مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگي

مركز مشاوره روانشانسي حامي هنر زندگيTel:88-0000-0000

همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

يك همسر شكاك و بدبين، به راحتي مي تواند عشق بين شما را كمرنگ كند. تصور كنيد به يك مهماني دعوت مي شويد، به اميد خوشگذراني و داشتن لحظات خوب، خودتان را آماده مي كنيد، در مهماني متوجه مي شويد كه همسرتان مدام شما را زير نظر دارد، يك نگاه ساده، خنده يا صحبت كردن با فردي ديگر باعث مي شود به شكل غير منتظره اي واكنش نشان دهد يا مدام به شما اخم كند. در آن لحظه هم نگران اين هستيد كه ديگران متوجه رفتارهاي غير عادي او شوند و هم احساسات نااميدي، عصبانيت و ناباوري در شما موج مي زند. اين رفتارها طولي نمي كشد كه شما را به ستوه مي آورد. پس بايد به دنبال راهي براي مقابله با همسر شكاك خود باشيد. براي اين منظور با ما در ادامه اين مقاله همراه باشيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

 

زندگي با همسر شكاك چگونه است؟

همسر شكاك، مي خواهد هميشه شما را تحت كنترل قرار دهد پس بيش از اندازه محدودتان مي كند. آرامش ندارد و ذهنش هميشه درگير اين است كه احتمال دارد به او خيانت كنيد. ممكن است در ابتداي رابطه متوجه حساسيت او نشويد يا خودتان را گول بزنيد كه به خاطر دوست داشتن و علاقه زياد است؛ ولي به تدريج حس مي كنيد كه بدبيني هاي او غير قابل تحمل شده است، از سر زدن هاي ناگهاني به محل كارتان به محدود كردن روابط خانوادگي گسترش مي يابد. طوري شما را تحت نظر دارد كه حس مي كنيد يك كارآگاه خصوصي استخدام كردند كه مي خواهد مچ شما را بگيرد. براي حريم خصوصي تان ارزشي قائل نيست و مدام تماس ها، پيام ها و رفت و آمدهاي شما را چك مي كنند.

ادامه يافتن بدبيني، به نارضايتي بيشتر از زندگي منجر مي شود و انبوهي از احساسات نااميدي، غم، عصبانيت، اضطراب و افسردگي را تجربه مي كنيد. در حالت شديد تر اگر شكاكيت با ضرب و شتم هم همراه باشد ممكن است چنان درماندگي و حقارتي در شما ايجاد شود كه تنها راه رهايي را طلاق بدانيد.

 

سهم شما در بدبيني همسرتان چقدر است؟

شرط اصلي ازدواج، داشتن تعهد است كه به ماندگاري زندگي مشترك كمك مي كند. سوال اساسي اين است كه چقدر به اين تعهد پايبند بوديد و اين اطمينان را در همسر خود ايجاد كرده ايد. نگاه كردن به جنس مخالف، گرم گرفتن با آن ها، مقايسه همسرتان با ديگران، بي توجه به او يا عدم ابراز عشق و علاقه، به تدريج باعث بدبيني در او مي شود. برخي از افراد با افتخار از روابط قبلي خود صحبت مي كنند؛ چه بسا به تدريح اثرات منفي آن مشخص مي شود. براي اطلاع بيشتر در اين زمينه بهتر است مقاله تاثير گذشته همسر بر ازدواج را مطالعه كنيد.

 

رقصيدن به ساز همسر شكاك!

زماني كه از حساسيت بيش از اندازه همسر خود آگاه مي شويد ممكن است هر چيزي كه او به شما تحميل مي كند را قبول كنيد. اما به اين موضوع توجه داشته باشيد تا كي مي توانيد اين روند را ادامه دهيد. درست است كه نبايد به بدبيني او دامن بزنيد ولي لازم است براي خود، چهارچوبي تعريف كنيد. قرار نيست شما از همه خواسته ها و حقوق طبيعي خودتان محروم شويد تا او را راضي نگه داريد. بلكه بايد همراه همسرتان در مسيري بر مبناي احترام متقابل و صميميت حركت كنيد. در ادامه راهكارهايي ارائه مي دهيم تا بدانيد چگونه با همسر شكاك خود رفتار كنيد:

شناسايي اولين جرقه هاي بدبيني

براي اينكه بتوانيد مشكل بدبيني همسرتان را حل كنيد؛ شناسايي عوامل ايجاد كننده بدبيني او اهميت دارد. چه زماني، بعد از چه موقعيتي و چطور اولين بار حس كرديد كه به شما بدبين شده است. واكنش شما چگونه بوده و چه تاثيري روي رابطه تان گذاشته است. تحليل اين شرايط كمك مي كند بتوانيد تا حدي كنترل شرايط را بدست بياوريد.

رعايت كردن خط قرمزها

زماني كه ازدواج كرديد در مورد يك سري موضوعات و حد و مرزها با هم به توافق رسيديد؛ خط قرمزها را دور نزنيد. سعي كنيد اعتماد او را جلب كنيد و موقعيتي را ايجاد نكنيد كه شك او بيشتر شود. با لجبازي كردن هيچ چيز درست نخواهد شد.

گفت و گوي سازنده

در زماني مناسب، با همسرتان در مورد بدبيني هايش صحبت كنيد. انگشت اتهام را به سوي او نگيريد و برايش توضيح دهيد احتمالا سو تفاهم هايي ايجاد شده كه خودتان هم از آن خبر نداريد. سعي كنيد اين اطمينان را به او بدهيد كه دوست داريد در كنار او زندگي خوبي را تجربه كنيد. به او بگوييد كه رفتارهاي كنترلي اش باعث اضطراب و ناراحتي تان مي شود و دونفري در از بين بردن اين سو تفاهم ها تلاش كنيد.

خلف وعده نكنيد!

زماني كه به وعده هايتان عمل نمي كنيد، همسرتان گمان مي كند شما به اندازه كافي برايش ارزش قائل نيستيد يا شايد با فردي ديگري ارتباط داريد كه او را فراموش كرديد. به او نشان دهيد كه فردي قابل اتكا و صادق هستيد. اگر به هردليل در عمل به وعده، موفق نشديد از او دلجويي كنيد تا بداند به خاطر كم اهميت شماردن او نبوده است.

همسرتان را باديگران مقايسه نكنيد

زماني كه همسرتان را با ديگري مقايسه مي كنيد اين پيام را به او مي دهيد كه تو به اندازه او خوب نيستي و من از بودن در كنار تو راضي نيستم. در واقع اعتماد به نفس او را از بين مي بريد پس دچار ترس مي شود، به تدريج اين فكر در او ايجاد مي شود كه دنبال فرصتي هستيد كه او را رها كنيد.

عشق خود را ابراز كنيد

ابراز عشق و گفتن جمله دوستت دارم در رابطه اهميت زيادي دارد و يك اطمينان خاطر به همسرتان مي دهد. برخي فكر مي كنند كه گفتن آن ضرورتي ندارد و ما در عمل به او نشان مي دهيم ولي تاثير كلمات خيلي بشتر از چيزي است كه تصور مي كنيد.

 

سخن آخر

با در دسترس بودن، احساس نگراني و عدم امنيت همسرتان را كم كنيد. تماسش را تا حد امكان بدون پاسخ نگذاريد، اضافه كاري ها يا برنامه هاي خود را به همسرتان اطلاع دهيد. از پنهان كاري، ايجاد ابهام يا شوخي هاي نابجا بپرهيزيد.

پيدا كردن عامل ايجاد بدبيني و شكاكيت همسرتان موضوعي بسيار مهم است. عوامل مختلفي مانند اختلال شخصيت پارانوئيد، سو مصرف مواد مخدر، ارتباط فرازناشويي همسرتان، مي تواند به پيدايش اين حساسيت ها در او دامن زده باشد. براي اين منظور مي توانيد با يك متخصص و مشاوره خانواده مشورت كنيد.

 

براي دريافت مشاوره در زمينه زندگي با همسر شكاك مي توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

خدمات مركز مشاوره تلفني خانواده هنر زندگي

 

  مركز مشاوره روانشناسي تلفني خانواده هنر زندگي با بهره مندي از كادر مجرب خدمات خود در زمينه مشاوره تلفني خانواده با موضوعاتي شامل مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره پيش از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي دختر و پسر،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوستي‌هاي پيش از ازدواج،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره دوران نامزدي، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره اعتياد، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره همسريابي مشاوره خانواده تلفني با موضوع مشاوره ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره زندگي مشترك،  مشاوره تلفني خانواده با موضوع مشاوره جنسي

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع :  همسر شكاك | زندگي با همسر شكاك - چگونه با همسر شكاك رفتار كنيم ؟

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ دى ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۲:۴۹ | هنر زندگي
همسر شكاك،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 62
بازديد ديروز : 66
بازديد كل : 3777

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان