مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

يك همسر شكاك و بدبين، به راحتي مي تواند عشق بين شما را كمرنگ كند. تصور كنيد به يك مهماني دعوت مي شويد، به اميد خوشگذراني و داشتن لحظات خوب، خودتان را آماده مي كنيد، در مهماني متوجه مي شويد كه همسرتان مدام شما را زير نظر دارد، يك نگاه ساده، خنده يا صحبت كردن با فردي ديگر باعث مي شود به شكل غير منتظره اي واكنش نشان دهد يا مدام به شما اخم كند. در آن لحظه هم نگران اين هستيد كه ديگران متوجه رفتارهاي غير عادي او شوند و هم احساسات نااميدي، عصبانيت و ناباوري در شما موج مي زند. اين رفتارها طولي نمي كشد كه شما را به ستوه مي آورد. پس بايد به دنبال راهي براي مقابله با همسر شكاك خود باشيد. براي اين منظور با ما در ادامه اين مقاله همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

زندگي با همسر شكاك چگونه است؟

همسر شكاك، مي خواهد هميشه شما را تحت كنترل قرار دهد پس بيش از اندازه محدودتان مي كند. آرامش ندارد و ذهنش هميشه درگير اين است كه احتمال دارد به او خيانت كنيد. ممكن است در ابتداي رابطه متوجه حساسيت او نشويد يا خودتان را گول بزنيد كه به خاطر دوست داشتن و علاقه زياد است؛ ولي به تدريج حس مي كنيد كه بدبيني هاي او غير قابل تحمل شده است، از سر زدن هاي ناگهاني به محل كارتان به محدود كردن روابط خانوادگي گسترش مي يابد. طوري شما را تحت نظر دارد كه حس مي كنيد يك كارآگاه خصوصي استخدام كردند كه مي خواهد مچ شما را بگيرد. براي حريم خصوصي تان ارزشي قائل نيست و مدام تماس ها، پيام ها و رفت و آمدهاي شما را چك مي كنند.

ادامه يافتن بدبيني، به نارضايتي بيشتر از زندگي منجر مي شود و انبوهي از احساسات نااميدي، غم، عصبانيت، اضطراب و افسردگي را تجربه مي كنيد. در حالت شديد تر اگر شكاكيت با ضرب و شتم هم همراه باشد ممكن است چنان درماندگي و حقارتي در شما ايجاد شود كه تنها راه رهايي را طلاق بدانيد.

 

سهم شما در بدبيني همسرتان چقدر است؟

شرط اصلي ازدواج، داشتن تعهد است كه به ماندگاري زندگي مشترك كمك مي كند. سوال اساسي اين است كه چقدر به اين تعهد پايبند بوديد و اين اطمينان را در همسر خود ايجاد كرده ايد. نگاه كردن به جنس مخالف، گرم گرفتن با آن ها، مقايسه همسرتان با ديگران، بي توجه به او يا عدم ابراز عشق و علاقه، به تدريج باعث بدبيني در او مي شود. برخي از افراد با افتخار از روابط قبلي خود صحبت مي كنند؛ چه بسا به تدريح اثرات منفي آن مشخص مي شود. براي اطلاع بيشتر در اين زمينه بهتر است مقاله تاثير گذشته همسر بر ازدواج را مطالعه كنيد.

 

رقصيدن به ساز همسر شكاك!

زماني كه از حساسيت بيش از اندازه همسر خود آگاه مي شويد ممكن است هر چيزي كه او به شما تحميل مي كند را قبول كنيد. اما به اين موضوع توجه داشته باشيد تا كي مي توانيد اين روند را ادامه دهيد. درست است كه نبايد به بدبيني او دامن بزنيد ولي لازم است براي خود، چهارچوبي تعريف كنيد. قرار نيست شما از همه خواسته ها و حقوق طبيعي خودتان محروم شويد تا او را راضي نگه داريد. بلكه بايد همراه همسرتان در مسيري بر مبناي احترام متقابل و صميميت حركت كنيد. در ادامه راهكارهايي ارائه مي دهيم تا بدانيد چگونه با همسر شكاك خود رفتار كنيد:

شناسايي اولين جرقه هاي بدبيني

براي اينكه بتوانيد مشكل بدبيني همسرتان را حل كنيد؛ شناسايي عوامل ايجاد كننده بدبيني او اهميت دارد. چه زماني، بعد از چه موقعيتي و چطور اولين بار حس كرديد كه به شما بدبين شده است. واكنش شما چگونه بوده و چه تاثيري روي رابطه تان گذاشته است. تحليل اين شرايط كمك مي كند بتوانيد تا حدي كنترل شرايط را بدست بياوريد.

رعايت كردن خط قرمزها

زماني كه ازدواج كرديد در مورد يك سري موضوعات و حد و مرزها با هم به توافق رسيديد؛ خط قرمزها را دور نزنيد. سعي كنيد اعتماد او را جلب كنيد و موقعيتي را ايجاد نكنيد كه شك او بيشتر شود. با لجبازي كردن هيچ چيز درست نخواهد شد.

گفت و گوي سازنده

در زماني مناسب، با همسرتان در مورد بدبيني هايش صحبت كنيد. انگشت اتهام را به سوي او نگيريد و برايش توضيح دهيد احتمالا سو تفاهم هايي ايجاد شده كه خودتان هم از آن خبر نداريد. سعي كنيد اين اطمينان را به او بدهيد كه دوست داريد در كنار او زندگي خوبي را تجربه كنيد. به او بگوييد كه رفتارهاي كنترلي اش باعث اضطراب و ناراحتي تان مي شود و دونفري در از بين بردن اين سو تفاهم ها تلاش كنيد.

خلف وعده نكنيد!

زماني كه به وعده هايتان عمل نمي كنيد، همسرتان گمان مي كند شما به اندازه كافي برايش ارزش قائل نيستيد يا شايد با فردي ديگري ارتباط داريد كه او را فراموش كرديد. به او نشان دهيد كه فردي قابل اتكا و صادق هستيد. اگر به هردليل در عمل به وعده، موفق نشديد از او دلجويي كنيد تا بداند به خاطر كم اهميت شماردن او نبوده است.

همسرتان را باديگران مقايسه نكنيد

زماني كه همسرتان را با ديگري مقايسه مي كنيد اين پيام را به او مي دهيد كه تو به اندازه او خوب نيستي و من از بودن در كنار تو راضي نيستم. در واقع اعتماد به نفس او را از بين مي بريد پس دچار ترس مي شود، به تدريج اين فكر در او ايجاد مي شود كه دنبال فرصتي هستيد كه او را رها كنيد.

عشق خود را ابراز كنيد

ابراز عشق و گفتن جمله دوستت دارم در رابطه اهميت زيادي دارد و يك اطمينان خاطر به همسرتان مي دهد. برخي فكر مي كنند كه گفتن آن ضرورتي ندارد و ما در عمل به او نشان مي دهيم ولي تاثير كلمات خيلي بشتر از چيزي است كه تصور مي كنيد.

 

سخن آخر

با در دسترس بودن، احساس نگراني و عدم امنيت همسرتان را كم كنيد. تماسش را تا حد امكان بدون پاسخ نگذاريد، اضافه كاري ها يا برنامه هاي خود را به همسرتان اطلاع دهيد. از پنهان كاري، ايجاد ابهام يا شوخي هاي نابجا بپرهيزيد.

پيدا كردن عامل ايجاد بدبيني و شكاكيت همسرتان موضوعي بسيار مهم است. عوامل مختلفي مانند اختلال شخصيت پارانوئيد، سو مصرف مواد مخدر، ارتباط فرازناشويي همسرتان، مي تواند به پيدايش اين حساسيت ها در او دامن زده باشد. براي اين منظور مي توانيد با يك متخصص و مشاوره خانواده مشورت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۲:۴۹ | هنر زندگي
همسر شكاك،

چرا كودكان با خود حرف مي زنند؟

حرف زدن كودك با خودش در سن 3 تا 5 سالگي طبيعي است و راهي براي بيان افكار و احساسات دروني كودك به حساب مي آيد. اما بسياري از والدين نگرانند كه آيا حرف زدن كودك با خودش نشانۀ مشكلي است؟ صحبت كردن كودك با خودش در سنين مشخصي يكي از خصوصيات رشد شناختي است و باعث پرورش خلاقيت كودك مي شود. كودكاني كه خلاق تر  هستند، بيشتر خيال پردازي مي كنند و اين ويژگي در تك فرزندها بيشتر است. حرف زدن كودك با خودش، او را با محيط اطرافش آشناتر كرده و باعث بهتر شدن گفتارش مي شود. در اين مقاله در مورد حرف زدن كودكان با خودشان صحبت ميكنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك و مشكلات كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

حرف زدن كودكان با خودشان به چه شكل است؟

برخلاف بزرگسالان، كودكان به شكل واضح‌‌تر و حتي با صداي بلند با خودشان صحبت مي‌كنند. آن‌ها دنياي اطراف خود را فراموش كرده و كاملاً وارد دنياي خيالي‌شان مي‌شوند. ممكن است با خودشان يا عروسك‌هايشان حرف زده و از حركات بدني هم استفاده كنند. اين‌گونه صحبت‌ها نمونه‌هايي از مكالمات خصوصي كودك را آشكار مي‌كنند.

حرف زدن كودك با خودش شامل يك فعاليت سه مرحله‌اي است: صحبت‌هاي خصوصي دربارۀ يك عمل يا نقشۀ انجام شده، يك فعاليت در حال انجام و نهايتاً نتيجۀ يك كار.

 

تاثير سن بر خود گويي هاي كودك

تحقيقات نشان داده كودكاني كه در حين انجام دادن كارها با خودشان حرف مي‌زنند از عملكرد بهتري برخوردارند. كودكان با گفتار خصوصي، دنياي دروني، تجربيات كسب شده، احساسات و افكار خود را آشكار مي‌كنند. موضوع صحبت‌هاي كودكان 4 ساله محدودتر و و گزينشي‌تر از كودكان سه ساله است. با رسيدن به سن 6 و 7 سالگي در اغلب كودكان اين صحبت‌ها تمام مي‌شود و هنگام انجام فعاليت‌ها و مواجهه با چالش‌ها و مشكلات گفتار خصوصي و بلند حرف زدن كودك با خود، تبديل به گفتار دروني مي‌شود.

 

فوائد حرف زدن با خود در كودكان

تحقيقات بسياري نشان داده‌است كه صحبت كردن كودك با خودش مي‌تواند مزاياي بسياري براي آ‌ن‌ها داشته‌باشد. از جمله اين مزايا مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

  • يكي از عوامل مهم در حرف زدن كودكان با خودشان، هوش است. تحقيقات نشان داده است كودكاني كه با خودشان صحبت مي‌كنند نسبت به آن‌هايي كه اين كار را انجام نمي‌دهند از هوش بالاتري برخوردارند.
  • اين نوع حرف زدن نشان دهندۀ اين است كه كودك در حال رشد كردن است؛ زيرا هنگامي كه كودكي با خودش صحبت مي‌كند، خانواده و اطرافيان خود را از مفاهيم و موضوعاتي كه دربارۀ آن‌ها ياد گرفته آگاه مي‌كند.
  • كودكاني كه بيشتر با خودشان حرف مي‌زنند، خود-كنترلي در حال رشدي دارند و كمتر تكانشي عمل مي‌كنند.
  • گفتار خصوصي با استفاده از تصويرسازي ذهني و قدرت تخيل به كودكان كمك مي‌كند تا بتوانند كارهاي خلاقانه‌اي انجام دهند و بتوانند تجارب كسب شده خود را به شيوه­اي جديد ارائه دهند.

 

چه موقع نگران حرف زدن كودك با خودش باشيم؟

كودكان اغلب در دنياي خيالي خود با خودشان، عروسك‌ها، دوست‌ها و حتي حيوانات خيالي صحبت مي‌كنند. ممكن است چيزهاي جديدي كه ياد گرفتند را در مكالماتشان استفاده كنند يا حرف‌هاي بزرگ‌ترها را تكرار كنند. اما اين مسئله مهم است كه چه موقع بايد نگران اين حرف‌ زدن‌ها باشيم؟ برخي كودكان در مكالماتشان با خودشان جملات و حرف‌هايي را تكرار مي‌كنند، اگر اين امر براي مدتي طولاني و به شكلي غيرعادي ادامه پيدا كند، ممكن است نشانه اي از مشكلات رشدي باشد.

صحبت كردن تكراري با خود يكي از نشانه‌هاي اوتيسم است. اگر متوجه شديد كه با برخي تغييرات مشخص در برنامۀ كودك، عصبي شده و براي آرام شدن با خودش صحبت مي‌كند بهتر است با يك مشاوره كودك مشورت كنيد. البته درنظر داشته باشيد كه صحبت‌هاي تكراري با خود، عامل تعيين كننده براي اوتيسم به حساب نمي‌آيد و به طور قطع مشخص نمي‌كند كه كودكي مبتلا به اوتيسم است. حرف زدن كودكان در سنين 2 تا 5 سالگي طبيعي است، بعد از آن كاهش پيدا مي‌كند و تقريباً از هفت سالگي به بعد ديده نمي‌شود لذا به گفتارهاي خصوصي در سنين بالاتر بايد بيشتر توجه شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كودك و مشكلات كودكان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  چرا كودكان با خود حرف مي زنند؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰:۰۸ | هنر زندگي
حرف زدن كودك با خودش،

كاهش استرس شغلي در محيط كار

كاهش استرس شغلي از آن جهت اهميت دارد كه استرس در محيط كار باعث كاهش عملكرد و فرسودگي و در نتيجه تخريب سلامت رواني و جسمي فرد خواهد شد. استرس شغلي با مجموعه اي از علائم مانند بي خوابي، حواسپرتي، خستگي، نااميدي، افسردگي و ... همراه است. در صورتي كه استرس شما به صورت مزمن ادامه پيدا كند، محيط خانه و خانواده هم تحت تاثير قرار مي گيرد و فضايي پر تنش ايجاد مي شود كه به وخيم تر شدن شرايط دامن مي زند. در اين مقاله شما را با راهكارهاي موثر براي كاهش و مديريت استرس در محيط كاري معرفي مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كاهش استرش شغلي در محيط كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

عوامل بروز استرس شغلي

استرس شغلي به دليل مجموعه اي از عوامل فردي، سازماني و محيطي ايجاد مي شود:

  • عدم همخواني شغل مورد نظر با توانايي ها و انتظارات شما
  • رقابت ناسالم در محيط كاري، زمان تعديل نيرو و عدم امنيت شغلي
  • عدم سيستم پاداش دهي، قوانين خشك، انعطاف ناپذير و ناعادلانه همراه با انتقاد زيادِ رئيسي عصبي
  • شرايط محيطي نامساعد نور ناكافي، گرما يا سرماي بيش از حد، سر و صدا و ...
  • مسئوليت زياد در محيط كاري و انجام همزمان چندين كار

 

آيا استرس باعث افت عملكرد كاري مي شود؟

وجود سطحي از استرس به شما كمك مي كند تا براي شغل خود برنامه ريزي داشته و آمادۀ رويارويي با چالش هاي محيط كار باشيد؛ در نتيجه عملكرد بهتري خواهيد داشت. ولي اگر استرس از حالت طبيعي خارج شود به دنبال عوارض جسمي و رواني مانند؛ كاهش توجه و تمركز و دردهاي بدني، بازدهي و عملكردتان نيز افت شديدي مي كند.

 

راهكارهاي موثر در كاهش استرس در محيط كاري

زماني كه حس مي كنيد تحت استرس شغلي هستيد، سعي كنيد از روش هاي سازنده براي رويارويي با آن ها استفاده كنيد:

تكنيك پذيرش در ذهن آگاهي

اگر در حال حاضر قادر به استعفا از شغل خود نيستيد و كار ديگري هم سراغ نداريد؛ از تكنيك پذيرش ذهن آگاهي استفاده كنيد. ذهن آگاهي به شما كمك مي كند تا ذهن تان را درگير هر آن چه را كه نمي توانيد تغيير دهيد، نكنيد. به جاي آن با پذيرش شما مي توانيد به سمت اهداف و ارزش هاي خود حركت كنيد. پس اگر شما نمي توانيد رفتار رئيس خودتان را عوض كنيد ولي مي توانيد كار خود را بر اساس هدفي در حال حاضر در آن محيط هستيد انجام دهيد. رسيدن به چنين مهارتي نياز به تمرين و آگاهي از فلسفه اين روش دارد. شما مي توانيد با شركت در جلسات گروه درماني يا مشاوره روانشناسي مهارت ذهن آگاهي را پرورش دهيد.

داشتن برنامه ريزي مناسب

اولين استرس يك روز كاري، گير افتادن در ترافيك و دير رسيدن به محل كار است؛ پس زودتر از خانه خارج شويد تا روز كاري خود را با آرامش شروع كنيد. اهداف و برنامه هاي كاري خود را براساس درجه اهميت اولويت بندي كنيد. پروژه هاي كاري را به مراحل كوچكتر تقسيم كنيد، تا بتوانيد با تمركز و آرامش بيشتري به انجام آن ها بپردازيد.

ايجاد تنوع در محيط كاري

در صورت امكان، پوشيدن لباس هاي غير رسمي با رنگ هاي شاد در محيط كار مي تواند تاثير خوبي روي روحيه شما داشته باشد. اتاق كار خود را به صورتي كه دوست داريد تزئين كنيد. مي توانيد از گل هاي تزئيني يا طبيعي، مجسمه ها يا عكس هاي زيبا استفاده كنيد.

ريلكس كردن

در زمان استراحت به تمرين هاي ريلكسيشن بپردازيد. نفس كشيدن عميق، انجام بعضي از تكنيك هاي يوگا و مديتيشنحتي در محل كار هم ممكن است.

مثبت انديشي

توجه خود را به زمان حال معطوف كنيد و ذهن خود را از افكار منفي و مشكلات گذشته رها كنيد. به گفت و گوي دروني خود توجه داشته باشيد و از خودگويي هاي منفي دست برداريد. نسبت به مسائل كاري واقع بين باشيد و از فاجعه آميز كردن امور ساده بپرهيزيد. سعي كنيد. به جاي تمركز روي نقاط ضعف خود روي نقاط قوت و توانايي هاي خودتان تمركز كنيد. براي رسيدن به مثبت انديشي كليك كنيد.

سبك زندگي سالم

داشتن برنامه ورزشي و رژيم غذايي مناسب مي تواند استرس شغلي را تا حد زيادي كاهش دهد. سعي كنيد به دور از تمام دغدغه ها، زماني را براي خودتان اختصاص دهيد. ارتباط با خانواده، تفريح و سرگرمي باعث ترشح هورمون دوپامين و كاهش استرس مي شود.

تكنيك هاي مديريت استرس

مديريت استرس، مجموعه اي از تكنيك ها براي آرام سازي است كه نقش موثري در كاهش استرس شغلي و اختلالات خواب دارد. اين تمرين ها در هر موقعيتي قابل اجراست. عوامل استرس زا در محيط كاري خود را شناسايي كنيد تا بتوانيد به صورت كارآمدي از اين تكنيك ها استفاده كنيد.

تقويت هوش هيجاني

هوش هيجاني به معناي توانايي برقرار كردن ارتباط صحيح با ديگران است. شناسايي عوامل ميان فردي كه باعث استرس مي شود و پاسخ مناسب به آن ها اهميت زيادي در كاهش استرس دارد. اگر از حس شوخ طبعي خوبي برخوردار هستيد مي توانيد از آن براي از بين بردن استرس شغلي در روابط ميان فردي استفاده كنيد و خشكي محيط كار ار از بين ببريد.

به زبان بدن خود توجه كنيد. زبان بدن، مي تواند بسيار تاثير گذارتر از كلمات باشند. حالات چهره، فرم ايستادن، طرز نگاه كردن مي تواند به ايجاد ارتباط مناسب شما با ديگران كمك كند يا مانعي دربرابر آن باشد.

 

سخن آخر

شغل جنبه مهمي از زندگي هر انساني است كه علاوه بر تامين نياز مالي، نياز به پيشرفت و احساس ارزشمندي شما را ارضا مي كند. از طرف ديگر استرس شغلي دليل اصلي بسياري از بيماري هاي جسمي و رواني است كه اثرات زيانبار آن به محيط خانواده و روابط جنسي شما نيز گسترش پيدا مي كند. استفاده از روش هاي مثبت براي كاهش اين اثرات اهميت زيادي دارد. راهكارهاي منفي مانند روي آوردن به سو مصرف مواد مخدر يا الكل، شما را به سمت مسيري نامشخص مي كشاند. در صورت ادامه يافتن استرس مي توانيد احساسات خود و نگراني هايتان را با يك متخصص در ميان بگذاريد تا راهكار مناسب با ويژگي شخصيتي خودتان، به شما پيشنهاد كند.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه كاهش استرش شغلي در محيط كار مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  كاهش استرس شغلي در محيط كار

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۰:۴۳ | هنر زندگي
كاهش استرس شغلي،

با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم؟

طلاق به هر دليلي كه صورت گرفته باشد، همچنان والدين وظيفه دارند به دنبال راهي براي حفظ سلامت فرزند خود باشند؛ بنابراين چگونگي رفتار با كودك طلاق براي حفظ آرامش و رشد مناسب او اهميت ويژه اي دارد. آسيب هاي طلاق والدين خواه نا خواه به كودك نيز منتقل مي شود. تغييراتي كه در زندگي كودك ايجاد مي شود مي تواند تربيت او را به خطر انداخته و در بزرگسالي او را با مشكلاتي رو به رو كند. از آنجا كه فرزندان طلاق در برابر مسائل بيشتر احتمال دارد كه ضربه بخورند، بهتر است پيش از طلاق درباره آن با مشاور روانشناسي خود صحبت كنيد. در مشاوره طلاق با در نظر گرفتن شرايط فردي و خانوادگي به شما كمك مي شود تا تنش ها و سختي هاي جدايي آسان تر شود. در ادامه اين مقاله نكاتي در خصوص رفتار مناسب با كودك بعد از طلاق اشاره مي كنيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

توجه به كودك با توجه به نيازهاي كودك صورت گيرد

به عنوان يك والد بايد بدانيد دقيقا كودك شما چه چيزي نياز دارد. چون پيش شما زندگي نمي كند دليل نمي شود به نيازهاي او توجه نكنيد. نياز به محبت و نوازش از طرف شما بيشتر از هر چيز براي او اهميت دارد. به نشان دهيد جداي شما از همسرتان دليلي بر ترك كردن او و ناديده گرفتن مهري كه بين شما بوده نيست.

 

كودك بايد بداند برايتان ارزشمند است.

زماني كه طلاق صورت مي گيرد، هر چقدر هم تلاش كرده باشيد كودكتان تا حدودي شاهد تنش و درگيري قبل و بعد طلاق بوده است. كودك شما جزء افرادي است كه دراين ميان آسيب ها و تنش هاي متعددي را تجربه مي كند. بايد تلاش كنيد به كودك القا كنيد كه هنوز با وجود مشكلات زيادي كه بين شما و همسرتان وجود دارد، برايتان ارزشمند، عزيز و دوست داشتني است.

 

توانايي هاي كودك را ناديده نگيريد.

پدر و مادري كه از هم جدا شده اند، تا مدت ها تصور مي كنند كودك آن ها از لحاظ هوشي و توانايي هاي متعدد هنوز ناتوان است. تنها دليل اين موضوع اين است كه احتمالا هر دو والد به طور همزمان شاهد رشد و نمو فرزند نبوده اند. در حالي كه بايد به اين واقعيت توجه كنيم كه كودك در حال رشد است و بايد با توجه به سطح توانايي كودك مطابق با سن او توقعات تان را تعديل كنيد.

 

باج دادن چيزي را حل نمي كند

معمولا مادر و پدرهايي كه جدا شده اند با خريدهاي افراطي، يا با فراهم كردن امكانات زياد، قصد دارند كمبود نبودن هايشان را براي كودك جبران كنند. اما اين نوع خدمات افراطي به فرزندتان ضرورتي ندارد. شما بايد بتوانيد كمبودهايي كه ناشي از طلاق شماست را به طور اصولي و متناسب با شرايط كودك تان جبران نماييد.

 

به كودك احساس اعتماد دهيد

اكثر كودكان طلاق به خاطر ناملايمتي هاي طلاق، احساس گناه و عدم وفاداري مي كنند و ترس از دست دادن هميشگي در وجود آن ها است. شما بايد تلاش كنيد اين ترس را از او دور كرده و اين اطمينان را به او القا كنيد كه هيچ وقت او را ترك نخواهيد كرد.

 

كودك پل ارتباطي با همسر سابق

پس از طلاق، فرزندتان همچنان مي تواند باعث ارتباط شما با همسر سابق تان باشد. هر چقدر هم اين ارتباط براي شما آزار دهنده باشد، براي خوشحالي و سلامت فرزندتان بايد آن را بپذيريد. اما خودتان را نبايد فراموش كنيد. براي آنكه در اين ارتباط آسيب كمتري به خود و فرزندتان وارد شود، بهتر است موارد زير را رعايت نماييد.

به همسر سابق احترام بگذاريد

اگر چه شما با همسر سابق خود دچار مشكل بوده و جدا شده ايد، اما همچنان به عنوان يكي از والدين براي كودك اهميت دارد. از اين جهت تلاش كنيد تا جايي كه ممكن است، احترام آميز رفتار كنيد.

سوالات بي اساس از كودك نپرسيد.

پرسيدن سوال زياد از كودك و كنجكاوي بي مورد در مورد همسر سابق اقدام مناسبي نيست. زيرا كودك اعتماد خود را به والدين از دست مي دهد. بايد در اين زمينه تلاش كنيد تا حد امكان اعتماد كودك را جلب كرده و زماني كه با او سپري مي كنيد تنها به امور مربوط به او بپردازيد.

كودك قاضي نيست

كودك تان در بروز اختلاف و جدايي از همسر سابق بي گناه است. يكي از اشتباهات والدين اين است كه از كودك كم سن و سال خود در زمينه اختلاف با همسر درخواست كمك مي كنند. كودك در اين ميان نمي تواند درست قضاوت كند. زيرا هم پدر و هم مادر عزيزترين فرد زندگي او محسوب مي شوند. به همين علت در ارائه نظر به اشتباه مي افتد. قضاوت را به متخصصان اين امر يعني روانشناس و مشاوره خانواده بسپاريد.

مانع برقراري ارتباط فرزندتان با والد ديگر نشويد

واقعيت اين است كه كودك كم سن و سال هنوز به درك كافي در زمينه طلاق و جدايي والدين نرسيده است. ممكن است زماني كه نزد شماست دوست داشته باشد با والد ديگر در تماس باشد. شما نبايد براي او مانع تراشي كنيد. اجازه دهيد آزادانه در اين زمينه تصميم گيري كرده و برخورد كند.

 

 هرگز به ديگران اجازه قضاوت ندهيد

اگر اطراف شما از افرادي هستند كه دائم درباره جدايي شما و همسرتان نظر مي دهد و شما را مورد قضاوت قرار مي دهند، تا حد امكان كودك خود را از قضاوت هاي اطرافيان ايمن كرده و اجازه ورود هر فردي را به حريم زندگي شخصي تان ندهيد. كودك شما در شرايط كنوني احساس ناامني شديد مي كند. زماني كه از بيرون نيز مورد حملات قضاوت آميز اطرافيان قرار گيرد، آينده خوشي در انتظار او نمي باشد.

در هر صورت پرداختن به نكات بالا مي تواند در كاهش ترس ها و اضطراب هاي كودكان طلاق موثر باشد. در صورت ايجاد مشكلات جدي تر حتما به يك متخصص روان شناس كودك و نوجوان مراجعه كنيد.

 

از يك روانشناس جهت كاهش تبعات منفي طلاق استفاده كنيد

طلاق به عنوان پديده اي رايج، اما بحراني و تنش آفرين، مي تواند نتيجه منفي بر زندگي دو نفر و بخصوص فرزند آن ها به جا بگذارد. براي كاهش تبعات اين مسئله بايد از راهنمايي هاي يك روان شناس متخصص در زمينه مشكلات فرزندان طلاق و اتخاذ يك سبك فرزندپروري مناسب استفاده كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه چگونگي رفتار با كودك طلاق مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  با كودكان طلاق چگونه برخورد كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۹:۵۶ | هنر زندگي
رفتار با كودك طلاق،

هنردرماني چيست؟

بر اساس هنر درماني، با بيان خلاقانه و ابراز احساسات از طريق هنر مي توان سلامت روان و سرعت درمان را بهبود بخشيد. اما واقعا هنر چگونه مي تواند در روان درماني نقش داشته باشد؟ شايد از اينكه از هنر به عنوان روشي براي درمان استفاده مي شود تعجب كرده باشيد.  طبق تجربه هنر به بهبود روابط بين فردي، كاهش استرس و آگاهي از جنبه هاي گوناگون شخصيت كمك مي كند. بنابراين هنر درماني تلفيقي از تكنيك هاي روان درماني و ايجاد خلاقيت براي بهبود سلامت فرد است. براي آشنايي بيشتر با هنر درماني در ادامه اين مقاله با ما همراه باشيد.


براي دريافت مشاوره در زمينه هنر درماني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

تعريف هنردرماني

هنردرماني فعاليتي خلاقانه و بديع است كه مراجع در فرايندي آزادانه و با آرامش دست به اظهار وجود مي زند. اين فعاليت مي تواند به صورت ديداري، شنيداري و دستي صورت بگيرد. از انواع هنر درماني مي توان نقاشي درماني و نمايش درماني، موسيقي درماني را نام برد. در اين رويكرد مفهومي به نام كاتارسيس يا پالايش رواني وجود دارد. اين مفهوم به معناي برون ريزي هيجانات و افكار است؛ هدف از هنر درماني اين است كه پس از برون ريزي آنچه به عنوان تعارض در فرد وجود دارد خود را نشان مي دهد و متخصص آن را در چارچوب درماني بيرون مي كشد.

هنر درماني هم به صورت فردي و هم گروهي انجام مي شود. در هنردرماني آن چيزي كه توليد مي شود از منظر رويكرد زيبايي شناسانه اهميتي ندارد بلكه درمانگر به كمك معاني كه در پس محتواي توليد شده و مفاهيم ناخودآگاه است به تحليل اثر هنري مي پردازد. همچنين هنردرماني به مرور كه ناخودآگاه فرد را به خود آگاه مي آورد، او را متوجه بسياري از جريانات و تعارضات موجود در ذهن و زندگي اش مي كند. اما هنردرماني تنها به رويكرد روانكاوانه باز نمي گردد و در رويكردهاي رفتاري و شناختي هم از آن استفاده مي شود.

موارد استفاده و مزيت هاي هنردرماني

هنر درماني براي تمام سنين قابل استفاده است و نه تنها براي بيماري هاي رواني بلكه براي بيماري هايي كه منشا پزشكي دارند نيز قابل استفاده است. براي مثال در كودكان اوتيسم و يا كودكاني كه احتمال مي رود شرايط پرفشار و استرس زايي را سپري كنند؛ هنر درماني مي تواند مفيد باشد. همچنين اغلب بيماري طبي مثل سرطان شرايط رواني استرس زايي را ايجاد مي كند كه هنردرماني در اين امر نيز مي تواند كمك كننده باشد. اين درمان مي تواند به عنوان درمان اصلي يا درمان جانبي مورد استفاده قرار گيرد.

براي افرادي كه در ابراز وجود مشكل دارند مي توان از نمايش درماني براي تمرين ابراز وجود استفاده كرد و يا از موسيقي درماني براي كودكاني كه معلوليت حركتي دارند، استفاده شود. حوزه ديگري كه هنر درماني مي تواند مورد استفاده قرار گيرد در بهداشت رواني ست. براي مثال هنر درماني به خودشناسي افراد و پي بردن به جريانات دروني بسيار كمك مي كند. هنر درماني در ايجاد آرامش و تمرين تمركز كردن بسيار اثر گذار است و همچنين در نقاشي درماني استفاده از رنگ ها و كشيدن تصويرها مي تواند در ابراز برخي هيجانات همچون خشم مفيد باشد.

هنر درمانگر

در حوزه هنر درماني، درمانگر پارامترهايي را كه در هنر برانگيزاننده هيجانات و  افكار است را مي شناسند. همچنين با نابهنجاري مختلف رواني كه از اين طريق مي توان تشخيص داد آشناست. هنر درمانگر در طي درمان بايد بتواند پذيراي عقايد، فرهنگ ها و ويژگي هاي متفاوت انساني باشد و اساسا آزادي وسيع و فرصت خلاقيت هاي گوناگوني را در اختيار مراجع خود بگذارد. اين رويكرد محوريت و اساس را در اختيار مراجع مي گذارد و اجازه مي دهند به هر سمتي كه مي خواهد پيش برود، پس درمانگر كمترين رهنمود را در اين زمينه انجام مي دهد.

در صورتيكه هنردرماني به درستي انجام گيرد مي تواند به عنوان درمان اصلي و يا جانبي تاثيرگذار باشد. در كشور ايران اين حوزه از درمان روان شناسي بسيار جاي كار دارد اما مي تواند با تربيت نيروي متخصص در حوزه سلامت باليني و بهداشت روان در سنين مختلف بسيار تاثير گذار باشد. با توجه به ماهيت شاداب و هيجان محور اين درمان متقاضيان زيادي را پيدا خواهد كرد. هنردرمانگران ما در مركز حامي هنر زندگي آماده ارائه خدمات روانشناسي به شما هستند.

براي دريافت مشاوره در زمينه هنر درماني مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  هنردرماني چيست؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۰ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰:۰۵ | هنر زندگي
هنردرماني،

با افراد وسواسي چگونه رفتار كنيم؟

حدود دو درصد از افراد هر جامعه از احتلال رواني وسواس رنج مي‌برند، اين به معناي آن است كه حدود 10 درصد از افراد جامعه بايد درباره چگونگي رفتار با افراد وسواسي بدانند. وجود عوامل ژنتيكي در بروز وسواس باعث مي‌شود كه احتمالا در خانواده‌هايي كه فردي وسواسي وجود دارد چند نفر ديگر هم مبتلا به آن باشند. اين مسئله شرايط را براي عضو غيروسواسي خانواده سخت‌تر نيز مي‌كند. زندگي كردن با فرد وسواسي سخت است، اما سخت‌تر هم مي‌شود اگر ندانيد كه چگونه بايد در كنار اين افراد زندگي كنيد. اين كه شما بتوانيد با وجود اختلال وسواس يكي از اعضاي خانواده يا دوستان نزديكتان، به نيازهاي خودتان هم توجه داشته باشيد و هم بتوانيد از حمايت و حضور عاطفي او بهره ببريد نيازمند رعايت نكاتي است كه در اين مقاله به آن مي‌پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رفتار با افراد وسواسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

اطلاعات خود را درباره اختلال وسواس افزايش دهيد.

هرچقدر اطلاعات كاملتري درباره يك مسئله داشته باشيد بهتر مي‌توانيد با آن برخورد كنيد. قدم اول براي رفتار درست با فرد وسواسي در خانواده شما آن است كه اطلاعاتتان را درباره وسواس تكميل كنيد. درباره علائم، نشانه‌ها، علل و ريشه‌هاي اختلال و روش‌هاي درمان وسواس تا مي‌توانيد مطالعه كنيد. شركت در كلاس‌هاي گروهي كه براي خانواده افراد وسواسي در كلينيك‌هاي روان‌شناسي برگزار مي‌شود مي‌تواند بهترين راه براي اين منظور و هدف باشد.

 

حمايتي باشيد.

حمايتي بودن به معناي آن است كه نيازهاي طرف مقابل خود را بشناسيد، او را درك كنيد و در مسير رفع نيازهايش حركت كنيد، بدون آن كه از نيازهاي خود چشم‌پوشي كنيد و يا با احساسات او درگير شويد و رنج ببريد. بدانيد كه اختلال وسواس يكي از رنج‌آورترين اختلال‌هاي رواني براي خود فرد مبتلا است. فرد وسواسي از حمله افكار وسواسي غيرقابل كنترل رنج مي‌برد و براي از بين بردن آن‌ها دست به رفتارهاي وسواسي مانند شستن و چك كردن و مرتب كردن افراطي و بيهوده مي‌زند. او خودش هم از بيهوده بودن رفتارش اطلاع دارد اما نمي‌تواند آن را كنترل كند و معمولا به شما مي‌گويد دست خودم نيست. پس در برابر اين همه رنج، نياز به حمايت شما دارد.

با وسواس هم دوست‌داشتني است.

قدم اول حمايتي بودن آن است كه به او بفهمانيد با وجود اختلال وسواس هم دوستش داريد. اگر چيزي براي شما آزاردهنده است آن رفتار وسواسي او است و مشكلي با خود او نداريد. رفتارش را از خودش جدا كنيد و به او بفهمانيد كه مي‌خواهيد به او كمك كنيد تا آن را بهبود دهد، اما با وجود وسواس هم او را مي‌پذيريد و دوست داريد. اگر نياز دارد درباره احساساتش، افكار وسواسي و اجبارهايش حرف بزند با توجه به او گوش دهيد و نشان دهيد مي‌فهميد كه تحمل آن برايش سخت است.

سرزنش نكنيد.

همان طور كه گفتيم افكار و رفتارهاي وسواسي فرد مبتلا به راحتي براي او قابل كنترل نيستند. پس سرزنش شما رنج او را چند برابر مي‌كند. ممكن است وقتي رفتارش را مي‌بينيد كه يك دستگيره را پانزده بار چك مي‌كند يا لباس‌هايش را با ترتيب حساس و به شدت وقت‌گيري در كمد مي‌چيند يا آن كه بيشتر از چهار ساعت را در حمام مي‌گذراند؛ در نتيجه شما هم عصباني مي‌شويد. اما با اين كه احساس خود را كتمان نمي‌كنيد به او هم مي‌گوييد كه سختي و عصبانيت او را هم براي اجبار به انجام اين رفتارها درك مي‌كنيد. علاوه بر آن سرزنش شما باعث مي‌شود او اختلالش را از شما يا ديگران پنهان كند و طبيعتا ديرتر براي درمان اقدام كند.

برچسب نزنيد.

برچسب وسواسي زدن به فرد مبتلا در خانواده و جامعه مي‌تواند اثرات زيان‌باري داشته باشد. سعي كنيد خود فرد را از اختلالش جدا كنيد. به او نگوييد وسواسي هستي. با اين كار او خود را با بيماريش يكي مي‌داند و در برابر بهبود و درمان بيشتر مقاومت مي‌كند.

انتظاراتتان را تغيير دهيد، تا كمتر ناكام شويد.

شما وقتي از عضو مبتلا به وسواس انتظار داشته باشيد كه به راحتي رفتار وسواسي اش را كنترل كند، مشخصا وقتي رفتار متفاوتي مي بينيد عصباني مي‌شويد. پس انتظاراتتان را نسبت به تغيير كردن او تغيير دهيد. بپذيريد كه اين اختلال در برابر درمان مقاوم است. با اين نوع پيش فرض حتي وقتي تغيير كوچكي هم مشاهده كنيد كه ناشي از تلاش خود او و درمان باشد؛ او را تشويق مي‌كنيد و به بهبودي بيشتر او كمك مي‌كنيد. در نظر داشته باشيد كه سرعت درمان وسواس در افراد مبتلاي تحت درمان هم متفاوت است، پس مقايسه كردن او با ديگران نمي‌تواند مفيد باشد و حتي موجب احساس بي‌كفايتي و مقاومت بيشتر در او مي‌شود.

 

ريتم زندگي را حفظ كنيد

سعي كنيد به دليل وسواس يك عضو خانواده، خودتان را از روابط اجتماعي و رفع نيازهايتان محروم نكنيد. شما حق داريد كه تفريح داشته باشيد، با دوستان و خانواده و فاميل در رابطه باشيد و روابط صميمانه تجربه كنيد. اگر قواعد و عادات فرد وسواسي در خانواده، شما را محدود مي‌كند در مورد نيازهايتان با او صحبت كنيد و در اين باره قاطع باشيد.

 

خودتان را وارد رفتار وسواسي نكنيد.

رفتار وسواسي را براي او تسهيل نكنيد، شما او را دوست داريد اما نبايد خود را وارد رفتار وسواسي او كنيد يا كارهاي اجباري او را برايش انجام دهيد. خريدن مواد شوينده زياد براي استفاده او يا كمك كردن در شستن چندين‌باره سرويس بهداشتي نمي‌تواند به بهبود او كمك كند. توجه كنيد كه او بايد سختي معقول بيماريش را تحمل كند تا انگيزه داشته باشد كه به دنبال درمان آن برود.

 

به درمان تشويقش كنيد

اطلاعاتي را كه دباره اختلال وسواس كسب كرده‌ايد با او درميان بگذاريد و به او بگوييد كه شايد نياز به كمك متخصص داشته باشد. بگوييد كه اختلال وسواس قابل درمان است، روش‌هاي درماني را به او معرفي كنيد و شواهد اثربخشي آن‌ها را برايش توضيح دهيد. تصميم نهايي با خود اوست و هر تصميمي بگيرد شما مي‌پذيريد. اگر علاقه‌اي به درمان نشان نمي‌دهد با او همدلي كنيد و بگوييد كه درك مي‌كنيد كه مراجعه كردن به پزشك يا روان‌شناس مضطربش مي‌كند يا از آن مي‌ترسد كه بقيه فكر كنند ديوانه است. به او اطمينان بدهيد كه اين‌طور فكر نمي‌كنيد و تنها مي‌خواهيد به او كمك كنيد.

 

خانواده‌درماني

ممكن است رفتارهاي وسواسي فرد مبتلاي نزديك به شما بر روي خود شما نيز فشار آورده باشد يا شما را خسته كرده باشد. حتي ممكن است احساس كرده باشيد كه زندگي خانوادگيتان تحت تاثير قرار گرفته است. در اين مواقع شما هم نياز داريد كه وارد درمان شويد تا جلوي آسيب به شما گرفته شود. تصور نكنيد كه بيماري او در اولويت قرار دارد و فعلا شما مهم نيستيد. اگر شما آسيب ببينيد خانواده به طور كلي آسيب مي‌بيند. پس خانواده را به طور كامل وارد درمان كنيد و از روش‌هاي خانواده‌درماني و زوج‌درماني روانشناسان استفاده كنيد. اين فرايند به شما كمك مي‌كند افكار منفي يا فشار و استرس را كاهش دهيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه رفتار با افراد وسواسي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : با افراد وسواسي چگونه رفتار كنيم؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۵:۵۹ | هنر زندگي
افراد وسواسي،

خانه سالمندان خوب يا بد؟

ماندن بر سر دوراهي نگهداري از پدر و مادر مسن در منزل يا خانه سالمندان ممكن است ذهن شما را هم درگير كرده باشد. بسياري از افراد در سنين پيري براي انجام كارهاي روزمره خود به كمك نياز دارند. اگر تصميم به سپردن آن ها به خانه سالمندان داشته باشيد ممكن است با واكنش منفي ديگران مواجه شويد؛ "چرا مي خواهيد او را به خانه سالمندان بفرستيد، خودتان نمي توانيد از او مراقبت كنيد، اين همه براي شما زحمت كشيدند". مسلما فرستادن عزيز خود به خانه سالمندانتصميمي دشوار است، سرزنش ها و قضاوت هاي اطرافيان، فقط استرس و فشار روحي تان را بيشتر مي كند. اما از طرفي خودتان نيز قادر به نگهداري از سالمندتان نيستيد. براي آنكه بتوانيد تصميم دقيق تري براي سالمند خود بگيريد با ما در اين مقاله همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانه سالمندان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

مراقبت هاي سنين سالمندي

سالمندي دوره اي حساس از زندگي است كه توانايي استقلال فرد به دنبال ابتلا به بيماري هاي جسمي و ذهني كمتر مي شود. به عنوان مثال زماني كه فرد سالمند مبتلا به آلزايمر است و امكان مراقبت از خودش را ندارد، ممكن است فشار زيادي روي شما به عنوان مراقب وارد شود.

از طرفي صحبت كردن و ارتباط عاطفي با افراد مسن بسيار اهميت دارد. مشغله هاي كاري و زندگي باعث مي شود كه نتوانيد براي فرد سالمند وقت كافي بگذاريد پس او ناچار است بيشتر اوقات را در تنهايي سپري كند كه مي تواند باعث بروزعلائم افسردگي در او شود. فراهم كردن محيطي امن و رضايت بخش براي سالمندان اهميت زيادي دارد.

 

خانه سالمندان، خوب يا بد؟

عوامل مختلفي مانند مشكلات جسماني خودتان، نياز به مراقبت هاي ويژه سالمند، فضاي نامناسب محيط خانه، مشغله زياد، نگراني براي فروپاشي زندگي زناشويي ممكن است براي شما چاره اي جز فرستادن پدر يا مادرتان به خانه سالمنداننگذارد. در ادامه به بررسي مزايا و معايب خانه سالمندان مي پردازيم:

مزاياي خانه سالمندان

در شرايطي كه سالمند دچار بيماري خاصي است و امكان مراقب هاي ويژه از او را نداريد، خانه سالمندان مي تواند گزينه مناسبي باشد، دوران نقاهت را مي تواند در مكاني تحت نظارت پزشك و پرستار سپري كنند و پس از بهبودي به جمع خانواده برگردد.

براي فردي كه در خانه به تنهايي زندگي مي كند و به دليل ناتواني جسمي، توانايي مراقبت از خود يا برقراي ارتباط با جامعه را ندارد، خانه سالمندان مي تواند شرايطي را فراهم كند كه با هم سن و سالان خود معاشرت داشته باشند و اوقات خود را با شركت در برنامه هاي گروهي بگذرانند.

معايب خانه سالمندان

معمولا سالمندان ترجيح مي دهند سال هاي باقي مانده عمر خود را در خانه خود، در كنار فرزندان و خانواده خود سپري كنند براي فرد سالمندي كه به دليل بيماري دچار افسردگي شده است، رفتن به خانه سالمندان افسردگي او را تشديد مي كند؛ چرا كه حس طرد شدن از سوي عزيزانش به او فشار مضاعفي وارد مي كند.

 

تسهيل انطباق سالمند با خانه جديد خود

خوب يا بد بودن خانه سالمندان، تا حد زيادي به باور خود فرد سالمند و شرايطي كه به آن جا منتقل شده بستگي دارد. قبل از انتقال او به خانه سالمندان، با او صحبت كنيد تا از لحاظ روحي آمادگي داشته باشد، نظرات او را بشنويد و شرايطي را فراهم كنيد كه كمترين آسيب به او وارد شود.

اگر با فريب و بدون رضايت، او را به آسايشگاه سالمندان بفرستيد، يكي از سخت ترين تجربه هاي عمرش را براي او رقم مي زنيد. موجي از احساسات طرد شدگي، خيانت و ناسپاسي فرزندان در او ايجاد مي شود و انطباق با محيط جديد برايش سخت تر مي شود. مرتب به ملاقات او برويد. گاهي شرايطي را فراهم كنيد كه به محيط خانواده بازگردد. تا اين حس به او منتقل نشود كه مورد بي مهري شما قرار گرفته است. اميد ديدن دوباره شما به او انگيزه زندگي مي دهد.

 

استاندارهاي خانه سالمندان 

براي آسايش سالمند خود، بهتر است به دنبال مكاني با استانداردها لازم باشيد. از جمله شرايطي كه خانه سالمندان بايد براي رفاه و آسايش سالمندان فراهم كند، عبارتند از:

شرايط محيطي مناسب

اتاق هايي با پنچره بزرگ و نور كافي، نزديك بودن تخت سالمند به كليد برق، وجود دستگيره ها در قسمت هاي مختلف به منظور حفظ تعادل فرد سالمند، پله هاي كم، داشتن آسانسور، توالت فرنگي از عواملي است كه در خانه سالمندان بايد لحاظ شده باشد.

وجود كادر مجرب پزشكي، متخصص و پرستار

حضور پزشك به منظور بررسي سلامتي عمومي سالمندان و كاهش تنش هاي جسمي آنان لازم است. پيگيري هاي لازم براي اجراي درمان هاي دارويي و پزشكي، وضعيت تغذيه از طريق كادر پرستاري اعمال مي شود. در صورت نياز فرد سالمند و رضايت شما، ويزيت توسط متخصصان در حوزه هاي ديگر سلامت در داخل يا خارج از خانه سالمندان انجام مي گيرد.

خدمات روان شناسي

با توجه به افزايش احتمال بروز نشانه هاي افسردگي، اضطراب، نااميدي و بيماري هاي جسمي و ذهني مانند پاركينسون، آلزايمر و ... در سنين بالا، بهره گيري از روان درماني فردي، گروهي و خانواده درماني نقش زيادي دارد.

خدمات تفريحي، مراقبتي و بهداشتي

برنامه هاي تفريحي متنوع مانند برگزاري جشن ها به مناسبت هاي مختلف در تقويت روحيه و انگيزه سالمندان اهميت زيادي دارد. خدمات بهداشتي و مراقبتي شامل تعويض لباس، ملحفه، كمك به راه رفتن فرد سالمند، در نظر گرفتن برنامه غذايي مناسب با سن و وضعيت جسماني اهميت دارد.

 

استخدام پرستار براي نگهداري سالمند در خانه

ممكن است، پدر يا مادر سالمندتان تحت هيچ شرايطي راضي نباشد كه به خانه سالمندان برود. در صورتي كه وضعيت جسمي او به گونه اي ست كه امكان نگهداري او در خانه با استخدام يك پرستار وجود دارد و نيازي به خانه سالمنداننيست. از پرستاري كه آگاهي كافي از بيماري سالمندان دارد و از توانايي جسمي خوبي برخوردار است مي توانيد كمك بگيريد.

 

چطور مانع از افسردگي سالمندان شويم؟

يكي از عواملي كه باعث حس افسردگي و نااميدي در سالمندان مي شود نداشتن مسئوليت براي انجام كارهاست. فراهم كردن شرايطي كه فرد مسن بتواند برخي از كارها را خودش انجام دهد به عنوان مثال آب دادن به گل ها يا واگذاري وظايف ساده در حفظ حس خودمختاري آن ها موثر است. راه هاي ارتباطي سالمند با جامعه را قطع نكنيد. برنامه هاي تفريحي خارج از مركز مانند رفتن به كافي شاپ، خريد، سينما و ... در برنامه هفتگي قرار دهيد.

مرتب به سالمند خود سر بزنيد و احوال او را جويا شويد و از حسن خلق كاركنان مطمئن شويد؛ چون احتمال آزار و اذيت سالمند وجود دارد به خصوص در شرايطي كه فرد توانايي حرف زدن نداشته باشد يا به بيماري هايي مانند آلزايمر مبتلا باشد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه خانه سالمندان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : خانه سالمندان خوب يا بد؟

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۴:۵۷ | هنر زندگي
خانه سالمندان،

بهترين راه هاي درمان فراموشي

امروزه فراموشي و درمان فراموشي از جمله مسائلي است كه ذهن بسياري از افراد را درگير كرده است. شايد شما هم مدتي است احساس مي‌كنيد كه حافظه تان مشكلي پيدا كرده، وسايلتان را گم مي‌كنيد، قرارهايتان را فراموش مي‌كنيد و يا اتفاقات را در ذهنتان نمي‌توانيد نگه داريد. طبيعتا اين شرايط شما را مضطرب مي‌كند و در پي تغيير آن هستيد. مشكل حافظه ممكن است به صورت موقتي براي همه ما پيش آمده باشد، اما توجه داشته باشيد كه اكثر مواقع اين مشكل با روش‌هايي قابل كنترل و حتي درمان است. پس با ادامه مقاله ما همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فراموشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

گام اول: علت فراموشي چيست؟

در قدم اول بايد بدانيد كه علت فراموشي شما چه چيزي مي‌تواند باشد. اگر علت را كشف كنيد مي‌توانيد راه حل مناسب‌تري را براي مشكل خود انتخاب كنيد. علت‌هاي زيادي مي‌تواند ريشه آن باشد. ممكن است دلايل ساده‌اي فراموشي شما را ايجاد كرده باشد؛ سوء تغذيه و تامين نشدن مواد لازم براي بدنتان، استرس و فشار رواني، اضطراب و افسردگي، اما فراموشي شما مي‌تواند نشانه‌اي از شروع يك اختلال پيش‌رونده طولاني‌مدت مانند؛ اختلال حافظه، آلزايمر يا دمانس نيز باشد. در ادامه راه‌كارهايي براي كمك به شما ارائه داده ايم تا به درمان فراموشي خود بپردازيد. 

 

از ابزارهاي كمكي استفاده كنيد.

ابزارهاي كمكي راهي است تا آسيبي كه فراموشي در زندگي‌تان ايجاد مي‌كند را محدود كنيد. در حقيقت اين مهارت‌ها و ابزارها راه درمان نيست و مانند عصا عمل مي‌كند. اما پس از مدتي خواهيد ديد كه عصاي كارآمدي است.

چك‌ليست كارها

كارهايي كه لازم است انجام دهيد را داخل دفترچه يادداشت يا گوشي خود بنويسيد تا كارهاي روزتان را با مراجعه به آن يادآوري كنيد. اين كار را مي‌توانيد هرشب قبل از خواب براي روز بعد انجام دهيد و دفترچه يادداشت شما بايد در دسترس باشد.

يادداشت در تقويم

در تقويمتان مناسبت‌ها، قرارهاي كاري يا كارهاي روزمره خود را يادداشت كنيد. براي اين كار مي‌توانيد از تقويم روميزي يا تقويم جيبي استفاده كنيد. استفاده از امكانات تقويم موبايل نيز مي‌تواند به شما خيلي كمك كند. به ويژه به دليل امكان به كار انداختن زنگ هشدار براي انجام كارهايتان، يك روش يادآوري مناسب است.

يادآورها

برگه‌هاي كوچك يادآور را مي‌توانيد با كارهايي كه لازم است انجام دهيد پر كنيد و آن‌ها را در معرض ديد قرار دهيد، روي در يخچال، كنار صفحه كامپيوتر يا بالاي ميز كارتان. تا يك مسئله يادتان هست از فرصت استفاده كنيد و آن را يادداشت كرده و در جلو ديد قرار دهيد.

با كارهايتان داستان بسازيد

اگر معمولا كارهاي روزمره را فراموش مي‌كنيد مي‌توانيد براي هر كاري يك كلمه را انتخاب كنيد و يك داستان بسازيد كه همه كلمات در آن قرار دارد. مثلا اگر تخم مرغ و دفتر يادداشت بايد بخريد و اتو را بايد از تعميركار بگيريد مي‌توانيد اين داستان را بسازيد كه يك تخم را روي كاغذ گذاشتيد و اتو را روي تخم مرغ زديد. اين تصوير ذهني بيشتر از ليست كارهايتان در ذهن باقي مي‌ماند و سخت‌تر فراموش مي‌شود.

 

مغزتان را تمرين دهيد.

مغز هم مانند هر عضو ديگر بدن وقتي بيشتر فعاليت كند قوي‌تر مي‌شود. پس با تمرين‌هايي مي‌توانيد مغز خود را قوي كرده و به تقويت حافظه خود بپردازيد. يك سري از اين تمرين‌ها توسط روانشناسان و متخصصان علوم اعصاب طراحي شده‌اند كه به عنوان تمرين بازتواني شناختي شناخته مي‌شوند. اين تمرين‌ها شبيه بازي‌هاي مدادكاغذي مثل مازها و پيدا كردن تفاوت‌هاي دو شكل مي‌شوند كه بايد به ترتيب خاصي اجرا شوند. كتاب‌هاي تمرين بازتواني شناختي را مي‌توانيد در بازار تهيه كنيد.

بازي‌هاي فكري

بازي‌هاي فكري مثل سودوكو، حل جدول، مازها، مكعب روبيك، پازل و بازي‌هاي تخته‌اي مانند شطرنج و تخته‌نرد مي‌تواند تمرين خوبي براي مغز شما باشد. با انجام اين بازي‌ها علاوه بر تقويت مغزتان به تفريح هم پرداخته‌ايد و استرس و فشار رواني را هم كاهش داده‌ايد.

موسيقي

مطالعات نشان داده كه نواختن موسيقي مي‌تواند به رشد و فعاليت ذهن شما كمك كند. موسيقي هماهنگي بين بدن و ذهن شما را بيشتر مي‌كند و اين تمرين خوبي براي مغز است. علاوه بر آن احساس شادي ناشي از نواختن موسيقي مي‌تواند فراموشي ايجاد شده از فشار رواني بيروني را براي شما كاهش دهد.

بازي‌هاي كامپيوتري

تعجب نكنيد. بازي‌هاي كامپيوتري براي مغز شما مفيد هستند. تحقيقات نشان داده‌اند كه بازي‌هاي كامپيوتري بخش‌هايي از مغز را تحريك مي‌كند كه مسئول حافظه، حركت و برنامه‌ريزي هستند. پس با انجام بازي‌هاي كامپيوتري هم مي‌توانيد مغز خود را ورزش دهيد. اما توجه كنيد اين بازي‌ها به دليل احساس لذتي كه ايجاد مي‌كنند ممكن است براي شما اعتيادآور باشد. پس در انجام آن‌ها تعادل را رعايت كنيد.

 

از مغزتان مراقبت كنيد.

مغز شما نيز مانند تمام اعضاي بدنتان نياز به مراقبت دارد. اگر به راه‌هاي مراقبت از آن توجه نكنيد، به آن فشار اضافي بياوريد و يا نيازهايش را برآورده نكنيد دقيقا مانند يك مفصل كه شروع به درد گرفتن مي‌كند يا دنداني كه مي‌پوسد، شروع به ضعيف شدن مي‌كند و كاركردهايش را از دست مي‌دهد.

تغذيه سالم

تغذيه سالم به عملكرد مناسب همه اعضاي بدن از جمله مغز شما كمك مي‌كند. استفاده از موادي كه به سلامت مغزتان كمك مي‌كند بهترين راه مراقبت از اين عضو مهم است. سعي كنيد آب فراوان بنوشيد و از مواد غذايي زير بيشتر استفاده كنيد.

سبزيجات برگ‌دار سبز مانند اسفناج و كلم بروكلي براي داشتن منابع غني آهن و پروتئين براي حافظه و قلب مفيد هستند. افرادي كه اين سبزيجات را استفاده مي‌كنند ديرتر مبتلا به فراموشي مي‌شوند.

مواد غذايي غني از فوليك اسيد مانند عدس، نخود و ديگر حبوبات، جگر و بادام زميني و غذاهاي حاوي امگا3 مانند ماهي براي سيستم عصبي مفيد است و حافظه را تقويت مي‌كند.

مَويز به خاطر دارا بودن آنتي‌اكسيدان‌هاي فراوان و گياه رزماري به جهت تقويت گردش خون در مدارهاي عصبي مغز مي‌تواند براي تقويت حافظه و به عنوان يك درمان كمكي در كنار ديگر روش‌ها مورد استفاده قرار گيرد.

خواب مناسب

اگر سلامت بدن و ذهنتان براي شما مهم است بايد به خوابتان هم اهميت بدهيد. به طور ميانگين بدن شما به خواب شبانه بين 7 تا 9 ساعت نياز دارد. كمبود خواب شبانه مي‌تواند باعث عدم تمركز و توجه، اختلال حافظه و خستگي و گيجي شما در طول روز شود. سعي كنيد خوابتان ريتم ثابتي داشته باشد، ساعت خاصي به رخت خواب برويد و در ساعت خاصي بيدار شويد تا بدنتان به اين ريتم عادت كند.

ورزش كنيد.

ورزش علاوه بر خون‌رساني به مغز باعث ترشح مواد شيميايي مفيدي در مغز شما مي‌شود كه فوايد زيادي دارد. كاهش استرس، افزايش تمركز و توجه و ايجاد روحيه شاد و پرانرژي از اثرات ورزش منظم است. روزي نيم ساعت به ورزش بپردازيد. نياز به كار عجيبي نيست. مي‌توانيد از پياده‌روي سريع بين محل كار و خانه‌تان شروع كنيد، يا هرشب به پارك محله برويد و نيم ساعت ورزش كنيد. ورزش‌هايي مانند يوگا علاوه بر اثرات مثبت بر روي بدن شما به دليل القاي آرامش فشار رواني را روي شما كاهش مي‌دهد.

 

با يك متخصص مشورت كنيد

اگر نگران كاهش قدرت حافظه خود هستيد و فكر مي‌كنيد احتمالا مشكل خاصي براي شما پيش آمده بهتر است به يك متخصص اعصاب و روان يا روان‌شناس مراجعه كنيد. پزشك شما با تجويز آزمايشات پاتوبيولوژي، عملكرد تيروئيد، سطح ويتامين‌ها و ديگر سطوح متابوليكي را مي‌سنجد؛ اگر مشكل شما در نتيجه يك كمبود جسمي ايجاد شده باشد به درمان آن با مكمل‌هاي غذايي يا داروها مي‌پردازد. در شرايطي احتمال دارد پزشك از تصويربرداري‌هاي مغزي نيز استفاده كند.

علاوه بر آن ممكن است مشكل حافظه شما ناشي از يك اختلال رواني مانند افسردگي، اضطراب و يا  پاسخي در برابر استرس باشد. در جلسات مشاوره، روانشناس با بر طرف كردن عامل اصلي فراموشي، مسئله حافظه شما نيز خود به خود ناپديد مي‌شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه درمان فراموشي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بهترين راه هاي درمان فراموشي

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۸:۴۳ | هنر زندگي
درمان فراموشي،

مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان كجا است؟ بسياري از شهروندان سيستان و بلوچستان براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان شما را ياري نمايد.

نام مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

آدرس مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان  هم انديش

آدرس مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان – هم انديش:  سيستان و بلوچستان خيابان اميرالمومنين ۸

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان سيستان و بلوچستان و بالاخص شهر سيستان و بلوچستان شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي سيستان و بلوچستان و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم سيستان و بلوچستان باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره سيستان و بلوچستان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره سيستان و بلوچستان براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره سيستان و بلوچستان، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره سيستان و بلوچستان به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم سيستان و بلوچستان اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در سيستان و بلوچستان توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان سيستان و بلوچستان و شهر سيستان و بلوچستان

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره سيستان و بلوچستان

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سيستان و بلوچستان مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۳:۰۴ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي سيستان و بلوچستان،

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان | كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

آيا آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان را مي شناسيد؟ اعتياد به مواد مخدر يكي از بزرگترين مشكلات دنياي امروز است. از جمله معروفترين مواد اعتياد آور مي توان به هروئين، مورفين، متادون، ترياك، شيره ، شيشه، حشيش، ترامادول، ماده مخدر گل ، بوپرنورفين يا ب 2 و ... اشاره داشت. در مناطق مختلف دنيا بسته به ذائقه و شرايطي موجود در آن منطقه مصرف يك يا چند تا از اين مواد مخدر بيشتر است. يكي از مسائلي است كه بسياري از افراد درگير آن بودند عدم اطلاع از آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان بود. به همين دليل مركز مشاوره هنر زندگي تصميم گرفت تا براي تسهيل دسترس مردم سيستان و بلوچستان به مراكز ترك اعتياد، آدرس تمامي مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان را جمع آوري و معرفي نمايد. براي اطلاع از انواع مواد مخدر ، انواع مواد محرك ، انواع مواد توهم زا و نشانه هاي اعتياد به مواد مخدر كليك كنيد. براي عضويت در كانال مشاوره ترك اعتياد كليك كنيد.

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

 

آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي به منظور تسهيل دسترسي مردم سيستان و بلوچستان به كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان ، آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان جمع آوري كرده است. شما مي توانيد آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان را در جدول زير مشاهده نماييد. جمع آوري آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان تنها به منظور كمك به مردم سيستان و بلوچستان براي دسترس راحت تر به مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان انجام شده است. براي كسب اطلاع بيشتر در مورد بهترين روش ترك اعتياد و آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره هنر زندگي تماس بگيريد تا شما را راهنمايي كنند.

 

آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

شماره

مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

آدرس مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

۱

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - فرداي روشن

بلوار انقلاب نبش بلوار ساعي

۲

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - خانه اميد

خيابان ۵۹ ام امام خميني نرسيده به فلكه شركت نفت

۳

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان - بهاري ديگر

بلوار انقلاب شهرك مصالح فروشان جنب سنگ صدف

براي كسب اطلاع دقيق از آدرس بهترين كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد تا از خدمات مشاور تلفني و حضوري اين مركز بهرمند گرديد.

 

مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

اولين قدم براي ترك اعتياد تصميم خود فرد است. زماني كه شما به دنبال يك مركز ترك اعتياد هستيد، پس تصميم خود را گرفته ايد. فردي كه اعتياد به مواد مخدر دارد از نظر جسمي و رواني وابسته مي شود. براي درمان جسمي مراكز ترك اعتياد و پزشك نقش بسيار موثري را بازي مي كنند. مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان به سم زدايي در افراد كمك مي كند. سم زدايي موادر مخدر در اصطلاح عاميانه به معني تعويض خون فرد معتاد و خروج مواد مخدر اعتياد آور از بدن فرد معتاد مي باشد. درمان وابستگي رواني در حين درمان و بعد از آن نقش اساسي دارد كه با كمك راه كار هاي ارائه شده توسط روانشناس و روان پزشك مي تواند رهايي و ترك صد در صد مواد مخدر دست يابيد. درمان اعتياد زماني نتيجه بخش است كه خماري و علائم ترك در فرد از بين برود و فرد بتواند با مصرف مواد مخدر مقابله كند. براي ترك اعتياد به مواد مخدر مراجعه به مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان و مراكز سم زدايي فوق سريع در سيستان و بلوچستان و كمپ هاي ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان مراجعه كنيد. براي دريافت مشاوره  ترك اعتياد شما مي توانيد از مشاوره تلفني استفاده نماييد، چرا كه اعتياد به برخي از مواد مخدر به سادگي صورت مي گيرد و نياز به بستري شدن ندارد. مركز مشاوره ترك اعتياد هنر زندگي آماده است تا با خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود در زمينه ترك اعتياد به مواد مخدر و معرفي بهترين مراكز ترك اعتياد در سيستان و بلوچستان شما را ياري نمايد.

 

آغاز ترك اعتياد

درمان هر بيماري نياز به زمان دارد، براي اينكه بتوانيد اعتياد خود را ترك كنيد بايد اراده، پشتكار و باور داشته باشيد.

-روز هاي اول ترك اعتياد روز هاي سختي است خماري ناشي از كاهش مواد يا عدم مصرف در فرد معتاد او را نااميد مي كند و از ادامه مسير باز مي دارد. اراده و روحيه فرد در اين روز ها بسيار مهم است

- پذيرش بيماري اعتياد توسط خود فرد معتاد از نكات بسيار مهم مي باشد. قبول بيماري اعتياد به فرد كمك مي كند تا پذيريش علائم ترك و خماري براي فرد قابل تحمل تر باشد.

-مصرف مواد مخدر اثرات سويي از نظر جسمي و رواني بر روي فرد به جاي خواهد گذاشت كه طي مراحل ترك سبب به وجود آمدن علائم ترك، خماري، اختلالات خلقي شديد مي شود. در مراكز ترك اعتياد به بيمار كمك مي شود تا از نظر جسمي و رواني به حالت طبيعي برسد

-خانواده در ترك اعتياد به مواد اعتياد آور نقش تعيين كننده اي دارند. براي اطلاع از نقش خانواده در ترك اعتياد ، نقش خانواده در مراقبت از ترك اعتياد كليك كنيد.

 

نشانه هاي اعتياد به مواد اعتياد آور

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات زير را مطالعه نماييد.

علائم اعتياد به هروئين

علائم اعتياد به مورفين

علائم اعتياد به متادون

علائم اعتيادبه ترياك

علائم اعتياد به شيره

علائم اعتياد به شيشه

علائم اعتياد به حشيش

علائم اعتياد به ترامادول

علائم اعتياد به اده مخدر گل

علائم اعتياد به بوپرنورفين يا علائم اعتياد به ب 2

 

 

مركز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان هنر زندگي

مركز مشاوره ترك اعتياد سيستان و بلوچستان هنر زندگي با بهرمندي از كادري مجرب در زمينه ترك اعتياد آماده است تا با استفاده از خدمات مشاوره تلفني و حضوري خود پاسخگويي تمامي سوالات شما در زمينه مصرف مواد مخدر مختلف باشد. امروز روش هاي ترك اعتياد نوين كشف شده اند كه بدون نياز به بستري شدن براي اعتياد به بسياري از موادر مخدر فرد مي تواند اعتياد خود را در خانه ترك كند. از جمله خدمات ترك اعتياد مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره داشت.

ترك مواد مخدر، ترك مواد محرك و ترك مواد توهم زا با يكدگيري متفاوت است. براي اطلاع از روش ترك هر كدام از مواد اعتياد آور مي توانيد مقالات

ترك اعتياد هروئين

ترك اعتياد شيشه

ترك اعتياد حشيش

ترك اعتياد شيره

ترك ماده مخدر گل

ترك اعتياد ماريجوانا

ترك اعتياد مرفين

ترك اعتياد كراك

ترك متادون

ترك اعتياد ترامادل

ترك اعتياد ترياك

ترك اعتياد به الكل

ترك اعتياد به B2 يا ترك بوپرنورفين

و...

 

براي دريافت مشاوره ترك اعتياد و اطلاع از آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228  تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان | كمپ هاي ترك اعتياد سيستان و بلوچستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۹ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰:۲۱ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز ترك اعتياد سيستان و بلوچستان،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 83
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3798

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان