مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

علائم افسردگي | نشانه ها و علائم افسردگي شديد

آيا مي دانيد علائم افسردگي شديد چيست و چگونه درمان مي شود ؟ افسردگي يكي از شايعترين اختلالات رواني در زندگي هاي امروزي مي باشد كه به احساس غم و تجربه ي مشكلات و بحران هاي زندگي محدود نمي شود و به تشخيص زود هنگام و اقدامات درماني نياز دارد. چنانچه علائم و نشانه هاي افسردگي در مراحل اوليه اش تشخيص داده شود، شخص مي تواند با تغيير سبك زندگي، استفاده از جلسات روان درماني و روانشناسي بهبود پيدا كند. اما اگر در مراحل اوليه اين بيماري تشخيص داده نشود؛ پيامد هاي جبران ناپذيري را هم براي خود فرد و هم براي اعضاي خانواده، دوستان و آشنايان او به همراه خواهد داشت. از جمله اين پيامد ها مي توان به مختل شدن زندگي روزمره، ابتلا به اختلال دو قطبي، مصرف  دارو هاي ضد افسردگي  كه عوارض بسياري دارد، درمان هاي طولاني و دشوار اشاره داشت. در ادامه اين مقاله به توضيح كامل علائم و نشانه هاي افسردگي شديد و روش هاي تشخيص و درمان افسردگي مي پردازيم.


 

براي مشاوره و درمان افسردگي مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آمار نشانه ها و علائم افسردگي شديد در ايران

آمار و ارقام در ايران حاكي از شيوع روز افزون افسردگي در كشور است. بر اساس آمار انتشار يافته توسط وزارت بهداشت، بيش از 12 درصد مردم ايران دچار افسردگي شديد هستند. هر فردي حداقل يك بار در زندگي اش اين وضعيت را تجربه مي نمايد. اما افسردگي براي بسياري از افراد جامعه يك حالت تكرار شونده دارد. در صورت عدم درمان علائم افسردگي در هر دوره نسبت به قبل شديد تر خواهد شد. ادامه پيدا كردن افسردگي، فرد را با مشكلاتي روحي و جسمي مانند بروز بي انگيزگي، كاهش و عدم تمركز، علائم اضطراب و استرس دائمي، وسواس فكري، فوبيا ( فوبياي اجتماعي و ... )، اختلالات شخصيت ، تنهايي، پرخاشگري، بي انگيزگي، اعتياد، مشكلات و اختلالات جنسي ، حمله پانيك و ... مواجه خواهد كرد. افراد مبتلا به افسردگي حتي ممكن است به درجه اي از نااميدي در زندگي برسند كه دست به خودكشي بزنند. اين در حالي است كه شناخت علائم و نشانه هاي افسردگي نقش به سزايي در پيشگري و جلوگيري از وخامت اين بيماري دارد.

علائم افسردگي 

افسردگي مانند ساير اختلالات رواني داراي نشانه ها و علائمي است؛ كه روند عادي زندگي را مختل مي كند. با شناخت علائم افسردگي شديد همانطور كه پيش تر ذكر كرديم، مي توانيد تا حد زيادي از بروز مشكلات و وخامت اين بيماري جلوگيري كنيد. معيار ها و نشانه هاي افسردگي عبارتند از :

 1 - خلق و خوي افسرده

افراد افسرده همواره احساس خستگي و كسلي شديد دارند. در فكر كردن بسيار كند مي شوند و قادر به انجام كارهاي روزمره خود نيز نيستند. بسيار زود عصباني مي شوند و كوچكترين حركات اطرافيانشان سبب ناراحت شدن اين افراد مي گردد. در برخي موارد فرد احساس بدي نسبت به خانه خود پيدا مي كند و تمايلي براي بازگشت به خانه ندارد.  

2 - بي علاقگي يا لذت نبردن از فعاليت هايي كه معمولاً لذت بخش و جالب اند

افراد مبتلا به افسردگي علاقه اي به انجام فعاليت هاي عادي و روزمره خود ندارند و احساس خوشي يا لذت را تجربه نمي كنند. اين افراد حتي دچار بي انگيزگي مي شوند و تمايل خود را به تفريح، مهماني و ... از دست مي دهند.

 

3 - حس خودكم بيني يا احساس گناه بيش از حد و نامتناسب

مبتلايان به بيماري افسردگي همواره در فكر كمبود ها و ناكامي هايشان در زندگي هستند و احساس گناه و درماندگي شديد مي كنند. افكاري مانند (من به هيچ دردي نمي خورم) يا (دنيا خيلي جاي بديه) بر افكار و ذهن اين افراد چيره مي گردد. اين افكار معمولا پس از شكست عشقي، شكست عاطفي، طلاق يا ناكامي در روابط عاطفي در افراد به وجود مي آيد.

 

4 - داشتن ايدۀ خودكشي به طور مكرر، خواه با نقشه يا بدون نقشۀ دقيق يا با اقدام به خودكشي.

افسردگي در افراد سبب مي گردد كه ديگر احساس خوشايندي نسبت به زندگي و آينده خود نداشته باشند. همين امر سبب مي گردد تا به دنبال افكار و نگرش هاي منفي بروند. به همين دليل بارها شاهد خودكشي افراد مبتلا به افسردگي بوده ايم. حتما در چنين مواقعي مسئله را جدي بگيريد و از يك فرد متخصص در زمينه افسردگي مشاوره بگيريد. 

 

5 - مشكلات خواب. ممكن است به شكل بي خوابي يا پرخوابي بروز كند

بسياري از مبتلايان به بيماري افسردگي با تغيير الگوي خواب مواجه هستند. تغيير الگوي خواب به شكل بي خوابي و گاهي به شكل خواب زيادتر از حد معمول بروز مي كند. يكي از علائم افسردگي شديد بي خوابي در شب مي باشد. اين افراد معمولا در طول نيز احساس شديد خواب دارند ولي هر چقدر كه تلاش مي كنند موفق نمي شوند تا يك خواب راحت حتي در طول روز نيز داشته باشند. به همين علت دائما احساس سنگيني سر و عدم تمركز حتي بر روي ساده ترين موضوعات در اين افراد مشاهده مي شود. توصيه مي كنيم مقاله نحوه درمان بي خوابي را مطالعه نماييد. 

 

6 - آشفتگي يا كندشدن رواني-حركتي

بسياري از مبتلايان به بيماري افسردگي به لحاظ قواي جسماني بسيار تحليل مي روند يا دچار بي قراري حركتي مي شوند مثلا صبح خيلي زود بيدار مي شوند و ساعت ها در اتاق قدم مي زنند. افراد افسرده حالت سردرگمي دارند. در يك لحظه تصميم به بيرون رفتن از خانه مي گيرند و در لحظه بعد از بيرون آمدن خود پشيمان مي شوند و به خانه باز مي گردند.

 

7 - مشكلات اشتها كه هم به شكل بي اشتهايي و كاهش وزن و هم بالعكس

در بعضي از اوقات مبتلايان به افسردگي در قالب مكانيسم مقابله، به كم خوري يا پر خوري بيش از حد روي مي آورند، اين تغييرات اشتها مي تواند به كاهش يا افزايش وزن شديد منجر شود.

 

8 - مشكلات تمركز

بسياري از بيماران مبتلا به افسردگي حاد قادر به تمركز نيستند. گاهي اين افراد در زمان خواندن روزنامه و يا دنبال كردن يك سريال تلويزيوني و حتي تصميم گيري نيز دچار مشكل مي شوند. حتي تصميمات بسيار ساده و پيش پا افتاده زندگي برايشان بسيار سخت است.

 

9 - احساس روزانه خستگي يا فقدان انرژي

اين افراد معمولا در طول روز احساس خستگي شديد مي كنند. در فكر كردن كند مي شوند و قادر به انجام فعاليت هاي عادي روزمره نيستند.

 

نشانه ها و علائم افسردگي شديد

تشخيص علائم افسردگي شديد بسيار پيچيده است و نمي توان به همين 9 معيار تشخيص كه در بالا ذكر شد بسنده كرد. افسردگي بخشي از اختلال دو قطبي همراه با ساير بيماري هاي رواني محسوب مي شوند. اما اينكه فرد افسرده علائم خود را چگونه توصيف مي كند بستگي به محل زندگي و ريشه فرهنگي وي دارد. در جوامع شرقي افراد مبتلا به بيماري افسردگي معمولا درباره ي درد هاي جسمي خود حرف مي زنند. اما در جوامع غربي معمولا به حالات يا احساساتشان اشاره دارند. به همين دليل تشخيص نشانه هاي افسردگي شديد به هيچ وجه كار آساني نيست، بنابراين اكيدا توصيه مي شود كه افراد براي تشخيص و درمان افسردگي به درمانگر مراجعه نمايند.

 

 

علل افسردگي در افراد
بروز افسردگي در افراد تنها به يك علت خاص محدود نمي شود. گاهي اين اختلال به علت ناملايمات زندگي، بيماري هاي جسمي يا ساير عوامل محرك بروز مي كند، با اين حال ممكن است ناگهاني و بدون اينكه با هيچ يك از اين عوامل در ارتباط باشد ظاهر گردد. دانشمندان معتقند كه عوامل بسيار زيادي براي بروز اين بيماري در افراد تاثير گذار است كه از جمله علل بروز نشانه هاي افسردگي شديد مي توان به تروما، ژنتيك، شرايط زندگي، ساختار مغز، ساير شرايط پزشكي ، مواد اعتيادآورو ... اشاره داشت.

 

1 - تروما

ضربه روحي يا تروما در سنين بسيار كم مي تواند به تغييرات دراز مدت در نوع عملكرد و واكنش مغز نسبت به ترس و استرس منجر شود. به همين دليل است كه اين تغييرات مغزي، احتمال بروز افسردگي در افرادي كه سابقه ي تروما در دوران كودكي را دارند افزايش مي يابد.

 

2 - ژنتيك

در برخي از موارد مشاهده شده كه اختلالات خلقي و افكار خودكشي گرايانه ممكن است زمينه ي ژنتيكي داشته باشند، توجه داشته باشيد كه ژنتيك تنها يك عامل از عواملي است كه احتمال ابتلا به افسردگي را زياد مي كند. 100 درصد ژن هاي دوقلوهاي همسان با يكديگر مشابه هستند. در حالي كه احتمال اينكه هر دو نفر آنها به بيماري افسردگي دچار گردد كمتر از 30 درصد است. علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در افرادي كه زمينه ي ژنتيكي دارند معمولا در سنين پايين تر ظاهر مي شود. توجه داشته باشيد كه علاوه بر عامل ژنتيك همراه شدن آن با عوامل ديگري مانند اتفاقات و شرايط نامطلوب زندگي نيز در ابتلاي اين افراد به افسردگي بي تاثير نيست.

 

3 - شرايط زندگي

وضعيت مالي، محل زندگي، روابط اجتماعي، وضعيت تاهل و ... از جمله عواملي هستند كه در بروز افسردگي در افراد تاثير گذارند. اما فرضيه ديگري كه موجود است اين است كه شايد بتوان برعكس، افسردگي را عامل بروز شرايط نامساعد زندگي دانست. مثلا شيوع افسردگي در افراد بي خانمان بيشتر است، اما در برخي موارد نيز احتمال دارد كه افسردگي سبب آوارگي اين افراد شده باشد.

 

4 - ساختار مغز

مطالعه ي تصاوير مغزي نشان دهنده ي كاهش فعاليت لوب پيشاني مغز در مبتلايان به افسردگي است. همچنين گفته مي شود كه الگوي مغزي اين افراد هنگام خواب متفاوت است. افسردگي در طرز پاسخگويي غده‌ي هيپوفيز و هيپوتالاموس نسبت به تحريكات هورموني نيز تغيير ايجاد مي‌كند.

 

5 - ساير شرايط پزشكي

احتمال ابتلا به بيماري افسردگي در افرادي كه سابقه ي ابتلا به اختلالات خواب، درد مزمن، اضطراب يا بيش فعالي (adah) دارند بيشتر است.

 

6 - مواد مخدر

اعتياد به مواد مخدر احتمال ابتلا به افسردگي را افزايش مي دهد. اعتياد از جمله مواردي است كه فرد را در شرايطي قرار مي دهند كه عوامل ابتلا به افسردگي در فرد بسيار افزايش يابد و حتي بر خانواده فرد نيز تاثير مي گذارد و احتمال ابتلاي ساير اعضاي خانواده فرد معتاد را به بيماري افسردگي افزايش مي دهد.

 

افسردگي و نشانه هاي و علائم افسردگي شديد در جنسيت و سنين مختلف
افسردگي مختص گروه خاصي نيست و در تمامي سنين، نژاد، اقوام و طبقات اجتماعي-اقتصادي چه در زنان و چه در مردان بروز مي كند. اما نحوه بروز و علائم افسردگي شديد در افراد مختلف متفاوت است.

 

1 - افسردگي در مردان

با توجه به ويژگي ها و صفات مردان، مردان از افسردگي خود بيشتر شرمنده و خجالت زده مي شوند و به همين دليل سعي مي كنند كه بيماري ، شرايط سخت زندگي خود را از همه پنهان كنند و در برابر اين بيماري و شرايط بد تاب بياورند يا به قول خودشان با مصرف مواد مخدر خود درماني كنند. عدم درمان و رسيدگي به افسردگي در مردان مي تواند پيامد هاي فاجعه باري داشته باشد، چرا كه آمار خودكشي هايي كه نهايتا به فوت ختم مي شود در مردان بسيار بيشتر است. از جمله عوامل زمينه ساز افسردگي در مردان مي توان به ناكامي هاي زندگي ، خيانت ، طلاق ، احساس تنهايي و ... اشاره داشت.

 

2 - افسردگي در زنان

عوامل مختلفي از جمله بيولوژيك باروري، ژنتيك، تغييرات هورموني و روابط بين فردي در ابتلاي زنان به افسردگي نقش زيادي دارد. بسياري از زنان در دوران قاعدگي از لحاظ احساسي و جسمي بسيار ضعيف مي شوند ( سندروم پيش از قاعدگي)، تغييرات رفتاري مثل احساس افسردگي و تحريك پذيري را تجربه مي كنند. عده ي زيادي از زنان افسرده علائم و نشانه هاي شديدتري در دوران قاعدگي تجربه مي كنند. بسياري از زنان در زمان پس از زايمان به افسردگي پس از زايمان دچار مي شوند. از جمله اين اختلالات رفتاري مي توان به افسردگي پس از زايمان اشاره داشت. علائم افسردگي شديد در زنان در فاصله زماني كمي پس از وضع حمل بروز مي كند، موجب اضطراب، بي خوابي، گريه يا افكاري مانند آسيب رساندن به خود يا نوزاد مي شود.

 

3 - نشانه ها و علائم افسردگي شديد در سالخوردگان

افسردگي در افراد سالخورده معمولا درمان نشده باقي مي ماند، چرا كه بسياري از اين افراد افسردگي يكي از پيامد هاي طبيعي افزايش سن و نيز يك واكنش طبيعي در مقابل مسائل جسمي، روحي و اجتماعي مرتبط با سالخوردگي مي دانند. و براي درمان افسردگي خود اقدام نمي كنند. نشانه ها و علائم افسردگي شديد در افراد سالخورد بسيار با علائم افسردگي شديد در جوانان متفاوت مي باشد. از جلمه علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در سالخوردگي عبارتند از اختلالات حافظه، دردهاي مبهم، توهم، فشار خون، سكته مي باشد. يكي از علل اصلي افسردگي در افراد سالخورده، سندروم آشيانه خالي مي باشد.

 

4 - افسردگي و علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در كودكان و نوجوانان

تمامي انسان ها در مقطعي از دوران كودكي و جواني خود به طور طبيعي در مقاطعي با بحران هاي احساسي مواجه مي شوند، اما گاهي اين مقاطع بحراني در برخي كودكان منجر به افسردگي مي شود. كودكاني كه مبتلا به بيش فعالي، اختلال يادگيري، اختلال اضطراب و اضطراب نافرماني مقابله جويانه (Odd) احتمال اين كه دچار افسردگي شوند بيشتر است. كودكان افسرده معمولا از وجود درد شكايت مي كنند و كمتر از احساساتشان صحبت مي كنند. اما علائم و نشانه هاي افسردگي شديد در نوجوانان متفاوت تر است. پرخاشگري، مصرف مواد مخدر، افت تحصيلي و فرار از خانه نمونه هايي از نشانه ها و علائم افسردگي شديد در نوجوانان مي باشد كه بايد بسيار جدي گرفته شود. چرا كه طبق گزارش سازمان جهاني بهداشت، خودكشي سومين عامل مرگ در نوجوانان 15 تا 20 ساله است.

 

درمان افسردگي
افسردگي از جمله بيماري هاي بسيار مخرب است كه در صورت تشخيص به موقع قابل درمان مي باشد. فقط كافي است كه مراكز درماني نسبت به پيگيري بيماري خود كوشا باشيد و سيكل درمان را جدي بگيريد.

- دارودرماني: داروهاي ضدافسردگي، تثبيت‌كننده‌هاي خُلقي و داروهاي آنتي‌سايكوتيك (ضد روان‌پريشي)

روان‌ درماني: رفتار درماني شناختي (CBT)، درمان خانواده‌محور و درمان بين‌فردي

- درمان تحريك مغزي: درمان الكتروشوك (ECT) و تحريك مغناطيسي جمجمه‌اي تكرارشونده (RTMS)

- نور درماني: در اين روش، فرد با استفاده از يك جعبه‌ي نور در معرض طيف كامل نور قرار مي‌گيرد تا ميزان ترشح هورمون ملاتونين تنظيم شود.

- ورزش

- درمان‌هاي جايگزين: طب سوزني، مراقبه و تغذيه‌درماني

- استراتژي‌هاي خود مديريتي

- رويكردهاي ذهن/جسم/روح: مديتيشن، ايمان و دعا

داشتن اعتياد و يا مبتلا بودن به بيماري هايي مانند اختلال استرس (PSTD) و اختلال كم توجهي و ... سيكل درمان افسردگي را مشكل تر از حد معمول مي سازند. چنانچه هر يك از اين موارد با موفقيت درمان شود، علائم افسردگي شديد نيز به طبع بهبود سريع تر پيدا خواهد كرد. استفاده از مشاوره افسردگي و روان درماني  به شما در بهبود و تشخيص شدت افسردگي كمك مي كند.

 

براي مشاوره افسردگي مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : علائم افسردگي | نشانه ها و علائم افسردگي شديد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۴۶ | هنر زندگي
علائم افسردگي،

راهكارهاي افزايش انگيزه در افراد افسرده

افزايش انگيزه در افسردگي يكي از اصلي ترين چالش ها براي درمان فرد افسرده است. وقتي كه افسرده هستيد؛ انگيزه اي براي شركت در كارهاي مورد علاقه تان نداريد، احساس نااميدي و خستگي مي كنيد، قادر نيستيد به خوبي بخوابيد يا تمركز كنيد؛ در نتيجه روابط شما در خانه و كار خدشه دار مي شود. اين اختلال بر جنبه هاي مختلف زندگي فرد تاثيرات منفي گذاشته و كاركردهاي فرد را با مشكل مواجه مي كند. افراد دچار افسردگي معمولا رنج زيادي را تحمل كرده و خيلي اوقات آن را غير قابل حل مي دانند. يكي از اصلي ترين مشكلات افراد دچار افسردگي كمبود انرژي و نداشتن انگيزه براي فعاليت هاي موثر زندگي است. در اين مقاله راه هايي براي افزايش انگيزه افراد دچار افسردگي ارائه مي شود.


براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.


راه هاي افزايش انگيزه در افسردگي

يكي از نشانه هاي بارز افسردگي كاهش انگيزۀ پايداراست. نداشتن تمايل به انجام تكاليف و فعاليت هاي روزانه، فرد را به طور عميق تري در افسردگي غرق مي كند. براي رهايي از افسردگي بايد عوامل ايجاد كننده آن بررسي و رفع شوند.ارزيابي سبك زندگي و سلامت فرد نيز بايد صورت گيرد. به اين ترتيب به فرد افسرده كمك شود زندگي با انگيزه تري داشته باشد. براي شناسايي علل بي انگيزگي كليك كنيد. براي افزايش انگيزه در افسردگي مي توانيد راه هاي زير را به كار بريد.

شروع يك فعاليت فيزيكي

بر اساس مطالعات فعاليت فيزيكي مي تواند باعث سازگاري بهتر و افزايش انگيزه در افراد دچار افسردگي شود. فعاليت بدني يك راه طبيعي براي افزايش هورمون هاي شادي است كه مي تواند اثرات افسردگي را كاهش دهد. 

در دوره هاي افسردگي ورزش برايتان دشوار مي شود، تاحدي كه اين عموما انرژي و انگيزه كافي براي انجام تمرينات ورزشي را نداريد. براي حل اين مشكل بهتر است به جاي تمركز بر تمريتان دشوار و سنگين، تمريناتتان را به بخش هاي كوچك در طول روز تقسيم كنيد. نمونه هاي آن شامل موارد زير است:

 • پياده روي 10 دقيقه اي در اطراف خانه
 • انجام تمرينات كششي در طول تبليغات تلويزيون
 • گوش دادن به موسيقي و رقصيدن براي 10 دقيقه در هر بار
 • تعيين زمان هايي براي تمرينات كوتاه؛ براي مثال پنج نوع تمرين را در بازه هاي زماني 2 دقيقه اي انجام دهيد.

بدين شكل اهداف تمريني كه تعيين كرده ايد زودتر به واقعيت رسيده و براي ادامه انگيزه بيشتري خواهيد داشت. پس از شروع تمرينات بعد از مدتي متوجه مي شويد كه تمايل به گسترش آن ها به فعاليت هاي لذت بخش داريد.

ارتباطات خود را گسترش دهيد

گرفتن حمايت از ديگران مي تواند به شما كمك كند تا احساس بهتر و انگيزۀ بيشتري در زندگي داشته باشيد. دانستن اين موضوع كه عده اي به شما و سلامتيتان اهميت مي دهند، بر انگيزه هاي شما تاثير عميقي خواهد گذاشت. رفتن به مهماني هاي بزرگ يا ديگر جمع هاي اجتماعي مي تواند براي شما طاقت فرسا باشد؛ اما ديدن دوستان در جمع هاي كوچك تر مثل رفتن به كافه، سينما، موزه و .. مي تواند به كاهش اضطراب و افزايش ارتباطات شما كمك كند.

نيازي نيست دوستان خيلي زيادي داشته باشيد تا احساس بهتري پيدا كنيد. در عوض بر محكم كردن دوستي هاي موجود با افراد مورد علاقه و دوستان نزديك تمركز كنيد. گذراندن زمان با دوستان و خانواده مي تواند به شما كمك كند تا احساس بهتري درباره جهان پيرامون خود پيدا كنيد.

 

به افسردگي دامن نزنيد

در واقع برخي عادت ها و رفتارها مي توانند باعث افزايش نشانه هاي افسردگي شما شوند. شناسايي اين عوامل و تلاش براي دوري از آن ها مي تواند در بهبود افسردگي و افزايش انگيزه فرد كمك كند. اين موارد شامل موارد زير است:

مصرف مواد، الكل و دارو

اگرچه مصرف مواد مخدر، الكل و دارو مي تواند به طور موقت حس آرامش يا شادي به شما بدهد، اما وابستگي به اين مواد در طولاني مدت نشانه هاي افسردگي را تشديد مي كند. مواد و الكل همچنين مي تواند با داروهاي ضد افسردگي تداخل منفي داشته باشند. بنابراين مي تواند روند درمان را با مشكل بيشتر روبرو كند.

كمبود خواب

نداشتن خواب كافي مي تواند بر سطح انرژي فرد تاثير بگذارد. سطح مناسب خواب در افراد و سنين مختلف متفاوت است. با اين حال حدود 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز براي سطح انرژي مناسب كافي است. براي داشتن خواب كافي موارد زير را رعايت كنيد:

 • خودداري از خواب هاي بيش از نيم ساعت در وسط روز
 • هر شب در ساعت هاي مشابه بخوابيد و در ساعات يكسان از خواب بيدار شويد
 • پيش از خواب براي آرامش مي توانيد دوش بگيريد يا كتابي بخوانيد
 • تنظيم نور در شب و روز براي منظم شدن خواب. افزايش نور در خانه و استفاده از نور طبيعي در روز مي تواند هشياري را بيشتر كند. همچنين كاهش نور در طول شب مي تواند خواب را بيشتر ترغيب كند.

در معرض استرس بودن

استرس، بيمار افسرده را بيشتر تحت تاثير قرار مي دهد. شما در زمان هاي افسردگي تمايل بيشتري بر كنترل مشكلات داريد. نرسيدن به اين كنترل، استرس شما را بيشتر كرده در نتيجه افسردگي بيشتر مي شود. بنابراين تلاش براي دوري از استرس مي تواند به شما كمك مي كند كمتر افسردگي را تجربه كنيد. برخي راه ها براي كاهش استرس شامل موارد زير است:

 • تمرين تكنيك هاي آرام سازي مثل گوش دادن موسيقي آرام، تمرين تنفسي و تمرين هايي مثل يوگا و مديتيشن
 • در مواقع استرس و اضطراب شديد تا 10 بشماريد
 • شناسايي افكار منفي؛ مي توانيد با نوشتن به افكار خود پي ببريد.
 • جايگزين كردن افكار مثبت، مقاله مثبت انديشي را مطالعه كنيد.
 • شركت در فعاليت هاي اجتماعي و كارهاي خيرخواهانه
 • صحبت كردن با دوستان و افراد نزديك در مورد احساسات و نگراني ها

مراقبت از خود و سلامت تا حد ممكن مي تواند در افزايش انگيزه و كاهش علائم افسردگي موثر باشد. اما فراموش نكنيد كه افسردگي بيماري است كه تعادل انتقال دهنده هاي عصبي مغز از بين رفته و نياز به درمان وجود دارد. بنابراين براي درمان افسردگي بايد از يك متخصص كمك بگيريد. 

 

براي دريافت مشاوره در زمينه افسردگي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد. 

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : راهكارهاي افزايش انگيزه در افراد افسرده

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۲۷ | هنر زندگي
افزايش انگيزه در افسردگي،

آمپول پتيدين | عوارض، نشانه ها و نحوه مصرف آن

پتيدين يك نوع داروي ضد درد است كه به صورت آمپول تجويز مي شود. اين دارو يكي از انواع مخدر ها و از گروه شبه ترياك ها مي باشد. پتيدين به دليل ساختار شيميايي آن، به شدت اعتياد آور بوده و وابستگي ايجاد مي كند. پزشك براي كاهش دردهاي شديد بعد از جراحي هاي سنگين مثل بارداري ممكن است پتيدين تجويز كند. مجاز بودن يك دارو به معنا بي ضرر بودن آن نيست. بنابراين براي هم مصرف و هم ترك آن بايد تحت نظر متخصص باشيد. اغلب بيماران بعد از تجويز داروهاي خانواده ترياك به آن ها اعتياد پيدا كرده و دچار معضلات اعتياد مي شوند. با آگاهي از موارد مصرف صحيح داروها مي توانيد از وابستگي خود و عزيزانتان به داروهاي مسكن جلوگيري كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آمپول پتيدين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

آمپول پتيدين چيست؟

در گذشته پتيدين، يكي از محبوب ترين دارو ها براي درمان درد هاي شديد بود. ابتدا در مقايسه با مورفين، كم خطر تر محسوب مي شد اما به دليل عوارض آن، به مرور زمان مصرف و تجويز آن كاهش پيدا كرد. در آمريكا با نام مپريدين شناخته مي شود. روش تزريق اين دارو بسيار مشكل است و بايد حتما توسط پزشك انجام شود.

 

موارد و نحوه مصرف پتيدين

اصلي ترين مورد مصرف پتيدين، براي درمان دردهاي شديد و يا طولاني مدت است. همچنين در مواردي به عنوان داروي بيهوشي يا براي افزايش اثر داروهاي هوشبري در عمل هاي جراحي نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.

نحوه مصرف آن نيز به صورت آمپول و تزريق وريدي مي باشد. به دليل حساسيت بالاي اين دارو، دوز مصرفي و تزريق آن حتما بايد توسط پزشك متخصص انجام گيرد.

 

عوارض آمپول پتيدين

اين دارو به دليل ساختار آن، در صورت مصرف خودسرانه مي تواند اثرات بسيار مخربي بر سيستم گوارش، سيستم عصبي مركزي، پوست، قلب و عروق و غيره بگذارد. برخي از عوارض اين دارو به شرح زير مي باشد:

 • خواب آلودگي و گيجي
 • هذيان و توهم
 • سرگيجه و سردرد
 • احساس سرخوشي غير عادي
 • لرزش و حملات تشنجي
 • وابستگي رواني
 • تغييرات خلق و خو
 • فلج اعصاب حسي و حركتي در صورت تزريق نامناسب
 • تپش قلب
 • كاهش فشار خون
 • خطر سكته قلبي
 • كوچك شدن مردمك چشم
 • عرق شديد
 • بثورات پوستي
 • درد در محل تزريق
 • خارش
 • خشكي دهان
 • بي اشتهايي
 • مسدود شدن روده و يبوست
 • تهوع و استفراغ

در صورت مشاهدۀ هر كدام از اين عوارض حتما به پزشك متخصص مراجعه كنيد. در صورتي كه وابستگي رواني و تغييرات خلقي ايجاد شده باشد حتما بايد مشاوره ترك از يك روانشناس دريافت شود.

 

تفاوت مورفين و پتيدين

پتيدين و مورفين هر دو براي كاهش دردهاي شديد در مراكز بهداشتي مورد استفاده قرار مي گيرند. طبق تحقيقات هيچ تفاوتي در ميزان كاهش درد و عوارض جانبي ميان اين دو دارو ديده نشد. اما در برخي شرايط مثل؛ واكنش شديد به مروفين، سابقه آسم، دفع مورفين و ... تجويز پتيدين ترجيح داده مي شود.

 

تداخلات دارويي آمپول پتيدين

مصرف همزمان پتيدين با داروهاي بيهوشي عمومي، آنتي هيستامين و ضد حساسيت ها، داروهاي ضد افسردگي و ضد اضطراب، دارو هاي خواب و آرامبخش، الكل و شل كننده عضلات مي تواند باعث ضعف تنفس، كاهش شديد فشار خون، انسداد فلجي روده و عدم توانايي در دفع ادرار بشود.

 

موارد احتياط و منع مصرف آمپول پتيدين

1- افرادي كه دچار ضربه مغزي، فشار خون بالا و آريتمي فوق بطني هستند بايد در مصرف اين دارو به شدت احتياط كنند.

2- مصرف در دوران بارداري به دليل عبور راحت از جفت، ممنوع است.

3- در صورت وجود اختلال در عملكرد كليه و كبد، از مصرف اين دارو پرهيز شود.

4- بيماران سالخورده يا ناتوان نسبت عوارض جانبي آن حساس تر هستند.

5- كساني كه سابقه اختلالات روانشناختي و مصرف دارو دارند، بايد در مصرف اين آمپول حساس تر باشند.

6- كساني كه تحت عمل جراحي مجاري صفراوي قرار مي گيرند، ممكن است مصرف اين دارو باعث بروز حملات تشنجي شود.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه آمپول پتيدين مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : آمپول پتيدين | عوارض، نشانه ها و نحوه مصرف آن

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸:۱۸ | هنر زندگي
پتيدين،

نحوه صحيح از پوشك گرفتن نوزاد | از پوشك گرفتن كودك

از پوشك گرفتن موقعيتي استرس زا براي كودك به شمار مي رود. از پوشك گرفتن يكي از مراحل حساس در زندگي كودك به شمار مي رود كه پيش نياز آن داشتن آمادگي براي اين مرحله مي باشد. زمان و شيوه رفتار شما هنگام از پوشك گرفتنكودكتان اهميت زيادي دارد. اگر اين كار به درستي انجام نشود ممكن است باعث مشكلات عاطفي در كودك شود كه حتي سال هاي بزرگسالي زندگي او را تحت تاثير قرار مي دهد. در اين مقاله به بررسي زمان مناسب براي از پوشك گرفتن و بهترين شيوه اعمال آن مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه از پوشك گرفتن كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

چه زماني كودك آماده از پوشك گرفتن است؟

با تكامل مغز و سيستم عصبي مركزي، كودك به تدريح توانايي كنترل مثانه اش را به دست مي آورد. بيشتر كودكان بين 2 تا 3 سالگي آمادگي لازم براي از پوشك گرفتن را به دست مي آورند، بعضي از كودكان زودتر و برخي ديرتر به اين مرحله مي‌رسند. اين مرحله بايد به درستي و در زمان مناسب سپري شود. شايد در ابتدا فكر كنيد كه پروسه اي طاقت فرسا است ولي نتيجه اش استقلال كودك و كم شدن مسئوليت خودتان است. به مجموعه رفتارهاي فرزند خود توجه كنيد. نشانه هاي آمادگي كودكان براي از پوشك گرفتن:

 • زماني كه كودك با حرف زدن و اشاره به شما مي فهماند كه دستشويي دارد يا به محض خيس شدن پوشك سريع به شما اطلاع مي دهد.
 • از شما استقلال بيشتري مي خواهد.
 • از شما تقليد مي كند و هر وقت به دستشويي مي رويد دنبال تان مي آيد و اصرار دارد به داخل توالت بيايد.
 • زماني كه متوجه مي شويد چند روزي است كه بيشتر از 2 ساعت پوشكش خشك مي ماند.

 

قيمت بالاي پوشك و عجله والدين!

ممكن است به دليل افزايش قيمت پوشك بخواهيد پيش از آمادگي كودك، او را از پوشك بگيريد. از پوشك گرفتن كودك زماني كه آمادگي ندارد باعث مي شود او مدفوع يا ادرار خود را حبس كند و دچار مشكلات جدي يبوست شود، همچنين اضطرابي كه در او شكل مي گيرد كه تاثير منفي بر شخصيت او در آينده خواهد گذاشت. پس به جاي عجله به دنبال جايگزين كردن يك پوشك خوب باشيد. 

 

فشار براي پيشرفت سريع كودك!

تهديد، سرزنش و كتك زدن كودك به خاطر ناتواني در كنترل ادرار و مدفوع و كثيف كردن خانه شرايط را بدتر مي كند و نتيجه عكس دارد. در اين حالت بعضي كودكان لجبازي مي كنند يا برخي ديگر دچار اضطراب شديد و وسواس مي شوند. حتي اگر اين اعمال باعث پيشرفت كودك در اين زمينه شود آثار رواني منفي آن در آينده خودش را نشان مي دهند. اگر كودك در اين مرحله از زندگي آسيب ببيند نمي تواند خود را براي بحران هاي آينده آماده كند.

 

با لجبازي كودك چه كنيم؟

در مدت زمان آموزش و باز كردن پوشك ممكن است كودك خودش را خيس كند و خانه كثيف شود. عصبانيت و پرخاشگري باعث مي شود تجربه بدي در ذهن او شكل بگيرد در نتيجه كودك شروع به لجبازي مي كند. از پوشك گرفتن كودك طي مراحلي انجام مي شود كه در ادامه به بررسي آن مي پردازيم:

استفاده از پوشك هاي شورتي

در روزهاي اول مي توانيد از پوشك هاي شورتي استفاده كنيد تا كودك به اين روند عادت كند، هم خانه كثيف نشود و هم بتواند در صورت نياز آن را سريع در بياورد.

در نظر گرفتن روحيه كودك

زماني كه كودك سرحال و خوشحال است بهترين زمان براي شروع اولين روز يادگيري دستشويي رفتن است. در طول آموزش نبايد به كودك فشار بياوريد. از روزي دو ساعت شروع كنيد و اين زمان را به تدريح افزايش دهيد.

تشويق كردن كودك

هيج وقت او را مجبور نكنيد سر كاسه توالت بنشيند فقط به او ياد بدهيد و از او بخواهيد اين كار را انجام دهد. هر زمان كه كودك به شما مي گويد دستشويي دارد يا به توالت مي رود او را زباني تشويق كنيد به عنوان مثال به او بگوييد بهت افتخار مي كنم، در كنارش از تشويق هاي عملي هم استفاده كنيد. براي اطلاع از روش هاي تشويق كودك كليك كنيد.

ايجاد عادت دستشويي رفتن در كودك

كودكان نمي توانند در مورد زمان دستشويي رفتن خود پيش بيني درستي داشته باشند. اين توانايي را به تدريج در كودك ايجاد كنيد. سعي كنيد بين فواصل دستشويي رفتن و فعاليت هايي كه براي او لذت بخش است ارتباط ايجاد كنيد. قبل از بيرون رفتن براي بازي كردن يا قبل از غذا خوردن و ... از او بخواهيد به دستشويي برود.

از بين بردن ترس كودك از دستشويي

براي از بين بردن ترس كودك، مي توانيد از توالت هاي بچگانه در قسمتي از خانه استفاده كنيد. اگر كودك دوست دارد عروسك يا اسباب بازي اش را با خود به دستشويي بياورد مانع او نشويد. بعد از مدت زماني مثلا هر نيم ساعت او را به دستشويي ببريد تا به اين فضا عادت كند، در اين زمان مي توانيد برايش قصه تعريف كنيد.

صبور بودن

داشتن صبر و حوصله از پارامترهاي مهمِ از پوشك گرفتن كودك است. معمولا كودك بين 3 تا 6 ماه ياد مي گيرد بدون كمك به توالت برود. عصباني نشويد و از كودك براساس توانايي اش انتظار داشته باشيد. اگر بعد از چند روز مقاومت كرد دو سه روز به او زمان بدهيد و دوباره آموزش را شروع كنيد. از گفتن واژه هاي كه بار منفي دارند مانند كثيف، نجس و ... پرهيز كنيد چرا كه كودك احساس گناه مي كند.

 

مدت زمان آموزش دستشويي رفتن چقدر است؟

اينكه كودكتان در چند روز ياد مي گيرد كه به دستشويي برود موضوعي بسيار فردي است. بعضي از كودكان مخصوصا دخترها زود تر ياد مي گيرند. اين بازه مي تواند بين 10 روز تا چند ماه متغير باشد. توجه داشته باشيد كه ممكن است كودك در پي يادگيري دوره هايي از افت نشان دهد و نتواند خودش را كنترل كند، در اين مواقع او را سرزنش نكنيد.

 

شب ادراري

كنترل دفع ادرار در شب به زمان بيشتري نياز دارد. اگر فرزندتان ياد بگيرد در طول روز خود را خيس نكند، نيازي به پوشك نداشته باشد و خودش به تنهايي به دستشويي برود مي توانيد براي گرفتن پوشك در شب برنامه ريزي كنيد. معمولا بچه ها حدود 3 تا 6 ماه بعد از پوشك نشدن در روز، مي توانند مثانه خود را در شب كنترل كنند. اگر در طول هفته كودك، دوبار يا كمتر خود را خيس كند، به تدريج مي توانيد پوشك شبانه او را هم حذف كنيد. اما در مواقعي شب ادراي كودكان مي تواند دليلي بر يك مشكل باشد كه نيازمند بررسي است.

 

نكته آخر

اگر بعد از يك هفته آموزش تلاش هايتان بي ثمر بود و كودك علاقه اي به رفتن به دستشويي نشان نداد فعلا آموزش را متوقف كنيد و يك يا دو ماه ديگر آموزش را شروع كنيد. اگر فرزندتان بعد از سه سالگي به دليل از پوشك گرفتن هنوز دچار اضطراب مي شود يا پس از يك دوره يادگيري توالت رفتن دچار افت ناگهاني در عملكرد شده است نياز به بررسي است كه براي اين منظور مي توانيد از يك مشاوره كودك كمك بگيريد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه از پوشك گرفتن كودك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : نحوه صحيح از پوشك گرفتن نوزاد | از پوشك گرفتن كودك

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۸:۳۴ | هنر زندگي
از پوشك گرفتن،

رفتار قاطعانه در فضاهاي رسمي⁩ | اصول قاطعيت

رفتار قاطعانه در محل كار و ديگر فضاهاي رسمي به شما كمك مي كند تا بتوانيد بدون آن كه تنشي ميان شما و همكارانتان پيش آيد، به خواسته هاي خود برسيد. شايد شما هم اين تجربه را داشته ايد كه به دليل عدم ابراز خواسته و هيجاناتتون در معذوريت هايي قرار گرفته ايد كه ديگر راه گريزي برايتان باقي نگذاشته است. شايد از خود پرسيده ايد كه چرا يك "نه " نگفتم تا اين همه دردسر را متحمل نشوم. چرا بايد اينقدر ضعيف عمل كنم؟ چرا به خاطر عدم تواناييم در نه گفتن هميشه مسئوليت هايي را به عهده مي گيرم كه به من مربوط نمي شود؟ در اين مقاله درباره اصول قاطعيت و چگونگي رسيدن به آن توضيح داده ايم. شما مي توانيد با دريافت مشاوره روانشناسي به علت هاي ريشه اي عدم قاطعيت خود پي برده و در تمام زمينه هاي زندگي خود مهارت رفتار قاطعانه را پيش ببريد.


براي دريافت مشاوره در زمينه فراگيري رفتار قاطعانه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

رفتار قاطعانه يعني چه؟

رفتار قاطعانه به معناي داشتن مهارت ابراز هيجانات، عواطف و خواسته هاست به گونه اي كه منجر به آسيب زدن به ديگري نشود. اغلب ترس از طرد شدن و از دست دادن ديگران مانع از بيان خواسته ها و ابراز هيجانات مي شود. گاهي اين ترس آن قدر شديد مي شود كه در بسياري از موقعيت ها كارها و رفتارهايي انجام مي دهيد كه تنها به خاطر راضي نگه داشتن ديگران خواهد بود. 

به همين ترتيب براي راضي نگه داشتن آن ها از خود مي گذريد تا به آنچه از شما مي خواهند جامه عمل بپوشانيد. شايد اين پاداش هاي لفظي و تحسين و تمجيدهاي قلابي آن ها شما را تا مدتي راضي نگه دارد اما از يك جايي به بعد جز متوقع كردن ديگران و حس قرباني بودن چيزي برايتان باقي نمي ماند. قاطعيت به اين معناست كه  صريح و روشن خود را ابراز كنيد و اين ابراز به گونه اي باشد كه عواطف، جايگاه و مرزهاي ديگري را نشكنيد. از خود و خواسته هاي خود گفتن با در نظر گرفتن احساسات سايرين هنري است كه آن را رفتار قاطعانه مي ناميم. همچنين شما مي توانيد با مطالعه ارتباط موثر براي بهبود روابط خود نيز قدم برداريد.

چرا بايد قاطع باشيم؟

هر رفتاري كه از شما سر مي زند علاوه بر واكنشي كه در ديگران بر مي انگيزاند، تصويري نو از خود در ذهنتان نيز رقم مي زند. مهم ترين اثر قاطعيت تصويري است كه از خودتان در ذهن مي سازيد. هر چه رفتارها روشن و مبتني بر تصميم گيري هاي راسخ شما باشد و حس آزادي در بيان خواسته ها داشته باشيد؛ تصويري كه از خود مي سازيد نيز قدرتمندانه و معتمد به نفس خواهد بود. اگر هر بار در مواجه با ديگران موضع رودربايستي اختيار كنيد و از حقوق شخصي براي سايرين بگذريد يك تصوير مخدوش از خود در ذهنتان ايجاد مي كنيد.

معمولا تصاوير ضعيفي كه به دليل اتخاذ اين رفتارهاي معيوب در ذهنتان ساخته مي شود منجر به خودگويي هاي منفي مي شود. شايد مرتبا خود را به دليل ناتواني در نه گفتن و يا ابراز نكردن هيجاناتتان مورد تنبيه و توبيخ قرار دهيد كه در دراز مدت زمينه ساز اضطراب و افسردگي خواهد شد.

داشتن رفتارهاي قاطعانه در ساختن تصوير ذهني ديگران از شما نيز سهم مهمي دارد. زماني كه ديگران شما را صاحب مرزهاي روشن و تعيين شده اي بدانند كمتر در موضع آسيب و يا سوء استفاده قرار خواهيد گرفت. نتيجتا با يادگيري مهارت هاي رفتار قاطعانه هم كمتر آسيب مي زنيد و هم كمتر آسيب مي خوريد.

  

چگونه در فضاي رسمي رفتار قاطعانه داشته باشيم؟

شايد در همه موقعيت ها و زمينه ها قاطعانه برخورد نمي كنيد يعني چه آشنا و چه غريبه را در هر شرايطي مقدم بر خود مي دانيد و به آن ها نه نمي گوييد يا ممكن است فقط در موقعيت هاي خاص رفتارهايي كه فاقد جرات ورزي هست را در پي بگيريد. مثلا يكي از محيط هايي كه اغلب افراد در رودربايستي قرار مي گيرند و بلد نيستند كه چگونه از حق و حقوق خود دفاع و خواسته خود را بيان كنند، فضاهاي رسمي است. براي اين كه در اين فضاها هم نه گفته شود، هم خواسته بيان شود و هم دچار تنش هاي احتمال نشويد لازم است كه فنون مرحله به مرحله بازخورد قاطعانه در فضاهاي رسمي را بدانيد.

 1. توصيف موقعيت با زبان خبري يا وصفي: جمله خود را با  " وقتي..." شروع كنيد.
 2. بيان احساسات: " من احساس مي كنم..."
 3. خواسته هاي خود را آن گونه كه مايل هستيد رخ دهند بگوييد: " ترجيح من اينه كه ..."
 4. پيامدهاي مثبت و منفي ترجيح تان را بگوييد: " اگر ... آن گاه( اتفاق مثبت) و اگر ... آن گاه ( اتفاق منفي)

مثال؛ موقعيتي كه رئييس شما مي خواهد جمعه ها هم سركار بياييد:

 1. وقتي شما از من مي خواهيد كه جمعه ها هم سر كار باشم
 2. من احساس مي كنم كه نياز من به استراحت و گذراندن وقت با خانواده در نظر گرفته نمي شود.
 3. ترجيح من اين است كه جمعه ها جزو روزهاي تعطيل من محسوب شود
 4. اگر من جمعه ها سركار نيايم آن گاه در طي هفت روز آينده انرژي بيشتري براي انجام كارها دارم و سطح كيفي كار را بالاتر مي برم و اگر مجبور باشم كه جمعه سركار باشم قطعا تمام هفته را با خستگي و بي حوصلگي كارها را انجام مي دهم.

 

نكات پاياني

 • قاطعيت يعني مهارت توانايي ابراز خود
 • قاطعيت يعني نه بگوييد بدون آن كه مرزي شكسته شود.
 • براي اين كه در فضاهاي رسمي رفتار قاطعانه داشته باشيد؛ لازم است كه تكنيك آن را تمرين كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه فراگيري رفتار قاطعانه مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : رفتار قاطعانه در فضاهاي رسمي⁩ | اصول قاطعيت

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸:۰۶ | هنر زندگي
رفتار قاطعانه،

تكنيك هاي آرام سازي خود

همه شما در زندگي روزمره خود با مشكلات و مسائل مختلفي رو به رو مي شويد كه آرامش روحي و رواني شما را بر هم مي زند. زندگي امروزي با اين نوع استرس ها عجين شده است و  شما هيچ راهي جز كنار آمدن و كنترل اين استرس ها نداريد. يكي از روش هايي كه امروزه به كمك آن مي توان اضطراب هاي روزمره خود را كاهش داد، تكنيك هاي آرام سازي است. در اين مقاله به اين تكنيك ها خواهيم پرداخت.


براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره كاهش اضطراب و آرام سازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

روش هاي آرام سازي چيست؟

ترس، استرس و اضطراب منجر به انقباض عضلات و آسيب به جسم مي شود. روش هاي آرام سازي، مجموعه اي از تكنيك ها هستند كه در آن ها از شما خواسته مي شود توجه خود را به چيزهاي آرامش بخش جلب كنيد و يا آگاهي خود را بر روي بدنتان افزايش دهيد. به اين ترتيب مي توانيد عضلات خود را شل و سفت كنيد و بدنتان را به آرامش برسانيد. اين روش ها به شما كمك مي كند استرس خود را كاهش دهيد و با آن ها كنار بيايد تا بتوانيد زندگي با كيفيت تري داشته باشد.

 

مزاياي آرام سازي خود

تكنيك هاي آرام سازي مي توانند از راه هاي زير استرس شما را كاهش دهند:

 • كاهش ضربان قلب و فشار خون
 • كم كردن سرعت تنفس
 • افزايش تمركز و اعتماد به نفس
 • كاهش تنش عضلات
 • كاهش خشم و عصبانيت

انواع تكنيك هاي آرام سازي خود

براي ايجاد آرامش بيشتر در خود، روش هاي مختلفي وجود دارد. شما مي توانيد اين روش ها را با كمك متخصصين ياد بگيريد و حتي در خانه و محل كار خود نيز به تنهايي آن ها را انجام دهيد. اين كه از كدام تكنيك استفاده كنيد، فرقي نمي كند، مهم تر از نوع تكنيك، انجام پيوسته و مداوم آن است. اين تكنيك هاي آرام سازي عبارتند از:

تنفس عميق

تنفس عميق يك تكنيك آرام سازي ساده اما قدرتمند است كه با نفس هاي طولاني، آهسته و عميق شناخته مي شود. يادگيري اين روش بسيار آسان است و مي توان تقريبا در هر جايي آن را تمرين كرد. تنفس عميق سنگ بناي بسياري از ديگر اقدامات آرام سازي است.

كليد تنفس عميق اين است كه عميقا از شكم نفس بكشيد و تا آن جا كه مي توانيد هواي تازه وارد ريه هاي خود كنيد. در حالتي راحت بنشينيد، از راه بيني نفس بكشيد و از طريق دهان بازدم داشته باشيد و هوا را با فشار زياد از دهان بيرون بدهيد. همانطور كه نفس مي كشيد، سعي كنيد به آرامي ذهن خود را از افكار و احساسات منفي دور كنيد.

تن آرامي پيشرفته

در تن آرامي پيشرفته شما به طور مكرر قسمت هاي مختلف بدن خود را سفت و شل مي كنيد. اين كار باعث مي شود تا شما تفاوت بين حالت آرامش و حالت تنش در عضلات خود را متوجه شويد و بتوانيد تنش هايي كه همراه با استرس در شما به وجود مي آيد را درك كنيد. در اين روش شما از پا شروع مي كنيد و تا صورت ادامه مي دهيد و تك تك عضلات خود را به ترتيب سفت و شل مي كنيد.

اسكن بدني

اسكن بدن بسيار شبيه تن آرامي پيشرفته است اما شما در آن بر احساسات قسمت هاي مختلف بدن خود تمركز مي كنيد. پس از چند دقيقه تنفس عميق، شما بر يك قسمت از بدن و يا گروهي از ماهيچه ها خود در يك زمان تمركز مي كنيد و سعي مي كنيد هر گونه تنش فيزيكي كه در آن منطقه وجود دارد را با ذهن خود از بين ببريد. اسكن بدن مي تواند به ارتباط بين ذهن و بدن شما كمك كند و باعث افزايش كنترل ذهن بر بدن شود .

ذهن آگاهي

در تكنيك ذهن آگاهي، شما سعي مي كنيد تا براي آرام كردن و دور كردن اضطراب ها از ذهن خود، بر لحظه لحظه زندگي خود آگاهي پيدا كنيد و و رابطه اي واقع گرايانه با آن برقرار كنيد. در ذهن آگاهي شما از افكار، هيجان و احساسات و شناخت هاي خود آگاهي كامل مي يابيد و در پي كنترل كردن آن ها ميرويد. به طور مثال به هنگام غذا خوردن سعي ميكنيد تا تمام تمركز شما بر غذايي باشد كه ميخوريد تا مزه و طعم آن ها را بهترين نحو ممكن درك كنيد و يا اگر در حال صحبت با شخصي هستيد، تنها به او و صحبت هايش توجه كنيد و نه بر چيز ديگري.

تجسم سازي

براي اين تكنيك، شما مي توانيد صحنه ها، مكان ها يا تجربيات آرام بخش خود را در ذهن خود تجسم كنيد تا به شما در كسب كردن آرامش و تمركز كمك كند. براي اين كار، يك مكان آرام را انتخاب كنيد، چشمانتان را ببنديد و يك مكان آرام و راحت كه مورد علاقه شما است را تجسم كنيد. اين تصورات هدايت شده ممكن است به شما كمك كند كه ديد مثبت از خودتان را تقويت كنيد.

يوگا

يوگا مجموعه اي از حركات بدني و كششي در حالت متحرك و ثابت است، كه با تنفس عميق همراه است. يوگا مي تواند انعطاف پذيري، قدرت، تعادل و استقامت را بهبود بخشد و اضطراب و استرس را كاهش مي دهد. اگر حركات يوگا اشتباه انجام شود، آسيب هايي ممكن است اتفاق بيفتد، بهتر است اني تكنيك را از طريق شركت در كلاس هاي گروه، يا حداقل ويدئو هاي آموزشي ياد بگيريد. هنگامي كه اصول اوليه را آموخته ايد، مي توانيد به تنهايي يا با ديگران تمرين كنيد.

ساير تكنيك هايي كه مي توان از آن ها نام برد عبارتند از :

هيپنوتيزم

ماساژ

مراقبه

تاي چي

 

براي دريافت مشاوره در زمينه مشاوره كاهش اضطراب و آرام سازي مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : تكنيك هاي آرام سازي خود

ادامهـ مطلبـ
| ۱۶ دى ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵:۲۱ | هنر زندگي
تكنيك هاي آرام سازي،

بازتاب پلك زدن نوزاد | رفلاكس پلك زدن نوزاد

بازتاب پلك زدن نوزاد مانند ديگر بازتاب هاي نوزاد واكنشي غير ارادي در برابر محرك هاي بيروني است. بيشتر بازتاب ها در سن خاصي شروع شده و پايان مي يابند. اما بازتاب پلك زدن نوزاد هرگز از بين نمي رود. برخي بيماري ها در كودكان باعث مي شود كه بازتاب ها به صورت طبيعي عمل نكنند، بنابراين والدين بايد از انواع بازتاب هاي نوزاد و  شناسايي آن ها آگاهي داشته تا در صورت بروز مشكل بتوانند هر چه سريع تر اقدامات لازم را انجام دهند. در اين مقاله اختصاصا به شرح بازتابپلك زدن نوزاد مي پردازيم.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

منظور از بازتاب ها چيست؟

بازتاب ها، پاسخ هاي ذاتي و خودكار كودك در مقابل محرك هاي مختلف است. با آزمودن بازتاب هاي نوزاد در زمان تولد سلامت وي را ارزيابي مي كنند. نوزاد تازه متولد شد قادر است در برابر محرك هاي بيروني از خود واكنش هايي را نشان دهد كه اكثر آن ها بعد از مدتي از بين رفته و يا تبديل به واكنش هاي ارادي مي شوند. برخي از اين بازتاب ها باعث بقا و زنده ماندن نوزاد مي شوند. به علاوه بازتاب ها باعث تعامل هر چه بهتره كودك با مادر مي شوند. براي مثال اطرافيان با ديدن لبخند كودك مشتاق به در آغوش گرفتن او مي شوند.

 

وظيفه بازتاب پلك زدن نوزاد

بازتاب پلك زدن يا Eye blink، در تمام دوران زندگي وجود دارد، تقريبا ارادي است اما در سنين نوزادي بايد غير ارادي وجود داشته باشد. اين بازتاب باعث خيس شدن چشم نوزاد و مانع از عفونت به وسيله پخش كردن اشك در سطح قرنيه مي شود. علاوه بر آن از كودك در برابر تحريكات شديد محافظت مي كند. در صورت ديدن تاخير در اين واكنش يا انجام ندادن آن توسط نوزاد سريعا به مشاوره كودك يا متخصص اطفال مراجعه نماييد، زيرا مي تواند پيش بيني كننده تيك هاي عصبي يا حملات صرع باشد.

 

روش تحريك و پاسخ بازتاب پلك زدن نوزاد

بازتاب پلك زدن نوزاد تقريبا مانند پلك زدن هاي غير ارادي انسان در بزرگسالي مي باشد. به اين صورت كه با احساس خطر و يا نزديك شدن شيء خارجي به چشم، به طور ناخوداگاه آن را مي بنديد. روش تحريك بازتاب پلك زدن در نوزاد به اين شكل است كه ما نور درخشاني كه مضر نباشد در چشم نوزاد مي تابانيم، او بايد در واكنش به آن نور پلك بزند. روش ديگر براي امتحان سلامت بازتاب پلك زدن به اين گونه است كه نزديك صورت يا سر نوزاد دست مي زنيد، او بايد سريعا پلك بزند. پاسخ اين بازتاب به صورت بستن سريع پلك ها مي باشد.

 

سن بروز و ناپديد شدن بازتاب پلك زدن نوزاد

بازتاب پلك زدن نوزاد از ابتداي تولد وجود دارد و بر خلاف تمام بازتاب هاي غير ارادي نوزادان كه به مرور زمان و نهايتا تا يك سالگي بايد از بين بروند، بازتاب پلك زدن تنها بازتابي است كه دائمي است و هرگز ناپديد نمي شود. نوزاد به وسيله پلك زدن از ورود اشياء خارجي مثل گرد و غبار ممانعت مي كند. براي اطلاعات بيشتر از سلامت رشد نوزاد خود به مقالهمراحل رشد كودك يك ساله مراجعه كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب هاي نوزادان مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي حامي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228  و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بازتاب پلك زدن نوزاد | رفلاكس پلك زدن نوزاد

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ دى ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲:۱۶ | هنر زندگي
پلك زدن نوزاد،

مركز مشاوره روانشناسي فارس | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي فارس

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي فارس كجا است؟ بسياري از شهروندان فارس براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي فارس هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي فارس عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي فارس مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي فارس در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي فارس و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي فارس

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي فارس آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي فارس شما را ياري نمايد.

شماره

نام مركز مشاوره روانشانسي و روان درماني در فارس

نشاني كلينيك مشاوره روانشناسي فارس

1

مركز مشاوره و روان درماني
دانشگاه فارس

فارس خيابان نشاط  جنب تعاوني مصرف كاركنان دانشگاه فارس

2

مركز مشاوره و خدمات روانشناختي
راز مهر

فارس  خيابان معالي آباد  روبروي خيابان دوستان  ساختمان قصر۲- طبقه ۴   واحد ۱۰

3

كلينيك مشاوره و روانشناختي
راستي

فارس  خيابان معالي آباد  روبروي پارك ملت  جنب شيريني آلما   ساختمان طوبي ۴   واحد ۴. 

4

مركز مشاوره و خدمات روانشناختي
صنعت نفت

فارس  پل باغ صفا  مجتمع پژهان  طبقه ۷  واحد ۱۴

5

مركز مشاوره روانشناختي
سايبان مهر

فارس- خيابان پوستچي- نبش ارديبهشت- ساختمان شماره ۱۵- طبقه دوم- واحد ۱

6

كلينيك روانشناسي و مشاوره
راه سبز زندگي

فارس- بيست متري سينما سعدي- جنب بيمارستان شفا

7

مركز مشاوره و خدمات روانشناختي
عمومي ستاره

فارس- چهارراه ادبيات- بلوار گلستان- جنب داروخانه گلستان- ساختمان فاخته- طبقه دوم- واحد ۳. 

8

دكتر ساره بهزادي پور

فارس- خيابان ملاصدرا- خيابان جمالي- ساختمان فارس مهر- طبقه ۴. 

9

دكتر جمشيد احمدي

فارس- فلكه دانشجو- كوچه ۱- مجتمع پزشكي نشاط- طبقه ۳. 

10

دكتر غلامرضا ده بزرگي

شيراز- خيابان زند- روبروي هتل پارس- كوچه بعد از خيابان باغشاه(فلسطين)-
ساختمان فيروزه- طبقه پنجم

11

دكتر قاسم نظيري

شيراز- خيابان توحيد- مركز تجاري شهر- طبقه سوم

12

دكتر لعيا بشاش

شيراز- دانشكده علوم تربيتي و روان شناسي- بخش كودكان استثنايي. 

13

دكتر چنگيژ رحيمي طاقانكي

شيراز- كوي ارم- دانشگاه شيراز- بخش روان شناسي باليني

14

دكتر محمد علي گودرزي

شيراز- خيابان زند- روبروي بيمارستان شهيد فقيهي- نبش خيابان صورتگر- طبقه سوم-
مركز مشاوره دانشجويي

15

دكتر شهره آمالي خامنه

شيراز- خيابان زند- جنب خيابان صورتگر- طبقه همكف- مركز مشاوره جهاد دانشگاهي

16

دكتر مسعود محمدي

شيراز- خيابان ارديبهشت- حدفاصل خيابان مشير فاطمي و پوستچي- جنب بيمارستان امامي- پلاك 18

17

دكتر نوراله محمدي

شيراز- ابتداي خيابان صورتگر- مركز مشاوره دانشگاه شيراز. 

18

دكتر ميترا فصيح‌ زاده نائيني

شيراز- خيابان معالي آباد- روبروي كوي دوستان- ساختمان قصر 1 ـ- طبقه 5 - واحد 19

19

دكتر زهرا رحمان‌ ستايش

شيراز- خيابان ملاصدرا- نبش خيابان زند- روبروي كتاب‌ خانه- جنب گل‌ فروشي رنگين كمان

20

دكتر ژاله رفاهي

فارس- خيابان ملاصدرا- ابتداي خيابان ارديبهشت- ساختمان آذر- طبقه 3. 

21

دكتر علي كريمي

شيراز- چهار راه گمرك- جنب بانك كشاورزي- ساختمان سروش- طبقه 2

22

فاطمه فريدوني

فارس- بلوار كوي زهرا- روبروي دانشگاه سلمان فارسي- كوچه ۱۱- درب رو به رو

23

دكتر شهره دالكي

 فارس- فلكه دانشجو- ساختمان پزشكي ارم- طبقه ۴


مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره فارس هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره فارس هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي فارس مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان فارس و بالاخص شهر فارس شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي تهران و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم فارس باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره فارس هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره فارس براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي فارس مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره فارس، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره فارس به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم فارس اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در فارس توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان فارس و شهر فارس

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره فارس

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در فارس مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...


براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد مركز مشاوره روانشناسي فارس و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي فارس | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي فارس

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۰:۵۶ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي فارس،

مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري كجا است؟ بسياري از شهروندان چهارمحال بختياري براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري شما را ياري نمايد.

 

نام مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري

آدرس مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري

مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري اميد

آدرس مركز مشاوره روانشناسي  چهارمحال بختياري اميد: چهارمحال بختياري- خيابان كاشاني – نبش ميدان آيت الله دهكردي (دانشگاه) ساختمان كهكشان، طبقه اول

مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري غلامرضا رئيسي

آدرس مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري غلامرضا رئيسي: شهركرد، ميدان ارتش، جنب اداره ي آموزش پرورش ناحيه

 

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره چهارمحال بختياري هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره چهارمحال بختياري هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان چهارمحال و بختياري و بالاخص شهر چهارمحال بختياري شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي چهارمحال بختياري و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم چهارمحال بختياري باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره چهارمحال بختياري هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره چهارمحال بختياري براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره چهارمحال بختياري، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره چهارمحال بختياري به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم چهارمحال بختياري اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در چهارمحال بختياري توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان چهارمحال و بختياري و شهر چهارمحال بختياري

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره چهارمحال بختياري

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در چهارمحال بختياري مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۱:۳۶ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي چهارمحال بختياري،

مركز مشاوره روانشناسي لرستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي لرستان

آدرس بهترين مركز مشاوره روانشناسي لرستان كجا است؟ بسياري از شهروندان لرستان براي مشاوره گرفتن در زمينه هاي مختلف به دنبال يافتن بهترين مركز مشاوره روانشناسي لرستان هستند اما به دليل عدم شناخت و آگاهي كافي در مورد بهترين كلينيك مشاوره روانشناسي لرستان عاجز اند و سردرگم مي شوند. هدف از ارائه آدرس و اطلاعات مشاوره روانشناسي هنر زندگي تنها تسهيل و كمك به دسترسي مردم به بهترين مركز مشاوره روانشناسي لرستان مي باشد. اسم و آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان در ادامه اين مقاله آورده شده است.

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي لرستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

 

آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان

در ادامه آدرس كلينيك مشاوره روانشناسي لرستان آورده شده است. شما مي توانيد با مشاوران مركز هنر زندگي تماس بگيريد تا به شما در يافتن مركز مشاوره روانشناسي لرستان شما را ياري نمايد.

 

نام مراكز مشاوره روانشناسي لرستان

آدرس مراكز مشاوره روانشناسي لرستان

مركز مشاوره روانشناسي لرستان  بهزيستي شهرستان لرستان

آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان – بهزيستي شهرستان خرم آباد: انتهاي خ جلال آل احمد بهزيستي شهرستان لرستان

مركز مشاوره روانشناسي لرستان  مهد آفتابگردان

آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان – مهد آفتابگردان: خرم آباد- كيو آراسته ۱۰- مهد آفتابگردان

مركز مشاوره روانشناسي لرستان  مهد ميلاد

آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان – مهد ميلاد: ۶۰ متري- جنب دانشگاه علوم پزشكي مهد ميلاد

 مركز مشاوره روانشناسي لرستان  مهد نساء

آدرس مركز مشاوره روانشناسي لرستان – مهد نساء: انتهاي اسدآبادي- مهد نساء

 

مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي

مركز مشاوره لرستان هنر زندگي ارتباط تلفني مي پذيرد، مركز مشاوره لرستان هنر زندگي طي همكاري مشترك با خانه روانشناسان قابليت مشاوره روانشناسي تلفني را با بهترين مشاوران كشور فراهم آورده است. با توجه به مشكلاتي كه مردم براي مراجعه به كلينيك مشاوره روانشناسي لرستان مواجه هستند و دسترسي افراد به مشاوران متخصص در اكثر شهرستان هاي دور استان ها سخت، زمان بر و پر هزينه مي باشد. مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در سراسر استان لرستان و بالاخص شهر لرستان شروع به ارائه خدمات مشاوره روانشناسي تلفني توسط متخصصين دانشگاه هاي لرستان و خبره كشور نموده است كه مشاوره تلفني هنر زندگي مي تواند جايگزيني مناسب براي مشاوره حضوري براي مردم لرستان باشد تا با ارائه مشاوره هاي صحيح و تخصصي از بار مشكلات افراد بكاهد و به تمامي هموطنان در راستاي خود شكوفايي در مسير بالندگي فردي كمك كند. از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره لرستان هنر زندگي مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و .... اشاره داشت.

 

مزيت هاي مشاوره تلفني بر مشاوره حضوري 

با توجه به اين كه دست يابي و وقت گرفتن از مركز مشاوره لرستان براي مشاوره حضوري از مشاوران خوب و كلينيك مشاوره روانشناسي لرستان مشكلات خاص خود را دارد. يك روش جايگزين و مناسب استفاده از مشاوره روانشناسي تلفني مركز مشاوره هنر زندگي مي باشد. از سوي ديگر با توجه به اينكه مشاوره روانشناسي حضوري داراي محدوديت هاي زماني خاص خود است كه مراجعان نه تنها در تمامي ساعات شبانه روز قادر به ارتباط با مشاور نيستند بلكه براي دريافت خدمات مركز مشاوره لرستان، از قبل نياز به هماهنگي و گرفتن يك وقت ويزيت دارند. شما مي توانيد از خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي بصورت شبانه روزي در هر ساعتي روز بهره مند شويد. نكته ديگر مقرون به صرفه بودن اين خدمات نسبت به مركز مشاوره لرستان به صورت حضوري اين است كه نه تنها موجب صرفه جويي در وقت بلكه از نظر هزينه نيز بسيار براي مردم لرستان اقتصادي مي باشد؛ چرا كه ديگر نياز به رفت و آمد به كلينيك و هماهنگ كردن وقت نيست. البته اين مورد را هم به هيچ وجه نبايد فراموش كنيم كه در بعضي موارد، بيان مسئله براي مخاطبان به صورت حضوري دشوار مي باشد. به همين دليل مشاوره روانشناسي تلفني مي تواند يك بستر امن براي مشاوره گرفتن را فراهم نمايد. 

 

مزاياي مشاوره تلفني هنر زندگي

ارائه خدمات مشاوره روانشناسي در لرستان توسط مشاوران متخصص و اساتيد دانشگاه هاي پايتخت

مقرون به صرفه بودن از لحاظ زماني و اقتصادي 

در دسترس بودن براي تمامي ساكنين استان لرستان و شهر لرستان

قابليت دريافت مشاوره در هر ساعتي از شبانه روز 

عدم نياز به دريافت وقت ويزيت و هماهنگي قبلي

تشخيص سريع و رفع نياز بصورت آني

 

انواع خدمات مشاوره اي هنر زندگي در مركز مشاوره لرستان

 از جمله خدمات مشاوره تلفني مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي در لرستان مي توان به مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده ، مشاوره قبل از ازدواج ، مشاوره طلاق ، مشاوره اعتياد ، مشاوره جنسي ، مشاوره تربيت كودك ، زوج درماني ، مشاوره افسردگي ، مشاوره وسواس ، مشاوره استرس ، مشاوره خيانت همسر ، اختلالات شخصيتي و ... اشاره داشت. از ديگر خدمات مركز مشاوره هنر زندگي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ارائه خدمات مشاوره ، ارزيابي و آموزش پيش از ازدواج 

- ارائه خدمات زوج درماني و خانواده درماني در جهت بهبود روابط متقابل زوجين و خانواده ها

- ارائه خدمات مشاوره اي ، درماني و آموزشي در زمينه هاي مشكلات رفتاري و تربيتي كودكان و نوجوانان

- سنجش هوش، استعداد و شخصيت افراد در تمامي رده هاي سني با استفاده از ابرازهاي پيشرفته و كارآمد علوم روانشناختي

- انتخاب رشته تحصيلي با بهره گيري از جديد ترين امكانات نرم افزاري پيشرفته

- كمك به افراد براي انتخاب صحيح شغل و حرفه خود با توجه به تيپ شخصيتي آنان

- درمان انواع احتلالات شخصيتي، افسردگي، خشم و پرخاشگري، اعتياد، وسواس، مشكلات جنسي و...

 

براي اطلاع دقيق از آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي لرستان و يا دريافت مشاوره روانشناسي تلفني مي توانيد با مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريف تلفن ثابت با شماره 9099075228 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : مركز مشاوره روانشناسي لرستان | آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي لرستان

ادامهـ مطلبـ
| ۱۵ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۱:۵۰ | هنر زندگي
آدرس بهترين مراكز مشاوره روانشناسي لرستان،

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 72
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3787

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان