شنا كردن نوزاد

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

شنا كردن نوزاد | بازتاب شنا كردن نوزاد

آيا توانايي شنا كردن نوزاد حقيقت دارد؟ در واقع كودكان در ابتداي تولد داراي بازتاب هايي هستند كه به صورت غير ارادي در برابر محرك هاي بيروني آن ها را انجام مي دهند. نوزاد هنوز مهارتي براي كنترل اندام خود ندارد، اما قادر است رفتارهايي را از خود بروز دهد كه موجب بقا و محافظت از او مي شود. بازتاب شنا كردن نوزاد يكي از انواع بازتاب هايي است كه كودك با آن به دنيا مي آيد. يكي از راه هاي ارزيابي سلامت كودكان در زمان تولد ارزيابي همين بازتاب هاست. در ادامه اين مقاله به بررسي بازتاب شنا كردن نوزاد خواهيم پرداخت.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب ها نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

نوزادان شنا مي كنند!

نوزادان شنا كردن بلد نيستند، بلكه داراي بازتاب هايي هستند كه وقتي در آب قرار مي گيرند به شنا كردن شباهت دارند. در اثر بازتاب شنا كردن يا براديكاردي، نوزاد هنگامي كه در آب غوطه ور مي شود، نفس خود را حبس كرده و چشمانش را باز مي كند. اگر صورت نوزاد را فوت كنيد، باز هم همين واكنش را از خود نشان مي دهد. اين بازتاب در بسياري از پستانداران از جمله انسان وجود دارد.

از ديگر واكنش هايي كه در اثر بازتاب شنا كردن با چشم ديده نمي شود؛ كاهش ضربان قلب و جريان خون در رگ هاي نوزاد مي باشد. اين وضعيت به نوزاد اجازه مي دهد تا زمان بيشتري زير آب زنده بماند تا زماني كه كمك يك نفر برسد.

 

تا چه سني بازتاب شنا كردن نوزاد باقي مي مانند

اغلب بازتاب هايي كه نوزاد با آن ها به دنيا مي آيد بعد از مدتي ناپديد مي شوند؛ سپس جاي خود را به حركات ارادي مي دهند. بازتاب شنا كردن نيز پس از 5 الي 6 ماه از بين مي رود. اگر كودك را در حدود 6 ماهگي در آب قرار دهيد دست و پاي خود را تكان مي دهد كه شباهت زيادي به شنا كردن دارد. اما اين حركات تنها واكنش هاي غير ارادي نوزاد مي باشند.

 

آيا از همان نوزادي مي توان شنا كردن را به نوزاد آموخت؟

شنا كردن يكي از مهارت هايي است كه از نظر بسياري از والدين براي كودك ضرورت دارد. درباره زمان شروع آموزش به كودكان نظرات متفاوتي وجود دارد. بسياري از مربيان بر اساس بازتاب شنا كردن از همان نوزادي به كودكان شنا كردن را آموزش مي دهند. اما متخصصان، آموزش شنا در سن كمتر از يك سالگي را توصيه نمي كنند. بعد از يك سالگي با نظر متخصص بررسي كنيد كه آيا كودك شما آمادگي شنا كردن دارد يا نه.

بسياري از كودكان از شنا كردن و غوطه ور شدن در آب لذت مي برند. زماني كه او را به داخل آب برديد حتما در كنار او بمانيد و به توانايي شنا كردن او اطمينان نكنيد. آگاهي از توانايي ها و مراحل رشد كودك تا يك سالگي به شما كمك مي كند تا بتوانيد به نحو بهتري از او مراقبت كرده و باعث پرورش خلاقيت كودك خود شويد. ارتباط با يك مشاوره كودك به شما اين امكان را مي دهد كه در هر مرحله از زندگي فرزندتان بهترين انتخاب ها را براي او داشته باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه بازتاب ها نوزاد مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  شنا كردن نوزاد | بازتاب شنا كردن نوزاد

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/10/21  | ۰۷ | honarehzendegi

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 4
بازديد امروز : 41
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3756

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان