدا كرده، وسايلتان را گم مي‌كنيد، قرارهايتان را فراموش مي‌كنيد و يا اتفاقات را در ذهنتان نمي‌توانيد نگه داريد. طبيعتا اين شرايط شما را مضطرب مي‌كند و در پي تغيير آن هستيد. مشكل حافظه ممكن است به صورت موقتي براي همه ما پيش آمده باشد، اما توجه داشته باشيد كه اكثر مواقع اين مشكل با روش‌هايي قابل كنترل و حتي درمان است. پس با ادامه مقاله ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فراموشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

گام اول: علت فراموشي چيست؟

در قدم اول بايد بدانيد كه علت فراموشي شما چه چيزي مي‌تواند باشد. اگر علت را كشف كنيد مي‌توانيد راه حل مناسب‌تري را براي مشكل خود انتخاب كنيد. علت‌هاي زيادي مي‌تواند ريشه آن باشد. ممكن است دلايل ساده‌اي فراموشي شما را ايجاد كرده باشد؛ سوء تغذيه و تامين نشدن مواد لازم براي بدنتان، استرس و فشار رواني، اضطراب و افسردگي، اما فراموشي شما مي‌تواند نشانه‌اي از شروع يك اختلال پيش‌رونده طولاني‌مدت مانند؛ اختلال حافظه، آلزايمر يا دمانس نيز باشد. در ادامه راه‌كارهايي براي كمك به شما ارائه داده ايم تا به درمان فراموشي خود بپردازيد. 

 

از ابزارهاي كمكي استفاده كنيد.

ابزارهاي كمكي راهي است تا آسيبي كه فراموشي در زندگي‌تان ايجاد مي‌كند را محدود كنيد. در حقيقت اين مهارت‌ها و ابزارها راه درمان نيست و مانند عصا عمل مي‌كند. اما پس از مدتي خواهيد ديد كه عصاي كارآمدي است.

چك‌ليست كارها

كارهايي كه لازم است انجام دهيد را داخل دفترچه يادداشت يا گوشي خود بنويسيد تا كارهاي روزتان را با مراجعه به آن يادآوري كنيد. اين كار را مي‌توانيد هرشب قبل از خواب براي روز بعد انجام دهيد و دفترچه يادداشت شما بايد در دسترس باشد.

يادداشت در تقويم

در تقويمتان مناسبت‌ها، قرارهاي كاري يا كارهاي روزمره خود را يادداشت كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از تقويم روميزي يا تقويم جيبي استفاده كنيد. استفاده از امكانات تقويم موبايل نيز مي‌تواند به شما خيلي كمك كند. به ويژه به دليل امكان به كار انداختن زنگ هشدار براي انجام كارهايتان، يك روش يادآوري مناسب است.

يادآورها

برگه‌هاي كوچك يادآور را مي‌توانيد با كارهايي كه لازم است انجام دهيد پر كنيد و آن‌ها را در معرض ديد قرار دهيد، روي در يخچال، كنار صفحه كامپيوتر يا بالاي ميز كارتان. تا يك مسئله يادتان هست از فرصت استفاده كنيد و آن را يادداشت كرده و در جلو ديد قرار دهيد.

با كارهايتان داستان بسازيد

اگر معمولا كارهاي روزمره را فراموش مي‌كنيد مي‌توانيد براي هر كاري يك كلمه را انتخاب كنيد و يك داستان بسازيد كه همه كلمات در آن قرار دارد. مثلا اگر تخم مرغ و دفتر يادداشت بايد بخريد و اتو را بايد از تعميركار بگيريد مي‌توانيد اين داستان را بسازيد كه يك تخم را روي كاغذ گذاشتيد و اتو را روي تخم مرغ زديد. اين تصوير ذهني بيشتر از ليست كارهايتان در ذهن باقي مي‌ماند و سخت‌تر فراموش مي‌شود.

 

مغزتان را تمرين دهيد.

مغز هم مانند هر عضو ديگر بدن وقتي بيشتر فعاليت كند قوي‌تر مي‌شود. پس با تمرين‌هايي مي‌توانيد مغز خود را قوي كرده و به تقويت حافظه خود بپردازيد. يك سري از اين تمرين‌ها توسط روانشناسان و متخصصان علوم اعصاب طراحي شده‌اند كه به عنوان تمرين بازتواني شناختي شناخته مي‌شوند. اين تمرين‌ها شبيه بازي‌هاي مدادكاغذي مثل مازها و پيدا كردن تفاوت‌هاي دو شكل مي‌شوند كه بايد به ترتيب خاصي اجرا شوند. كتاب‌هاي تمرين بازتواني شناختي را مي‌توانيد در بازار تهيه كنيد.

بازي‌هاي فكري

بازي‌هاي فكري مثل سودوكو، حل جدول، مازها، مكعب روبيك، پازل و بازي‌هاي تخته‌اي مانند شطرنج و تخته‌نرد مي‌تواند تمرين خوبي براي مغز شما باشد. با انجام اين بازي‌ها علاوه بر تقويت مغزتان به تفريح هم پرداخته‌ايد و استرس و فشار رواني را هم كاهش داده‌ايد.

موسيقي

مطالعات نشان داده كه نواختن موسيقي مي‌تواند به رشد و فعاليت ذهن شما كمك كند. موسيقي هماهنگي بين بدن و ذهن شما را بيشتر مي‌كند و اين تمرين خوبي براي مغز است. علاوه بر آن احساس شادي ناشي از نواختن موسيقي مي‌تواند فراموشي ايجاد شده از فشار رواني بيروني را براي شما كاهش دهد.

بازي‌هاي كامپيوتري

تعجب نكنيد. بازي‌هاي كامپيوتري براي مغز شما مفيد هستند. تحقيقات نشان داده‌اند كه بازي‌هاي كامپيوتري بخش‌هايي از مغز را تحريك مي‌كند كه مسئول حافظه، حركت و برنامه‌ريزي هستند. پس با انجام بازي‌هاي كامپيوتري هم مي‌توانيد مغز خود را ورزش دهيد. اما توجه كنيد اين بازي‌ها به دليل احساس لذتي كه ايجاد مي‌كنند ممكن است براي شما اعتيادآور باشد. پس در انجام آن‌ها تعادل را رعايت كنيد.

 

از مغزتان مراقبت كنيد.

مغز شما نيز مانند تمام اعضاي بدنتان نياز به مراقبت دارد. اگر به راه‌هاي مراقبت از آن توجه نكنيد، به آن فشار اضافي بياوريد و يا نيازهايش را برآورده نكنيد دقيقا مانند يك مفصل كه شروع به درد گرفتن مي‌كند يا دنداني كه مي‌پوسد، شروع به ضعيف شدن مي‌كند و كاركردهايش را از دست مي‌دهد.

تغذيه سالم

تغذيه سالم به عملكرد مناسب همه اعضاي بدن از جمله مغز شما كمك مي‌كند. استفاده از موادي كه به سلامت مغزتان كمك مي‌كند بهترين راه مراقبت از اين عضو مهم است. سعي كنيد آب فراوان بنوشيد و از مواد غذايي زير بيشتر استفاده كنيد.

سبزيجات برگ‌دار سبز مانند اسفناج و كلم بروكلي براي داشتن منابع غني آهن و پروتئين براي حافظه و قلب مفيد هستند. افرادي كه اين سبزيجات را استفاده مي‌كنند ديرتر مبتلا به فراموشي مي‌شوند.

مواد غذايي غني از فوليك اسيد مانند عدس، نخود و ديگر حبوبات، جگر و بادام زميني و غذاهاي حاوي امگا3 مانند ماهي براي سيستم عصبي مفيد است و حافظه را تقويت مي‌كند.

مَويز به خاطر دارا بودن آنتي‌اكسيدان‌هاي فراوان و گياه رزماري به جهت تقويت گردش خون در مدارهاي عصبي مغز مي‌تواند براي تقويت حافظه و به عنوان يك درمان كمكي در كنار ديگر روش‌ها مورد استفاده قرار گيرد.

خواب مناسب

اگر سلامت بدن و ذهنتان براي شما مهم است بايد به خوابتان هم اهميت بدهيد. به طور ميانگين بدن شما به خواب شبانه بين 7 تا 9 ساعت نياز دارد. كمبود خواب شبانه مي‌تواند باعث عدم تمركز و توجه، اختلال حافظه و خستگي و گيجي شما در طول روز شود. سعي كنيد خوابتان ريتم ثابتي داشته باشد، ساعت خاصي به رخت خواب برويد و در ساعت خاصي بيدار شويد تا بدنتان به اين ريتم عادت كند.

ورزش كنيد.

ورزش علاوه بر خون‌رساني به مغز باعث ترشح مواد شيميايي مفيدي در مغز شما مي‌شود كه فوايد زيادي دارد. كاهش استرس، افزايش تمركز و توجه و ايجاد روحيه شاد و پرانرژي از اثرات ورزش منظم است. روزي نيم ساعت به ورزش بپردازيد. نياز به كار عجيبي نيست. مي‌توانيد از پياده‌روي سريع بين محل كار و خانه‌تان شروع كنيد، يا هرشب به پارك محله برويد و نيم ساعت ورزش كنيد. ورزش‌هايي مانند يوگا علاوه بر اثرات مثبت بر روي بدن شما به دليل القاي آرامش فشار رواني را روي شما كاهش مي‌دهد.

 

با يك متخصص مشورت كنيد

اگر نگران كاهش قدرت حافظه خود هستيد و فكر مي‌كنيد احتمالا مشكل خاصي براي شما پيش آمده بهتر است به يك متخصص اعصاب و روان يا روان‌شناس مراجعه كنيد. پزشك شما با تجويز آزمايشات پاتوبيولوژي، عملكرد تيروئيد، سطح ويتامين‌ها و ديگر سطوح متابوليكي را مي‌سنجد؛ اگر مشكل شما در نتيجه يك كمبود جسمي ايجاد شده باشد به درمان آن با مكمل‌هاي غذايي يا داروها مي‌پردازد. در شرايطي احتمال دارد پزشك از تصويربرداري‌هاي مغزي نيز استفاده كند.

علاوه بر آن ممكن است مشكل حافظه شما ناشي از يك اختلال رواني مانند افسردگي، اضطراب و يا  پاسخي در برابر استرس باشد. در جلسات مشاوره، روانشناس با بر طرف كردن عامل اصلي فراموشي، مسئله حافظه شما نيز خود به خود ناپديد مي‌شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فراموشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين راه هاي درمان فراموشي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۸:۴۳ | هنر زندگي
درمان فراموشي،

مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان كجا است؟ بسياري از شهروندان سيستان و بلوچستان براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان شما را ياري نمايد.

نام مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

آدرس مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان  هم انديش

آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان – هم انديش:  سيستان و بلوچستان خيابان اميرالمومنين ۸

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان سيستان و بلوچستان و بالاخص شهر سيستان و بلوچستان شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي سيستان و بلوچستان و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم سيستان و بلوچستان باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره سيستان و بلوچستان براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره سيستان و بلوچستان، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره سيستان و بلوچستان به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم سيستان و بلوچستان اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در سيستان و بلوچستان توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان سيستان و بلوچستان و شهر سيستان و بلوچستان

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره سيستان و بلوچستان

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سيستان و بلوچستان مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۳:۰۴ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان | كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم سيستان و بلوچستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم سيستان و بلوچستان به كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان تنها به منظور كمك به مردم سيستان و بلوچستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

شماره

مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

۱

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - فرداي روشن

بلوار انقلاب نبش بلوار ساعي

۲

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - خانه اميد

خيابان ۵۹ ام امام خميني نرسيده به فلكه شركت نفت

۳

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - بهاري ديگر

بلوار انقلاب شهرك مصالح فروشان جنب سنگ صدف

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در سيستان و بلوچستان و كمپ هاي ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد سيستان و بلوچستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان | كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰:۲۱ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان،

بازتاب بابكين نوزاد | بازتاب دست - دهان نوزاد

بازتاب بابكين نوزاد مانند ديگر بازتاب‌هاي نوزادي براي كودك نقش حياطي دارد. در حقيقت زماني كه هيچ رفتار ارادي را ياد نگرفته بوديد، بازتاب‌ها تنها توانايي شما براي مقابله با محيط بودند كه از رحم مادر با خودتان به اين دنيا آورده‌ايد. يكي از اصلي‌ترين نشانه‌هاي سلامت فرزند شما در زمان تولد وجود بازتاب‌هاي نوزادي سالم است كه معمولا توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شوند. يكي از اين بازتاب‌ها كه در ادامه به آن مي‌پردازيم بازتاب بابكين نوزاد (Babkin reflex) است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب (reflex) به معني حركتي غير ارادي در انسان است كه به وسيله مدارهاي عصبي ساده در بدن اتفاق مي‌افتد. بازتاب‌ها به دليل اهميتي كه براي بقا دارند طوري شكل گرفته‌اند كه بدون نياز به تصميم ارادي و در سريع‌ترين زمان ممكن اتفاق بيافتند. بازتاب‌ها به چهار دسته؛ بازتاب‌هاي كششي، بازتاب‌هاي اعصاب مغزي، بازتاب‌هاي نوزادي و ساير بازتاب‌ها تقسيم مي‌شوند.

بر خلاف ديگر بازتاب‌هاي انسان كه هميشگي هستند و فقط در زمان آسيب‌هاي عصبي و بيماري‌ها كاهش يا افزايش پيدا مي‌كنند، بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد وجود دارند، اما به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند.

 

چرا بايد بازتاب هاي نوزاد را بشناسيم؟

از آن جا كه بازتاب ها يكي از نشانه هاي سلامتي نوزادان است، با ارزيابي آن ها مي توان به وجود نقص در نوزاد پي برد. شما خودتان نيز در منزل مي توانيد بازتاب ها را در نوزادتان مشاهده كنيد؛ در صورتي كه بازتابي در بازه زماني طبيعي رشد وجود نداشت و يا بيش از زمان مقرر ادامه پيدا كرد، بايد نوزادتان را به يك متخصص نشان دهيد. آگاهي شما درباره روندرشد كودك تا يك سالگي سلامت او را تضمين مي كند.

 

نحوه مشاهده بازتاب بابكين نوزاد

بازتاب بابكين نوزاد كه توسط بوريس بابكين، فيزيولوژيست روسي كشف شد، در پي فشار دادن دو كف دست ايجاد مي‌شود. زماني كه دو كف دست نوزادتان را فشار دهيد او سرش را مي‌چرخاند، چشمانش را مي‌بندد، دهانش را باز مي‌كند و سرش را به جلو خم مي‌كند. اين پاسخ‌ها ممكن است هركدام به تنهايي يا به صورت تركيبي ايجاد شود. بازتاب بابكين در نوزادان كوچكتر راحت‌تر ايجاد مي‌شود اما در نوزادان بزرگ‌تر پاسخ بازتابي شديدتر است.

 

سن شروع و پايان بازتاب بابكين نوزاد

هرچقدر سن نوزاد شما كمتر باشد بازتاب بابكين راحت‌تر ايجاد و مشاهده مي‌شود، اما به مرور كمرنگ‌تر مي‌شود. بازتاب بابكين تا حدود شش‌ماهگي مشاهده مي‌شود و پس از آن به مرور ناپديد مي‌شود. در نوزاداني كه بيمار هستند و يا مشكل  عصبي خاصي داشته باشند بازتاب بابكين يا وجود ندارد يا بسيار كمرنگ است؛ اما اگر بازتاب وجود نداشت الزاما به معني بيماري نوزاد شما نيست و براي اطمينان مي‌تواند با پزشك يا مشاوره كودك مشورت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب بابكين نوزاد | بازتاب دست - دهان نوزاد


ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱:۳۵ | هنر زندگي
بابكين نوزاد،

چگونه از نظر رفتاري فرد جذابي باشيم؟

داشتن جذابيت رفتاري به شما اين امكان را مي دهد كه پيام هاي غير كلامي مناسبي در روابط بين فردي و رمانتيك خود بفرسيد. در واقع ارتباط غير كلامي در مراحل اول آشنايي نقش مهمي در فرايند دوست يابي بازي مي كند. در روابط پايدارتر توجه به رفتارهاي خاص طرف مقابل مي تواند به شما كمك كند تا بتوانيد ارتباطتان را محكم تر كنيد. بنابراين برخي رفتارها براي شكل دهي رابطه موثر هستند و برخي ديگر براي ايجاد اعتماد و تحكيم بيشتر رابطه مورد استفاده قرار مي گيرند. داشتن جذابيت رفتاري كار آساني نبوده و براي رسيدن به آن نياز به تمرين خواهيد داشت. در اين مقاله عواملي را كه برجذابيت رفتاري موثر هستند را بررسي مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه شروع يك رابطه و جذابيت رفتاري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

رفتاري با اعتماد به نفس

اعتماد به نفس يكي از مهم ترين مواردي است كه در پذيرفته شدن و جذابيت شما در اجتماع تاثير زيادي دارد. اگر به عملكرد خود اعتماد كامل داشته باشيد و بتوانيد اين موضوع را به ديگران نيز القاء كنيد، در نگاه ديگران داراي جذابيت بيشتري خواهيد بود. براي افزايش اعتماد به نفس خود تلاش كنيد و از آن به عنوان عاملي براي جذابيت استفاده كنيد.

 

تماس چشمي

برقراري تماس چشمي در حين گفتگو به مخاطب اين پيغام را مي دهيد كه "به تو و حرف هايت توجه مي كنم". پس زماني كه با شخصي در حال صحبت هستيد براي اينكه به او بفهمانيد كه صحبت او برايتان مهم است، هر از گاهي تماس چشمي با او برقرار كنيد. اين كار ضمن احترام متقابل، نشانگر توجه شما به شخص مقابل است.

 

لبخند اثر بخش

لبخند زدن معمولا باعث جذب ديگران و ايجاد رابطه خوب مي شود. هنگامي كه براي بار اول به يك محيط نا آشنا وارد مي شويد، لبخند بزدنيد. مهم است كه اخم نكنيد، رعايت همين رفتار شايد بي اهميت به جذابيت شما كمك زيادي مي كند.

 

شور و اشتياق

سعي كنيد حرفي كه مي زنيد يا كاري كه مي كنيد بر اساس انگيزه و خواسته خودتان باشد؛ چرا كه شما كنترل كمي بر زبان بدن و واكنش هاي غير ارادي خود داريد، در نتيجه طرف مقابل شما به حقيقي يا غير خقيقي بودن گفتار و رفتارتان پي خواهد برد. داشتن شور و شوق باطني در انجام هر كاري، در نگاه ديگران شما را فردي جذاب جلوه مي دهد.

 

استفاده نكردن از تلفن همراه در مواقع مهم

زماني كه در حال گفت گوي رو در رو با شخصي هستيد، حدالامكان در حال گفت گو با شخص مقابل، گوشي تلفن همراه خود را رها كنيد و تمام و كمال به طرف مقابل خود گوش دهيد. اين كار باعث حفظ احترام طرف مقابل مي شود. برعكس اگر مدام در گوشي خود مشغول باشيد و به حرف هاي طرف مقابل توجهي نكنيد، به همان ميزان از ارزش شما نزد او كاسته مي شود.

 

وقت شناسي

در قرار ملاقات هايتان وقت شناس باشيد. زماني كه براي وقتِ ديگران ارزش قائل شويد، نخست براي خودتان ارزش آفريني مي كنيد. بنابراين تلاش كنيد در ديد ديگران محترم بوده و زمان را مغتنم بشماريد. با اين كار بيش از گذشته بر روي ديگران تاثير مثبت بگذاريد و بر ميزان جذابيت خود بيافزاييد.

 

دست دادن هنگام ورود به يك محيط جديد

اگر وارد محيط تازه اي مي شويد و افراد آن جديد هستند، براي آشنايي بيشتر به افراد دست دهيد و خود را معرفي كنيد. اين مي تواند يك شروع بسيار خوب براي برقراري ارتباط باشد. همچنين در برخوردهايتان سعي كنيد رسا و واضح صحبت كنيد.

 

نظم داشته باشيد

اگر از آن دسته افراد بي نظمي هستيد كه ميزكار، محيط اطراف و در كل حوالي جايي كه شما در آن حضور داريد پر از وسايل غير ضروري و حتي به درد نخور و دور ريختني است، جذابيت كمي براي ديگران خواهيد داشت. سعي كنيد تا حد معمول منظم و مرتب بوده و به ظاهر اطراف خود اهميت زيادي دهد.

 

متواضعانه رفتار كنيد

اگر از نظر تحصيلي، شغلي و موقعيت اجتماعي در سطح بالاتري از اطرافيان قرار داريد، بايد تا حد امكان مراقب تلۀ خود نمايي باشيد. مراقب باشيد حس برتري جويي در شما آن قدر پررنگ نباشد كه ديگران نتوانند ارتباط درستي با شما برقرار كنند. تلاش كنيد تا جايي كه ممكن است افتاده و متواضعانه رفتار كنيد. با چنين رفتاري، سد ارتباطي شما و ديگران شكسته مي شود و ديگران به راحتي مي توانند با شما ارتباط برقرار كرده و جذب شما شوند.

در انتها مي توان به اين نكته اشاره كرد كه بر روي رفتار خود با ديگران و ظرافت هاي رفتاري لازم تمركز بيشتري داشته باشيد. ديگران بر اساس رفتاري كه از شما سر مي زند به اشتباه شما را قضاوت مي كنند. تلاش كنيد كه تا حد امكان جلوي اين مسئله گرفته شود و ديگران شما را بر اساس واقعيت هاي موجود در شخصيت شما، ارزيابي تان كنند. 

موارد ذكر شده براي رسيدن به جذابيت رفتاري اهميت به سزايي داشتند. اما براي آنكه بتوانيد ديگران را در به خود جذب كنيد بايد تا حدي جذابيت ظاهري و جذابيت گفتاري نيز داشته باشيد. به اين صورت مي توانيد از توانايي خود براي جذب ديگران اطمينان حاصل كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه شروع يك رابطه و جذابيت رفتاري مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  چگونه از نظر رفتاري فرد جذابي باشيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۷:۵۰ | هنر زندگي
جذابيت رفتاري،

بازتاب خزيدن نوزاد

بازتاب خزيدن نوزاد يا Crawling reflex يكي از بازتاب‌هاي طبيعي و فطري كودكتان مي باشد كه با خود به اين دنيا آورده است. از آن جا كه نوزاد هنوز حركات ارادي را ياد نگرفته، براي زنده ماندن نياز دارد كه با حركاتي فطري از خودش محافظت كند. اين بازتاب‌ها نشانه سلامت كودك شما هستند. بازتاب خزيدن نوزاد مانند بسياري از ديگر بازتاب هاي نوزادي پس از مدتي محو مي شود. در صورتي كه تبديل به حركات ارادي نشود مي تواند نشان دهنده يك مشكل باشد. در اين مقاله درباره بازتاب خزيدن نوزاد توضيح مي‌دهيم تا با وضعيت سلامت نوزادتان بيشتر آشنا شويد.

 

براي دريافت مشاوره كودك و نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب يا reflex پاسخ‌هاي حركتي غيرارادي و خودبه‌خودي به يك محرك بيروني است كه براي بقاي انسان لازم هستند. بعضي بازتاب‌ها هميشه در بدن شما وجود دارند، مانند عطسه و بازتاب پرش زانو اما بازتاب‌هاي نوزادي ويژه سن خاصي هستند و اغلب به صورت طبيعي بايد از بين بروند.

بازتاب‌هاي نوزادي از آغاز تولد حضور دارند، اما به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند. وجود بازتاب‌هاي نوزادي پس از زماني كه بايد به طور طبيعي محو شوند و يا در بزرگسالي مي‌تواند نشان‌دهنده وجود آسيب‌هاي عصبي و يا بيماري باشد. تمامي بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شود تا در صورت وجود مشكلي خاص نوزاد تحت آزمايش‌هاي ويژه قرار گيرد.

 

نحوه مشاهده بازتاب خزيدن

براي مشاهده بازتاب خزيدن، نوزادتان را روي شكم بر روي يك سطح صاف قرار دهيد و كف پاهايش را به طور متناوب با انگشت فشار دهيد. در پي اين حركت پاهاي نوزاد به حالت خزيدن حركت مي‌كند و به طور متناوب خم و راست مي‌شود. اين حالت با خزيدن ارادي نوزاد كه بعد از محو شدن اين بازتاب به وجود مي‌آيد متفاوت است.

 

عملكرد بازتاب خزيدن

بازتاب خزيدن، عضلات نوزاد شما را براي حركت ارادي چهار دست و پا رفتن آماده مي‌كند. اين بازتاب براي خزيدن ارادي و چهار دست و پا رفتن در مراحل بعدي لازم است. نوزاد در مرحله اول از بازتاب غيرارادي خزيدن برخوردار است، پس از آن كه بازتاب خزيدن نوزاد محو شد سينه‌ خيز رفتن شروع مي‌شود و در آخر نوزاد چهار دست و پا حركت مي‌كند.

همچنين بازتاب خزيدن با تحريك قسمت‌هاي مختلف مغز، براي يادگيري در آينده مفيد هست. تكرار حركت بازوها و پاها باعث سازماندهي تحريكات عصب‌ها مي‌شود و به پردازش‌هاي شناختي بعدي كودك كمك مي‌كند.

 

سن شروع و پايان بازتاب خزيدن نوزاد

به طور طبيعي بازتاب خزيدن نوزاد تا حدود 3 الي 4 ماهگي ادامه پيدا مي‌كند. پس از آن به جهت آماده شدن نوزاد براي خزيدن ارادي و چهار دست و پا رفتن بايد بازتاب خزيدن از بين رفته باشد. زمان شروع خزيدن و چهار دست و پا رفتن بين كودكان تفاوت‌هايي وجود دارد. پس از ناپديد شدن بازتاب خزيدن به طور ميانگين، حدود نه‌ماهگي خزيدن ارادي شروع شده و حدود 10ماهگي چهار دست و پا راه رفتن آغاز مي‌شود. با اين وجود كه اكثر كودكان همين توالي را براي حركت طي مي‌كنند اما ممكن است بعضي از آن‌ها يك يا دو مرحله را جهشي بگذرانند و به يك‌باره راه بروند. با اطلاع از روند رشد كودك تا يك سالگي از سلامت او اطمينان حاصل كنيد.

 

آسيب‌هاي مرتبط با بازتاب خزيدن

بازتاب خزيدن نوزاد نيز مانند هر بازتاب ديگري اگر پس از مدت معين محو نشود مي‌تواند مشكلاتي را ايجاد كند. همان‌طور كه گفته شد، خزيدن ارادي و در پي آن چهار دست و پا راه رفتن نوزاد شما بستگي به اين دارد كه بازتاب خزيدن غيرارادي به موقع ناپديد شده باشد. بنابراين باقي ماندن آن مي‌تواند خزيدن و چهار دست و پا رفتن نوزاد شما را به تعويق بيندازد. همچنين باقي ماندن بازتاب خزيدن نوزاد مي‌تواند مانع از پيشرفت مهارت‌هاي حركتي كودك شما شود و بر روي هماهنگي حركات او تاثير مي‌گذارد. با مشاوره كودك شما مي توانيد از تمرينات جسماني مناسب براي رشد كودك اطلاع كسب كنيد.

 

براي دريافت مشاوره كودك و نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب خزيدن نوزاد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۵:۲۰ | هنر زندگي
بازتاب خزيدن نوزاد،

بازتاب چنگ زدن نوزاد

حتما از اين كه انگشتتان را روي كف دست نوزادتان قرار مي‌دهيد و او محكم به انگشت شما چنگ مي‌زند احساس خوبي پيدا مي‌كنيد؛ اين همان بازتاب چنگ زدن نوزاد است. چنگ زدن يكي از بازتاب‌هاي نوزادي كه به صورت يك عمل فطري بدون اراده در نوزادان وجود دارد. نوزادان در بدو تولدشان هنوز هيچ رفتار ارادي را ياد نگرفته‌اند، پس بايد به وسيله اين بازتاب‌ها با محيط برخورد كنند. پس از آن كه عضلات كودكتان باهم هماهنگ‌تر شد و او بر روي حركاتش كنترل پيدا كرد از حالت بازتابي خارج شده و به صورت ارادي در مي‌آيد. در اين مقاله به نكات مهم در مورد بازتاب چنگ زدن نوزاد و آسيب‌هاي احتمالي آن مي‌پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

بازتاب چيست؟

بازتاب ها پاسخ هاي حركتي غير ارادي هستند كه بدون فكر در برابر يك ضربه يا لمس اتفاق مي‌افتد. برخي بازتاب‌ها دائمي وجود دارند و بعضي ديگر مخصوص سن خاصي هستند. وجود بازتاب در سن مناسب نشانه سلامت است اما مي‌تواند وجود يك بازتاب در زمان نامناسب نشانه آسيب عصبي يا بيماري فرد باشد.

بر خلاف ديگر بازتاب‌هاي انسان كه براي هميشه وجود دارند، بازتاب‌هاي نوزادي از همان آغاز وجود دارند، اما به طور طبيعي در سال اول زندگي از بين مي‌روند. وجود بازتاب‌هاي نوزادي پس از زماني كه بايد به طور طبيعي محو شوند و يا وجود آن ها در بزرگسالي مي‌تواند نشان‌دهنده يك آسيب‌ عصبي و يا بيماري باشد. تمامي بازتاب‌هاي نوزادي در بدو تولد توسط ماما يا پزشك بررسي مي‌شود تا در صورت وجود مشكلي خاص نوزاد تحت آزمايش‌هاي ويژه قرار گيرد.

 

نحوه مشاهده بازتاب چنگ زدن نوزاد

اگر انگشتتان يا هر شيء ديگر را كف دست نوزادتان قرار دهيد او مشتش را مي‌بندد و به انگشت شما چنگ مي‌زند. اين بازتاب آنقدر قوي است كه حتي مي‌تواند وزن بدن نوزاد را تحمل كند. يعني اگر شما انگشتتان را به سمت بالا بكشيد، طوري كه فاصله آن از تخت خواب زياد شود او انگشت شما را رها نمي‌كند و بدنش از روي تخت بلند مي‌شود و مشت بسته‌شده‌اش مي‌تواند به راحتي وزن بدن را تحمل كند.

در نظر داشته باشيد كه ممكن است بدون هيچ هشدار و پيش‌بيني خاصي نوزاد دستش را باز كند. حركت معكوس اين بازتاب مي‌تواند با لمس كردن پشت يا كنار دست نوزاد ايجاد شود. همچنين ممكن است در صورت ايجاد يك صداي بلند و يا حركت شديد كه بازتاب يكه خوردن را به همراه دارد نوزاد دست خودش را باز و شيء را رها كند.

 

عملكرد چنگ زدن نوزاد

تمامي بازتاب‌هاي نوزاد داراي عملكرد حياتي براي نوزاد هستند و در طول تكامل براي بقاي انسان لازم بوده‌اند. بازتاب چنگ زدن نوزاد، عضلات را براي يادگيري مهارت‌هاي حركتي و گرفتن ارادي اشيا آماده مي‌كند.

 

سن شروع و پايان چنگ زدن نوزاد

بازتاب چنگ زدن از دوران جنيني وجود دارد و تا حدود 2 تا 4 ماهگي بايد به صورت غيرارادي وجود داشته باشد. پس از اين زمان به چنگ زدن ارادي تبديل مي شود. 

 

آسيب‌هاي بازتاب چنگ زدن نوزاد

اگر بازتاب چنگ زدن بيش از 2 تا 4 ماه باقي بماند، اين بازتاب به صورت غيرمعمول تاخير يافته و مي‌تواند ايجاد مهارت‌هاي حركتي مانند كشيدن و رها كردن و دست‌ورزي‌هاي ظريف را به تاخير بيندازد. براي گرفتن ارادي اشياء نياز است كه بازتاب چنگ زدن از بين رفته باشد. با گذاشتن انگشت در دست نوزادتان و كشيدن دستتان بازتاب را امتحان كنيد. اگر به مرور در سن مناسب به صورت ارادي مي‌تواند انگشت شما را رها كند يعني دارد براي مراحل بعدي رشد حركتي آماده مي‌شود. آگاهي از روند رشد كودك تا يك سالگي براي شناسايي نقص در كودك توسط شما ضروري است.

وجود بازتاب چنگ زدن در بزرگسالان نشانه‌اي از يك آسيب است و مي‌تواند در اثر آسيب لوب پيشاني مغز و يا نشانگان عروقي قدامي مغزي به وجود بيايد.

 

چگونه به نوزادتان كمك كنيد؟

در حدود 4هفتگي به بعد با نوزادتان بازي‌هايي را انجام دهيد تا تشويق شود انگشتانش را شل كند. بازي‌هايي مانند لي‌لي حوضك مي‌تواند به اين فرايند كمك كند. كاري كنيد كه كودكتان از وجود دست‌هايش آگاه شود. در حين بازي دست او رابا چيزهاي نرم و خز مانند قلقلك دهيد و يا دستانش را به آرامي ماساژ دهيد. تحريك حس لامسه كودك به رشد او كمك مي كند. شما مي توانيد با ماساژ نوزاد، بوسيدن، در آغوش گرفتن و شير دادن حس لامسه را به طور موثرتري تحريك كنيد. براي آن كه بتوانيد در هر مرحله از رشد نيازهاي اساسي كودك خود را به بهترين شكل و بر اساس دستاوردهاي علمي نوين بر طرف كنيد؛ با يك مشاوره كودك در ارتباط باشيد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  بازتاب چنگ زدن نوزاد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۴:۰۹ | هنر زندگي
چنگ زدن نوزاد،

معافيت اعصاب و روان سربازي

يكي از شرايط معافيت از خدمت سربازي، دريافت معافيت اعصاب و روان يا به اصطلاح دريافت كارت قرمز سربازي است. براي اين دسته از معافيت ها، تشخيص هاي پزشكي و مصاحبه هاي روانپزشكي متعدد به علاوه تحقيقات ميداني انجام مي شود تا هرگونه شبهه اي را از بين ببرند. اما به هرحال افرادي هستند كه مي خواهند از اين طريق، به سربازي نروند. در اين مطلب چگونگي گرفتن معافيت اعصاب و روان، پيامد هاي آن و ليست اختلالاتي كه بر مبناي آنها معافيت اتفاق مي افتد آورده شده است.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه معافيت اعصاب و روان سربازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چگونه معافيت اعصاب و روان (كارت قرمز) بگيريم؟

شروطي كه سازمان نظام وظيفه براي معافيت اعصاب و روان وضع كرده به گونه ايست كه بتواند افراد واجد شرايط حقيقي را از افرادي كه قصد دور زدن قانون دارند تشخيص دهد. يكي از مهمترين پيش شرط هاي معافيت اعصاب و روان، تعدد بستري در بيمارستان هاي روانپزشكي، مصرف داروهاي اعصاب و روان، اقدامات خودكشي و رفتارهاي ضد اجتماعي و ناهنجار است. سه مرحله براي تشخيص اختلالات رواني وجود دارد كه شامل؛

تاييد توسط پزشك اوليه

تاييد بيماري توسط كميسيون پزشكي بيمارستان

تاييد بيماري توسط كميسيون پزشكي سازمان نظام وظيفه عمومي مي باشد.

 

چگونه مي توانيم بيماري خود را اثبات كنيم؟

بسياري از افراد براي گرفتن معافيت اعصاب و روان حاضرند دست به كارهاي خطرناكي بزنند. مراحل طولاني تشخيص و حضور در مقابل روانشناسان و روانپزشكان خبره، امكان بيشتر جلوه دادن مشكل يا اظهار دروغ به بيماري رواني را مي گيرد. تاريخچه زندگي و تحقيقات ميداني سازمان نظام وظيفه، يكي از مراحلي است كه براي تشخيص وجود دارد. به دليل اينكه اغلب اختلالات ريشه در كودكي و نوجواني دارند، به نظر مي رسد ابتلاي ناگهاني به بيماري هاي رواني كمي مشكوك و غير قابل باور است.

 

پيامدهاي كارت قرمز سربازي

معافيت از طريق بيماري اعصاب و روان، معافيت كارت قرمز گفته مي شود. البته رنگ اين كارت با ديگر كارت ها فرقي ندارد؛ اما لازم به ذكر است كه در صورت تاييد شرايط بحراني اعصاب و روان و معافيت، محدوديت هاي زيادي براي فرد مثل عدم امكان استخدام هاي دولتي يا عدم امكان دريافت گواهي نامه رانندگي به وجود مي آيد. همچنين زمان بر بودن و طولاني بودن پروسه تشخيص اختلالات رواني، براي افراد سالمي كه قصد معافيت از اين طريق را دارند، تا حدودي طاقت فرساست.

 

ليست اختلالات رواني براي معافيت اعصاب و روان

بر اساس قوانين سازمان نظام وظيفه عمومي، 15 بند و چند تبصره درباره شرايط و اختلالاتي كه مي تواند معافيت دائم يا معافيت از رزم را در پي داشته باشد در ادامه آورده شده و طيف وسيعي از تمام اختلالات روانشناختي را شامل مي شود.

بند 1 : سايكوز ها يا روانپريشي

الف ) اسكيزوافكتيو، اسكيزوفرني، اختلالات هذياني و ديگر سايكوزها: معافيت دائم

ب) اختلالات سايكوز گذرا: شش ماه معافيت موقت

بند 2 : اختلالات خلقي

الف) ابتلا به بيماري دو قطبي نوع يك در هر مرحله و فاز: معاف دائم 

ب) اختلال افسردگي اساسي يا عمده ( MDD ): معاف دائم 

ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف (ديس تايمي و سايكلوتايمي)، اختلال خلقي دو قطبي نوع دوّم (هايپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد: معاف از خدمات رزمي 

د) در صورتيكه حداقل شش ماه از حمله حاد (اولين حمله حاد مانيا) و افسردگي گذشته باشد و هيچگونه علامتي نداشته باشد: معاف از خدمات رزمي

بند 3 : انواع اختلالات شخصيتي

الف) ضداجتماعي، مرزي، اسكيزوئيد، اسكيزوتايپال و پارانوئيد: معاف دائم 

ب) انواع ديگر اختلال شخصيت در صورتيكه ناتوان كننده نباشد: معاف از خدمات رزمي

بند 4: اختلال وسواس (OCD)، اختلال پانيك، اختلال اضطراب، فوبيا يا PTSD يا ساير اختلالات اضطرابي

الف) نوع شديد مقاوم به درمان: معافيت دائم 

ب) نوع خفيف: معاف از خدمات رزمي

بند 5: انواع نقيصه هاي عقلاني و كندذهني ها (عقب ماندگي ها)

الف) با ضريب هوشي يا IQ زير 70: معاف دائم 

ب) با ضريب هوشي بين 90- 70: معاف از خدمات رزمي

بند 6: اختلالات تكلم و لكنت زبان در صورتيكه علت رواني يا نورولوژيك داشته باشد

الف) موارد شديد: معاف دائم 

تبصره: براي دارندگان مدارك كارشناسي و بالاتر: معاف از خدمات رزمي

ب) در موارد متوسط يا خفيف: معاف از خدمات رزمي

بند 7:

كژخوئيهايي كه مغاير شئونات اجتماعي و نظامي (از جمله انحرافات جنسي و هم جنس گرايي) باشد: شش ماه معاف موقت 

تبصره: پس از شش ماه در صورت اثبات در مراكز درماني ن.م. : معاف دائم

بند 8:

اختلالات كنترل تكانه شديد: معافيت دائم

بند 9:

اختلالات روان تني يا علائم جسماني، در صورتيكه بيش از دو سال طول كشيده باشد به شرط ثبوت با مدارك پزشكي مستدل: معاف دائم 

تبصره: براي دارندگان مدارك كارشناسي و بالاتر: معافيت از خدمات رزمي

بند 10: اختلالات تيك صوتي يا حركتي

الف) نوع شديد: معاف دائم 

ب) نوع خفيف: معاف از خدمات رزمs

بند 11:

اختلالات فراگير رشد ( Pervasive Developmental Disorders ) از قبيل اختلال اوتيستيك اثبات شده : 

الف) شديد همراه با اُفت عملكرد واضح: معافيت دائم 

ب) خفيف: معاف از رزم

بند 12:

اختلال هويت جنسي (TS) با ارائه گواهي پزشكي قانوني و تأييد در مراكز درماني ن.م. : معاف دائم

بند 13:

اعتياد به مواد مخدر يا روان گردان: شش ماه معاف موقت

بند 14:

مشمولين پزشكي كه از سلامتي كامل در خصوص هر يك از بيماري هاي فوق برخوردار نباشند و بيماري آنان در حد معافيت دائم باشد؛ اما قادر به طبابت در نيروهاي مسلح است: معاف از خدمات سنگين

بند 15:

ساير بيماري ها : 

الف) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته دوم ماده 2 آيين نامه مي باشند: معاف از خدمات رزمي 

ب) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته سوم ماده 2 آيين نامه مي باشند: شش ماه معاف موقت 

ج) ساير بيماريهاي موضوع اين بخش كه منطبق با دسته چهارم ماده 2 آيين نامه مي باشند: معاف دائم

 

براي دريافت مشاوره در زمينه معافيت اعصاب و روان سربازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  معافيت اعصاب و روان سربازي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۱:۴۰ | هنر زندگي
معافيت اعصاب و روان،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان